• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@clara.7 Klárko super, to je dobré info, určitě se tam taky časem vypravím. Zatím jsem se na květen přihlásila na víkendový předporodní kurz do jednoho mateřského centra, doufám, že neporodím dřív, ale snad ne, je to 6 týdnů před porodem :slight_smile:

Jinak u nás novina, že pohyby jsou viditelné přes bříško, v neděli večer naskakovaly boule jedna za druhou, až jsem koukala:slight_smile:
21. únor 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@hanuu jj, já si taky myslím,,,, takžemoje pocity říkají Bohunice,,, a je to :slight_smile:
21. únor 2012 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip Už jsem myslela, že rodíš:wink:
@clara.7
@romca13
@hanuu Holky, já jsem zase zpět nakloněná taky Bohunicím a myslím, že tam opravdu nakonec skončím:slight_smile: Pokud nás teda nepošlou pryč, že mají plno... @clara.7 Máme téměř shodný termín porodu, ještě se tam potkáme:slight_smile: Já mám prostě jednu zásadní věc, kvůli které mě Milosrdní odrazují...nevím, co je na tom pravdy samozřejmě, ale prej nechají ženskou dlouho trápit než např. přistoupí k císaři. Jako veřím, že neohrozí zdraví dítěte či matky, ani mi nejde o to, že se holt budu "trápit" déle, a určitě chci rodit přirozeně, ale případný císař je pro mě pořád jaksi snesitelnější a představitelnější varianta než např. kleště apod. :confounded: Toho se fakt děsím... Na vysvětlenou - nemám nějakou panickou hrůzu z porodu a už vůbec nechci "malovat čerty na zeď", ale prostě tohle, když se o Miloších říká, mě dost odrazuje...
21. únor 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 jj, to je právě to co, mi na miloších taky trochu vadí,,, čekat 2 dny v bolestech, než se rozhodnou něco dělat,, možná tím, že jsou bohunice taková továrna na děti, jak se říká, tak se to budou snažit nějak uspíšit :slight_smile:))))jak jsem byla na návštěvě za tou kočkou tady z MK, tak s ní na pokoji ležela paní a té malýho tahali zvonem,,, měl na hlavičce cucflek od toho :slight_smile: ale tak pořád asi lepší zvon jak kleště
21. únor 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky, nechcete někdo chodit od března na těhu jogu?????
21. únor 2012 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 taky jsem to o Milouších slyšela :frowning2: Doufám tedy, že nakonec Bohunice klapnou, případně Obilňák ... i když podle porodní asistentky se dá porodit prakticky všude, jen je důležitá rychlá následná péče jak o miminko tak o maminku :slight_smile: Proto bych nechtěla rodit toma, přijde mi to jako neskutečný hazard se zdravím miminka!!! :confounded:
To jsem zvědavá jestli se tam potkáme, všichni mě straší, že budu přenášet ... miminko je hodně drobné. A hlavně se zatím neotočilo správně, pořád jsme zadečkem dolů, tak mám taky trochu obavu, že nakonec skončím na císaři i když bych nechtěla :unamused:
@gabbika Gábi já byla taky nadšená když viděla první boule, teď už mě to teda přešlo :grinning: Přes den mám totiž celkem hodné miminko, které kope málo (možná proto, že v práci hodně chodím), ale zato v noci je teda pěkné číslo :grinning: Kolikrát mi přijde, že mi břicho roztrhne jak se tam protahuje (stále mě udivuje jak může mít něco tak malého tak velkou sílu :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
21. únor 2012 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@clara.7 jo, tak ten náš prcek řádí taky jak tajfun,, poslední týden až nějak moc,,,tak se úplně děsím, co přijde třeba za 2 měsíce,,,, břich ose mi už teď vlní jak blázen,,, v sobotu večer jsme ho s manžou pozorovali,, asi hodinu v kuse dělal rachot,, pak byl chvíli klik a pak zase začal,, asi to bude pěkný zlobidlo
21. únor 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 no asi už radši ne ... byla jsem 2x cvičit na balónech a druhý den jsem objímala záchodovou mísu, nějak mi se mi ty pohyby neskamarádily s žaludkem :grinning: ale jinak se mi samotné cvičení moc líbilo :wink:
21. únor 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 A kde by to bylo? Já budu od března na MD, tak bych možná i něco podnikala...pokud teda na to nebudu už moc těhotná :grinning: Teď při práci nestíhám nic :unamused:
21. únor 2012 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 je to na Orlní v centru AWA,, je to přímo cvičení v solné jeskyni
21. únor 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7
@romca13 Holky, naše malá je taky pěkně divoká, pokud taková bude i po porodu, máme se na co těšit:slight_smile: Zrovna tuhle sobotu jsem se v noci i na chvíli vzbudila a co teda předváděla v tom břiše.... Jak píše @clara.7 člověk na ty pohyby čeká, těší se na ně, a teď jsem chvíli ráda, když si dá malá pauzu:slight_smile:
21. únor 2012 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Tak jsem se koukala na jejich webovky a vypadá to zajímavě. A těch 5 lekcí bych snad zvládnout mohla:slight_smile:
21. únor 2012 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Uvidíš, miminko má ještě čas se přetočit... Já byla v pátek na KO, malá je hlavičkou dolů a řekl mi, že ještě to nemusí vydržet, že má místa pořád dost, že stabilní je to až tak od 35tt.
21. únor 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 no já ještě uvidím,, včera jsem si koupila DVD na cvičení v těhu za 19,- v levných knihách, tak to zkusím,,, ale zase ta joga se mi zdá dobrá na to dýchánía na relaxaci,,,
21. únor 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 jasan, nechejme to otevřené, u mě to bude aktuální stejně až v tom březnu a kdoví jak budu za cca 14 dní pohyblivá.. Teď je to teda ještě ok, ale ať nic neslibuju:slight_smile:
21. únor 2012 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 taky doufám, že se ještě otočí, podle toho jak je aktivní, tak by to snad nemusel být takový problém :grinning: já jdu na kontrolu příští úterý 28.2. - přesně v ten den mi začíná i mateřská, tak se těším jak si polenoším a nebudu muset o půl 6 vstávat do práce :dizzy_face:
21. únor 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 oki, tak si ještěnapíšeme... já to taky ještě promyslím,,,
21. únor 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 :grinning: Mně MD začíná 1.3., na jednu stranu se hrozně těším, na druhou to bude šok - být najednou celý den doma. I když asi bude co dělat...mám naplánovaný velký jarní úklid a taky musím vyprat a vyžehlit všechny věcičky pro malou. Občas když jsem tu zahlédla v albech, jak už perou maminy s pozdějším termínem, jsem lehce znervózněla, jestli něco nepodceňuju... :slight_smile:
21. únor 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 domluveno:slight_smile:
21. únor 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Já myslím, že je to zbytečný prát tak dopředu, já plánuju prát max měsíc před termínem, ať zůstane prádlo čerstvě čisté..

Jinak holky já jsem doma a můžu vám říct , že se teda nenudím vůbec a uklizeno taky nemám, ale je fakt, že já nemám ráda zimu a upadám v ní do zimního spánku, teď už se těším, že s jarním vzduchem vyšůruju byt a začnu být víc venku.
21. únor 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gabbika hihi, ,tak to jsme na to úplně stejně,,, jsem doma už od začátku listopadu,, vůbec se nenudím a že bych měla doma nějak naklizeno se říct taky nedá :slight_smile: ten koník mi žere nějak moc času,,,ale je fakt, že každý týdne mám asoň jednoho Mudra. takže to je pak rozlítaný celý den,,,než uvařím, malinko uklidím,,, tak je odpoledne,,, pak zkouknu něco v Tv a je večer,,,takže mi to tak nějak ani nepřijde,,,
21. únor 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Neuvěřitelný jak člověk dokáže zabít čas, že? :slight_smile: Když jsem chodila do práce tak sjem si říkala kolik budu mít času a teď ve finále každej den něco a někdy jsem ráda, že jsem celý den doma, protože ta únava je přece jen větší. Já teda chodím 2 x týdně do angličtiny, na cvičení a dělám si autoškolu, tak to mám takové pestré, ale stejně mám pocit, že času mi tolik nezbývá...

Jinak jsem ráda, že s tím úklidem nejsem sama :grinning:
21. únor 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já sem doma měsíc a myslela sem si jak se budu nudit a válet u telky a to se mi to nepodařilo ještě ani jeden den.....Ale já doma pracuju,takže nějakej ten čas mi sežere ještě práce....
21. únor 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 já se na praní a uklízení také teprve chystám, všechno mám zatím nacpané v igelitkách :slight_smile: jediné co je vyprané, tak pletené capáčky, rukavičky a svetříky od šikovné tchýně :wink:
21. únor 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky vy mě děsíte, já se těším jak si budu válet šunky a ono to podle těch vašich reakcí moc nevypadá :grinning:
21. únor 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@romca13 @gabbika @yesu Holky tak já se doma taky nenudila, ale poslední dobou už celkem jo. Už je mi to nějaké dlouhé. Hlavně jak už mám větší břicho, tak mě věčně někde bolí, nevydržím dlouho ani sedět, ani ležet. No a dřív jsem se hodně bavila vyhledáváním výbavičky, informací k porodu a já nevím čeho všeho. Teď už jsem nachystaná, tak už nemám tolik, co dělat. Ale naklizeno teda nemám, musím pomalu, mám ležet, tak vždycky jen každý den něco málo.
21. únor 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika
@romca13 Koukám, že se "strachuju", co s časem, naprosto zbytečně...:slight_smile:
21. únor 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@hanuu No věřím, že poslední měsíc mi to taky bude dlouhé...tak ať Ti to rychle utíká, pak možná budeme rády za chvilku klidu:slight_smile:
21. únor 2012 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika jj, no ono záleží na spoustě věcí. Mně na poslední kontrole řekla doktorka, že mám ležet, že má strach, abych nerodila moc brzo. Takže to ani moc není na nějaké vycházky a tak. Navíc mi teď na týden odjede manžel, tak fakt chci vydržet než se vrátí. No na kontrolu jdu 1. března, tak uvidím, co mi doktorka řekne. Ale já jsem stejně od začátku přesvědčená, že budu přenášet :grinning:
21. únor 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee tak to je mile jak pisete ze jeste nemate vyprano a tak.. u nas je taky zatim vse zabalene peclive u rodicu na pude a chystam se tam teprve za tyden, dva.. :slight_smile: mam dva mesice do terminu a tak mi to prijde jeste strasne brzo..
hlavne vzdycky obdivuju ty mamky co maji vsechny vybavicky, kocarky a pokojicky nafocene ve svych albickach.. ja nemam na to cas a ani trpelivost.. moc se mi to libi a obcas nejake album skouknu, ale sama na to nejak nejsem - je to divne?? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
kdy si asi tak postavite postylku do loznice?? ja teda nemam jeste zadnou ani koupenou, ale moc se mi do toho zatim nechce.. mozna sem poverciva :slight_smile:
21. únor 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek