• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@clara.7 můžu se ještě zeptat k té schůzce v bohu??? nevíš, jak je to tam s pokojema na šestinedělí? jestli má každý pokoj svoje sociálky? jak jsem tam byla na návštěvě, tak měli na pokoji svoje nádherný sociálky i TB a na pokoji 2 postele,ale právě že by tam snad měli být i pokoje po 3,,, nebo pak sociálky společné pro 2 pokoje? neptala ses na to?? a jak vypadl te npokoj, co vám ukazovali? bylo to něco podobného, jak jsem sem dávala to foto?
21. únor 2012 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 na oddělaní 6nedělí jsou všecny pokoje po 2 s vlastním soc zařízením , jen první pokoj a poslední (1-2) (9-10) jsou spojené spolecnou chodbičkou ale kazdy ma zase svoje wc a sprchu pokud vím :slight_smile:a po třech je to na gynde, kam te dají pokud není na 6nedělce místo :slight_smile:
21. únor 2012 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaeth01 Já na to focení taky nejsem, každá jsme jiná...já taky některá alba obdivuju a je to dobrá inspirace, ale myslím, že bych sama nikdy takovou sbírku dohromady nedala :wink:
21. únor 2012 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 šestinedělí je tam na dvou patrech - v jednom patře má každý pokoj svoje nové zrekonstruované soc. zařízení (pro 2 maminky - standardní pokoje jsou totiž po dvou), ve druhém patře je to samé, ale pro 3 maminky (pokoje jsou po třech). Když jsme tam ale byli, tak byl jeden pokoj úplně prázdný a na vedlejším ležela jen jedna maminka ... asi se zrovna málo rodilo. Oni to plní tak nějak postupně :slight_smile:
Nadstandard má samozřejmě svoje soc. zař. pro sebe, na jednom z nich je dokonce druhá postel např. pro manžela na přespání.
21. únor 2012 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 ahoj, vidím dotaz na hlavní ploše, tak zodpovím :wink: Rodila jsem v Bohunicích v červnu - sprcha byla zvlášt, záchod také, a obojí bylo pro 2 pokoje, v každém 2 maminky, tzn. pro maximálně 4 maminky, z mé zkušenosti naprosto dostačující, vše nové, uklízené tak dvakrát denně. Nikdy jsme se s maminkami nějak nerušili, hoooodně jsem zvažovala nadstandard, protože byl během mého pobytu volný, ale mě osobně více vyhovovalo dvě osoby na pokoji - možná i tím, že druhá maminka byla moooc příjemná, a měla narozená dvě dvojčátka předčasně, takže s námi nebyli na pokoji, jen moje holčička, ale zároven už ta maminka měla doma starší dítko, takže poradila, pohlídala když jsem šla do sprchy atd. A ohledně návštěv, vždy se dalo domluvit :wink: Určitě to nebylo striktní dle návštěvních hodin.
21. únor 2012 v 15:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@tajemna30
@clara.7
@dorinka88 no já nadstandard určo nechci,, už právě z důvodu, že manža tam s námi stejně pořáed nebude a nechci tam být sama a budu ráda za jinou maminku, která třeba pohlídá, když budud chtít jít do sprchy nebo na WC a tak,,,, ale co mi říkala ta holčina, co jsem za ní byla, tak že návětěvy teda museli dodržovat přesně,, na to tam prý hodně lpěli
21. únor 2012 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 já ze zkušenosti v červnu, dalo se domluvit. Manžel přišel bud hned brzo ráno, nebo potom pozdě odpoledne. Nevím ted z hlavy jak jsou přesně ty návštěvní hodiny, ale v jejich době když ne on, tak příbuzní byly v práci. A dovolenou jsem chtěla at si vezme až budeme vyloženě doma. :wink: Je to určitě i na domluvě mezi maminkami, ohledně kojení aby tam třeba ostatní lidé nebyli atd. ale my jsme se bez problému vždy domluvili.
21. únor 2012 v 15:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@tajemna30 jsou od 14-18,, a stejně i u Milošů,, na OBi nevím,,,
21. únor 2012 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaeth01 To se bude odvíjet podle kontrol u dr.:slight_smile: Ale nějak brzy to určitě neplánuju... Povlečení může být vyprané a složené ve skříni (zatím ani to není), "načančat" postýlku je pak šup šup:slight_smile:
21. únor 2012 v 15:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 takze si postylku k posteli das tak nejak na termin? hadam spravne?
21. únor 2012 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaeth01 Jj, tak nějak. Jako prvorodička moc nečekám, že bych rodila dřív, i když pravidlo to taky není, že. Prostě když mi bude tvrdit, že nic, zavřeno na petlici:slight_smile: tak to určitě hrotit nebudu, naopak když mi bude hlásit, že se něco pomalu chystá, i já se v závislosti na tom začnu pomalu chystat (i kdyby to bylo třeba už v 37tt). :slight_smile: Tak nějak jsem to myslela...:slight_smile:
21. únor 2012 v 16:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 :slight_smile: tak to je asi nejlepsi reseni.. ja cekam druhe, ale po te trilete prestavce mam pocit ze v tom zase litam jak poprve :grinning: zase se budu ptat na stejne veci.. uplny neschopa - doufam ze se mi aspon NECO vybavi
21. únor 2012 v 16:05  • Odpověz  • To se mi líbí
U nás doma to pořád vypadá stejně, jako když jsme miminko ještě nečekali:slight_smile: A to je výbavička téměř komplet nakoupená, ale jak psaly už holky, vše je různě v taškách, krabicích apod. :slight_smile:
21. únor 2012 v 16:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaeth01 :grinning: Určitě se ti to vše zase vybaví! Stejně tak jako nám - nezkušeným prvorodičkám - to taky nějak půjde... To má příroda určitě ošéfované:slight_smile: Aspoň na to teda sázím :grinning: Já vůbec nevím proč, ale hrozně se bojím koupání, a to jsem ještě pořídila kýblík. No jsem na sebe zvědavá:slight_smile:
To se nedivím, že tě nějak nebere tvoření alb apod. - s jedním dítkem doma už asi ani tolik času není... Já jsem album vytvořila během jednoho dne, kdy jsem byla sama doma a docela jsem se nudila. Občas mám nutkání ho smazat nebo dát jen pro přátele, ale ty mám pouze dva zatím, tak je to asi blbost:slight_smile: Jsem tady celkem nová... Ale fotky věcí až tak neřeším, spíš miminko bych asi zamkla. Když tady člověk občas čte o těch kráděžích fotek...to musí být nemocní lidi nebo nevím...:-/
21. únor 2012 v 16:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 mas hezke album.. ted jsem jej dolustrovala :slight_smile: kocarek, autosedacku - dokonce i nejake dupacky jsme snad vybiraly spolecne :grinning: odsavacka na sopliky - super vec.. Lamaze hracky - opet super volba - na prvorodicku to mas vychytane!!!!!
jinak ani ja nejsem priznivcem fotek deti na netu.. mam nejake fotky na facebook, ale vzdycky si davam pozor, aby pristup byl jen pro pratele, dcera musi byt cela oblecena, a hlavne podchycene ze nesouhlasim s pouzivanim fotek do reklam - coz spousta serveru ma malinkym pismem nekdle vlozene a pokud to primo nezakazes - je to vlasne dovolene.. to mi prijde hnus!
a jeste ke koupani :slight_smile: ja z toho mela panickou hruzu!! a nakonec prvni 3 mesice u nas koupal tatinek.. ja to proste nedala, jak byla tak malinkata.. krehka.. bala sem se :unamused: pak uz to slo, ale tatka si to u nas nastesti uzival, byl to jen a pouze jeho cas s miminkem a tak jsem mu to nebrala.. kdyz pak musel nekam pryc vecer tak se bal jestli to zvladnu :slight_smile: samo ze sem to pak uz v pohode zvladala - ale on ma do dneska pocit vyjimecnosti a jedinecnosti ze bez nej by snad mala smrdela do dneska jak tchor :grinning:
21. únor 2012 v 16:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaeth01 :grinning: Jsi mě pobavila, ale je to krásný s tím koupáním:slight_smile: A děkuji za pochvalu alba. Já nejprve tak nějak dávala v hlavě do kupy, co vůbec pořizovat, četla recenze uživatelek... První věc jsem koupila na začátku 7. měsíce:slight_smile: Ale nebyl důvod to hrotit, dnes je všude všeho mraky....
21. únor 2012 v 16:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 ptala si se na nazor na postylku kterou mas vybranou..
je to fuk kterou z techto "malych klicek" koupis.. tahle ti vydrzi rok a neco, mozna dva roky - ale to tak tak.. osobne bych sla do postylky ktera je u nas stale "nedostatkove" zbozi a to je velikost 70x140 - dite v ni vydrzi dele (do 3 let zhruba) a kdyz pak prejdes na klasickou postel uz je dost velke na to ze kdyz nahodou z postele vypadne, je to ok.. ty postylky 60x120 jsou u me vyhozene penize a nechapu proc jsou v CR tak popularni.. male mrdky co nic nevydrzi :angry: ty se snad uz dostanou jen u nas! - ale to je muj nazor.. vim ze je asi ojedinely, a maminy se mozna budou divit co to placam :slight_smile:
21. únor 2012 v 16:55  • Odpověz  • To se mi líbí
co se tyka tech malych postylek sem fakt zaujata.. co ja uz prosla obchodu a vsude mi nabizeji jen ty prdoly!! takze mozna sem malinko v razi kdyz o tom pisu :sunglasses:
21. únor 2012 v 16:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaeth01 Hm...už je doma... To je přesně ono - na spoustu věcí člověk přijde až používáním a zkušeností...
21. únor 2012 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaeth01 :grinning: V pohodě. A těch 70x140 je fakt nedostatek? Se i člověk diví v dnešní době...
21. únor 2012 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaeth01 taky budeme mít tu menší,, i kvůli místu v ložnici,,, budeme ji mít od známých a malej jim v ní spával do dvou let, tak nevím,,, pak už bych ho chtěla šupnout do své větší,ale uvidíme jak to všechno bude
21. únor 2012 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 neves hlavu!! doma je ma 99% maminek :slight_smile:
21. únor 2012 v 17:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaeth01 mě právě těch 10 cm nepřipadá až tak velký rozdíl,,,, tak já nevím,,,
21. únor 2012 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 jak jsi řešila ty nůžky na nehtíky,, tak já koupilav Rossmanovi, tak uvidím,,ale raději bych stříhala kleštičkama,,,, já sama sobě taky jedině kleštičkama, tak uvidíme jak budu bojovat nůžkama,ale nevím, jestl ijso ui nějaké kleštičky pro děti, nebo můžu i těma klasickýma, třeba menšíma,,,
21. únor 2012 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 zadnej vyber!!! zato s tema malyma by CR mohla topit.. zbytecnosti prdave :slight_smile:
@romca13 do dvou let fakt tak tak.. moje dcerka je prdolka - dost podprumer velikostni :slight_smile: a nasi ji meli doma.. kdyz jsme prijeli na jeji druhe narozky na dovcu uz v tom nechtela spat, ze je to male a ze z toho pada - s tim prisla sama!!
21. únor 2012 v 17:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaeth01 - no uvidíme, jakto všechno bude :slight_smile:
21. únor 2012 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 auuuu klesticky na mimi neeee - ale opet muj nazor.. znam taky mamce co jsou s tim spokojene.. reknu ti za me proc ne - miminka jsou malinkate, hybou se porad jak hadata.. u klesticek hrozi to ze zmacknes kdyz mimco pohne prstikem a ty cvaknes i kuzicku - zkusenost bohuzel me zname.. a to je ta lepsi varianta!! :cry:
21. únor 2012 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 Já ještě žádné nekoupila... Když jsem byla v pátek v lékárně, tak zrovna neměli,domluvili jsme se, že se stavím tento týden, no a teď jsem doma, protože jsem docela dost nachcípaná:-/ Sakra a v Rossmannovi jsem minulý týden byla (na plenky:slight_smile:) a mrknout na nůžky mě nenapadlo:-/
@romca13
@kaeth01 Holky a sterilizátor lahví nějak řešíte? Já slyšela, že bohatě stačí nějakej z Tesca za 105 Kč... Tak ten bych možná i koupila předem.
21. únor 2012 v 17:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaeth01 hm,,,to mě nenapadlo,,,,,,, ale to stejně tak můžu střihnout,,,já asi sama sobě nestříhám nehty nůžkama,,, to uvidíme,,, jako nůžky jsme koupila,,,ale uvidíme jak to s nima půjde :slight_smile:
21. únor 2012 v 17:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Nůžky...to je podle mě taky hodně indi vindi záležitost - každému sedí něco jiného...
21. únor 2012 v 17:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek