• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@jancip Moc gratuluju, říkala jsem si, že když se neozýváš, že už je určitě prcek s váma :slight_smile:
27. únor 2012 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip pridavam se ke gratulacim!! hodne stesticka a zdravicka vam obema! uz se tesim na tve prispevky..
27. únor 2012 ve 22:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Děkuji za gratulace.
27. únor 2012 ve 22:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 Myslím, že jo...Sice malinký nástřih z venku proběhl (uvnitř bez poranění), ale bylo to spíš pro urychlení, abych nemusela tak dlouho tlačit, protože asistentka říkala, že mám pěkně pružnou hráz. Navíc jsem věděla jak na to, takže ta druhá doba byla oproti té první fakt snadná.
27. únor 2012 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,

pár mých postřehů (malej konečně po dvou hodinovém pláči usnul, tak snídám):
1. Nic nemá cenu si plánovat (chtěla jsem přirozený porod, musel být řízený)
2. Víc než sociální zázemí oceníte individuální přístup personálu
3. Nikdo vás nebude chápat lépe, než žena, která právě taky porodila (důvod, proč nebýt sama na pokoji)

A nyní Milouši:
Personál naprosto skvělí. Respektovali přání, Porodní asistentka se mě dokonce ptala, zda chci nechat dotepat šňůru, apod. že si to některé maminky dávají do porodního plánu a já to tam nemám. Na šestinedělí a novorozeneckém se nám taky max. věnovali.

A samotný porod? Největší strach jsem měla z toho, že mě nechají dlouho trápit, že jsou proti vnějším zásahům a nechávají vše na poslední chvíli, že jsou proti utišujícím lékům a pod. Musím říci, že to byli spíš oni, co mě do toho tlačili. Já měla celkem pravidelné kontrakce bez přestání od pondělí odpoledne, V úterý ráno zesílily, ale nic hrozného. Pořád jsem nevěděla, zda jet či ne, ale bylo to po 5-6 min., tak jsme jeli. V porodnici sami nevěděli, že je to tak půl na půl, tak že tam mám raději zůstat. Hned mi nabízeli něco na utišení, ale říkala jsem si, že se to dá vydržet. Postupně jsem už sama něco na utišení chtěla, hlavně v noci. Po 24 hodinách v porodnici mi lékař doporučil vyvolat porod, že bych se tak jinak mohla trápit klidně ještě 3dny. Nebyla jsem z toho nadšená, ale představa dalších 3 dnů mě děsila. Takže ve středu ráno vyvolávačka. Moc to nezabíralo, tak v poledne přišlo na řadu prasknutí vody (měla jsem už hodně velké kontrakce, ale neotvírala jsem se). Ptali se mě, zda chci epidurál, ale říkala jsem, že to vydržím. Po dalších několika hodinách už to bylo fakt strašný a sám lékař říkal, ať mi ten epidurál už dají, to jsem svolila už i já. Nakonec se to tak rozjelo, že už by mi ho nestihli dát, takže jsem odrodila ve středu k večeru bez něho. Druhá doba porodní naprosto bez problému. Myslím, že v tom mi fakt pomohl balónek, protože jsem věděla, jak tlačit, i když to bylo trochu jiný, bylo to uvolněný, prostě fakt v pohodě, i když mě lehce nastíhli (ale ptali se, zda můžou). Takže to, z čeho jsem měla největší strach (že mě tam nechají dlouho trápit), bylo úplně obráceně. Oni chtěli zasahovat a já byla ten, kdo byl zdrženlivý...Dobrá zpráva nakonec. ty bolesti si fakt člověk nepamatuje:slight_smile: Neví o nich už v momentě, kdy mu dají mrně na bříško.:slight_smile:
28. únor 2012 v 07:13  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
@jancip moc gratuluji k miminku, má opravdu výběrové datum :wink: a taky za informace ... četla jsem je jedním dechem :slight_smile:
28. únor 2012 v 07:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@yesu na místě stojí 160,- Kč
28. únor 2012 v 07:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip Paráda, i přes tu první dobu porodní to byl hezký porod, a pozitivní je i reakce na epino :sunglasses:
28. únor 2012 v 07:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip krasne napsane! mela jsi stesti na super personal - to verim ze byla vice jak polovina uspechu ve tvem pribehu.. je z toho pribehu citit jak si pozitivne naladena - i kdyz teda smekam klobouk protahlo se ti to.. tve posledni vety me dojaly :slight_smile: hezky si nas povzbudila!!
ted uz ti jen preji at se malinky brzo zadaptuje a place min a min.. uzivejte si krasne chvilky!!
28. únor 2012 v 09:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Jejda, těch chyb, co jsem naplácala v předchozím příspěvku..ale snad mi bude prominuto:slight_smile:

Ještě jeden důležitý postřeh. Nejsou jen krásné chvilky, jsou okamžiky, kdy se člověk cítí mizerně, ale málokterá maminka to přizná. Mně se to třeba stalo v momentě, kdy jsme byli na první lékařské vizitě a já se dověděla, že malej hodně zhubl. Dávala jsem si to za vinu, že je to má chyba, že nemám mlíko, že neumím kojit apod. Sestřičky ale vždy uklidňovaly, že co bych chtěla třetí den po porodu, a že i když by to nešlo, tak se přece svět nezboří. A dneska první den kojíme bez příkrmu:slight_smile:

A první praktická zkušenost z domu. Rychlozavinovačky jsou pro malinké miminko na nic. Ještě že jsem si nachystala i zavinovačky po mně, které se dají krásně stáhnout.
28. únor 2012 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jancip Moc gratuluju, ať jste oba zdraví a mimi tě moc netrápí :wink:
28. únor 2012 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
dneska jsem šla s obavou na kontrolu jestli se malá otočila už hlavičkou dolů a naštěstí jo :dizzy_face: Tělíčko má teda drobnější než by měla mít, ale zato velkou hlavu :grinning: Ta prý odpovídá 36. týdnu a ne 34. Asi chytrolín po tatínkovi :wink:
@jancip to je dobře, že tě sestřičky uklidňovali ... tahle psychická pomoc je k nezaplacení :slight_smile:
Rychlozavinovačku mám naštěstí jen jednu, ostatní jsou na zavazování a jedna je ještě po mě, takže si ani nic dalšího pořizovat nebudu, díky za postřeh :wink:
Pořídila jsem si sice ještě zavinovací deku JJ Cole, co v ní vypadá miminko je zakuklená housenka, ale zatím to neumím motat ... tak snad na to brzy přijdu.
28. únor 2012 v 18:37  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@clara.7 Housenka je dobrá. V porodnici i doma na to používám pleny a pak strčím do zavinovačky.
28. únor 2012 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
vypadá to, že na veletrh nakonec nepůjdem, dneska jsem udělala velký nákup v Babycaru a tak nějak už mám všechno co potřebuju (i nepotřebuju) :slight_smile:
Dokonce jsem pořídila i tu gumovou žirafu a až doma jsem zjistila, že píská jako blázen, to si teda užijem :grinning:
29. únor 2012 v 18:43  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak já dnes byla naposledy v práci a od zítřka mateřskááááá:slight_smile: Ale zatím mi to nijak nedochází... Jsem k.o., před chvílí jsem teprve dorazila domů. Potřebuju načerpat síly a vrhnout se na přípravy doma:slight_smile: Těším se, jak mi tady budou na sušáku viset pidi hadérky:slight_smile:
Btw Klárko, kde jsi kupovala tu zavinku JJ Cole? Děkuji:slight_smile: @clara.7
29. únor 2012 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@vendy26 já jsem na mateřské 2. den a ta euforie z hadérek na sušáku mě teda už přešla, vyprala jsem 4 pračky a stále není konec ... a to mě čeká ještě hafo žehlení :rolling_eyes: :grinning:
JJ Cole jsem objednávala přes Alfa baby, měli jí tam za rozumnou cenu, ale je to taková spíš velká deka (plena), ne ta maličká zavinovací kukla, která je sice hezká, ale na dlouho není ...
29. únor 2012 ve 22:56  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@clara.7 :slight_smile: ja kdyz dneska dala prat prvni pracku tak sem se s kazdym kouskem nimrala.. tutu nunu.. u treti pracky sem se divala na susak a v duchu se ptala kdo to bude zehlit :o))) myslim ze to radeji jeste jednou preperu.. a hezky povesim :slight_smile:
29. únor 2012 ve 23:21  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kaeth01 ma to tak byt, ale zatial je to tak (a asi to aj ostane), ze to bude zavisiet porodnica od porodnice (resp. od vedenia porodnice)...urcite to nebude tak, ze udrie duben a nic sa platit nebude, ked napr. v Brne na Obilnaku v poslednej dobe "nenapadne" zdvihli poplatok za pritomnost duly pri porode (ano, je to presne definovane - jedna sa o pritomnost duly) na 1500 Kc....ehm....takze 500 Kc za otca, event. plus 1500 Kc za dulu, pricom tymto dvom osobam by v 99,9% pripadov mohli ruky nohy bozkavat vsetci pritomni zamestnanci, ze tam s rodickou su...no skoda sa rozculovat, nech zije biznis.
1. bře 2012 v 18:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@nae tohle me opravdu mrzi.. to o te dule jsem nevedela - jsem rada ze to pises, zvazovala jsem tu moznost.. mam s tim super zkusenost z prvniho porodu.. ale prave tady v CR je to porad jeste hodne "alternativni a nadstandardni" tak jsem to vypustila a odvazuju se jim predlozit jen porodni plan :slight_smile: snad mi to nikdo o hubu neomacha.. ale s tim zrusenim toho nesmyslneho poplatku souhlasim.. chudaci maminky pro ktere je 500Kc hodne a proste si to nemuzou dovolit - tohle kdyz uz zpoplatnene by melo byt hodne symbolicke :unamused: hezky si to napsala - skoda se rozcilovat..
1. bře 2012 v 18:37  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kaeth01 Jojo, platili...500 Kč
1. bře 2012 v 18:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip hmm tak ja s tim stejne pocitala.. jen sem si rikala ze uz se treba na to vyprdnou drive :slight_smile:
1. bře 2012 v 18:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj ženy,

tak jsem zpět z velkého UTZ, všechno je v pořádku, akorát se mrňous nechtěl přetočit a bylo blbě vidět srdíčko - resp. jedna věc, která takhle nešla zkontrolovat a tak tam musím příští pátek (zase na 7!) znovu...tak snad to bude v pohode, ale jinak mel vsechno jak ma byt, cucal si palec a bimbasa tam pořád má, takže nám ten chlapeček zůstal ...jsem moc ráda, zase ho zbožňuju o něco víc. :sweat_smile:
2. bře 2012 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@gabbika Bimbasa treba ukazovat od zaciatku, ten sa nestrati - obe moje deti pri velkom ultrazvuku zasadne "sedeli" na sonde, aby bolo jasne, s kym mame tu cest a ze naozaj to holka nebude, nech si to vsetci pozru, aj matka-laik :grinning:
2. bře 2012 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@nae :slight_smile: takze ve tvem pripade poznamka u druheho detatka - nechame se prekvapit - je teda - zadne prekvapeni se nekona :grinning:
2. bře 2012 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kaeth01 ano, pohlavie pozname, ale kedze tu nechcem mat ani fotku, tak nemam ani vsetky detaily :wink:
2. bře 2012 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@nae me ten tvuj 5.element prisel hodne vtipny :slight_smile: uz se tesim az pojmenujes druheho prdolu - trocha nadsazky je vzdycky fajn.. jinak by byla v zivote nuda :slight_smile:
2. bře 2012 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak sem dneska kvůli těm zádům vůbec nespala, už sem byla zoufalá a chtěla si jít pro prášek, ale nakonec sem to zaspala, dneska sem byla na cvičení tak doufám, že mě to trošku pomůže.
Zítra jdeme na ten 3D utz, tak mi držte palce ať se nám malinkej pěkně ukáže :slight_smile:
5. bře 2012 v 18:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@yesu Já se zády taky strašně bojovala. Pomáhala mi akorát jedna poloha. Našla jsem ji na obtázku tady http://www.rodina.cz/clanek5876.htm (koleno-prsní polohy). Ještě jem si pod sebe natáhla kojící polštář, o který jsem si opřela hlavu a prsa. Čím víc jsem roztáhla nohy, tím lépe...to jediné mi zabíralo, i když to vypadalo dost srandovně a manžel se mi smál. Jinak musím říci, že hned po porodu, jak když utne a všechny neduhy těhotenství přestaly (žáha, natíkání rukou,...)
6. bře 2012 v 07:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@yesu já už jsem taky se zádama takovou příhodu měla - cca před měsíce, do rána se mi ulevilo a pak pomohlo cvičení na míči - ale mě bolely záda mezi lopatkama, nevím kde bolí tebe...

@jancip Tak tento odkaz si teda ukládám, mám tušáka, že se bude hodit :slight_smile:
6. bře 2012 v 08:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek