• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
Včera jsme poprvé zkusili dát do šátku. Malej, když nespinká, tak je hodně neklidnej, chce se pořád chovat, musí se na něho mluvit, hodně toho propláče a člověk vůbec nic neudělá. V šátku se mi hned zklidmil a usnul. Dneska to stejné a já mám volné ruce a můžu snídat a u toho ješt psát:slight_smile: Snad to není jen náhoda :slight_smile:
6. bře 2012 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip na šátkování čtu hodně kladných referencí, tak jsme ráda, chtěla bych to taky praktikovat :slight_smile: Snad bude mít stejný úspěch i u nás ...
6. bře 2012 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@clara.7 Já myslela, že to budeme mít hlavně ven a jak vidím tak ne :slight_smile: Měla jsem strach z vázání, ale jde to. Není to sice úplně dokonalé,ale funkci to splňuje :slight_smile: Na kurzu nám říkali, že miminko hlavně nesmí poznat, že je z toho maminka nervózní.
6. bře 2012 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika No, jestli budeš rodit téměř 36 hodin jak já, tak Ti polohy už budou jedno :slight_smile: Já byla max. spokojená s porodnickým křeslem, nastavili mi ho přesně tak, jak jsem si řekla.
6. bře 2012 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 @jancip
taky se chystam satkovat, u prvni se mi to tez oplatilo.. ty deticky jsou s nama porad 24hodin a po porodu nektere to odlouceni prozivaji docela "hlasite" :slight_smile: jen z toho mam zase nervy.. ze to nebudu umet zase uvazat :sunglasses:
6. bře 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak na mě dnes zkoušeli úplně novej přístroj na 4D utz....máme pár fotek a pár krátkých videí....malinkej dnes tak řídil, že sem myslela, že se mi chce prokopnout ven :grinning: zítra nás čeká kontrola u doktorky, tak sem zvědavá kolik malej váží a měří!!
6. bře 2012 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yesu je zajimave ze ti to nerekli kolik vazi a meri i dneska.. ale jinak 3D/4D je super zazitek - jsem taky moc rada ze jsme to vyzkouseli.. ten clovicek ziska uplne jiny rozmer!! :dizzy_face:
6. bře 2012 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 mě to nedělal doktor....domluvila mi to známá, je to firma, která tyhle přístroje vyrábí a prodává....oni se na mě víceméně učili s tím přístrojem zacházet....
6. bře 2012 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu tak to je super vychytavka!!! :slight_smile:
6. bře 2012 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to měření a vážení je úplně na prd. Mně řekli 3 týdny před termínem, že má malej 3,5 kg. Byla jsem z toho pěkně nervózní a chtěla jsem, aby se narodil dřív, protože se uvádí, že ke konci miminko přibírá tak 250 g za týden, tak jsem se bála, jak budu rodit. Malej se narodil skoro týden po termínu (4 týdny od toho odhadu) a měl 3,26.
7. bře 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@jancip Tohle jsem slyšela z víc stran, taky to neberu nějak vážně...
7. bře 2012 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip já taky slyšela, že je to dost často zkreslené, takže tomu nebudu dávat velkou váhu....
7. bře 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip no tak k tomu se taky priklanim.. slysela sem ze maminky strasi s vysokou porodni hmotnosti aby je lepe "vmanipulovali" do vyvolavani.. a pritom pak temer kazda ta maminka psala ze ji to odhadli az pul kila i vice nez mimi doopravdy vazilo :unamused:
7. bře 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vlastní zkušenost nebo zkušenost mých známých nemám, ale tady na MK jsem četla spoustu příběhů, kdy odhad váhy miminka byl větší než reálná váha po porodu. U nás byl odhad 3900g a malej měl 3720g, takže se moc nesekli. A porod proběhl v pořádku.
7. bře 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sem zpět z kontroly, vše je v pořádku, malej nám zas ukazoval pindíka a chytal se za hlavu :grinning: na záda mi doporučila rozpustnej vápník a mám zkusit plavání, tak s přítelem asi o víkendu vyrazíme, akorát bych chtěla zjistit jestli je v Brně bazén s mořskou vodou....Jelikož sem rh neg. příští kontrolu mi bude píchat protilátky! A mám si zajít na tu cukrovku....(Holky brňandy-kam na to jdete?Mě řekla ať si zajdu na obilňák, nemusí se tam objednávat, mám tam prostě jít kdykoli ráno a den předtím nejíst moc sladkýho :slight_smile: )
7. bře 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Tak to je dobře, že jste OK :slight_smile: Rh negativní jsem taky, ale protilátku dávají až hned po porodu (do 48 hodin), jinak ti ještě jednou předtím odeberou krev zase na kontrolu protilátek (cca 30 týden). Tu cukrovku už jsme tu s holkama řešili, zkus o pár stránek dopředu :wink: já byla v Bohunicích a taky v pohodě.
7. bře 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu nejsem Rh negativni, ale kamaradka byla a taky ji nepichali protilatky v tehu - az po porodu.. se preptej co do tebe chce nacpat za "vitaminy" :slight_smile:
7. bře 2012 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 ještě se na to poptám, ale říkala mi, že se to píchá zhruba ve 28tt a pak po porodu....mám navíc trombofilii, tak nevím jestli to nemá něco společnýho i s tím.....
7. bře 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu
@clara.7
Nene, Yesu to říká dobře, mně moje doktorka taky navrhla injekci už v 28 tt a taky jsem RH- .

@kaeth01
7. bře 2012 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu
@gabbika
@kaeth01
Je nové doporučení, aby se protilátky kvůli RH- píchaly už ve 28 tt. Je to dobrovolné, ale gynekologové to asi musejí doporučovat. Ptala jsem se té své, zda se za svoji praxi setkala, že by měla prvorodička nějaký problém právě kvůli RH-. Říkala, že se s tím za 30 let nesetkala, že se vždy protilátky píchaly až po porodu. Takže jsem ji jen podepsala, že to odmítám a protilátky mi píchly až druhý den po porodu.
7. bře 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip zajimava informace - to se mi tady na MK libi.. clovek se dozvi kolikrat veci o kterych by jinak nemel ani tucha.. super!
7. bře 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip Tak super, aspoň vím, proč mně to navrhla :slight_smile:

Jinak kamarádce právě po porodu zapomněli v Bohunicích píchnout tu injekci a má s tím teď v druhém těhotenství strašné problémy, radši, ať mi to píchnou před než aby pak zapomněli... :confounded:
7. bře 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Neboj, když tak jim to připomeneš. :slight_smile: Třeba bude mít mimčo taky RH- a Ty to do sebe budeš cpát zbytečně.
7. bře 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Přidávám opět jednu moji aktuální zkušenost. Dneska jsou hodně populární bodyčka, ale mně osobně se na toho mého mrňouska osvědčily bavlněné košilky na zapínání na bok. Už v porodnici všechny děti při vyslíkání plakaly a s těmi košilkami mi přijde snazší manipulace, možná je to ale jen o zvyku. Bodyčka určitě užijeme, až sám udrží hlavičku a taky až se bude víc hýbat a košilky by se mu tak víc shrnovaly.
7. bře 2012 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@jancip Mě to doktorka podala, jako že je to povinné, ale jelikož jí věřím, nechám si to píchnout, ale ještě se jí na to poptám jak to je...
7. bře 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Povinné to určitě není. Ale doktoři kvůli své ochraně musejí nabízet vše, aby pak nebyli popotahováni, že něco zanedbali, i když by to s tím třeba vůbec nesouviselo...Takže já té mé vždy jen podepsala, že jsem byla seznámena a odmítla a doktorka to brala úplně v pohodě.
8. bře 2012 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím vás po delší době, nejel nám net - to byla muka :frowning2: :grinning: Ale pěkně jsem se činila, vyprala jsem všechny věcičky, plenky, povlečení, prostěradla... Zatím je to teda dřina ta mateřská :grinning: Jinak u nás nic moc nového, cítím se ok, máme za sebou profi těhu focení, tak jsem zvědavá na fotky, a zítra mě čeká kontrola u gyndr. a druhá povinná návštěva na zubním :unamused:
8. bře 2012 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 je s tim zubarem si me pobavila.. ja nestihla jeste ani tu prvni a ty uz valis na druhou :slight_smile: musim se polepsit!!! a jinak doufam ze nam sem hodis vzorek tehu fotek - at vidime jak ti to sekne! :wink:
8. bře 2012 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak sem zpět z veletrhu a docela zklamaná....nic moc extra tam nebylo. Koukla sem se tam teda na nový kolekce x-landru a na espiro a měl tam stánek emitex, kde byli moc příjemní a ochotní, ale ti kdo nejste z Brna, tak si myslím, že to za cestu ani nestojí....
8. bře 2012 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Já už mám taky všechno vyprané a vyžehlené, ale byla to teda fuška :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snažím se teď trochu relaxovat, dost mě bolí břicho a na kontrolu jdu až za týden ... jo a v úterý jdu taky podruhé k zubaři :grinning:
@yesu Na veletrh přeci jen nepůjdem (k velké radosti manžela), po tom všech praní, žehlení a chystání věciček jsem zjistila, že už toho vlastně moc nepotřebujem...
8. bře 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek