• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@jancip ahojky nejlepší jsou bodyčka zavinovací co se nepřetahují přes hlavičku , mají je třeba v CaA v těch prvních týdnech jsem za ně byla ráda, přeci jen než člověk získá jistotu v oblékání
přesně před rokem nás pouštěli s mým pokladem z obilňáku :dizzy_face:

přeju vám a´t máte pohodové porody i děti, čas s nimi hrozně rychle letí :slight_smile:
9. bře 2012 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@wiwiane Přesně na ty bodýčka jsem se tam včera dívala a přišly mi hrozně šikovné a chci jich pár pořídit.

Jinak dneska po kontrolním utz konečně víme, že má maličký srdíčko v pořádku, uf - napotřetí se to podařilo zkontrolovat :slight_smile:
9. bře 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01 Fotky určitě vložím, ale zatím na ně pořád čekám:frowning2:

@clara.7 Jj, souhlas, byla to fuška, jsem ráda, že je to za mnou:slight_smile: Teď už si plánuju taky víc relaxu a max. příjemné procházky:slight_smile: Tak hlavně se drž, ať je vše ok, na kontrole i u zubaře. Já byla teda dnes a mám jeden kaz, ale objednat se mám až po porodu.

Jinak dnešní kontrola u gyndr. - dobrý i blbý... Blbý to, že mám pozitivního streptokoka, ale prej se nemám zbytečně ničeho obávat. Dobrý vše ostatní:slight_smile: Maličká je hlavičkou dolů, váží cca 2,4-2,5 kg, říkal, že je již "zralá", že kdybych třeba za týden rodila, s největší pravděpodobností by ani nemusela do inkubátoru. CS2 a nahoře mám 9 kg. A poprvé byl i monitor a taky vše ok. Další kontrola za 14 dní, pak prej za týden a pak už v porodnici.
9. bře 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Gratuluji k úspěšné kontrole!:slight_smile:
9. bře 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tedy tak tentokrát mě veletrh značně zklamal ! byli jsem za 20 minut pryč :slight_smile: když to srovnám před pár lety kdy jsem tam chodila jako hostes tak vážně bída :frowning2:
9. bře 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dorinka88 Dori a v čem, málo vystavovatelů? my tam jdeme za chvilku, tak ať se na to psychicky připravím :slight_smile:
9. bře 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Ten streptokok je opravdu v pohodě. Akorát je potřeba přijet za včas do porodnice, což je myslím u prvorodičky docela v klidu. Co je trochu nepřijemné, že když Ti dávají kapačku s antibiotiky musíš být v klidu, ale to stejně dávají ze začátku, když ty kontrakce nejsou ještě tak strašný.
9. bře 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika No tak nejak všeobecně, nejvíc je tam kočárku(ale zase o proti lonským rokum mnohem min) tak ze pokud jdete na kočár tak se určitě vybrat dá...ale takových těch doplnku,novinek ...vubec me to letos nenadchlo! :slight_smile: ale to je mus subjektivní názor :slight_smile:
9. bře 2012 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dorinka88 Já mám stejnej názor....byla sem tam asi před dvěma lety a bylo toho tam mnohem víc, letos teda fakt bída....
9. bře 2012 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak jsme zpět, fakt to bylo malé, ale líbil se mi stánek Mamas and Papas, kde měli 15 % slevu a krásné věcičky. Nakonec jsme jeli ještě do Campusu a koupili v Baby parku kočárek, na veletrhu jsme se akorát ujistili, že ten náš vybraný je nejlepší. Ode dneška máme teda Maxi Cosi Mura zaparkovaný v pokojíčku :dizzy_face:
9. bře 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Včera jsme byli poprvé venku a vyzkoušeli kočárek Roan. Je krásně houpací, tak mi v něm náš mrňousek hned usnul. Křik byl až doma, až jsem ho z něho vytahovala..Teda už není zase takový mrňousek. Za dva týdny přeskočil porodní váhu a je to takový malý hladovec...Jinak sama se sebou jsem spokojená. Přibrala jsem cca 17 kilo a už mám "jen" 5, ještě akorát ta přebytečná kůže se špeky na břichu :slight_smile: Abych ale řekla pravdu, tak v porodnici jsem byla dost překvapená, že nám všem zůstávala velká břicha. Brácha se ptal, jestli tam náhodou nemám ještě jedno a s podobnými hláškami chodily všechny holky, tak ať vás to nepřekvapí.
10. bře 2012 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, bola som si dnes vyzdvihnut nejake veci v Anicke na Hrncirske (www.anicka.cz - mali dnes vynimocne otvorene kvoli veltrhu Prodite) a vraveli,ze sa nedivia, ze veltrh masivne upada, pretoze oni tam tiez predtym vystavovali, ale cena za prenajom stale rastie - tento rok po nich chceli 150 tisic... pani vravela, ze by sa im to absolutne nevyplatilo, ani ked si naklady delia s vyrobcom kociarikov, ktore predavaju, lebo taky zisk y predaja kociarov nemaju ani za rok... no, ne to skoda, prave tento obchod je moj oblubeny a zasluzil by si aj takuto reklamu.
10. bře 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip to s kočárkem ráda slyšim, taky máme Roan :slight_smile: a to s břichem jsem tak nějak tušila, kamarádka z toho byla taky překvapená, tak si nedělám iluze, že na tom budu jinak :wink:
10. bře 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae tento obchod neznám, ale kouknu na něj, díky za info :wink: S tím nájmem máš pravdu a bohužel se to týká všech veletrhů :frowning2:
10. bře 2012 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae
@clara.7 tenhle obchůdek taky znám, dokonce jsem tam byli mrknout na kočík a vypadá to, že ho tam i koupíme....
10. bře 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Taky máme kočárek z Babyparku, jen teda zatím na něj stále čekáme a ještě čekat budeme...
11. bře 2012 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Děkuji za info, přesně to mě napadlo, že kvůli tomu nebudeme moc otálet s odjezdem do porodky, ale jako prvorodička bych neotálela asi tak jako tak:slight_smile:
A k tomu bříšku - taky s tím počítám, i když ho nemám nijak extra velký a v pátek dr. říkal, že mám celkem pevnou břišní stěnu, tak by snad nemělo mít tendence se moc "vyvalit", ale zase ještě měsíc přede mnou že, tak kdoví, co bude:slight_smile: Každopádně někde jsem tady na MK četla, jak některá z holek řešila, v čem pojede z porodky, já počítám s tím, že normálně v těhu kalhotech @clara.7
11. bře 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Taky jsem měla těhu kalhoty, to břicho mi začalo splaskávat až doma. Navíc nemusiš tahat zbytečnosti, oni to stejně nemají v porodnici rádi. Možná by se člověk narval do svých, ale je to zbytečný. Může být rozlámaný, nemusí ještě dobře sedět, tak je lepší, když to oblečení je volnější. Já byla po porodu celkem fit (všichni se divili) a vím, jak mě ta cesta a ty první okamžiky doma docela zmohly. Za 4 dny jsem pak zhubla 6 kilo a kdyby mě muž nenutil jest, tak by to snad bylo ještě horší. Ne, že by člověk nebyl rád, ale všeho s mírou.
11. bře 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 @jancip K tomu mi před pár lety vykládala známá historku, jak si nechala od přítele přinést do porodnice rifle, co nosila před těhotenstvím a najendou zjistila, že je neobleče a neměla nic jiného na sebe. Nakonec prý si měnili oblečení s přítelem, on měl nějaké kalhoty do gumy, tak ty si vzala ona, a on se dostal do jejích riflí. No mohlo to vypadat docela komicky a to ještě měla štěstí, většina si myslím s chlapem měnit kalhoty nemůže :wink:
11. bře 2012 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae uff těch 150 000 je nějak moc, ne? Já akorát vím, že za běžný stánek (což je samozřejmě menší prostor než pro kočárky) na vánočních trzích chtěli loni 8 tisíc.
11. bře 2012 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem ráda, že jsme o nic nepřišli, když jsme na veletrhu nebyli :wink:
11. bře 2012 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, ja jsem na veletrhu teda nakonec byla, ale nekoupila jsem si nic a za 20 min jsem byla venku...zajimaveho nic, takze jste o nic neprisly..
Jinak holky z Bystrce, uz vite kam budete chodit k detskemu doktorovi? Nasla jsem tady v Bystrci na Liskove 2 dotorky a pak na Kubickove... si rikam kdy je treba se registrovat, nechce se mi pak jezdit pres pul Brna protoze budou mit plno... cetl ajsem an ne i recenze, ty dve na Liskove vypadaji celkem slusne, nemate o nich nejake reference?
12. bře 2012 v 07:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka taky právě řešim doktorku, ale v Kr.poli ... dneska za ní chci jít a zaregistrovat se.
12. bře 2012 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip bříško se zatáhne u každého jinak rychle, určitě ti v porodnici říkali, že máš hodně ležet na břichu. Moc příjemné to není vzhledem k tomu že se zároveň nalévají prsa, ale účinné to určitě je. a z porodnice sem odcházela v legínách a tunice je to takové univerzální a hlavně pohodlné :wink: oblečení jsem manželovi nachystala raději dopředu, přeci jen chlapi se v tom našem oblečení moc nevyznají :sweat_smile:

jsme ráda že jsem na veletrh nešla, chtěla jsem kouknout na golfáče, ale čtu že to nemělo smysl
12. bře 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka já už mám domluvenou MuDr. Vlčkovou. Ta je na Lýskové. chodila jsem tam jako dítě a bývala vždycky moc hodná a pečlivá. Jinak nikoho neznám. Každopádně já tam volala a ptala jsem se jestli přijímají pacienty, že máme TP v dubnu. Říkala, že je teď hodně dětí, ale že se to zase časem srovná. Pak si jen sestřička napsala jméno a ještě něco, už nevím co a stačilo to. Máme zavolat po porodu. Takže vyřízeno po telefonu asi tak už před dvěma měsíci.
12. bře 2012 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hanuu aha, tak to abych se kdyztak taky asi ozvala... ještě je tam jedna, nějaká Szturzová, tu neznáš?
12. bře 2012 v 08:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Tak to je hustý :grinning:
12. bře 2012 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,,, vidím, že řešíte dětskou lékařku,,,, tu už mám domlouvenou přes měsíc,, bo mě vystrašilajenda holčina, žebyla na předporodním kurzu a že by se to mělo shánět hodně dopředu,, že mají třeba moc dětí a nechtějí brát,,, tak jsem si jednu našla, zavolala tam,, ona že zatím bere, žeje začátek roku,a ale neví, jak to bude později, tk si mě hned zapsala, jméno, tel, adresu, TP,,, po porodu mám hned zavolat, že do 48 h dojde k nám a pak za dalších pár dní jen sestraa pak se bueme domlouvat na dalších kontrolách už u ní,,,,ještě mi říkala, že kdybych měla ještě i nějaké problémy v těhu nebo v porodnici, tak mám klidně volat,, četrla jsem, že dává i číslo na mobil, když je nějaký problém mimo její ordinační hodiny, tak aby byla k zastižení,,,,
12. bře 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, koukám, že veletrh musel být asi opravdu slabota, páč negativní odezvy jednoznačně převažují... Každopádně je to docela škoda:-/

Jinak my dětského dr. již máme (v Řečkovicích), pěšky kočárkem tam jsme tak za 15 minut:slight_smile: Za což jsem moc ráda, ráda chodím pěšky a s kočárkem to bude ještě lepší!:slight_smile:

Jinak po minulém týdnu, kdy jsem "řádila" jako černá ruka, jsem si na tento naordinovala klid a relax, max. drobné "šolichání" po bytě, protože mám mega rýmu a včera se mi asi po 2 letech ozvala klubající se osmička:-/ Doufám ale, že bude klid a po porodu si ji nechám vytrhnout, bez tak nemá místo, kam by se vyklubala... Každopádně to člověka potěší měsíc před porodem, to jo:-/ :slight_smile:
12. bře 2012 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Romi, já řešila dětského dr. taky docela brzy. Prostě jsem nechtěla riskovat, že mi řekne sorry, máme plno a musela bych tak hledat nanovo. A hodně mi záleželo na tom, mít ho někde poblíž...
12. bře 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek