• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@hanuu Hani, ikarkulka má tady na svém profilu super článek o látkovkách a jinak v Bráně k dětem na Josefské prodávají za 30 Kč takovou brožuju o tom proč a jak látkovat.
12. bře 2012 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabbika jéé, děkuju za tip, já bych právě ráda něco tištěného, abych si to mohla dobře sesumírovat. Musím k ikarkulce kouknout, už jsem to jednou hledala, že na to přímo někdo dával odkaz, ale bylo tam, že už to neexistuje, ale zkusím ještě pohledat. Každopádně moc díky.
A ty chceš látkovat?
12. bře 2012 v 16:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu Já bych chtěla částečně, vím, že to 100 % nedám jen na látkovkách, často cestujeme a jsme mimo domov, ale na doma bych je chtěla. Právě v té Bráně k dětem jsem si nechala vysvětlit co a jak, ukázali mně co prodávají a zatím jsem koupila jedny plenky od české značky Anavy, All in one typ. Koupím zatím jen pár kusů a uvidím jak se osvědčí...
12. bře 2012 v 16:33  • Odpověz  • To se mi líbí
U nás se osvědčily Pampersky, ale je pravda, že co maminka, to jiný názor. Velmi brzy jsem přešla na látkové pleny, takové ty jak byly za nás a nemohu si to vynachválit, začali jsme asi od 1 týdne. Pokud už jste četly o bezplenkové komunikační metodě, můj názor je, že látkové pleny rychleji odnaučí, aby dítko plenu vůbec potřebovalo, ale možná je to jen můj subjektivní názor. Každopádně ve středu slavíme 6 měsíců a já už umím poznat, kdy malý má potřebu, takže spotřeba plen klesá a klesá a pevně věřím, že co se naučíme chodit, začneme používat nočník a plenky budou pasé. :slight_smile:
12. bře 2012 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@vendy26 Jak zvládám s mimenkem? No, abych řekla pravdu, první 3 dny doma byly mnohem horší jak porod. Takže já jsem neříkala po porodu, že už žádné dítě nechci, ale po prvním týdnu doma. Ale celý je to komplikovaný tím, že nemůžu normálně kojit. Mlíko musím odsát a pak ho malýmu dávám, což zabere strašně moc času. Navíc nášeho prcka hodně trápí bříško, ať děláme, co děláme, takže je hodně uplakaný. A k tomu je strašně chovací. Takže když zrovna nespí nebo nepláče kvůli bříšku, což je téměř pořád, tak ho stejně musím chovat, protože on sám vůbec nechce být. Je to fakt náročný, ale všichni říkají, že se to spraví.
12. bře 2012 v 18:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip Hmm, hodně maminek říká, že začátky jsou opravdu náročné... Ale asi kdo nezažil, neví, o čem mluví, co? Tak držím pěsti, ať se to co nejdříve ustálí!! A manžel s tebou byl nějaký čas doma? Nebo třeba mamka pomohla?
12. bře 2012 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip Tak držím palec ať se to brzy srovná, najít režim je asi dost těžké...
12. bře 2012 v 18:31  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@hanuu já jsem z toho taky celá zmatená, ale snad to stihnu pochopit než porodím :grinning: neumím si představit, že bych skládala nějaké čtverce a taky nejsem ani tolik vynalézavá, jako některé matky tady, co do těch plínkových koster vkládají různé ručníčky a dečky..asi prostě půjdu cestou nejmenšího odporu, což jsou plínky vše v jednom. stojí 300-400 jedna, ale na aukru je plno aukcí od koruny, tak budu ponenáhlu koukat a uvidíme...
12. bře 2012 v 19:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 @gabbika
Manžel je buď v práci nebo na stavbě (do toho všeho začínáme stavět), takže máme oba svých starostí až až. Naštěstí nám teď vaří tchyně, bez toho bysme se asi moc nenajedli.

Ty začátky jsou fakt hodně náročné. Obzvlášť když je to první miminko a bydlíte sami. Ještě nevíte co a jak a nejhorší je, když máte pocit, že jste udělala úplně vše a ono furt pláče a pláče. Ta bezmoc je pak opravdu strašná. Ale zlepšuje se to každým dnem, minimálně v tom, že začínáte mít trochu jistotu v tom, co děláte. I když trochu mi to připomíná, jak někdo říká, že těhotenství je nejkrásnější období života. Sice se na miminko moc těšíte, jste ráda, že jste těhotná, ale pokud vás ke konci pálí žáha, bolí záda, kyčle, nemůžete se hýbat apod., tak Vám to jako nejkrásnější období zrovna nepřijde. No, a s těmi prvními dny s miminkem je to dost podobné. Navíc hormony jsou fakt síla...U mě to bylo v těhotenství oproti tomuto procházka růžovým sadem. Ale i tak by člověk neměnil.
12. bře 2012 v 19:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip Hmm, nemáš to jednoduchý, ale přesto musím napsat, že z tvých příspěvků vyzařuje spíše pozitivní energie, žádný zoufalství... Tak držím palec! :dizzy_face: :slight_smile:
12. bře 2012 v 19:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@vendy26 Nene, zoufalství to není...to fakt jen někdy, když několik hodina propláče a člověk už fakt neví, co dělat...Ale teď snídám, houpu prcka v lehátku a je spokojený :slight_smile: Tak snad mu to chvíli vydrží.....Ono je to těžký i v tom, jak vám každý říká, ať si to užíváte, že jsou to neopakovatelné krásné chvíle, jenže ono to tak opravdu mnohdy není a pak se cítíte, že jste úplně neschopná matka...ale když se pak dáte o tom do řeči s jinými novopečenými maminkami, tak zjistíte, že jsou na tom mnohé podobně a to vás uklidní, že nejste divná :slight_smile: ...A zase jedna má zkušenost. Někdy se snažím rychle dohánět různé věci (úklid apod.), kydž malej spinká, ale nevyplatí se to, pak jsem dost unavená. I když jsem po porodu úplně v pohodě, už ani nevím, že jsem rodila, tak to tělo to asi ještě pořád cítí a opravdu potřebuje odpočívat. Takže minimálně v šestinedělí opravdu odpočívejte i s miminkami.
13. bře 2012 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@vendy26 ahojky s kým jsi byla fotit, můžu taky juknout ?
13. bře 2012 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@misaskul BKM u nás praktikujeme na kakání , ale na čuraní bych to nedala máme doma pijana a mám pocit že by mohl čurat pořád :o) klasické čtvercovky mám taky nakoupené ,ale neodhodlala jsem se k tomu, máš přes to kalhotky a od jakého výrobce ?
13. bře 2012 v 09:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip brrr úpně mi naskočila husí kůže když sem to četla, porod jsem měla super ale první 3 měsíce byly děsné, ale ono se to opravdu správí. Na bříško doporučuju kapičky biogaia pomáhájí. My to měli tak že když nespal, tak se kojilo nebo plakalo nic mezi tím :o( pomáhalo i skákání na míči. První 3 měsíce jsme měla malého prakticky pořád na rukách, ale opravdu pozitovní je, že se to zlepší!!!
13. bře 2012 v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip určitě odpočívej, je fajn si zdřímnout s prckem aspoň jednou denně sice jsem spala tak na pul ,ale aspon trochu , ono to uklizeni opravdu nikam neuteče :wink:
13. bře 2012 v 09:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@wiwiane Jasně, jen se musíme spřátelit:slight_smile:
13. bře 2012 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 no nádhera :dizzy_face: my se taky fotili a vzpomínám na to s úsměvem protože to bylo hoodně náročné se pak zvednout ze země :grinning: sem si připadal jak velryba, ale fotky dopadly dobře
13. bře 2012 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@wiwiane Jj, zvednout se nebo překulit na druhý bok bylo fakt legrační, pěkně jsme se u toho focení nasmáli:slight_smile: Máš taky moc hezký fotečky! Dle otazníku na bříšku soudím, že pohlaví jste si nechali jako překvapení až k porodu?...:wink:
13. bře 2012 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
jj bylo to překvapení, nechtěli jsme to vědět, první našeho kloučka viděl tatínek, pak porodní asistenka a pak až já :wink: u dalšího bychom si to už nechali asi říct i když ono je to úplně jedno :dizzy_face:
13. bře 2012 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@wiwiane V začátcích jsme používali klasické poděděné čtvercovky + do začátku plenkovou vložku protože víc saje, tak na noc hlavně, jinak + separační vložku na jedno použití, které "to" dobře zachytí, takže se nemusí při přebalování měnit plena komplet. Nahoru jdou kalhotky z PVC (starý model), nebo PULky, nebo i vlňáčky vhodné na noc, na léto. Je toho strašně moc, spousta sruhů plen, vychytávek, novinek, člověk se pořád učí. Já jsem ráda hlavně že se ušetří dost peněz a rychleji se naučíme (snad) na nočník a rychleji bude malej úplně bez plen.

Jinak jsme také čekali překvapení a je to super zážitek, u porodu jsme to obuleli štěstím, ale u druhého to možná zkusíme naopak - necháme si to říct. Já měla i obavy, že když budu znát pohlaví miminka, tak se zaměřím na určitou barvu při výběru výbavičky a co dost nemám ráda jsou holčičky komplet v růžové a chlapečci v modré a to se týká nejen oblečení. Takhle jsem si nakoupila krásné neutrální věci, krémové, žluťáskové, zelenkavé, i do modra, cdo červena a když máme kluka, tak k tomu už jen dokupuju doplňky v barvě. Všeho moc škodí. A třeba když se dočkáme i holčičky, tak nebudu muset měnit výbavičku a jen dokoupíme doplňky v holčičí barvě. :slight_smile:
13. bře 2012 v 17:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@wiwiane
@misaskul Holky, máte můj obdiv, já bych to nevydržela:slight_smile: Ale věřím, že pak u porodu ten moment překvapení musí být úžasný, vygradovaný zážitkem z porodu apod. :dizzy_face: Já osobně jsem i "potřebovala" vědět, co čekáme, líp jsem se s novou situací ztotožnila, když už jsem věděla, koho mám v bříšku, mohla mu/jí říkat jeho/jejím jménem... Ale to je zase můj případ.
13. bře 2012 v 18:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 Já to taky obdivuju, ale nevydržela bych...my jsme si od první chvíle mysleli, že to bude holčička, když nám pak řeklí, že je to chlapeček, tak jsme z toho byli trochu v šoku a zvykali jsme si. Pohlaví nám bylo jedno, jen ten pocit, že už se soustředím na někoho s konkrétním jménem se mi asi líbí víc :slight_smile:
14. bře 2012 v 15:02  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahoj holky, maminky stavajici i ty cekajici :slight_smile: docitam vas asi se 4dennim zpozdenim - musim vas "obstastnit" svoji posledni zkusenosti po ktere jsem uz ctvrty den doma nadopovana s praskama jak lazar.. zanitili se mi blbe hemeroidy a v nedeli sem sla pod kudlu!!! jestli jsem si nekdy myslela ze porod boli - muzu vas ujistit ze je to cajicek proti tomu jak me rezali jen s lokalnim umrtvenim a "utesovali" nasledne pouze paralenem - peklo zni urcite prijemneji at je tam jakkoli.. takze veselemu tehulkovani nazdar!!!
kdyz si nekdy budete myslet ze nemuze byt hur - verte ze muze :slight_smile:
prozatim si neumim predstavit ze bych mela za par tydnu rodit!!!!! porad premyslim cim sem si tohle prokleti na konci sveho "stastneho" obdobi zaslouzila :unamused: snad se to brzo podda..
@jancip moje malinka mi taky prvni 3 mesice prorvala jak cert, chovali jsme a chovali.. docela si je dneska uz nevybavuju - takove obdobi temna pro me :slight_smile: ale pak uz to bylo jen lepsi a lepsi.. takze drzim pesti at je to u vas brzo taky v poho!! strasne rychle pak na ty tezke zacatky zapomenes.. - co na malou docela platilo bylo to ze si ji tatka soupl nahatou pod tricko na hole telo, uklidnovalo ji to zazracne.. poradila mi to jedna porodni asistentka, ze pry to lidske teplo a kontakt na ne plati, navic ten stisneny prostor pod trickem kdy se citila jako v brisku - u nas to fungovalo, tak kdyby treba nekdy byla krize vyzkousejte..
14. bře 2012 v 16:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 Díky za obdiv, ale asi není třeba. My jsme prostě chtěli překvápko, ale až budeme čekat druhé, tak zase zkusíme "vaši" variantu. :slight_smile: Navíc jsem měla docela strach, ale to už jsem myslím zmiňovala, že kdybych znala pohlaví, neubránila bych se modrému kočárku, modré vaničcce, modré komplet výbavě a všemu modrému. Takhle mám všechno jak pro holku tak pro kluka a snad až se jednou dočkáme holčičky, tak nebudu muset tolik utrácet za novou výbavičku. I když holka v modrým ještě jde, ale kluk v růžovým asi moc ne. :grinning:
Jinak máte krásné těhu fotky, takové "jiné" a originální, máš bříško jako já v nějakém 30tt, takže to závidím a vypadáš na fotkách strašně mlaďounce (to ber jako kompliment) a podle nicku asi jsi. :wink:
@kaeth01 Proboha to si nedokážu přestavit, drž se a ať je brzy všechno ok.
14. bře 2012 v 16:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaeth01 Ježišmarja, to jsou teda nepříjemnosti, tak se drž, ať jsi brzo fit... :unamused:
14. bře 2012 v 17:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabbika Mě má intuice taky zklamala, já zas byla přesvědčená, že čekáme chlapečka :grinning: Ale byla jsem ráda, holčičku jsem si hrozně moc přála a manžel taky.
14. bře 2012 v 17:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaeth01 Tak to je děs, co tě potkalo! :confounded: Přeju ať je brzy líp! No to jsou opravdu "radosti" ke konci těhotenství... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2:
@misaskul Jj, chápu s tou výbavičkou - já taky nejsem moc zastánce "přemodralých chlapečků" a "přerůžovělých holčiček" :grinning: Jako člověk se tomu zčásti neubrání, ale naštěstí dnes se dají pořídit krásné věcičky i v jiných barvách - přesně, jak jsi psala - žlutá, zelenkavá.... Jinak bude mi 28:slight_smile: Ale mladě se cítím, to zase jo:wink: :grinning:
14. bře 2012 v 17:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky tak dneska zase trpím se zádama, musela sem i zrušit zákaznici a celý odpo jen ležím :frowning2: zítra jdu na masáž, tak doufám, že se mi na pár dní zas uleví....asi si koupím ten polštář na spaní na boku....to by mi mohlo ulevit aspoň v noci!!koukala sem, že ho mají v tchibu...
14. bře 2012 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 Jejda já myslela, že je ti 26, ale 28 to není ještě žádný věk, to je dobře, že se cítíš mladá. Mně je 28 a letos mi bude už 29. Takže budeš mít první miminko ve 28 stejně jako já. :grinning:
@yesu Pracuješ hodně ve stoje (soudím dle slova "zákaznice" a napadla mě kadeřnice - asi proto, že už nějakou potřebuji)? :slight_smile: Protože pak jsem slyšela, že pro pracující těhulky co v práci stojí se kromě zad doporučují i nějaké speciální masáže nohou, ale nikdy jsem se o to nezajímala, jen jsem to slyšela.
14. bře 2012 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@misaskul Těsně vedle :slight_smile: jsem manikérka, takže sedím, ale omezila sem práci na třetinu! někdy to zvládám úplně v pohodě, ale bohužel jsou dny, kdy mě ten můj prcek fakt trápí!!
14. bře 2012 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek