• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@misaskul Jj a přijde mi to tak nějak ideál - ani brzy, ani pozdě. Biolog. hodiny mi taky netikaly... Prostě to tak nějak přišlo a jsem za to ráda :grinning:
@yesu A třeba sedět na gymnastickým balonu by nepomohlo?
14. bře 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak já douklízela celý byt a jsem k.o. Ještě bych měla žehlit, ale to se do zítřka nezblázní :sunglasses:

@clara.7 Klárko, jak dopadla kontrola? Doufám, že vše ok! Já jdu na další příští pátek, jsem zvědavá, zda se někam pohneme.... Kéž by...
15. bře 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 ahojky, kontrola dopadla dobře, příště už půjdu na monitor srdíčka miminka a dozvím se výsledky stěrů na streptokoka, tak uvidíme no :slight_smile:
Abych to shrnula, tak v 36+1tt mám váhový přírůstek 12 kilo (doufám, že už to moc nevyleze), miminko je drobné, má 2,54 kg, ale velkou hlavu (odpovídá prý 38 tt). Předčasný porod snad nehrozí, čípek je ještě vysoko. Jinak je všechno v pořádku. Hlavička dole :slight_smile:

S tím žehlením to nepřeháněj, však ono to počká :wink:
15. bře 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 To dělám pořád...nahřívám, atd....ale nic, dneska v noci sem už zoufalá brečela, protože sem půl noci proskákala na balonu!! :frowning2:
15. bře 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Tak to jsou samé dobré zprávy! :dizzy_face:
15. bře 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Ježiš, tak to je hrozný :frowning2: A to jsi na bolesti zad trpívala i před těhu nebo až teď?
15. bře 2012 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 I před těhu, ale ne na takový!!!a masáž vždycky pomohla, teď mi nezabírá fakt nic :frowning2: jediný plavání sem ještě nezkusila, ale zase se bojím abych v bazénu něco nechytla!
15. bře 2012 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Hm, takže v těhu se ti to akorát zhoršilo. Je to hnus, ale bohužel asi nezbývá než to prostě vydržet, i když věřím, že občas to na člověka všechno padne... To plavání bych možná zkusila...
15. bře 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu tak to te taky uprimne lituju s tema zadama.. sice na to netrpim, ale kamaradka mi to prirovnavala k bolavym zubum auuu... je blbe ze te to chytlo takhle v pulce tehu, vetsinou si maminy stezuji na konci.. takze pro tebe jeste kus cesty k uleve :unamused: ale ten bazen vyzkousej.. i kdybys neco chytla je to v poho - ted si jeste fest uzavrena, k mimi se nic nedostane..
15. bře 2012 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemáte některá z Brna mimčo a nestály byste třeba o nějakou pomoc, nebo jen občasnou společnost?
15. bře 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 byla si na kontrole u sveho dr. nebo uz v porodnici? ja ted resim ze asi v 35tt pujdu ke sve dr. naposledy. mam ji docela zruky, dojizdim hodku do jineho mesta a protoze mi posledne uz vyhrozovala kazdotydenima kontrolama, tak zvazuju registraci v porodce..
15. bře 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 byla jsem u své doktorky a příští týden jdu zas ... od 38. týdne už se budu objednávat v porodce ..
15. bře 2012 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 mě to chytá asi od druhýho měsíce, ale bohužel je to horší a častější, fakt nevím co budu dělat třeba za dva měsíce!! :frowning2:
15. bře 2012 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 JJ přes den se to dá nějak vydržet, ale když člověk nemůže spát je podrážděnej a zoufalej, normálně by si vzal prášek a hotovo, ale teď?
15. bře 2012 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu ja ti neporadim :frowning2: bolely me zada v prvnim tehu ke konci siiiiilene.. ale az ke konci.. jsem "mala" :slight_smile: jen 160cm navic tehdy i docela stihla a mela sem bricho jak balon.. dr mi tehdy rikal ze u malych lidi se ty bolesti projevuji docela casteji, protoze ta pater je zatezovana na mensi plose - a zvlast kdyz mas bricho jak slon v mem pripade :angry: no ale porodem to zmizelo jak mavnutim kouzelneho proutku - takze jak prezit do konce tehu ti neporadim - ale drz se!! na konci bude lip!!!
jestli ti to aspon malinko pomuze tak ja v techto dnech trpim taky jak kun :slight_smile: - mozna mala uleva pro tvou bolest - ale ver ze je nas vice.. muzem se navzajem povzbuzovat :grinning:
a jeste jak si psala vendy26 ze si prasek vzit nemuzes - taky sem s tim bojovala, ale bez paralenu bych dnes nesedela u pocitace dokonce bych nedosla ani na zachod :( chtela sem bezpraskove tehu jak nic jineho!!!! ale nakonec kdyz ty trpis je to asi horsi nez si sem tam ten prasek od bolesti vzit...
15. bře 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Já sem vysoká a stejně mě to postihlo, ale ono každý těhu má něco. Mě třeba vůbec nebylo špatně, tak sem si to asi vybrala s těma zádama...Přítel mi volal, že mu dali v lékarně nějaký hřejivý pásy, tak uvidíme, ale jestli to nepoleví jdu dnes spát s paralenem!
15. bře 2012 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Mně pomohl icegel z lékárny, ale zatím mě chytly jednou mezi lopatkama, na takové ty bolesti u bederní páteře mně pomáhal nahřátý polštářek z pohanky nebo třešňových pecek. Ale každopádně bych šla k obvoďákovi ať ti napíše rehabky, ty můžeš i v těhotenství, přece se nebudeš takhle trápit ještě 4 měsíce..
15. bře 2012 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Já o tom uvažovala, ale jedna moje známí mi říkala, že rehabkám v těhu říkají tomu cvičení na balonu a na to chodím a stejně nic, akorát, že se to nemusí platit. Ale gyndařka mi na to nic moc neřekla, tak zkusím zajít za tím obvoďákem a uvidí, co poradí....
15. bře 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu jeje, to ti teda nezávidím. Mě chytly záda během těhotenství několikrát, výdy jsem bolestí lezla po zdi, ale nakonec se to zase zpravilo, třeba po 2 týdnech nebo tak.
Musím říct, že mi v jednu dobu pomohlo, když jsem se naučila spát s kojícím polštářem. No a jinak ta klasika teplo a různě jsem hledala úlevové polohy a občas jsem něco i "našla" :wink:
Tak se drž a snad tě to nebude trápit až do porodu.
15. bře 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu tak drzim pesti at pasy zaberou a kdyz dojde na paralen - tak hlavne bez vycitek :slight_smile: ja se tim desne trapila a brecela gyndarce ze me to "taaaaak mrziiii" :grinning: ale moje dr je super, na me nabehla svou doktorskou logikou a spliny rozehnala :slight_smile: hezky bezbolestny vecer!!
15. bře 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, tak včera mi přítel donesl z lékárny hřejivý pásy, jeden sem si na noc dala a spala jak mimino, je to určitě lepší, ale asi bych to tam potřebovala mít pořád :unamused: V balení jsou dvě a stojí 180kč!!!!
Dnes mě čeká kontrola na hematologii, tak mi držte palce ať to dopadne dobře a nemusím ještě píchat! A chystám se jít koupit dětskej prášek na praní a začít prát mimi věcičky :slight_smile:
16. bře 2012 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@yesu Tak super, že se našlo něco účinného, protože jak psala @kaeth01, ještě máš kus těhu před sebou a čím větší bude bříško, tím hůř na záda...:frowning2: A jak jsi dopadla na tý hematologii?

K těm práškům - je jasný, že člověk se jim v těhu snaží vyhnout co to jde, ale když to holt nejde, tak si myslím, že je to lepší než se trápit bolestma - to pro mimi taky určitě není dobrý...

Jinak já začala cvičit s epinem a mám pocit, že mi to spíš nejde než jde :unamused: I když pocity jsou den ode dne lepší, nedělám takový pokroky, jak bych si představovala. Jsem hodně opatrná totiž... Ale zase začala jsem cvičit o týden dřív než by se mělo, tak si říkám, že času mám dost...
16. bře 2012 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak na hematologii sem dopadla dobře a když to půjde dobře i dál, možná se vyhnu injekcím úplně a dají mi jen léky :slight_smile: A právě sem zapla první pračku s mimi věcma:slight_smile:záda zase zlobí, ale o trochu míň jak včera, ale potřebuju udělat tolik věcí!!-uklidit, uspořádat koupelku, uklidit balkon, udělat tiramisu!
16. bře 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yesu Jé tak to začínáš prát pěkně brzy :slight_smile: , já prala až dva měsíce před termínem. Ale aspoň to budeš mít všechno včas připravené a můžeš se s těma oblečkama mazlit, teda já když je po vyprání a usušení skládala, tak jsem se s tím muchlala jak malá holka s panenkou. :grinning: Asi ty hormony... :wink:

@vendy26 Já taky otěhotněla ve 27 a malej se narodil když mi bylo 28, taky se mi to zdá jako ideál, vzhledem k tomu, že chceme ještě jedno, tak abysme ho neměli až hodně po třicítce, kdy se říká, že už to může být problémovější.

Holky to tak strašně letí, malej měl tento týden 6m a připadá mi to jako včera, když jsem byla těhotná a když se narodil. Strašně se těším na druhé těhu, už aby to bylo.
17. bře 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@wiwiane Díky za tip na biogalu. Nemáš náhodou zkušenost i s Biopronem baby? My ho včera dostali a nevím, zda to mám u 3týdenního miminka zkoušet, i když je tam napsaný, že je to i pro novorozence.
18. bře 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip ahojky myslím že jsme měli jen dva sáčky ale tady v těch tobolkách by to mohlo být fajn, my i teď dáváme http://www.lekarna.cz/swiss-laktobacilky-baby-cps-30/

@yesu a dr. by ti ty hřejivé pásy nemohla předapsat ? zkus se na to zeptat za to nic nedáš
19. bře 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wiwiane To pochybuju, to je jak kdyby jsi chtěla předepsat ibalgin....nevím no, můžu se zkusit zeptat!
19. bře 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Byla jste nektera v Bohunicich u prim. MUDr. Janků? a zkusenosti?
20. bře 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 další kontrola za mnou ... miminko je v pořádku a srdíčko tluče jako zvon :slight_smile:
Od pondělí mě ale trápí silné bolesti v podbřišku, tak jsem byla zvědavá co se děje ... no a je to tím, že má velkou hlavičku, která tlačí na pánev :frowning2: Takže si 3 týdny ještě užiju ... čípek je ještě úplně zavřený a na porod to nevypadá.
Streptokoka nemám, tak o starost méně :slight_smile:
@mandilek znám ho a je to odborník, velmi pečlivý, zdvořilý ... bohužel také velmi vytížený
22. bře 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Máme za sebou test na cukrovku-nemáme ji, hurá! Malej teda po tom vypití kopal jak o život, tak se mu to asi moc nelíbilo!
22. bře 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek