• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@carrynka na Rerychové, na konečné šaliny ty vysoké červenobílé baráky
29. lis 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hanuu my bydlíme vzadu na Kamechách...tak to pak spolu můžeme vyrazit s kočárama :slight_smile:
29. lis 2011 v 10:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka jj, to máme kousek
29. lis 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka a nechodíš někde poblíž na nějaké cvičení nebo kurz? Já se o to zatím nezajímala, měla jsem trochu problémy, ale teď už by mělo být všechno v pohodě, tak bych výhledově chtěla někam chodit.
29. lis 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hanuu ja zatim chodim cvicit do mesta...ale taky jsem o necem uvazovala, jen tady teda krome aerobiku a podobnych cviceni zatim o nicem nevim... :( ja teda zatim na zadne tehu cviceni nechodim... ale uvazovala jsem o tehu joze... nebo nejake plavani, ale to je vsechno v meste...leda plavani v Infinitu...
A co cekate? Vite?
29. lis 2011 v 10:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka měl by to být chlapeček, máme ho potvrzeného už 3x, tak nečekám žádné překvapení. Já jsem na nemocenské doma, dlouho mi bylo hodně špatně, teĎ UŽ SICE V POHODĚ, ALE POŘÁD MI CESTOVÁNÍ NEDĚLÁ MOC DOBŘE, TAK BYCH RADĚJI NĚCO BLIŽŠÍHO. tak zkusím pohledat, jestli je nějaká možnost.
29. lis 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hanuu tak dej vedet kdyby jsi tu neco objevila, nebo pri nejhorsim se muzeme jit aspon obcas nekam projit :slight_smile:
29. lis 2011 v 10:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a kde plánujete rodit? já jsem zatím rozhodnutá pro Bohunice :slight_smile:
29. lis 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
anebo tam, kde to bude zrovna nejblíž :grinning:
29. lis 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 já se zatím taky přikláním k Bohunicím, ale nějak hodně podrobně jsem to nezkoumala, jen vím, že na všechny porodnice jsou některé ohlasy skvělé a některé špatné, jak kdo má štěstí.
29. lis 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 já zatím vůbec nevím, jediné co vím, že ne na Obilňáku,,, Bohunice mi přijdou moderní,ale teď tam mělo dost lidí docela problémy a hodně holek muselo po porodu na revizi dělohy,, třeba kamošce nechali kus placenty v těle a na její reakce, že má hrozný bolesti nereagovali,,,,, naopak jsem teď slyšela samou chválu na Miloše,,, i když mi to tam přijde takové zastaralé, jsou tam dost zastánci přirozených porodů, že tě dost dlouho nechávají a čekají, že porodíš sama ... no uvidíme,,, ještě je čas, ale už tak pokukuju po různých recenzích,,,,
29. lis 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak se jdu ohlásit s výsledky včerejšího screeningu....V prvé řadě - už nikdy na Obilňák....Objednaná jsem byla na 13 hod a pan doktor nás milostivě vzal až kolem třičtvrtě na 3 :astonished: (a to byla před námi jen jedna maminka a Mudra nikam neodvolali)Skoro nic nám neřekl, věčně telefon u ucha, nebo se dohadoval se sestrou...Vyšokoval tím, že jsme dostali doporučení na kardio a do zprávy nám napsal u obou prcků - "horší přehlednost srdce plodů" - to nám dala sestra až mezi dveřmi...a já od včerejška nervy na pochodu :frowning2: :frowning2: :frowning2: Jinak to vypadá na chlapečka a na holčičku :slight_smile:
A chtěla jsem se zeptat - půjdete (nebo jste byli) na 3D UTZ v CPD na Veveří? Musím mít další doporučení, nebo se můžu objednat sama???
29. lis 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leeela na 3D se můžeš objednat sama, jsou tam moc ochotní a většinou se trefí i do hodiny na kterou jsi objednaná :slight_smile: jen si připrav penízky, všechna jejich vyšetření jsou placená - ceník mají na svých stránkách ... prenatal.cz :wink: taky o 3D uvažujem, ale není pro nás tak důležitý jako předchozí vyšetření ...
29. lis 2011 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leeela já jdu na veveří i na ten 1. screening, žádanku jsem nepotřebovala, jen se telefonicky objednat,,,,,
29. lis 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 žádanka je potřeba až na 2. screening, ten hradí pojišťovna ... i když je to paradox - je méně přesný než ten první :unamused:
29. lis 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, na screeningy doporučuju Reprofit v Brně na Hlinkách. Je tam výborný genetik a rozhodně se vám bude věnovat mnohem víc, než jinde. Telefon má reprofit na stránkách a objednačka je nad 3 týdny. Ale stojí to za to. Jinak na ultrazvuk srdíčka mě poslal taky, posílá se podle věku, nebo zatížení podle rodiny. To jsem byla na Černopolní a výsledek naprosto v pořádku. Také tam byl moc příjemný doktor. Je lepší vše překontrolovat a být v klidu, než nevědět a plašit. Jo a jinak v Brně nejlepší porodnice jsou opravdu Milosrdní Bratři. Pokud vám nevadí, že není na pokoji televize, tak jen tam.
29. lis 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olousek35 Oli, právě, když najedeš tady do diskuse porodnice Brno, tak na Miloše tam je samá chvála,,, návštěvy teda nesmí na pokoje, ale možná je to pro někoho ještě lepší, než aby je tam očumovali cizí lidé :slight_smile: a s tou televizí ,,, no myslím, že budeme všechny ze všeho tak v šoku, že ji určitě nebudeme potřebovat :slight_smile: no já už jsem objednaná na to Veveří, jdu za 2 týdny + tam jdu ještě na genetickou konzultaci, takže to určo měnit nebudu,,, můj gyndař mi i na tu genetiku vypsal žádanku přímo na to Veveří,,,,
30. lis 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 já jen napsala názor a zkušennost :grinning: Nikoho tam nenutím. Mně tam dělal screening ne 12.týdnu, pak triple testy z krve a srovnal rizika, dal ty testy dohromady a výsledek je riziko 1: 100 000 takže vzhledem k věku naprosto super. Je to totiž o dost přesnější než hodnotit každé zvlášt. Jenže se doktorům nechce strácet čas a přehodocovat to dohromady, tak se tím skoro nikdo nezabývá. Proto ho tak moc chválím. :wink:
Jinak Ti to určitě vyjde vše v pořádku. Ten screening ve 12.tt je nejpřesnější, takže máš téměř jistotu. :wink:
30. lis 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olousek35 na Veveří to taky slučují :wink: a Milouše jo, pokud rodíš normálně ... rodit více maminek císařem najednou, tak se jim tam ten 1 anesteziolog ulítá ... teď už jich snad mají víc :wink: tahle situace tam byla na jaře
30. lis 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@clara.7 ja jsem taky premyslela, uvazovala jsem nejvic o Bohunicich, ale nakonec si zajedu porodit do Prostejova...je to tam krasen a moderni, navic tam mame protekci a budu mit u porodu primo primare...pokoje nadstandart a manzel tam se mnou muze byt prakticky porad, daji mu tam i postel, takze pro mne takhle...
30. lis 2011 ve 13:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@leeela ja jsem tam byla na prvnim screeningu a byla jsem moc spokojena, je tam hodne doktoru a ordinaci, takze to celkem odsejpa a pristup moc fajn...my chceme taky pak na 4D a to pujdem urcite zase tam...
30. lis 2011 ve 13:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olousek35 Oli, já to nemyslela zle,,, doufám, že to ani tak nevyznělo :slight_smile: jen jsem napsala, že jsem už objednaná jinak,,, možná pokud bych nebyla, tak bych uvažovala o jiném pracovišti,ale už to měnit nebudu :slight_smile:
30. lis 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 jejda, to rozhodně ne. Já taky dlouho přemýšlela jak to zle nanapsat, ale ono to fakt asi vyzní v písemné formě jinak než v ústní. Důležité je, aby byli prcci v pořádku a je jedno, kde to překontrolují. Hlavně zdraví, to je nejdůležitější. A mezi námi veselou náladu :grinning:
30. lis 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@olousek35 tak já mám dnes docela dobrou náladu, po dlouhé době jsem dnes nezvracela a kupodivu mi ani nebylo moc zle,,, tak uvidíme, jak to bude zítra :slight_smile:
30. lis 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 tak to je dobrý, to si toho hodně užívej. Ve kterém jsi týdnu? Mně bylo blbě snad do 11.tt. Ale nezvracela jsem . Jen mi bylo celodenně špatně. Nedalo se naprosto nic dělat. Hrůza. Pak už super, ale ted mě už prcek tlačí, brání mi i v chůzi. Ale zatím se drží a ven nechce, tak to je super.
30. lis 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olousek35 no já doufám, že mi už začne být dobře,,, jsem v 11tt, tak čekám, kdy to přejde,,,
30. lis 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 tak to už je ono. To je konec nevolností a začni si to užívat. :wink:
30. lis 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky mne teda spatne nikdy nebylo, a ted mam pocit, ze se mi zveda zaludek kazdy vecer... sice nezvracim, ale vecer jen lezim na gauci a cekam co z toho bude...ale pres den ani rano nic...asi nejaka vecerni nevolnost druheho trimestru :slight_smile:
1. pro 2011 v 07:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky, tak se také hlásím po kontrole, vše vypadá v pořádku, dostala jsem žádanku na test na cukrovku, tak za 2 týdny musím jít na Obilňák, mám z toho trochu strach, hlavně že se nesmí jíst a pít, abych nezvracela, ale zvládli to všichni ostatní tak já snad taky :slight_smile:
1. pro 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 přeju aby ti fakt začalo být už dobře, já taky hodně zvracela, ale malinko zklidňovat se to začalo až někdy ve 14tt - to jsem zvracela už jen občas, dobrý je to asi tak od 16tt, ale pořád su dost citlivá na žaludek, když třeba chvílku dýl nejím a tak.
1. pro 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek