• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@clara.7 diky moc za info :slight_smile:
22. bře 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Mě čeká kontrola zítra, tak dám vědět, jak jsem dopadla. Cítím se ok, tak jsem sama velmi zvědavá, zda se něco pohlo... Chodíš na kontroly ještě ke své dr. nebo už do porodky? Jinak já zase řeším porodnici :confounded: Kámoška mi říkala, že v Bohunicích, pokud nemáš nadstandardní porodní box, tak tam nemáš vlastní WC a sprchu (rodila tam před dvěma lety). Nevíš, je to pravda?...
@yesu Gratuluji k NE-cukrovce! :slight_smile: Nebyla to taková hrůza, nebo?:slight_smile:
22. bře 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Bylo to v poho, hnusný, ale dalo se to...i to čekání docela uteklo...
22. bře 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Jo a s těma boxama to myslím pravda je...
22. bře 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 na nadstandardech je vždycky vlastní sprcha a wc (jeden má i tu velkou vanu), u standardů je společná sprcha a několik wc na chodbičce, ale daleko to není...
22. bře 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 příští čtvrtek půjdu ještě jednou ke svojí MUDr. a až pak do porodky ... ono se sice doporučuje od 38. týdne rovnou do porodky, ale když nejsou komplikace nebo náznak, že se něco chystá tak je pohodlnější být ještě u své (alespoň pro mě), vůbec nečekám a všechno v klidu proberem :slight_smile:
22. bře 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Je to tak, standardne 3 porodne boxy maju spolocne socialne zariadenie.
22. bře 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Jj, já jsem taky ještě u svého dr. a za týden bych měla jít zase ještě k němu, do porodky až pak. Takže v podstatě stejně jako ty:slight_smile: A jsem za to taky ráda, jsem tam už zvyklá, nečekám....prostě pohoda. Já bych tu porodku klidně i oželela a jela tam až porodit:slight_smile:
22. bře 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae
@clara.7
@yesu Hmm, to mě docela odrazuje... :unamused:
22. bře 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Mě víc odrazujou sociálky na chodbě na šestinedělí na obilňáku....
22. bře 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Hmm, já to šestinedělí zase tolik neřeším, ty 3-4 dny to člověk vydrží, dokonce mě úplně pustilo chtít nadstandardní pokoj, pže by tam se mnou stejně nikdo nemohl být nonstop a za přítomnost jiné maminy budu jedině ráda. Spíš beru jako klíčový ten porod a to bych teda maximální komfort a soukromí opravdu chtěla a ocenila...
A ty plánuješ rodit na Obi?
22. bře 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
já to zase beru tak, že když půjde porod rychle, tak mi bude vcelku jedno na kterém porodním boxu jsem ... a pokud to bude zdlouhavé, tak si ten nadstandard klidně zaplatim. Naopak pokoje na šestinedělí jsou pro mě důležitější abych si po porodu odpočinula a věnovala se miminku :slight_smile: proto Bohunice, nemáme to z domu ani naleko, takže pojedem až budou kontrakce pravidelné a v krátkých intervalech ...
22. bře 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Právě že v Bohunicích, mě se ten Obi prostě "ekluje", to šestinedělí je tam dost škaredý a ty sociálky hrůza! Vím jak mi kámošky říkaly jak se hodně sprchovaly po porodu a jelikož blbě odíkají sprchy, stály ve sprše po kontníky v té vodě atd....fuj!
22. bře 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yesu Jj, to mi jedna kámoška taky říkala, že v jedný sprše ucpaný odpad, v druhé zase zanesená sprcha, takže voda tekla čůrkem.... Já o Obi taky ani neuvažovala.... Furt se "myšlenkově zmítám" mezi Bohunicemi a Milošema...
@clara.7 Taky zajímavý pohled a má něco do sebe... Ale myslím, že šestinedělí je jak v Bohu, tak u Milošů ok... Možná proto ho neřeším:slight_smile: My moc s odjezdem do porodky otálet bohužel nemůžem kvůli tomu mýmu pitomýmu pozitivnímu streptokoku :unamused:
22. bře 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Tak k Milošům se zas bojím, znám minimum lidí, co tam byli spokojení! Slyšela sem, že tam dost často nechají zbytečně dlouho trpět a pak stejně udělají císaře, nevím co je na tom pravdy, ale já určo první místo Boh., druhý Obi a pak až Miloši...
22. bře 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu To jsem slyšela taky a je to jediná věc, která mi brání se pro ně definitivně rozhodnout. Ale zase jancip tady popisovala svoji zkušenost a byla moc spokojená. Já zase i na ně slyšela z okolí dost chvály... Ale to i na Bohunice. A pak si vyber... :confounded: :grinning:
22. bře 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nevím, ale představa že po klystýru jsem na WC v kabince, hned vedle druhá mamina....asi mám nějaký blok či co :unamused: :grinning:
22. bře 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Já myslím, že tohle vůbec řešit u porodu nebudeš...já chci ten box nadstandard a když volnej nebude, přežiju to! Ale kámoška chtěla taky do Bohunic a už na monitory jí řekli, že maj plno a teď v sobotu začala rodit, volala tam a řekli jí ať ani nejezdí, že maj plno!
22. bře 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak si tak říkám, že je jedině dobře že jsou tu jen 3 porodnice :grinning:
22. bře 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
22. bře 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Tak to je trefné!! :grinning: :grinning:
22. bře 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu To se taky může stát, to je fakt....
22. bře 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já chodila do porodky od 37. týdne a byla jsem ráda. Sice mě ty monitory nebavily, ale postupně jsem si zvykala na to prostředí a pak pro mě bylo takové domácí:slight_smile:
23. bře 2012 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co se týče sociálek. Taky jsem je chtěla mít na porodním boxu (u Miloušů má jen jen box WC, jinak je na chodbě), ale nevyšlo to. Nakonec mi to bylo jedno. Spíš jsem byla ráda, že mě to nutí se projít. Na boxu jsem měla vanu, ale moc jsem ji nevyužívala. Když už jsou bolesti fakt velké, tak je vám jedno snad úplně vše..tedy mně bylo....Sociálky jsou podle mě mnohem důležitější na šestinedělí. Jste tam déle, jak na porodním boxu a navíc jít proteklá po chodbě by asi nebylo moc příjmené, ještě když by tam byly nějaké návštěvy.
23. bře 2012 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip No mám právě stejně názor! Ty 3 dny tam chci mít soukromí, když už tam musím být a zrovna na obilňáku byly vždycky na chodbě davy cigánů a chodit mězi něma zakrvácená se mi moc nechce!
23. bře 2012 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Já měla z Miloušů strach z úplně stejného důvodu jako Ty..že Tě tam nechají dlouho trápit. Ale kolem sebe jsem na ně slyšela samou chválu..takže nakonec zvítězilo domácí prostředí a riskla jsem to..Je pravda, že já se trápila celkem dlouho, jinde by už možná dělali císař, ale jsem ráda. Nerada bych přišla o to, když z Tebe miminko vyklouzne a dají Ti ho na bříško...je to fakt moc hezký...Manžel mi říkal, že jsem se pak hrdě usmívala, jak jem to zvládla..to ani nevím...Jinak jak jsem psala už dříve u popisu svého porodu, oni byli ti, kdo do toho chtěli zasahovat a já pořád chtěla rodit přirozeně, což nakonec nešlo, ale i tak to pak bylo hezký.
23. bře 2012 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono je to myslím hodně o náhodě, na koho tam prostě narazíš! Rodila tam moje maceška a byla právě hrozně nespokojená, tak možná proto to mám takový zafixovaný....
23. bře 2012 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu No, já zažila více směn a fakt byli všichni moc příjemní (jak na porodním, tak šestinedělí).... Spíš je to i hodně o Tvém přístupu. Pokud jedeš do porodnice se strachem a chceš to mít co nejrychleji za sebou, tak Tě to může hodně rozhodit, že se to dlouho vleče a oni "s tím nic nedělají". Pokud tam jedeš s tím, že oni ví, co dělají, jakože to ví a porod bereš jako přirozenou součást života, tak je to pak asi jiný.
23. bře 2012 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip No uvidíme jak to zvládnu! Já se porodu zatím nijak nebojím, tak doufám, že mi to vydrží a pomůže mi to!
23. bře 2012 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yesu Řekla bych, že to je půlka úspěchu :slight_smile: Možná i víc, protože psychika dělá hodně.
23. bře 2012 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek