• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@danaruj kupovali jste byt?? my to zvazujem co jsme se nastehovali, zatim pronajimame, ale vyhrozovala sem tatkovi ze moje dalsi stehovani uz bude do vlastniho - doufam ze brzo.. tak do roka.. ale ty ceny tady to me opravdu "vynasi do nebes" :confounded:
hlavne jak jsme oba naplaveniny tak si chceme mesto nejdrive "osahat" aby sme vedeli kde to pro nas bude nejlepsi.. no radeji na stehovani ted nemyslim :slight_smile: zatim cas..
23. bře 2012 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip uff idealni ditko - tak o tom si necham zdat :grinning: ale treba to vyjde tentokrat :grinning: ha ha ha
23. bře 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 jj, kupovali, resp. právě kupujeme :slight_smile: v pronájmu jsem nechtěla být nikdy, přijde mi strašné platit nájem, když stejnou částku dám do hypotéky a pomalu si umořím dluh na vlastní bydlení :slight_smile:
23. bře 2012 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj tak tak, to je presne.. muj ale zacinal v nove praci a v novem meste.. byl to hazard kupovat hned byt, ted uz vime ze zustaneme, takze jak rikam snad to do roka nejpozdeji rozseknem.. taky mi srdce krvaci kazdy mesic kdyz platime najem - troufam si tvrdit ze dost preplacime kdyz to porovnam s hypotekou..
tak stastne porizeni s byteckem!!!! :wink:
23. bře 2012 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01 díky, už budu připomínkovat smlouvy :slight_smile: takže byt je jistý. To máš pravdu, když jste se stěhovali do nového města a za novou prací, tak kupovat byt, který Vás uváže víc než nájem je risk..
23. bře 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj No stěhovat se v šestinedělí to by byl asi záhul, ale když to jinak nejde...My teď bydlíme dva roky v Kohoutkách, oba sme z Bystrce, chtěli jsme být tam, ale nějak to nevyšlo. Ale Kohoutky jsou krásný...
23. bře 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu do kohoutek chodím na fotbal :slight_smile: on by to byl záhul, kdybychom stěhovali celou domácnost, což neděláme, takže je to záležitost jednoho dne, manžel a kamarád a já budu čekat do poslední chvíle tady :grinning: Prodávající nám dali výraznou slevu, když je tam necháme do konce srpna, takže stěhování nějak přežijeme :slight_smile:
23. bře 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01 A kde teď bydlíte? Já teda původně taky nejsem z Brna, ale studovala jsem tu VŠ a od té doby tu vegetím, takže vlastně už skoro 9 let :slight_smile:
23. bře 2012 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tady to pěkně jede, to je fajn :dizzy_face:

@danaruj Vítej!:slight_smile: Náhodou je super, že jsme tady tak namixované, aspoň si můžeme i vzájemně poradit...

@clara.7
@gabbika
@kaeth01 Já jsem taky naplavenina (resp. my oba i s manželem) - já 7 let, manžel 11 let :grinning:

Jinak páteční poradna u mě - monitor ok, nález stejný jako minule, říkal, že posledně si myslel, že budu rodit dřív, ale že teď to vidí na porod v termínu. Já to naštěstí tolik neřeším - jako že bych chtěla za každou cenu rodit dřív apod. Jako prvorodička spíš čekám přenášení, jen doufám v to, že to nebude moc dlouho... Je to asi i tím, že se cítím dobře, nic moc mě netrápí - žádný otoky, zatím ani noční čůrání, břicho nijak extra nevadí... To je asi odměna za ten šílený začátek těhotenství :grinning:
Další kontrolu mám 3.4., bude poslední u mého dr. a pak mu budu muset říct, do jaký porodky mě má předat a jsem teda konečně rozhodnutá pro Bohunice. Jak to vlastně probíhá - to "předání"?
24. bře 2012 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vendy26 ahoj, podle mne to nijak neprobiha...proste jim jen nahlasis kde budes rodit, objednas si termin v nemocnici a pak tam pujdes s prukazkou a vsema zpravama co mas z vysetreni... jinak myslim nic, aspon jsem to tak pochopila od doktorky..

@danaruj Vitam te :slight_smile:

Hele holky, ja jsem v Brne taky jen 5 let, jsem puvodne z OL a manzel je Slovak, takze tak yz Brna nejsme :slight_smile:
24. bře 2012 v 07:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 U mě předání proběhlo tak, že mi doktorka řekla, ať si zavolám do porodnice a zjistím, od kdy mě vezmou. Zrovna jsem se tam objednala. Má doktorka si jen poznamenala u sebe, kam a kdy jsem byla předána, popřála mi hodně štěstí a řekla, že mám přijít po šestinedělí.
24. bře 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01 Ideální dítko není žádné, ale rozdíly fakt jsou. Náš malej první týden po každém jídle prořval 1-2 hodiny, ať jsem dělala, co dělala. Teď už je to lepší. Teď ho ale pro změnu nemůžu jen tak položit. Včera poprvé vydržel sám ležet na zádičkách tak 10 min, což byl úspěch. Jinak se chce pořád chovat. Klidný je akorát v kočárku, autosedačce či šátku. Takže toho člověk opravdu moc neudělá. Vím, že kamarádka mohla své miminko položit a hned si jít dělat to, co potřebovala. I holky v porodnici mi říkaly, co měly i chlapečka i holčičku, že si s klukama pěkně užily. Napřed bříško a pak neustálé vyžadování si pozornosti, že prý to pak měly s holčičkami jednodušší. Takže ono to fakt není jedno, každé miminko je jiné.
24. bře 2012 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 @carrynka @jancip holky mám asi hloupý dotaz-co je předání? :slight_smile:
24. bře 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj Holky tím myslí asi to, když tě tvoje gyndařka předává do péče porodnice, kam se chodí před porodem na monitory...
24. bře 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika jsme v Malomericich..
@vendy26 jak si to tak procitam tak je to 50 na 50 s tema naplavama v Brne :slight_smile:

@jancip tenhle prispevek je pro me aktualni a super - krasne si popsala to predani - diky!!! ja si taky porad lamala hlavu jak to probehne :slight_smile:
24. bře 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj Ahoj, my jsme se také stěhovali, když malému nebylo ještě ani 6 týdnů. Domeček jsme měli spravený a z 90% vybavený ještě před porodem, takže to nebylo zas tak hrozné. Předtím jsme bydleli u manželových rodičů v RD v patře (2+1) a taky to bylo super, hlavně jsem tam chtěla zůstat během šestinedělí, kdybych potřebovala pomoct nebo to nějak nezvládala, tak že by mi tychýně pomohla. Naštěstí se nám narodilo hodné miminko, i porod byl celkem rychlý a bez komplikací, je to jedno k druhému, tak jsme se s cca čtyřtýdenním Adámkem rozhodli, že zbalíme 5 tašek a během jednoho víkendu jsme byli pryč. Zase dobré bylo to, že jsme nestěhovali žádný nábytek, nebylo třeba dělat žádný úklid, vše bylo nachystané předem, už v létě jsme tam trávili víkendy a přespávali, takže zvládnout se to dalo. :slight_smile:
25. bře 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,

zítra jdu na cukrovku na Obilňák, nemáte někdo zkušenost, jestli to za ty avizované 3 hodinky zvládnu? Díky :slight_smile:

Jinak doufám, že zdejší těhule před porodem se cítí dobře a dají vědět aaž 2 v 1 nebudou :wink:
26. bře 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika cukrovku urcite za 3 hodky zvladnes - u tohoto te nenechaji cekat.. prijdes na lacno - ober krve - vypit preslazenou hnusarnu - presne za 2 hodky odber krve podruhe a je to zatebou :slight_smile: (ja nemusela cekat ty dve hodky v cekarne, sla jsem domu.. ale slysela jsem ze nekde vyzaduji aby mamina cekala v cekarne pod dohledem - tak si radeji pribal knizku :slight_smile: s Obilnakem zkusenost totiz nemam..)
26. bře 2012 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika já byla přímo na Obilňáku. Měla jsem přijít asi do pul osmé, ale dít se začalo v osm - šlo se do ambulance, pak tě pošlou do lékárny a pak k sestře na odběry. Ten den nás mohlo být 8 - 10 a to už je celkem rychle. Sestra to bere jednu za druhou. Odběr krve, pak vypít tu rozpustenou glukozu a pak za hodinu prvni odber a za dalsi hodinu dalsí. No nejak pred pul jedenáctou jsem odcházela.
26. bře 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika neboj, jakmile vypiješ ten blivajs, tak si ohlídají čas odběru - po jedné hodině a po dvou hodinách :slight_smile: Mě teda nikam nepustili, prý musím být v klidu a nikde nechodit, ale s knížkou to uteče :wink:
Zatím jsme stále 2v1 a ještě dlouho budeme ... břicho mi místo aby klesalo dolů leze spíš nahoru a maličké hrozně kope do žeber :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak to celkem jde, v sobotu jsem zvládla několika-kilometrový výlet přírodou a bolely mě akorát nohy, jinak nic :slight_smile:
26. bře 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika jo a čekat se nemuselo, ale odběr byl po hodině, takže já šla jen na chvíli do toho parku se po tom úvodním čekání (byla jsem tam dřív a pak teda začali až v těch 8) a té sladké vodě provětrat a pak už jsem si četla v čekárně. Jak jsem byla na lačno, tak jsem stejně neměla chut někde poletovat.
26. bře 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Držím pěsti na zítřek, ale určitě to bude ok! Pak napiš tvý dojmy :wink: ale podle mě je to vcelku v pohodě a některé kočky to dost zveličují... Co pak teprve porod, že? :sweat_smile: :grinning:
Jinak jsem taky stále 2v1 a myslím, že do termínu určitě budu:slight_smile: Ale cítím se fajn, někdy je líp, někdy hůř, ale nestěžuju si, vím, že na tom bývají jiné holky takhle ke konci daleko hůř.
26. bře 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě k té cukrovce - já teda musela čekat v čekárně a to proto, že nesmí být v době mezi odběry zvýšená tělesná aktivita kvůli zkresleným výsledkům.
26. bře 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mimo téma...ale holky já už asi týden čekám na to až mi schválí profilovou fotku.... :unamused:
26. bře 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 tak to už bych jim napsala jestli na tebe nezapomněli :unamused:
26. bře 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Asi jo...jdu na to:slight_smile:
26. bře 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Já tam byla min týden....běž tam tak na 7.30.45 a do půl 11 jsi pryč :slight_smile:
26. bře 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Já si říkala, kam ti zmizela fotka. Ale už je tam, tak to asi dobře dopadlo :slight_smile:
Jinak já taky zatím nic, dneska jsem 39+1 a myslím, že rodit budu spíš později.
27. bře 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Už asi chodíš na kontroly do porodky, co? Jaký to je?

Holky a máte víc termínů? Já mám dva - 14.4. dle PM a pak mi to posunuli dle UZ na 10.4. a několikrát potvrdili ten dřívější. Ale kdoví, jaké datum se prďolka nakonec vybere... Ale jak už jsem psala dříve, jako prvorodička s dřívějším porodem nepočítám, ani tomu zatím nic nenasvědčuje....:slight_smile:
27. bře 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 ještě ne, teď ve čtvrtek jdu na poslední monitor a poradnu ke svojí doktorce a pak už mě pošle do porodnice. Takže zatím nevím.

Já mám jen jeden termín podle MS 2.4., já jsem asi v 15tt měnila doktora a ten termín podle utz nějak neřešil a při těch pozdějších mi vyšlo taky toho 2.4., ale úplně ze začátku byl malej spíš menší
27. bře 2012 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek