• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@vendy26 @clara.7 holky a užíváte něco na podporu porodu? Lněné smeínko, maliníkový čaj a já nevím, co všechno ještě existuje?
27. bře 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu @clara.7 Já piju maliník, lněný semínko ne a ani se na to nechystám. No a cvičím s epinem, ale včera jsem zase lehce krvácela (jsem to zase hrotila, blbka), takže dnes pauzíruju. Jde to docela pomalu, ale pořád si říkám, že lepší něco než nic...
27. bře 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 taky mám dva termíny - podle PM 10.4. a podle UZ 11.4. - takže skoro přesně, ale vidím to stejně na pátek 13. :grinning:
@hanuu na podporu porodu nic nepoužívám, ani to epino, ale s manželem na jedné doporučené metodě pracujem dokud to jde :wink: :grinning: :grinning:
27. bře 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jinak, holky, kočárek jsme si domů nepřivezli a čeká pěkně schovaný na prodejně. Manžel se asi dal na pověry či co a prostě nechtěl a já se nechala zlomit:grinning:
27. bře 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 já taky piju maliník, lněné semínko mě teda fakt neláká.
Já nakonec epino nepořizovala. V době, kdy jsem ho chtěla koupit, tak měla doktorka strach, že porodíme dřív. Tak jsem se nějak neodhodlala. Na jednu stranu mě to trochu mrzí,ale prostě to tak nějak vyšlo.
27. bře 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, muzu se vas zeptat, kde budete rodit? me hrozi predcasny porod (mam crevix score 3 a v noci mi tvrdne bricho a mam delozni stahy) a kdyz jsem sestricce rekla, ze v pujdu asi do bohunic, tak me varovala, ze tam je pry strasny pristup personalu. tak jsem z toho lehce rozhozena. navic cekam dvojcata, tak mi zalezi na tom, aby to probehlo pokud mozno bez komplikaci (ale to kazde z nas :slight_smile:) a pak aby mi poradili s kojenim.... nemate nejake rady? moc dekuji
27. bře 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 jo máš pravdu, na tohle jsem zapomněla :slight_smile:
27. bře 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sariky sestřička měla možná špatnou zkušenost :unamused: já se do Bohunic chystám a nevidím v tom problém :slight_smile:
27. bře 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky já teda chci do Bohunic, ale kdybych rodila dřív a ještě dvojčata, tak bych možná volila Obilňák, tam jsou asi nejzkušenější co se týká předčasně narozených. Aspoň myslím :slight_smile:
27. bře 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 :slight_smile: nám ho doručili dom a hnedka ještě v krabici jsme ho odvezli k našim a tam dali dokupy a teď tam parkuje :slight_smile:
27. bře 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky Já se taky chystám do Bohunic. V poslední době tam rodilo z mého okolí dost holek a všechny byly spokojené.
27. bře 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu No my ho nemáme ke komu dát, rodiče nás obou jsou daleko... Ale už když jsme kočárek objednávali, tak nám nabídli, že jej bezplatně můžeme až do porodu nechat na prodejně. Manžel ho vyzvedne, jak budeme v porodce. Jinak autosedačka (na převoz) doma je:slight_smile: Jde o to, že já se spíš chtěla kochat :grinning:
27. bře 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7
@hanuu se priznavam, ze jsem z toho trochu vystrasena, protoze jsem si rikala, ze je porad jeste spousta casu a ted kdyz se to blizi, tak se zacinam bat. a zadne podpurne prostredky nepouzivam, nejak jsem si porad rikala, ze je cas a ted uz mi prijde, ze to stejne nedohonim :slight_smile: a kdyz se tu s vami bavim... jak mate vyreseny prebalovaci koutek? porizovaly jste prebalovaci pulty? nebo jen tu prebalovaci podlozku a tu umistite nekam na komodu nebo tak nejak? ....toto zatim vyresene nemam
27. bře 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vendy26 od kolikatyho tydne to epino pouzivas? Ja o tom porad premyslim a nevim... jestli jo nebo ne, mam z toho trochu strach...
Jinak asi v sobotu zajdu na tu informativni schuzku do Bohunic, vy jste tam myslim nektere taky byly ne? To je sraz primo pred porodnim salem? Kolik vas tam bylo? A kolik tatinku? Jestli ho tahat sebou nebo jestli to staci kdyz pujdu sama...
27. bře 2012 v 09:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Přesně jak píšeš, lněné semínko mě taky neláká :stuck_out_tongue_closed_eyes: A k tomu maliníku - asi bych už měla zvednout dávkování, pořád piju hrnek denně, občas i vynechám... Epinem se netrap, všechny porodit musíme, šlo to dovnitř, půjde to i ven:slight_smile: a spousta holek o nástřihu brzy vůbec neví...hojí se to rychle. Případů, kdy je něco opravdu hodně blbě, je minimum, a spíš se o nich víc píše... Já si stejně myslím, že se nástřihu taky nevyhnu, spíš jen doufám, že bude opravdu malinkatý... Jak jsem psala, jde to pomalu, ale doufám, že pořád mám min. 14 dní čas...
27. bře 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky já mám komodu s přebalovací deskou, která pak jde sundat. Jen to nějak nemám vyřešené v koupelně, tam budu koupat, ale nemám malého kam položit a aspoň ho třeba trochu utřít a zabalit, než ho přenesu jinam.
27. bře 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sariky ja bych na predcasny porod a dvojcatka volila urcite obilnak... a hlavne s nadstandartem... sousedky tam rodily a pry spokojenost, ale hlavne diky tomu nadstandartu, jinak je to tam pry celkem sila...ale vybaveni na miminka predcasne narozena nejlepsi.
27. bře 2012 v 09:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka jj, sraz je před porodním sálem, najdeš to úplně v pohodě, je to myslím v prvním patře a podle šipek :slight_smile: Bylo nás tam asi 8 těhotných a všechny sebou měly tatínky.
27. bře 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 já ani ten maliník nepiju nějak programově, nějakej den ho vypiju litr, nějakej den půl a nějakej den vůbec. Prostě jak si vzpoměnu a jak mám zrovna chuť dát si čaj :slight_smile:
27. bře 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@hanuu a byla jsi i na te druhe schuzce priprava na porod? No s tatinkem to je slozitejsi, ve 14h ho z práce nedostanu a víkendy jsou vetsinou taky zabity :( Jak dlouho to trvalo?
27. bře 2012 v 09:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu no koupelnu, resp koupani take zatim nemam vyladene. ale asi kdyz vykoupu, tak polozim na zem (samozrejme na nejakou podlozku) a pak do postylky nebo na tak nejak. nebo budu mozna koupat primo v loznici, protoze se bojim, ze v koupelne bude zima (je na severni strane a zatim nemame zadny primotop a nevim, jestli budeme topit i na jare).
27. bře 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky Ahojky, chtěla bych tě uklidnit - já rodila v Bohunicích akutním císařem dvojčátka ve 34tt a přístup byl naprosto super. Jak na oddělení, tak na JIPce, kde byli prcci 14 dní. (jen na JIP byly 2 strááášně protivné sestry - ale vyvážily to zase ty úžasné a hodné, které mi moc pomáhaly) Kojení - prcky jsem začala přikládat až po týdnu a Martínek pije krásně, ale Nikolka byla slabší, tak se nám to do teď moc nedaří, ale bojujeme- já začala už v Bohunicích odstříkávat - je tam k dispozici odsávačka, ale bývají na ni fronty - tak jsem si pořídila vlastní.
Za mě mají Buhunice jasnou jedničku :slight_smile:
27. bře 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@sariky
@hanuu taky máme komodu a na ní položenou desku od truhláře, která vypadá spíš jak vál na nudle :grinning: Na ní je pak ta měkká nafukovací podložka. S tou koupelnou taky moc nevím :unamused:
@carrynka setkali jsme se přímo před dveřmi porodním sálu, ze dveří ambulance pak vyšla sestra a rozdala smlouvy, které se musely podepsat. Byli jsme tam 4 maminy + můj manžel (chudák sám chlap), ale aspoň viděl co a jak a kam mě má potom přivézt. Trvalo to celkem 2 hodiny, z toho asi hodinu trvaly prohlídky porodních boxů a pokojů na šestinedělí.
27. bře 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka nee, byla jsem jen na té první. Trvalo to tak nějak asi 1,5 hodiny. Záleží na dotazech.
27. bře 2012 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky ahojky na obilňáku se mnou byla i maminka co rodila dvojčátka a spokojenost, na obilňáku jsou prostě zvyklejší na rizikové případy, takže bych volila obilňák, s kojením taky poradí a jsou tam hodné sestřičky, mě se nechtěla rozjet laktace, pak jsem zjistila, že to bylo kvůli práškům na vysoký tlak, a sestřičky mi hodně pomohly s kojením, sice jsem nebyla na odd. pro šestinedělky a musela jsem chodit o patro níž,ale to mi nevadilo
27. bře 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky no já myslím, že si pak prostě najdeme svůj systém, jak nám to bude nejlíp vyhovovat :slight_smile:
27. bře 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@clara.7 smlouvu na co? Doufam, ze tam nepodepisujes neco jako ze se zavazujes, ze tam budes rodit :grinning: kdyz tam jdes na kurz :slight_smile: Tak ja tam asi zajdu sama, snad to nejak zvladnu...
27. bře 2012 v 10:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 jéé, tak to je sranda, že u vás chlapi nebyli a u nás jo, ale já teda byla v sobotu, což asi spíš můžou než v to úterý.
27. bře 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka nee, smlouva je jen na ten kurz. Je to asi jen formalita, asi to nějak potřebují mít, když za to berou peníze.
27. bře 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka jasně že to zvládneš :slight_smile:
27. bře 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek