• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@carrynka přesně tak, je to jen formalita :grinning: každý přísun peněz musí mít nějak dokladován :wink:
27. bře 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu my šli právě v úterý, protože víkendy jsme měli už dost plný ... Jediné co mu bylo líto, že ho sestra nepustila do ordinace té ambulance a neviděl vyšetřovací lůžko (kozu) :grinning: Prý byl hrozně zvědavý jak to vlastně vypadá :grinning: :grinning:
27. bře 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@clara.7 :grinning: tak to manžel zná od mojí doktorky, byl se mnou na pár utz, tak ji tam viděl.
27. bře 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu no jasne, clovek to musi vyzkouset a pak se uvidi :slight_smile: a co se tyce koupani - mate vanicku nebo kyblik? my zatim nic, ale je to na seznamu... manzel hlasuje pro kyblik, ja bych z financnich duvodu mozna hlasovala pro vanicku, ale.... aby to nakonec nedopadlo jak u myho kamarada, jehoz syn nechtel ani do kybliku ani do vanicky a nejvic mu vyhovovalo oplachovani jen tak pod sprchou.... :wink:
27. bře 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka Poprvé jsem to zkusila v 36+1, ale nedá se mluvit o cvičení - spíš jen takové seznámení, jak to funguje apod. Přeci jen je (byl) to takový zvláštní pocit a měla jsem před cvičením taky docela strach - ať sobě, resp. prckovi neublížím... Pořádně cvičit jsem začala o týden později v 37+1 (tj. přesně jak by se mělo - 3 týdny před TP), cvičila jsem 2 dny (jednou denně cca hodinu) a pak jsem lehce špinila (nic hrozného, asi jen nějaká prasklá žilka), tak jsem si dala 2 dny pauzu. Byla jsem docela rozhozená, že to nejde tak, jak bych si představovala a možná jsem občas měla tendence to hrotit :confounded: Takže jsem si řekla, že v klidu budu cvičit 2x denně vždy půlhodinku (dopoledne a večer) a to od neděle praktikuju... Jenže včera večer jsem to zase přepískla a zase trochu špinění, takže dnešní dopoledne vynechávám a budu cvičit až večer. Ale myslím, že takto to jde určitě líp - raději 2x denně 30 minut, než jednou denně hodinu. Já se vůbec nemohla dostat přes průměr 7cm (=obvod 22cm), ale včera večer jsem krásně dala 7,5cm/24cm. Při posledním cvičením jsem to zase vyhrotila a bylo to téměř 8cm/25cm, ale zase to špinění. Takže teď zase klidně třeba dva dny potrénuju těch 7,5 a přidám pak. Četla jsem nějakou anketu a hodně holek psalo, že na těch 10cm/31cm se dostaly třeba jen jednou krátce před porodem a porod úplně v pohodě. Jedna dokonce psala, že měla nacvičeno jen těch 24cm, zaskočil ji pak předčasný porod, a taky ok. Ono při samotném porodu hodně "práce" za nás udělají hormony, takže jsem klidná. Určitě je to lepší než pouhá masáž hráze, díky cvičení "znám" ten tlak na konečník a díky vytlačování zase vím, že tlačím správně do břicha...
27. bře 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky Já teda přebalovací pult nepořizovala, pouze přebalovací podložku s pevnými zády, kterou si dle potřeby přemístím, kam budu potřebovat (při koupání do koupelny, na noc do ložnice...). Myslím ale, že pak budu stejně přebalovat kdekoli, kde zrovna budeme i bez podložky (postel, gauč...) pouze s tou jednorázovou:slight_smile:
27. bře 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sariky Máme koupený kýblík a jsem na nás teda zvědavá, jak to v něm zvládneme:slight_smile:
27. bře 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vendy26 to zni jako silena veda... ja jsem si planovala prave prorodni kurzy, cviceni pro tehotny a proste vsechno vcetne epina, a pak jsem stejne vsechno propasla a nestihla jsem nic... tak se zacinam bat, jestli to neberu az moc s chladnou hlavou... rikam si, ze nejak ze mne to dite dostat musi, tak jako tak... a uprimne, toho epina se bojim, abych spis prckovi neublizila a nevyvolala si tim treba predcasny porod...moje doktorka se na epino jaksi netvarila... :unamused: budes ten svuj pak prodavat?
27. bře 2012 v 10:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky máme vaničku, v kyblíku mi přišlo náročné to držení miminka, když jsem viděla jaks e drží v podstatě pod krčkem, mám strach, že by mi to nešlo.
27. bře 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka Není to taková hrůza:slight_smile: A buď v klidu, já taky nikam nechodila (žádný kurzy ani cvičení). Dokud jsem chodila do práce, tak se to absolutně nedalo stíhat (teda ať nekecám - jednou jsem byla v Devítce cvičit, jako bylo to fajn, ale pak už jsem se tam nedostala)... No a pak na mateřské jsem doháněla věci doma - vše vyprat, vyžehlit...jako nezdá se to, ale mám pocit, že pračka u nás jela tak týden v kuse a u žehlicího prkna jsem strávila mládí :grinning: Příště už bych to chystala průběžně, ne vše najednou...
K epinu - určitě bych se nebála, že to vyvolá předčasný porod (na druhou stranu bych ale nezačínala cvičit moc brzy, jsou i kočky, které cvičí od 35tt). Já byla hned druhý den po tom prvním špinění v poradně a dr. nic neříkal, dokonce nález od posledně beze změny, takže epinem jsem si uvnitř ničím určitě "nehnula":slight_smile:
Prodávat jsem ho původně chtěla, ale nakonec nejspíš nebudu a schovám na případný druhý porod. Přeci jen vím, že pak bych chtěla zase nové, takže nemá smysl ho teď prodat a pak za 2-3 roky zase kupovat nové.
27. bře 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme na přebalování komodu z Ikea, na tom desku (zatím pořád provizorní) a na tom gumovou podložku. Hodně se mi to osvědčilo. V prvním šupliku mám mastičky, kosmetiku, plinky..prostě to, co potřebuji pořád a v těch dalších oblečení. Od miminka nemůžete nikam odcházet, proto je pořeba mít vše po ruce (nepořizovala bych tedy jen přebalovák bez šuflat, jak jsem už viděla). Na koupání přenesu podložku do koupelny a dám si ji na pračku. Máme malou vaničku, ale obyč., abych ji využila i jinak (ruční praní, v létě na zavařování..) a do toho takovou molitanovou podložku http://www.liliko.cz/liliko/eshop/12-1-Koupani/0/5/257-Molitanove-lehatko-do-vanicky . Nepořizovala bych umělohmotné, jak jsem už taky viděla, aby to bylo miminku pohodlné. Ale každá si najde způsob, co ji bude vyhovovat. (foto z doby příprav)
27. bře 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Epina bych se nebála.Prckovi to neublíží, i kdyby se náhodou vyvolal předčasný porod, čemuž moc nevěřím, tak cvičit se má až od 37. tt, takže by to už nevadilo. I když jsem nastřihnutá byla (nástřih opravdu nebolí, ale kvůli hojení a hygieně je to určitě lepší bez něho), mně epino hrozně pomohlo. Věděla jsem, jak mám tlačit, byla jsem bez vnitřního poranění, ten tlak mi vůbec nevadil (musím říci, že balónek byl horší), takže bych příště do toho šla zase, i když já teda říkám, že druhé už nebude.
27. bře 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj Kočky,

díky za rady na cukrovku, mám to za sebou, nebylo to nic hroznýho, jen mě trochu bolí hlava, ale přičítám to spíš tomu, že jsem vlastně dopoledne kromě té glukózy nepila. Jen mě teda dožralo, že chtějí 30 Kč registrační poplatek + 34 Kč za glukózu. O ty peníze nejde, ale mají to hrazené pojišťovnou, tak nevidím důvod to platit. Navíc ten registrační poplatek se platí za to, že jdete asi na 30 sekund do ordinace k doktorovi, který vyjede jakýsi papír s mojí anamnézou a os. údaji + TP - který měl úplně špatně a navíc se v něm zmiňoval o výšce fundu a aktivitě plodu a podobných věcech, které teda nevím jak přes oblečení zkontroloval, mám sto chutí ho naprášit na pojišťovnu. Moje doktorka mě na to upozorňovala, ale stejně mě to naštvalo... :rolling_eyes:

Jinak jsem teda ráda, že jste všechny ok :slight_smile:
27. bře 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Tak to teda koukám, já neplatila vůbec nic... Výsledky budeš mít kdy?
27. bře 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Dneska od 2 hodin budou k dispozici na vrátnici, tak se tam před odpolední angličtinou stavím.
Ty poplatky jsou podle mojí dr specifikem Obilňáku a jsou asi nějak nově...
27. bře 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Aha, tak to jo... Tak ať je vše ok! Ale určitě bude...:slight_smile:
27. bře 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika "julínka" jsem platila i v Bohunicích, ale za glukózu nic ... je divné, že zrovna na obilňáku si to nechají zaplatit, když je to pořád jedna a tatáž nemocnice :unamused:
Mě se naopak doktorka věnovala a vysvětlila mi po obědě i výsledky.
27. bře 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Já to taky nechápu...kdyby to bylo tak, že mi ty výsledky vysvětlí lékař, tak to beru, ať mě zkásnou, ale já si ty výsledky vyzvednu a pokud nebudou dobré tak se musím objednat do Bohunic do diaporadny. No ale zanechalo to ve mě docela blbej dojem a doufám, že na Obilňák už muset nebudu.
27. bře 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika
@clara.7
tak to docela hledim jak procitam ty prispevky.. jiny kraj, jiny mrav :unamused: u me to byla rychlovka jak sem psala, domu me pustili.. vysledky pak poslali moji dr. a ta mi jen ohlasila odpoledne ze je vse ok - bez poplatku a vysvetlovani.. stejne toho moc nenavysvetlujou kdyz ti vse rekne gyndar na pravidelnych kontrolach :slight_smile: ty poplatky me prekvapili - tady se snad plati i "dobry den" :angry: rejzovani na maminach...
27. bře 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Katy, kde jsi byla na OGTT? Já na poliklinice ve St. Lískovci, výsledky taky posílali mému dr., kam jsem si pak zavolala, řekli mi že vše ok a na další poradně mi to dopsal do průkazky.
27. bře 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 ja byla v laboratori Media - v Lipniku nad Becvou, maji ruzne pobocky po republice.. je to obycejna laborator na odbery krve a ruzne testy.. zadne cavyky a hlavne zbytecne platby :slight_smile: chodila jsem tam na vsechny krevni testy je to hned pri poliklinice kde ordinuje moje dr. takze to bylo nejjednodussi reseni - a jak to tady posloucham tak i nejlepsi volba :slight_smile:
presne jako tobe mi to na dalsi poradne zapsala dr. do prukazky..
27. bře 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, ještě k těm všem různým kurzům. Ono asi není špatné načerpat trochu info, ale všeho s mírou. On Vám stejně řekne každý něco jiného, dokonce i v porordnici, takže si stejně budete muset přijít na vše sami. Ona žádná rada totiž není univerzální. Třeba obecně se nemají dávat miminka na bříško, ale já tak malého přes den dávám, protože mu to pomáhá na větry. Nebo původně jsem ho vázala na spaní na mumijku, ale už to nedělám, protože jem zjistila, že se potřebuje hodně protahovat právě taky kvůli bříšku. Nebo všude je milion speciální kosmetiky, ale já promazávám na doporučení doktorky obyčejnou Indulonou, která se mi moc osvědčila apod. Dobře mi to řekla jedna sestra v porodnici, vše je prostě na principu: pokus - omyl, protože každé miminko opravdu vyžaduje něco jiného a nezbude tedy nic jiného než zkoušet, zkoušet a zkoušet.
27. bře 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Holky já si koupila do ložnice komodu, kde budu mít věci pro maláho a k tomu mám takový pžebalovák, ale je to jen konstrukce, kde jsou dvě jakoby police, ale když se oddělá přebalovací podložka, dá se tam vanička. S koupelnou to bude totiž složitější! Máme vanu zasazenou mezi zdma, takže se do ní leze ne z boku, ale předem, takže tam malýho tak max opláchnu pod kohoutkem a jinak asi budem kupat v té vaničce a později se bude koupat s tátou ve vaně!
Jinak na cvičení chodím občas, ale teď bych chtěla zajít plavat nebo na aquaaerobik pro těhule, nevíte kde se to cvičí??A epi-no asi pořídím, trochu se toho bojím, ale třeba budu mít lepší pocit, že jsem si to třeba aspoň trochu usnadnila!
28. bře 2012 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika já byla na testu na cukrovku na Jugoslávksé v Domě zdraví,, neplatila jsem vůbec nic a výsledky jsem měla do 5ti minut po druhém odebrání krve,,,
28. bře 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika jí byla taky na Obilňáku, přiznám se, že mě malinko překvapil ten poplatek 30 Kč, ale spíš, že jsem si nějak zvykla, že se ve věcech kolem těhotenství neplatí. Jinak mě nějak nenapadlo těch cca 60Kč řešit, prostě jsem nad nima nepřemýšlela, a netušila jsem, že je to někde jinak.
Ale evidentně to dělají různě, včetně počtu odběrů - v těhotenství by správně měly být ty 3 a někde dělají jen 2.
Ale jinak třeba ta návštěva v té ambulanci mi taky přišla dost o ničem, asi jen aby měli čárku nebo co :frowning2:
No tak snad nebude v Bohunicích zrovna plno at nakonec na tom Obilňáku neskončíme :wink:
28. bře 2012 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu
@romca13

No schválně si v dubnu nechám na pojišťovně vyjet, co se z mého pojištění hradilo za březen...zajímá mě jak si to vyúčtovali. V životě jsem se v ničem nerýpala, ale toto mě fakt dožralo a o peníze fakt nešlo :(
28. bře 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika jasně, je mi jasné, že jde o princip. Jak říkám, mně o tom nenapadlo přemýšlet a nevím jak to funguje nebo spíš má fungovat, ale su celkem zvědavá, co zjistíš, tak dej určitě vědět.
28. bře 2012 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu JJ, dám vědět :slight_smile:
28. bře 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, @hanuu - ja mam prave pocit, ze mne tych odberov pri 2. dietati robila moja dr. omnoho viac, ako si pamatam z prveho tehotenstva. Asi 2-3x krvny obraz (plus tripple test), okrem toho k tomu naviac 2-3x protilatky. odbery mi nevadia, len mi to pride mnohokrat zbytocne.
28. bře 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae no já ted myslela čistě co se týká testu na cukrovku. Někde dělají první odběr a pak ten kontrolní za dvě hodiny, ale správně by mělo být za hodinu a znovu za hodinu.
28. bře 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek