• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@jancip To je dobře, tak držím pěsti, aby to bylo trvalé! Nechce se ti dát fotečku, jak vážeš na larvičku?

Holky a dělaly jste nějaký opatření např. proti prasknutí vody v posteli apod.? Přemýšlím, že si dám pod prostěradlo jednorázovou podložku....mám i takové větší (90x90cm). @jancip @hanuu
2. dub 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 já o tom stejném přemýšlím už týden, ale zatím jsem to neudělala
2. dub 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 s tim pocitem se dobre ztotoznuju - pamatuju jake to bylo poprve :slight_smile: plne ocekavani..
ted je to jine, ale asi stejne intenzivni :grinning:
je super ze se citis dobre - to je k nezaplaceni!!! snad se jeste umoudri pocasko at muzes courat po venku a pysnit se briskem :wink:
jinak hadej co?! mame postavenou postylku - ja to proste nevydrzela :grinning: navic, pristi vikend prijedou tchani na navstevu, takze nebude cas a ja pak jedu na tyden k nasim, protoze pritel jede na tyden na sluzebku do zahranici :frowning2: takze sem si rikala ze je lepsi postavit ji drive, nez to pak smolit jak uz budu v porodce..
sem nadsena!! :sunglasses:
2. dub 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanuu @vendy26 myslis to co se dava pod mimco kdyz prebalujes, tu jednorazovku?? ja to mela ted asi 3 dny jak mi bylo tak spatne a musim rict ze se na tom pekne blbe spi - strasne se na tom potis, jak to nedycha :frowning2: sla bych do ochrany na matraci kdyz tak.. ale jestl myslis jinou podlozku tak to nevim..
2. dub 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mam jeste 8 tydnu do porodu a nevim jakou vybrat porodnici v Brne? :unamused: dnes asi zabalim tasku at mam pripraveno...jinak taaaak strasne mi to utika uz ale moc se tesim na maleho :slight_smile:
2. dub 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrson Zkus zalistovat o pár stránek v tématu dál hodně jsme to řešily, třeba Ti to pomůže v rozhodování :wink:
2. dub 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrson co jina mamina, to jiny nazor :slight_smile: jak psala gabbika resilo se to tu hodne. jen pro tvuj rychly prehled - mezi tehulkama vedou Bohunice, pak Milousove s Obilnakem tak napul (v mensine).. za me je to Obilnak z praktickych duvodu - mam to blizko.. jinak je asi dulezite najit si tu svoji vyhodu u kterekoli porodky a vice to neresit, protoze jinak reference jsou jak pozitivni tak negativni uplne na vsechny!!!! navic si myslim, ze co se tyka pristupu k rodicce - ve svych stanovach se vsechny porodky tvari identicky - baby friendly - jde o to na jakou narazis smenu :slight_smile: a to uz neovlivnis... :unamused: :slight_smile:
2. dub 2012 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Asi teda zvolim tez Bohunice.... :slight_smile:
2. dub 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Tak super, gratuluju k postýlce!:grinning: Máš to stejně už taky za pár, takže ono to zase tak moc brzy není. A přesně jak píšeš, aby to smolil chlap, až jak budeš v porodce, taky asi nic moc... Já zase pomalu přemýšlím, že připravím (právě do postýlky) dvě varianty oblečení pro malou z porodky (teplejší a pak něco lehčího). Mám v plánu to udělat po zítřejší kontrole. Když tak to přehodím ručníkem a je :sunglasses:
2. dub 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Já právě taky nevím... Jj, Katy, myslela jsem přesně tu, co píšeš... Kéž by mi voda prdla až v porodce (čistě z praktických důvodů) :grinning: @kaeth01
2. dub 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 já mám už taky nachystané oblečení pro malého na cestu z porodnice. Mám to strčené v igelitce a v autosedačce. JInak jsem až tak moc neřešila teplejší a studenější variantu, mám to nachystané tak, že se kdyžtak odebere jedna vrstva nebo deka a jinak by to mělo být v pohodě.
2. dub 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 já nad tím právě taky přemýšlela - no víc než nad samotným porodem uvažuju nad takovýma "blbostma", takže jsem si říkala, že co když mi to rupne třeba na gauči, jestli jako bude zničenej a tak. No moc si to reálně stejně neumím představit.
Ale taky jsem si říkala, jestli bych sebou neměla začít nosit třeba vložky, kdyby mi to ruplo někde mimo. No fakt nevím jak se tyhle věco běžně řeší nebo jestli se vůbec neřeší :sunglasses:
2. dub 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 tak to vyzkousej jednu noc.. treba ti to nebude vadit, me teda dost :angry:
jinak mas stopro pravdu s tim ze sem rada ze je postavena a mohla sem byt u toho!! kdybyste holky videly kolik "lehkych holek" nam u toho pomahalo :grinning: zdenek "kuvoval" celou hodinu nez to smontoval, kdybych u toho nebyla postylka asi jeste dneska nestoji a chlap je v psychiatricke lecebne :slight_smile: - musim rict, ze jinak je na nabytek sikovny i jinak, ale ta postylka mu proste nesedla :grinning:
ja si mozna obleceni pro mimi vezmu uz do porodky v te tascce - kterou bych si uz konecne mohla dobalit.. :sweat_smile: mam tam zatim jen doklady a pyzamo :slight_smile: tak nejak spoleham ze kosmetiku a blbosti nahazu az pri prvni kontrakci :grinning:
2. dub 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@hanuu :grinning: Hele, já přemýšlím úplně nad tím samým - jako jestli bych neměla s sebou začít nosit vložky apod. I když já mám pořád ještě jakž takž čas oproti tobě... Kdy jdeš na tu kontrolu do porodky?
2. dub 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 no já nabalila tašku a pak ji zase vybalila, půlku věcí oddělala (typu vložky, plínky a tak- jakože jsem si vzala jen půlku množství, co jsem původně chtěla) a pak se to tam pokusila narvat znovu. Zároveň jsem dala manželovi instrukce, kde všechno je, aby mi kdyžtak mohl donést "nové zásoby"
@vendy26 ve čtvrtek
jsem opravdu ráda, že nejsem sama :slight_smile:
@hanuu to mas sikovneho tatku ze vnimal kde co mas.. to ja to muzu opakovat kazdy den do zblbnuti a pak kdyz neco potrebuju podat tak musim nejlepe nakreslit mapku!! a to fakt.. :unamused: vidis ale mas pravdu s tema plinkama!! to si nabalim.. taky mokre ubousky me ted napadly.. takze super tip - dika :sunglasses:
2. dub 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 :grinning: :grinning: :grinning: Se tu fakt řehtám :grinning: Já to s tou podložkou teda prubnu jednu noc a pak poreferuju. No jsem zvědavá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: A jak je to s tvýma věcma, v kterých přijedeš, u porodu? Ty si jako složíš do tašky?...
2. dub 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Dej pak vědět, jak to probíhalo...
2. dub 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26
@hanuu
holky nekde sem cetla ze ta voda rupne takhle dramaticky jen v hoooodne malo pripadech, vetsinou zacne pomalu odtekat po curkach - takze to chytne i slipova vlozka.. a nebo pak v porodce.. odtece vzdycky pry jen ta voda kterou ma mimi pod hlavickou - takovy ten polstarek jejich.. az potom pri poradnych kontrakcich rupne zbytek.. ale tezko odhadnout jestli nepatrite zrovna k tem vyjimkam co jim to rupne hned napoprve :slight_smile: to vas ale vlozka stejne nezachrani.. kamoscce to ruplo jak sme spolu prebihaly pres cestu - verte mi ze jeji vodu by nechytl cely balik vlozek :grinning: byla mokra skrz naskrz..
2. dub 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já toho v tý tašce zase tolik nemám. Plenky mám zvlášť celý balík - hlavně kvůli skladnosti. Mám jednu takovou tu sportovní tašku - není ani malá, ani velká a v pohodě se vlezu. Už mi v podstatě chybí jen kosmetika, ale tu sbalím až před odjezdem.
2. dub 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 ty jo to se me ptas jak je to s tema vecma?? ja nevim.. cetla sem ale ze ti to odkladaji do nejakeho trezoru a vydavaji az kdyz odchazis z porodky.. sama ale nevim, to sem jen cetla, asi mozna jak v ktere nemocnici.. no ale ja bych spise brala kdyby mi to chlap vzal domu..
2. dub 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01 no já to brala tak, že to rupne a je jasný, že v té chvíli nenaděláš nic, ale pak by to mělo pořád nějak odtékat, tak jakoby na potom něco u sebe mít. Když bch třeba zrovna byla u našich nebo někde, no ale možná nad tím přemýšlím úplně blbě.
2. dub 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Jejda, kéž by... No jako na poslední poradně mi říkal, že vody už mám méně, ale že to je normální takhle ke konci...
2. dub 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 třeba nakonec budeš dřív jak já, však už to máš taky za pár ne?
2. dub 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu
@kaeth01 Holky, tak pak jedině dát podložku na matraci, do kabelky balík vložek a "jako na potvoru" voda prdne až v porodce! :grinning: Bych se ani nezlobila, že jsem to udělala zbytečně :grinning:
2. dub 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanuu První termín mám 10. a druhý 14. Takže jo, může to být v podstatě kdykoli, ale nějak tomu moc nedávám...:slight_smile:
2. dub 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu no s tim otekanim mas asi pravdu.. je dobre pry mit u sebe vlozku az prijdes do porodky aby udelali test na to jestli je to opravdu plodovka.. ale vis co, jak ti rupne voda si myslim ze stejne nebudes resit nic vic nez to: Sakra ja rodiiiiiiiiim :grinning: lidi nebudes vnimat, ani to kde si.. ja ale nevim jake to je, me rupli vodu pri porodu..
2. dub 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 mas naprostou pravdu!! cim vice si pripravena, tim vice zjistis ze to bylo zbytecne :grinning: ale radeji to, jak opak!! :grinning: stesti preje pripravenym!! sem zvedava kdo z vas porodi drive.. mezi vama sou dva tydny cca ze?? to je skoro to same :wink:
@hanuu
2. dub 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vendy26 Zatím tak nemám prcka vyfoceného, ale musím to udělat:slight_smile: Ale tady jsem našla návod http://www.youtube.com/watch?v=W4SnaQ1DVJM&feature=related Jinak taťka, když to viděl, tak říkal, že moje prababička jim tehdy povídala, že ony děti vázaly právě takto a byly pak hodný (já byla taky strašně prvních 6 týdnů uřvaná), a že si on v duchu myslel, že byli pěkní barbaři a najednou u mě viděl, že to fakt funguje. I tchýně kroutí hlavou a říká, že je to jak kouzlo.
2. dub 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek