• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
Ahoj holky, tak dnešní a zároveň poslední poradna u mého dr. je za mnou... Všechno v pohodě, malá má kolem 3kg, vše funguje jak má, ozvy na monitoru taky v pořádku. CS stále 2, ale říkal, že čípek mám pěkně měkký. Už jsem objednaná na kontrolu v porodce a teda Klári, nepotkáme se, pže mě objednali na úterý ve 14hod. @clara.7
3. dub 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@nae presne..
no honem by to chtelo napsat neco pozitivniho at se na ten nas velky den muzem zase tesit :slight_smile: i kdyz ja uz sem asi nad tyto veci povznesena.. proste se to porad deje a ja s tim nic neudelam.. takze lepsi na to nemyslet a byt vnitrne pripraven na to ze si budu stat za svym a pokud bude vse v poradku, budu rada!
ale casem... casem bych s tim chtela mit moznost neco delat :slight_smile: uvidime :grinning:
3. dub 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01 Nieco pozitivne? Vonku je krasne a bud dnes, alebo zajtra porodim, telo uz mi dalo znamenie :grinning: Radsej teda volim dnesok, zajtra sa mi nepaci datum, same parne (sude) cisla, bueee, "to ja nerad"... :grinning:
3. dub 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 hezke vysledky!!
3. dub 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae dnesni datum je opravdu hezke, taky sem nad tim premyslela :slight_smile: tak ti drzim pesti!! zajimave ze ja to mam s tema sudyma dnama uplne stejne :grinning: netusila sem ze je takova "uchylka" rozsirena :grinning:
3. dub 2012 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Ja som na to fakt uchyl. Prvy syn si dal povedat, ten je numerologicky presne podla mojho gusta :grinning: Tak uvidime, co tento druhy. Mozno to suvisi aj s tvojim datumom narodenia - ja mam neparne cislo den aj mesiac, sucet vsetych vratane roku narodenia je 2 (resp. 11 - 1 plus 1 je ale dva), co je moje stastne cislo - aj ked je parne, ale je to prvocislo. Syn ma sucet datumu narodenia 7.
3. dub 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01
@nae Holky, já mám taky raději lichá čísla, konkrétně pro mě úplně nej je 4 a 7, takže můj "vysněný" termín je 7.4.:slight_smile: Ale moc tomu nedávám... :grinning: Letošní Velikonoce určitě strávím 2v1.
3. dub 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@nae
@vendy26
:grinning: u nas doma jsme postizeni lichyma cislama oba dva :slight_smile: kdyz nam dali vybrat termin vyvolaneho porodu u Talinky tak jsme jednoznacne odpovedeli stejne datum :grinning: dr se rozesmal z te shody..
my jsme oba taky lichy datum :wink: asi mas pravdu je to neco co souvisi s tvym datumem narozeni..
3. dub 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 tak s tema velikonocema taky doufam ze se nerozpadnu.. chlop jede na tyden na sluzebku, takze se budu drzet zuby nehty.. ale 13.4. je zpatky a to zacinam s velkym jarnim uklidem a nic me nezastavi, budu u toho tancit, popijet svarene vino kazdy vecer po jedne dcl :grinning: proste vypuzovat!!!! :grinning: (to uz budu 38tt takze ok, at se nekdo nelekne)
3. dub 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01 :grinning: jednoznačně schvaluju!:slight_smile:
3. dub 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01 @nae ono je jedna věc si naplánovat doma porod a v klidu porodit a druhá si jej doma naplánovat a pak přijdou komplikace a je to všechno v háji, může umřít maminka i mimčo..a to nikdo nenaplánuje..A proto jsem proti porodům doma, nikdo nikdy neví..
3. dub 2012 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak se díváte na povídání si s mimčem a pouštění hudby? Dělaly jste něco takového? A odkdy? A cítily jste nějakou odezvu?
3. dub 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak vidím, že první těhule už jsou v očekávání :slight_smile: Mě začalo dost tvrdnout břicho, je to sice vždycky jen na chvíli, ale občas hodně nepříjemný, beru magnesium, ale jen jednu tabletku denně, zítra jdu do poradny, tak uvidím co na to doktorka! Doufám, že mi neřekne ať víc odpočívám, už se doma začíná, docela nudit! Byla sem zvyklá být v jednom kole a nejednou mám nějak moc volnýho času :unamused:
Co se týče košilek do porodky, tak já asi brát nebudu, když sem tam ležela naposled, měla sem jejich košili a byla ráda, protože sem ji hned měla od krve od kapačka a nebudu si zbytečně ničit svoje prádlo...
3. dub 2012 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 to je škoda ... tak se třeba potkáme až na šestinedělí :wink:
3. dub 2012 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@danaruj kazdy ma pravo na svuj nazor.. ja sem se zarekla ze na podobne zpravy nebudu reagovat.. mam jinou zkusenost ze zeme kde jsou domaci porody bezne a smrt rodicky a novorozence je stejne vzacna jako u nas v porodnici. ale vse je o pristupu k temto matkam - respekt a podpora ze strany statu, respekt z okoli,zadne ponizovani!! vybaveni PA ktera rodicku doprovazi - o tom si muzou ceske matky nechat jen zdat!!!
u nas se vsichni ohani stejnym obecnym tvrzenim "přijdou komplikace a je to všechno v háji, může umřít maminka i mimčo" - papouskovani techto vet je velmi popularni, a nalit je do podvedomi ceske populace je mnohem snazsi a levnejsi nez pristoupit k raznemu kroku, priznat barvu a otevrit mysl novym metodam!
za 5 let meho pobytu v zahranici jsem zaznamenala 2 nebo 3 pripady komplikaci v te dane zemi, ktere skoncili tragicky!!!!! (mimochodem jedno z toho byl porod v letadle) kolik umrti novorozencu vinou lekaru bylo v CR za tu samou dobu???? neznam statistiky, ale nedavno sem cetla na internetu jak cesi "sidi" a vysledky umrti novorozencu u nas jsou zkreslene!! zatimco v Evrope standardne kdyz zena potrati/porodi v pokrocilem stadiu tehotenstvi tak je dite brano za DITE, u nas je to PLOD - tudiz se do statistik nepocita.. a podobne vychytavky, jako ze DITE u nas je clovek s urcitou vahou, neznam tu hranici presne, ale dejme tomu ze to je 2kg (jen priklad) - pod 2kg v CR opet to neni dite.. a podobne.. a pak ze mame porodnictvi jedno z nejlepsich v Evrope!!!! jo placat po rameni se umime to jo!!!!!!!!
3. dub 2012 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Omlouvam se za posledni prispevek!! to sem nepatri a kdybych vedela jak ho smazat tak ho smazu :unamused: nemela sem reagovat - desna povaha ta moje nenechavost :unamused:
3. dub 2012 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 @clara.7 holky já jsem zvědavá jestli se potkáme v porodnici :slight_smile: Ne že mě kvůli vám pošlou na Obilňák :wink: :grinning:
3. dub 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 @kaeth01 Taky mám nějak dojem, že asi velikonoce strávíme ve dvou a ne ve třech. Ale uvidíme. Jinak já bych si nejvíc přála, aby se malej narodil teď ve čtvrtek, tak se mu to budu snažit vsugerovat :slight_smile:
Ale fakt na sobě nic necítím, že by se měl blížit porod. Sice jsem na poslední kotrole měla CS 7, ale myslím, že to nemá moc výpovědní hodnotu.
3. dub 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01 Kačko je to Tvůj názor, nemáš se za co omlouvat, já ho částečně s Tebou sdílím, doma bych v současné době nerodila, ale pokud budou jednou porodní domy, tak beze všeho :slight_smile: Danaruj zas bude rodit v porodnici a tak to má být, ať si každá vybereme to nejlepší podle sebe:wink:
3. dub 2012 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@danaruj My se snažíme s miminkem komunikovat večer, když manžel maže pupendo, jinak nic speciálního...jak jsem sama doma, tak na něj občas promluvím, ale přijde mi trochu divné mu třeba číst pohádky nebo něco takového...hudbu poslouchám jako vždycky a nemám pocit, že by něco měl nebo neměl rád, mele se pořád stejně :slight_smile:
3. dub 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gabbika diky, se ted stydim malinko min :wink: jde o to, ze nekdy neumim drzet pusu a vyzni to nakonec drsneji nez sem zamyslela.. tva odpoved ale presne a hlavne takticky shrnula to co sem chtela rict i ja - kazdy podle sveho gusta :slight_smile:
@danaruj neber mou odpoved osobne prosim..
3. dub 2012 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky co je to CS???
3. dub 2012 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cervix score - hodnotí se tím stav děložního čípku.
@yesu
3. dub 2012 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika aha děkuji!
3. dub 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Já nechtěla nikoho pobuřovat. Taky jsem žila v zahraničí a mám prostě dojem, že doma (alespoň nyní v ČR) není možné (tak abych se JÁ) cítila bezpečně pro porod doma mi nikdo podmínky nezajistí. Nikomu nevnucuji názory, jen mám za to, že porody ve zdravotnickém zařízení jsou jistější. Trošku se mě dotkly ty samé vykřičníky, nenapsala jsem nic, co by mohlo kohokoliv naštvat. Každý máme právo na názor.
3. dub 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj U nás se čtou občas večer pohádky:slight_smile: Malá nijak extra nereaguje, ale pro mě je to parádní uspávačka:grinning:
3. dub 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nae Mně praskali v porodnici taky vodu, ale ne prstem, ale nějakou tyčinkou, protože jsem byla v porodnici víc jak 24 hodin s pravidelnými kontrakcemi a neotvírala jsem se. Maminka, se kterou nám zároveň vyvolávali porod, už měla porozeno a já byla, myslím, max. na 1 cm otevřená. Normálně jsem vnímala a vůbec jsem to necítila.
3. dub 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak hlásím, že u nás se nic neděje :slight_smile: takže jsem pořád tady. Už jsem dneska malýmu vysvětlovala ať se začne chystat, jsem si ho totiž naplánovala na zítra :wink:
4. dub 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip To mne tiez, vobec som to necitila.
4. dub 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Manžel mu i zpíval a nic. Já si dala i dvojku červeného a jemu se furt nechtělo.
4. dub 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek