• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
Holky a řekly vám vaše doktorky v průběhu těhotenství jak jsou velká miminka aktuálně? Mně to moje Dr. teda nikdy neřekla a teď čučím, že Yesu do řekla při běžné prohlídce... u nás je vždycky KO kontrola čípku, tlak a rychlý UTZ srdíčka jestli je maličký ok...
5. dub 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika u nas to same.. velikost mimca mi rekli jen na tech trech ULZ, jinak probiha bezna kontrola uplne stejne..
5. dub 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Gabi, mně začal říkat přibližnou váhu mimča od 32tt. Do té doby nic, jen že odpovídáme, jak máme, jednou teda řekl, že miminko je zhruba o týden starší, pak se to ale zase srovnalo... A ultrazvuk mi dělá pokaždé...
5. dub 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jinak průběh KO - pokaždé: u sestřičky tlak, moč, váha, příp. odběry, u dr. kontrola čípku a UZ.
5. dub 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 kam ti zmizla fotecka??? :wink:
5. dub 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak mám docela hezkou tabulku - přehled délky a váhy plodu po týdnech - vložím do alba.
5. dub 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01 Aaaale, zase mi ji schvalují... Tu předtím mi stopli a mně se tááák líbila:frowning2: :grinning: No co už, trochu jsem to čekala, byla jsem na ní hodně z boku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já mám většinu fotek se slunečníma brýlema - holt když je hezky, víc se výletuje a tím pádem i fotí:slight_smile: Tak mám docela problém vybrat nějakou aktuální, normální atd...:slight_smile:
5. dub 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Díky :slight_smile: tak jsem v klidu, schválně se jí příště zeptám na jak je miminko veliké, to už budu 30 tt.
5. dub 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Drzim moc palce! Pri klidovom rezime sa cipek moze zase predlzit, takze naozaj to netreba podcenovat a aspon par dni sa vykaslat na vsetko ostatne. Verim, ze to dobre dopadne! Tie nervy su ale strasne - ja som si v 29.tt balila so slzami v ociach tasku do porodnice, lebo som si myslela, ze proste konecna. Clovek potom pocita kazdy den k dobru. Budeme na teba vsetky stale moc mysliet a ty mysli zase na to, ze aj keby sa stalo, ze chlapcek chce ist silou mocou von, si v Brne a je tu naozaj perfektna starostlivost o predcasne narodene deticky.

@kaeth01 :slight_smile: Malemu sa akosi nechce, aj ked mi uz odisiek kusok hlienovej zatky. No co uz, nechame to na prirode. Dalsi moc krasny datum je v sobotu, bacha :grinning: A este k tomu ma jedna blizka kamaratka okruhle narodky, to by bola parada. Inak mas moj obdiv, ze mas este silu chodit po ZOO, ale clovek tazko odolava, ked je vonku krasne - hned by som vyrazila niekam na celodenny vylet (a prilezitostne by som tam porodila pod nejakym smrckom :grinning:
5. dub 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nae :grinning: :grinning: ja se vcera taky otacela za kazdym vozikem s hnojem ze bych se jako svezla, kdyby naaahodou.. ja jeste v brne v ZOO nebyla a netusila sem do ceho lezu!!!! ten krpal nahoru to byla malem moje smrt!!! :slight_smile:
takze sobota - no urcite si na tebe vzpomenu :wink: a kdyztak velikonoce - 9 je skvela - moje cislo! :slight_smile:
5. dub 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika Ještě mi vždycky zdůrazňoval, že je to OPRAVDU jen odhad:slight_smile:
5. dub 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 A jak se ti brněnská ZOO líbila?
5. dub 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 nejdrive se musim oprostit od toho kopce :grinning: za ten jim davam minus 10bodu dolu.. :wink:
jinak az se to zazelena, bude to pekna prochazka lesikem, na Brno jsem cekala vetsi ZOO s vice zviratek.. pekne jsou tam ale detska hriste rozseta po ceste mezi jednotlivymi stanovisti.. i kdyz si myslim, ze v sezone to ten prival lidi-deti asi nepobere.. kdyz porovnam Olomouc, Zlin a Brno, pak jednoznacne Zlin vede.. pak Olomouc - a to jen proto ze se mi zda vetsi, pak asi Brno.. uz se tesim az mrknu na Vyskov :wink:
ale vcera to bylo uzasne, nebyl tam skoro nikdo, jen par maminek s detmi.. byl to hezky den! o prazdninach bych tam ale urcite nesla..
doufam ze sem se ted brnacek nedotkla ze sem jim to posunula az na treti misto :slight_smile:
5. dub 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Myslím, že se nikdo moc zlobit nebude, rodilých Brňaček je tu minimum :wink: :grinning: No mě to jen tak zajímalo - u mě taky 100% vede Lešná - ta je nádherná!! V Olmíku jsem nebyla... Krásná je i ve Dvoře Králové... A ráda bych navštívila i pražskou ZOO...
5. dub 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Dobry trik je vyviezt sa vlacikom za 30 Kc az hore, kde je detska ZOO a potom je to uz len z kopca. Na to som ale prisla asi az po tretej navsteve a tretom vyfuneni do toho kopca. S malym sme tam boli zatial len raz (dovtedy len ako bezdetni) a najlepsie je to naozaj cez tyzden, ked tam je celkom 10 ludi v celej ZOO. Vikendy, volne dni a verejne akcie typu Den deti apod. su o drzku, to by som tam nesla ani zadarmo.
Ked budu decka vacsie, urcite pochodime aj ine ZOO v republike. Teraz sme ale limitovani aj tym, ze mame doma psa a treba sa vzdy vratit vcas, aby sme stihli aj vyvencit (neradi s tym otravujeme znamych).
Na konci leta sme boli v Lesnej, to je podla mna skutocne nadherna ZOO (ale zase - idealne je ist tam mimo vikend, ze). Chodila som tam uz ako mala, pretoze kusok odtial mame rodinu.
Brnenska ZOO nie je idealna, suhlasim, ma este co dohanat, ale pozitivne je, ze sa to stale zlepsuje (napr. tie spominane stanovistia pre deti pocas trasy, tie su naozaj skvele).
5. dub 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 do te prazske se taky chystam! vcera jsem tam byla s kamaradkou a ta ma sjezdene snad vsechny ZOO v CR :slight_smile: a taky mi ji doporucovala, ze stoji za to.. treba se podari letos v lete..
5. dub 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky pražská je krásná, taková velká Lešná, já jsem byla nadšená, jen o víkednu se to nehodí kvůli masám lidí..

Jinak jako Valaška hlasuju pro Lešnou na prvním místě :slight_smile:
5. dub 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gabbika Já jsem pův. z UH, takže u mě je Lešná taky jednoznačná:slight_smile:
5. dub 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nae mi o tom povidej!! ja se k tomu vlacku hnala jak o zivot a pani na me vola: ten v tydnu nejezdi, jen o vikendech!! - to byla podpasovka :grinning:
a jinak mas pravdu - o vikendech jsou vsechny ZOO male :slight_smile:
5. dub 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 No paráda, někdo skoro od nás :wink:
5. dub 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jinak taky máme v plánu sjíždět většinu ZOO až s prckem... No a ta brněnská bude na shazování kileček po porodu náhodou taky dobrá!:slight_smile: Už se na ni těším:grinning:
5. dub 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gabbika a ty jsi primo odkud?
5. dub 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 :grinning: :grinning: tak to je pech :slight_smile:
5. dub 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 To s tym vlacikom mi pride divne - minuly rok sme tam boli myslim v stredu s malym a jazdil normalne - asi nie v takych intervaloch, ako bezne, ale viezli sa v nom asi dve rodinky s kociarmi. Zamestnanci sa v nom tiez vyvazali bezne. Asi nevyzeras dostatocne nemohucne, ber to ako kompliment :wink:
5. dub 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nae :grinning: :grinning: ted si me pobavila.. ja sem jak obr velryba :slight_smile: dokonce sem byla pripravena pani nabidnout extra priplatek jako ze si to zaplatim ten vyjezd.. :slight_smile: ale pak sem se zastydela a radeji to odfunela az nahoru..
mozna je teprve zacatek sezony, az pozdeji jak bude vice lidi tak rozjedou i vsedni dny. vcera tam bylo tak 20 maminek s detma a couraly jsme se tak postupne, takze asi proto nezajem rozjet masinku..
5. dub 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Slavičín (mezi Val. Kloboukama a Luhačovicema)

@kaeth01
@nae Holky sezona je až od dubna tak možná proto.
5. dub 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když jsme u těch sezón:slight_smile: mě docela baví i hrady a zámky, ale to teď s prďolkou nějaký čas asi nehrozí:slight_smile:
5. dub 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika nasi bydli ve Slavici :slight_smile: se Slavicinem si to lidi hodne pletou.. ale my jsme u Hranic na Morave
mam to tam u vas moc rada, zila jsem 3 roky ve Zline a ten kraj okolo se mi hodne libil.. moc jsme chteli prave nekam ke Zlinu, no ale nakonec vyslo Brno - taky dobry :slight_smile:

@vendy26 hrady - znas Helfstyn? nasi maji domecek kousek pod hradem, mam to tam rada.. ja myslim, ze hrady se s kocarkama daji,mozna to jen malinko vice drnca :slight_smile: zamky s kocarkem urcite pujdou! - taky radi vyletime :wink:
5. dub 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01 Jojo, Valachy jsou paradička :dizzy_face:

Ale my jsme se celkem zamilovali do jižní Moravy - nejenom proto,ž e máme rádi víno :slight_smile:) Jezdíme často na kola na Pálavu a už se těším, až bude maličký trochu větší a budeme moc jezdit s ním. Ale i na kočár je to super v okolí Mikulova a v Lednicko - Valtickém areálu. Jen škoda, že Brno jako takové není moc uzpůsobené na procházky s kočárkem. Snad jedině do Lužánek...
5. dub 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01 Na Helfštýně jsem ještě nebyla...musím napravit. Jako jo, půjde to, ale nedostaneme se dovnitř:slight_smile:
5. dub 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek