• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@nae diky za povzbudive slova!! dnes rano jsem uz vstavala s lepsi naladou.. vzdycky si rikam ze muze byt jeste hur a tak to snad zase ustojim jako vzdycky - uz toho probehlo tolik, ze tahle posledni vrcholova "tecka" me snad nepolozi :slight_smile: nesmi :sunglasses:

tchani dnes predcasne ukoncili svuj pobyt u nas - jak mile!! :grinning: na jednu stranu to bylo fajn - jak rikas s hlidanim sem si dva dny moc nelamala hlavu.. ale na druhou.. porad je to navsteva, a ja uz se tak tesim az zase nebudu muset predstirat to jak jsem 100% fungujici mama a milujici zena :grinning: kdyz ted touzim jen po jedinem - prospat cely den v pelechu :grinning:
konecne klidnydnym svatkum a rodinne pohode nazdar :sunglasses:
8. dub 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky, tak jak jste užili volna? My vcelku ok, lehce válendo, ale i to se musí:slight_smile: Jinak hlásím, že u nás se malinko něco začíná chystat, pomalu mi odchází hlenová zátka, od včera sem tam tvrdne břicho a přechází to do kříží... (s křížovými bolestmi počítám, pže jsem na ně trpívala i při MS :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Zítra KO v porodnici, tak jsem zvědavá...
Jinak tipovala bych, že hanuu už porodila:slight_smile:
9. dub 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj maminy, tak některým už se to pěkně krátí (pokud už to nemají za sebou) tak na vás myslím, ať to máte za sebou co nejrychleji. :slight_smile: Adam bude mít v sobotu už 7 měsíců a přitom je to jako včera když jsem ho ještě měla v sobě. A teď? Pomalu už se nevlezeme do hlubokýho, tak asi o víkendu přejdeme na sporťák. Strašně to letí.
@vendy26 Jak jsi na tom s epinem? Cvičíš pořád?
9. dub 2012 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Já si taky myslím, že hanuu už porodila (dnes). A tobě to třeba vyjde na termín. :slight_smile:
Naše volno - tatínek vzal malýho za babičkama apod., takže první mrskut a asi se mu to líbilo. já užívala volna, no půl dne jsem strávila nad nějakými věcmi do práce, ale jinak pohodička. :slight_smile:
9. dub 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Včera jsem cvičila naposledy:frowning2: Bohužel jsem zase krvácela a i když jen slabě, tak už to nechci do porodu nijak dráždit.... Nacvičeno mám něco přes 27 cm, ale co jsem četla, i s tímto výsledkem holky zvládly porodit bez nástřihu, takže naděje na beznástřihový porod umírá jako poslední:slight_smile: Každopádně si myslím, že lepší než kdybych nedělala vůbec nic. Když si uvedomím, jak mi to šlo zezačátku ztuha, dlouho jsem se nemohla dostat přes 22 cm, pak najednou zlom a už to postupovalo rychleji... Určitě je ta hráz teď pružnější.
Pracuješ z domu? To je fajn, já taky doufám, že mi to bude časem umožněno...:slight_smile:
9. dub 2012 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,

doufám, že jste prožili pohodové svátky, teda až na @kaeth01 , zánět je teda pěkná potvora :angry:

U nás byli přes Velikonoce tchánovci i se švagrem a jeho přítelkyní a když dneska po obědě odjeli, tak jsem si oddechla a naordinovala si odpoledne v klidu a tichu u knížky a manžel zalezl pařit PC hry. Jsou fajn, ale přece jen 6 lidí v bytě je už na mě trochu moc...a mám ráda svůj klid :slight_smile: Ale aspoň jsme v sobotu převezli od sestřenice půjčenou přebalovací komodu a jeli od Ikea pro postýlku, tak máme nainstalováno - teda kromě matrace a podobného vybavení, ale jsem ráda, že to mám z krku.

@vendy26 i tak máš natrénováno pohodově, své udělají jistě i hormony a půjde to jedna radost, je super, že už se něco chystá...
9. dub 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika Gabi, úplně tě chápu, mám to podobně až stejně řekla bych:slight_smile: :grinning: A jakou postýlku jste koupili? My máme taky z Ikea, vypadá velmi stabilně, tak věřím, že budeme spokojeni.
K epinu - na hormony taky trochu sázím, že za mě nějakou práci udělají :wink:
9. dub 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Koupili jsme Sundvik - bílou, taky mi přijde dost stabilní, mně se ty polské postýlky nějak příčily, říkala jsem si že radši Ikea. A ve značkových obchodech - třeba v babyparku je měli děsně drahé..ještě teda vybrat někde matraci..tu jste kupovali kde?

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00187875/
9. dub 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika Matraci jsme kupovali na www.nejbaby.cz (e-shop s osobním vyzvednutím v Kr.poli). Máme kokos-molitan-kokos.
9. dub 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Super, děkuju za typ, kokos/molitan/kokos kombinaci chci taky...s kokosem mám zkušenosti z futonů, o pohance nevím co si myslet a vlastně jsem nepochopila rozdíl mezi ní a tím kokosem. :slight_smile:
9. dub 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Taky moc nevím, jaký je rozdíl:slight_smile: Ale dost holek ji chválí a pak jsem ještě někde narazila na diskuzi o matracích, kde psala jedna kočka, co před MD prodávala v dětským obchodě, že sama pořídila tu kokos-molitan-kokos. Takže tak:slight_smile:
9. dub 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, holky. Takže noc u nás...břicho tvrdé jako šutr a tak cca co hodinu šílená bolest kříží. Pořád to trvá, jen když jsem ležela v posteli, hůř se to snášelo:stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale byla jsem unavená, tu hodinu do příchodu další křeče jsem vždycky prospala:slight_smile: A zase další část zátky fuč...
10. dub 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26
@gabbika
Holky, já když viděla, jak jsou současné postýlky stabilní a pak jejich ceny, tak jsme vytáhli postýlku po manželovi. Je stabilní, rošt má 3 polohy a má stahovací bok. Je sice trochu starší, ale funkci splňuje velmi dobře :slight_smile: A myslím, že pod tím povlečením to nejde ani poznat :slight_smile:
10. dub 2012 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@vendy26 Tak to vypadá vážně nadějně, aspoň že mezi bolestmi můžeš odpočívat, tak ať to rychle postupuje :slight_smile:
10. dub 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Gabi, děkuju. Dnes ve 14hod. jdu na KO do Bohunic, tak jsem zvědavá, co mi řeknou... Kéž by mi řekli, že se porodní cesty pěkně chystají... :dizzy_face: Ať je ta bolest k něčemu:slight_smile:
10. dub 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky, i po svátcích stále 2v1, ale že bych se cítila nějak valně tak to teda ne :frowning2:
Zítra termín a opět kontrola v Bohunicích, tak jsem doufala, že už tam nebudu muset ...

@vendy26 držím palce ať to dopadne dobře a moc nečekáš :wink:

Jo a na věci z IKEI nedám dopustit, máme toho doma spoustu a nevidím v nich žádný problém :slight_smile:
10. dub 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Klárko, zítra mám narozeniny, tak přeju ať miminko zabere a do Bohunic už se jede rovnou rodit :wink:
10. dub 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@clara.7 Klári, díky... Jinak brala jsi s sebou tu moč? A jak probíhala kontrola? Ozvy, tlak, čípek?

Jinak Ikea u mě taky vede!:slight_smile:
10. dub 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 moč si určitě vem, kontrola probíhá stejně jako u tvé gynekoložky ... 20 min. monitor, kontrola moči, tlak, váha, otoky (to zmákne sestra) ... pak lékařka udělá kontrolu ultrazvukem a vnitřně čípek ... ještě si doktorka zapisovala údaje z těhotenský průkazky, hlavně ta velká vyšetření (vývojové vady, krevní skupina a tak).
10. dub 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Díííky moc! Dám pak vědět, jak jsem dopadla... A jak u tebe? Nějaký známky blížícího se porodu?...
10. dub 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 nejsem si jistá, cítím se spíš jako bych měla dostat měsíčky :unamused: alespoň že břicho už mi trochu kleslo
10. dub 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Tak to může něco znamenat...hodně holek začátek vnímá právě tak. A u mě je to taky podobné - při MS jsem trpívala na křížové bolesti :stuck_out_tongue_closed_eyes: a teď je mám po cca hodinových intervalech. Jinak odchází mi i ta zátka, zpočátku jsem si nebyla jistá, zda je to fakt ona, ale teď už 100% vím že jo...:slight_smile: Držím pěsti, Klári...nám oběma:wink:
10. dub 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 no kéž by :slight_smile:
taky držím pěsti :wink:
10. dub 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: tak dnesni kontrola za nama...malinkej ma 1900g krasne to dohnal no a ja taky krasne dohanim :grinning: nakonec jsem se rozhodla ze pujdu rodit do Bohunic...asi to tak bude lepsi i kdyz mame porad spoustu casu ale utece to jako voda....
@clara.7 jeje ctu ze uz to pomalinku pride tak moc moc drzim pesti at to dobre dopane...
10. dub 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mám dneska zase depku z toho mýho čípku! Děsně se o malýho bojím a hlavně, že se mu fakt bude chtít na svět moc brzo! Snažím se co nejvíc ležet, ale z toho mi jde hlava kolem....nevím co dělat můžu, co je ještě v pohodě a co už je moc....Tak dvě hoďky denně pracuju, tak nevím jestli mám s tím úplně přestat?!Není to nijak náročný, dělám nehty, takže u toho sedím a penízky navíc potřebujem, ale zase se bojím abych to nepohnojila ještě víc....ach jooo :unamused:
@vendy26
@clara.7 holky přeju Vám oběma ať už to máte za sebou a v pohodě to s mimoušema zvládnete :slight_smile:
10. dub 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu A nemas pri tej polohe, ked sedis, nejake bolesti? Pytam sa, lebo ja som v rovnakom tt zacala mat desne bolesti uponov dole v podbrusku, nemohla som dobre chodit a sedenie v takej polohe, ako sa normalne sedi na stolicke, bola ta najhorsia poloha, co pre mna existovala.
Kedy mas najblizsiu kontrolu? Podla toho uvidis, ci odpocivas dostatocne alebo nie. Kazdopadne si na tom este dobre, lebo ta nezavreli do nemocnice s nohami hore, mysli na to! Takze hlavu hore a nezabudaj, ze cipok sa moze zase predlzit do normy. Dni sa ti teraz strasne vlecu, ale je len dobre, ze mas aspon nejaku aktivitu, lebo len lezat, ci posedavat a pozorovat sa cloveku na nalade neprida. Drz sa!
10. dub 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae To sezení mi problém nedělá a není to v tahu, střídám to. Kdyby mi to dělalo zle, tak bych s tím přestala hned. Na kontrolu jdu za necelých 14 dní, tak uvidím jak a tom budu!
Díky za podporu!
10. dub 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hanuu @vendy26 @clara.7 Tak jak jste na tom holky? :slight_smile:
11. dub 2012 ve 13:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka No myslím, že minimálně Hanka už má po a Vendy s Klárkou tam teď hekají vedle sebe v Bohunicích :wink:
11. dub 2012 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@gabbika jsem si prave rikala ze tu Hanka par dnu nebyla, takze asi uz jo...a ostatni holky prave nevim co :slight_smile:
11. dub 2012 ve 14:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek