• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
Co je to dneska za den???Já sem dnes dostala další špatnou zprávu!!!Léčím se po tromboze na hemtalogoii, teď v těhu mi dělali kreví obraz každej měsíc, naposled mi doktorka řekla, že je to pořád v pořádku a že není už potřeba, abych chodila tam, že stačí, když to bude hlídat obvoďák(naznačila, že se musí šetřit a že tam jsou horší případy) a dneska sem volala k obvoďákovi na výsledky a jsou dost špatné, takže zítra se mám okamžitě zpět hlásit na hematologii!!!Tak jestli sem byla v nervu předtím, tak teď už jsem fakt na mrtvici!!!Sakra, co mě se ještě podělá?!
11. dub 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu to mě strašně mrzí. Hlavně se snaž zůstat klidná, i když je to težké :frowning2: Třeba se dozvíš, že sice výsledky nejsou dobré, ale lze to poměrně snadno řešit a zůstane zase "jen" ten čípek..
11. dub 2012 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika
@carrynka já vás zklamu, z Bohunic mě poslali zase pěkně domů, že ještě nic :unamused:
11. dub 2012 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu budu držet palce aby se to srovnalo, ono si teď mrně bere všechny důležité látky pro sebe, tak ti toho moc nenechá ....
11. dub 2012 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj No oni mi asi dají léky na ředění nebo v nejhorším injekce, věděla sem, že to může přijít, ale teď mě to nějak dostalo!
@clara.7 No ždíme mě pěkně!
11. dub 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu tak vidim ze jsme tu dve takove "zoufalkyne".. :unamused: moc s tebou citim.. taky sem psychicky uz uplne odvarena.. vcera znova dalsi komplikace, leky co mam od lekarky nezabiraji jak by mely, telo je pry uz na konci tehu dost vycerpane a tak si "jede to svoje", pritel na sluzebni ceste v Turecku, tak jen sedim doma, bulim a cekam az zitra dorazi.. hned jak bude doma objednavam se na kontrolu do porodky a budu bojovat za co nejrychlejsi porod :frowning2: uz toho mam dost..
opravdu moc moc s tebou citim!! sice jsme "postizena" kazda jinak, ale naprosto chapu tve obavy a momentalni bezmoc..
takze se drz!!!!! a hlavne si sem pravidelne dochazej pro malou davku optimismu a podpory :slight_smile: holky jsou skvele!! a me taky moc pomaha, kdyz tady muzu obcas "zahekat" :grinning:
maminy drzme se! :sunglasses:
11. dub 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Kači ještě ty s potížema, dneska jsou to samé špatné zprávy od holek tady na koníkovi, doufám, že zítra už to teda bude lepší :frowning2: Vím, že jste tu přestěhovaní, tak kdybys náhodou potřebovala třeba přinést léky nebo něco tak dej vědět, snad partner zítra brzy dorazí a bude aspoň psychicky líp.
11. dub 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 No to jsme :slight_smile: do teď to těhu bylo docela fajn, ale teď už se těším až to bude za mnou...pro mě je to zatím hlavně stres! čekám, co mi zítra řeknou a doufám, že to nebudou nějaký šílený zprávy, jinak se už fakt zblázním...kvůli čípku mám být v klidu, ale copak to takhle jde??
Ty se taky drž...a co ty máš vlastně za problém?
11. dub 2012 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 @yesu Holky, drzte sa... uz ste to vydrzali naozaj dlho, tak verim, ze to za pomoci mediciny doklepete az do konca. Stres je to desny, ja osobne som si toto druhe tehotenstvo vobec, ale vobec neuzila, a to som sa nan tak tesila... A blizkost partnera je naozaj k nezaplateniu - ono staci, len ked je nablizku, resp. "na drate", a hned sa inak citime, ze nas ma kto zachranovat :slight_smile:
Vidite, ze ja som stale vo formate 2 v 1, malemu sa nechce, ale uz mam toho plne zuby. Som nervozna, mam virozu, zajtra nam konci hlidani starsieho, nemam na nic chut. Hlienova zatka odchadza uz dva dni a inak sa vobec nic nedeje. Idem sa teraz aspon prejst do lekarne a do zdravej vyzivy, inak mi uz hrabne. Maleho vzala von mama. Uz ma ani ten Modry konik nebavi, to je upadok :sunglasses:
12. dub 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae taky jsem stále 2v1 a nervózní jsem čím dál víc ... pořád volá nebo píše někdo z rodiny jestli "už" a to mě vážně deptá :confounded: Jestli se mě ještě dneska někdo zeptá, tak ho fakt snad pošlu do pr...!!
Náladu mám taky pod bodem mrazu :unamused: takže za chvíli vyrazim někam na procházku, třeba mě to přejde.
Snažíme se miminko popohnat jak jen to jde, ale nedá si říct (některé metody se manželovi náramně líbí) ... včera jsem i přesazovala kytky a nic, tak už mi zbývá jen umýt okna :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Hrozně se bojím vyvolávání, neslyšela jsem o tom nic dobrého :frowning2: :frowning2: :frowning2:
12. dub 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,,,,
tak vidím, že tu spousta holek bojuje se zdrav. problémy,, tak ani já nejsem vyjímka,,,už několik týdnů jen ležím,, mám pořád ty debilní závratě, bojuju s tím už několik let a nikdo neví proč a teď se mi to hodně zhoršilo,, mám úplně hrůzu co budepo porodu, bo nevím, kdo by se o nás staral,,,

@clara.7 Klári, z jedné diskuse, kam ještě chodím, byly 2 holky na vyvolání a pak to byla rychlovka,,tak se neboj,, myslím, že je to u každé jinak, takže nemysli na to, že to budehrůza,, vím, mě se to říká, když se to ještěnetýká mě,,ale už takypomalu začínám plašit, žese to nějak blíží :slight_smile:))
12. dub 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae
@clara.7 Myslím na Vás ať to rozjedete přirozeně...i když osobně si myslím, že nic jako přenášení neexistuje, jen pro miminko ještě nebyl vhodný čas nebo dobře spočítaný termín, ale lékaři si určitě budou myslet opak :slight_smile:
S těmi dotazy to zcela chápu, já vždycky nemůžu z dotazu: ty máš už tak velké břicho? Jak na to pak odpovědět :grinning:

@romca13 Romčo, já jsem měla před 4 lety období závratí, pravděpodobně od zad, ale potvrzené to nebylo. Nakonec to zmizelo samo když polevil stres a začala jsem pravidelně cvičit. Tak snad to brzy přejde..
12. dub 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika no mě už to trápí 7 let,,, no uvidím,e co bude :slight_smile: jj, s tím břicehm to je vtipný,, nebo někdo přijde a ukaž se nám mamino,,a já abych se předvedla ze všech stran,,, no fakt trapný,,,,
12. dub 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Aha, tak to já jsem to měla necelý rok, to se nedá vůbec srovnat...třeba porod nastartuje tělo správným směrem, já si říkám, že bych se takhle mohla zbavit pískání v uších :wink:
12. dub 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gabbika jo,to mi říká manža, že třeba se to po porodu spraví, no uvidíme,,,
12. dub 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky, tak Lukášek se nám narodil v sobotu 7.4. ve 3:30 ráno. Do porodnice jsme přijeli v pátek večer jen tak pro jistotu, že jsem měla horečku, tak jestli to nemůže malýmu ublížit. Na vyšetření už to ukázalo začátek porodu, s tím, že to asi bude ještě na dlouho a pokud bych vyloženě chtěla, tak mě ještě pustili dom, ale nakonec jsme se domluvili, že zůstanu a ráno uvidíme. No a než se vyřídil příjem, tak mi začali kontrakce po třech minutách. na porodní box jsme se dostali asi v půl desáte večer a za pár hodin byl malej na světě. Ale nechala jsem si teda píchnout vodu.
Ten náš obřík měl 4100g, takže samotnej porod byl dost boj, ale zvládli jsme to :slight_smile:
12. dub 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@clara.7 máš ještě chvilku čas, však termín jsi měla teprve včera, prďolka se určitě do té doby sám rozhodne. Držím palce.
12. dub 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu děkuju za podporu a moc gratuluju :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. dub 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 děkuju. No já tě úplně chápu, ale malej šel sám nakonec 4 dny po termínu. A přesně - nejvíc mě roézčilovalo, když se mě někdo pořád ptal jestli už něco nebo aspoň jaks e cítím a tak :slight_smile:
12. dub 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Tak gratuluji a vítám Lukáška na světě a přeji oběma hodně zdravíčka! :slight_smile:
To teda máte pořádného chlapáka, náš Adam měl 3720g a už tak se mi oproti jiným dětem zdál takový "větší", ale hlavní je, žes porod zládla v pohodě a jste oba zdraví. Krásné Velikonoční miminko máte. :slight_smile: Gratuluji ještě jednou.
12. dub 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Hani gratuluju k narození Lukáška a hodně zdraví celé vaší rodince, ať se daří.
12. dub 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Blahozelam ku chlapcekovi a ze ste to tak krasne zvladli :slight_smile: Bola si v Bohunicich spokojna?
@clara.7 Ja mam z vyvolavania nie vyslovene hrozu, ale akysi odpor... ze je to proti tomu, co chce to mimino a vlastne aj ja. Prvy syn sa nam tiez narodil 4 dni po termine a bola pohodka. Len cloveku na nalade neprida, ked ho kazdy uz pozoruje, vypytuje sa atd... takze sme na tom uplne rovnako. Necitim sa ako ziadna chudinka, akoze "este sa nic nedeje", lebo lekarske terminy beriem naozaj s rezervou. Chapem, ze sa musia niecim riadit, tabulky su tabulky :sunglasses: , ale kedze my najlepsie pozname svoje telo, mozeme mat na vec iny nazor. Vzdy som mala cyklus "podla vetra", rozdiel medzi terminom podla MS a UTZ mam vyse tyzdna a absolutne ma to nevzrusuje. Len niektori dr. krutili hlavami - a co, zabijem sa? :slight_smile: Priroda je priroda a hotovo.
12. dub 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanuu Gratuluju k chlapečkovi a přeju hodně zdraví!!!
12. dub 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu gratuluji maminko, zvladli jste to skvele! jak nacasovani tak urcite porod samotny :slight_smile: uzivej si sveho stesticka, at jste zdravy a spokojeni!!

@gabbika Gabi mockrat dekuji za nabidku!! jsem ted u rodicu, sama bych to doma bohuzel nezvladla, zase sem mela dva dny kdy nevim o tom co se kolem me delo - takze bez jejich pomoci bych to nezvladla.. dneska se vraci tatka ze sluzebky a ja odpocitavam kazdou hodinu do navratu :slight_smile: dnes je mi jinak mnohem lepe. bohuzel je to u me nahoru a dolu - a to v docela silnych extremech, tak doufam ze to "nahore" ted aspon par dni vydrzi :slight_smile:

@yesu vypsat vsechny sve zdravotni problemy - tak to vyda na poradny odstavec :wink: ale ze zacatku silene astma, prvni tri mesice sem bez leku nedychala - po trech mesicich zmena lekare a druha dr. mi temer doporucila preruseni tehu protoze pry pri tech davkach co sem brala neverila ve stastny konec.. no nestalo se!! astma se zlepsilo az 28tt kdy sem zacla dychat sama, ale ver mi ze lekarna ze me mela radost kolik leciv sem do te dobry vybrala.. pak par tydnu klid a zanet hemeroidu - ambulantni operace - bez umrtveni, myslela sem ze mi od toho dne porostou sedive vlasy!!! no a ted nakonec se mi rozjely opary snad po celem tele v takovem mnozstvi ze sem to nikdy nezazila... ja nemela nikdy opar ani na rtu!! nic.. a ted snad vsude.. leky mi nezabiraji, telo uz je pry asi hodne unavene.. ale u oparu hrozi nakazeni miminka a muze to byt to nejhorsi reseni :unamused: takze sem se posledni dny modlila za to at neporodim. dnes je situace uz pod kontrolou - ale leku beru opravdu hodne.. :frowning2:

jak psala nae - tohle druhe tehu si opravdu neuzivam.. to sem u prniho nezazila.. tam me trapilo jen to obrovske bricho a zaha.. a teda zada nakonci.. kdybych vedela co me ceka tentokrat tak nevim nevim...
uz se moc tesim az se mala narodi - bude to zarucene ten nejstastnejsi okamzik poslednich let!!

@clara.7 vyvolavacky se neboj!! je to opruz, protoze nekdy muzou nastoupit kontrakce silne hned od zacatku, ale to je tak jedina nevyhoda.. ja na to nevzpominam ve zlem.. naopak, kdyz to shrnu byl to super krasny porod :slight_smile: i s tema nekonecnyma kontrakcema :slight_smile:
12. dub 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 ježiš no tak ty si to teda "užíváš", tak snad je vše pod kontrolou a budeš ty i mimi v pořádku!!!Už ať je to za náma co?
12. dub 2012 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu presne tak! dneska mam nastesti dobry den.. mohla sem rano vstat z postele a pri kontrole tech hnusnych opruzenin to taky vypada ze dobre.. tak snad se nic noveho neobjevi, nevyrasi :unamused: zacinam kazdy takovy dobry den oslavovat jako neco mimoradneho :grinning: a hlavne porad verim ve stastny konec!! :wink:
tobe preji taky hodne optimismu a uz zadne dalsi spatne zpravy!!!!! :wink:

@nae vem to do te lekarny sviznym krokem :slight_smile: at tu babicku jeste vyuzijes!! s tim hlidanim je to opravdu na dve veci.. ja bych se moc rada nabidla, ale sem takovy pruserar, ze v mem pripade by to byla ted spise katastrofa jak pomoc :unamused:
12. dub 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Já i přesto počasí mám dneska taky lepší náladu, doufám, že mi ji doktorka hned zítra nezkazí!
12. dub 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanuu Také gratuluji k prckovi. Tak už jsme zde dvě:slight_smile:) Ať to dobře zvládáš. pro mě byly první dva týdný strašný boj.
12. dub 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 To vyptávání je fakt strašný. Taky mě to vytáčelo. Nejhorší bylo, když manžel někomu řekl, že mě veze do porodnice, hned se to rozkřiklo. Jenže já porodila až téměř za 36 hodin od příjezdu, takže jsme si s telefonáty do té doby pěkně užili.

Jinak druhorodičky, co jsem v porodnici potkala, porodily mimča tak za 4 hodiny od vyvolávačky. Já až za 12 hodin s tím, že před tím jsem měla už víc jak den relativně pravidelné kontrakce.
12. dub 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Ahoj holky tak vazime 1900g a malej vsechno dohani....no a ja taky :frowning2: pribiram ted docela dost ale co uz hlavne ze bude malinkej zdravej....jen si rikam jestli me nepopraska bricho?? :unamused: a co vy jak to zvladate? :slight_smile:
13. dub 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek