• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@hanuu velikanska gratulace hlavne at je malinkej zdravej :slight_smile:
13. dub 2012 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu gratulůuju k miminku, at máte oba pohodové dny
13. dub 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu moc moc gratuluju a tiše závidím! :slight_smile: ať všechno v pohodě zvládáte!
13. dub 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska už se cítím psychicky mnohem lépe :slight_smile: Možná je to i tím počasím, ale hlavně jsem se smířila s tím, že si prostě malé řekne samo kdy půjde ven a v nemocnici se o mě prostě postarají ať už se bude vyvolávat nebo ne. Taky se cítím trochu trapně když jsem tu četla o některých vašich zdravotních problémech :frowning2: Obdivuji odvahu a trpělivost s jakou to zvládáte a držim pěsti ať vše dojde do zdárného konce :wink:

Manželovi jdu upéct muffinky, má je rád a taky se mnou včera absolvoval 4 km procházku ... a já se aspoň zabavim :slight_smile: Pak je tu zase hromada žehlení, takže na nějaký slzavý údolí prostě nebude čas :sunglasses:

Jo a už vim jak se cítí kominíci když na ně každý sahá pro štěstí :grinning: Mě teď taky každý saná na bříško, jako že pro štěstí :grinning:
13. dub 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj mile zienky.
Vcera navecer som sa necitila dobre, tak sme sli do porodnice (@kaeth01- na Obilnak ). Dr. naznala, ze je to na prijem, tak som tam stravila noc. Kontrakcie sa pekne rozbiehali po klystire, tesili sme sa, ze uz je to pred nami, ale ako sa rozbehli, tak zacali zase slabnut a mne sa chcelo spat... nechali ma teda spat, ze uvidime, ako sa to vyvinie. A nic. Pytali sa, ci to chcem v piatok vyvolavat, urychlovat, ale dohodli sme sa, ze nie. Musim povedat, ze vsetci boli uplne skveli, ochotni diskutovat, poradit, do nicoho netlacili. Kontyrakcie sice nejake stale boli, ale porodne cesty sa vobec neotvarali. Perfektna pani asistentka (p. Cerna), studentka Eliska, aj dalsia smena (p. Zuzana - teraz si ale na priezvisko nespomeniem). Aj pani dr., ktora ma kontrolovala vecer aj rano, vravela, ze sa netreba ponahlat, aj ked som uz po termine (neviem, ktora dr. to bola, lebo mala otocenu menovku a na prepustacej sprave boli dve rozne mena). Velmi ma to povzbudilo, aj ked teda som unavena hrozne... spat sa mi moc nedalo... Ale ako vravim, pristup super.
Pre mna bolo ale najhorsie ale to, ze odchadzam od mojho starsieho, stale sa mi chcelo bulit a bulit a bulit (aj som si zabulila, samozrejme) a citila som sa ako taka labilna troska, aj ked som vedela,ze je o neho na 100% postarane, ze je rozumny a urcite za mnou neplace a netruchli. No proste sialene hormony, fakt ma to dostalo, ufff...
Teraz som naspat doma a nechame tomu volny priebeh, ked sa malemu este ocividne nechce.
Akurat som sa citila trapne, ze ako druhorodicka robim plany poplach...
13. dub 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae teda, tak to si měla pěkně rušnou noc :astonished: chovali se k tobě fakt moc hezky, to hodně uklidní :slight_smile: A trapně bych se teda vůbec necítila i kdybych čekala páté dítě, tohle člověk přeci neodhadne :wink:
13. dub 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nae vuuubec se necit trapne!! ja plasim porad :slight_smile: taky hodku dve preslapuju s mobilem v ruce a pocitam kontrakce - po hodine, nekdy dvou zacnou slabnout a mizi.. :unamused: je to pech jak nas to vlastni telo napina a zrazuje :sunglasses:
moc si me potesila s tim pristupem, to se tak hezky cte!! jsem jeste do soboty u nasich a tak kdyby neco - jedu do Olomouce.. ale od nedele uz zase budu stat na vlastnich nohach - takze Obilnak..
drzim ti pesti at se tve telo poradne roztrenuje a na velkou premieru to pujde hladce jak po masle :wink:

holky ze me furt vytika takova mlecna voda.. menim slipovou vlozku i 2x za hodinu.. plodovka ma byt ale cira.. tak nevim jestli je to jen vytok nebo co.. porad to studuju na netu a pry kdyz to nezapacha tak je to ok. opravdu to nesmrdi a ani nesvedi.. jen proste nekdy citim jak to ze me sponntane vytece - mate s tim nekdo zkusenost? ja se na to chtela dr. zeptat ale zapomnela sem, a dneska uz neordinuje.. ale nevim myslim ze plodovka to urcite nebude i kdyz s tim zkusenost teda nemam..
13. dub 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae Je fajn slyšet dobrou zkušenost a trapně bych se vůbec necítila, radši jet stokrát zbytečně, než jednou pozdě!
13. dub 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 To být tebou tak radši asi někam zavolám....já mám celý těhu taky výtok, ale určitě ne tolik.....
13. dub 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Inak v noci tam mali celkom pohodu, akurat 2 rodicky a ja cakatelka (rodicky som pocula :grinning: a aj som im trosku zavidela). Ale vsetci boli vysmiati. Mala som chut sa spytat, ako sa to robi, ze vyzerali vsetci tak dobre rano po 12-hodinovej nocnej... :slight_smile:

Co sa tyka toho vytoku, tak zavisi od konzistencie. Pokial je to vyslovene voda, moze to byt kludne uz plodovka. Moze byt cira, ale aj s hrudkami mazku od mimina a podobnym "bordelikom". Bud sa popytaj v lekarni, ci maju take papieriky na detekciu plodovky (pokial sa jedna o plodovku, tak by sa ten papierik zafarbil nejakou farbou), alebo si skoc do porodnice (urcite je v Olmiku porodka, nie?) a dones im proste pouzitu vlozku - urcite tam tie papieriky maju tiez.
Ja mavam uz velmi dlho taky biely vytok, ale je husty -kazdopadne musim minimalne od polovice tehotenstva nosit slipovky. A je ho pomerne dost. Citala som, ze je to proste dane hormonalnou aktivitou cipku a ostatneho ustrojenstva. Pokial vytok nesposobuje ine problemy, tak to treba akurat vydrzat.
13. dub 2012 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak moje výsledky z hematologie-krev je vzhledem k mýmu stavu v normě, jen jsem trochu chudokrevná, ale to je prý v těhu taky normální, další kontrola za 5 týdnů. Kdybych rodila dřív, tak jim mám ukázat zprávu od ní a oni prý už budou vědět co mi mají dát....No tak aspoň v tomhle můžu být relativně v klidu a hlídat jen ten čípek :slight_smile:
13. dub 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Holky, inak som mala so sebou aj porodny plan a naozaj ich to zaujimalo. Ja tam teda nemam ziadne nestandardne poziadavky, ale je fajn si to ujasnit, ake ma clovek predstavy. Chvilu sme sa o tom bavili, ja som dala najavo, ze samozrejme pri nejakych necakanych situaciach ten papier nie je pre mna svaty, oni mi povedali, ze to mam pekne napisane a myslim, ze boli spokojne obe strany. Este ma tam na zaciatku povzbudzovala sanitarka, ktora mi priniesla caj - lebo som tam prave bulila kvoli tomu, ze som nechala maleho doma, a cakala som na manzela, kym prinesie veci z auta. Vsetci tam naozaj boli mili a sympaticki. Dufam, ze ked pojde uz naozaj do tuheho, tak tiez budeme mat stastie na ludi. Jedine, co bol teda "zazitok", na ktory sa moc netesim, je klystir a nasledne prichadzajuce kontrakcie, fujha. Ale zase - aspon mam jarny detox za sebou :grinning:
13. dub 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nae ja si ted dala zmrzlinovy pohar a zajedla to bramborakem - myslim ze brzo ozkousim detox na vlastnim tele i bez klystiru :grinning: tak nejak si rikam ze je jedno co ten porod vyvola - a jestli tahle vrazedna kombinace s mojima strevama nehne, tak uz nic!!! :slight_smile:
jinak do te porodky mozna zavolam rano pokud to bude pokracovat.. bohuzel do porodnice to mam 45minut od nasich, takze se mi nechce tam jezdit zbytecne.. tak se uvidi..

krasny vikend vsem!!!!
13. dub 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Jé zmrzku bych si dala taky a nebo francouzský palačinky a nebo....mě zase honí chutě! Mám tu od mámy rýžovej nákyp, ten bude taky fajn :grinning:
13. dub 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dnešní kontrola - monitor na dvakrát, něco se jim nezdálo, tak jsme se museli nejdřív projít a dát si kafe, pak už to bylo OK :slight_smile: Jinak se otvírám, tak už to vypadá slibně :slight_smile: Jen mě trochu vyděsilo, že jsem po tom vyšetření krvácela, ale prý je to normální ...
14. dub 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@clara.7 Mna caka monitor zajtra, uz sa mi tam ani nechce, lebo mam pocit, ze uz mi daju za chvilu inventarne cislo... Som rada, ze je u teba nejake zlepsenie - a co sa tyka mierneho krvacania, tak to v tomto stadiu byva normalne, mozno ti zacala odchadzat aj zatka. Drzim palce :slight_smile:
14. dub 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@clara.7
@nae

Holky držím palce ať to jde dobře! Vendy už to má zjevně za sebou, snad dá brzo vědět co a jak :slight_smile:
14. dub 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak už to máme taky za sebou, maličká se narodila na první termín (10.4.). Porod byl rychlý, krásný, pořád na něj vzpomínám:slight_smile: Dnes nás pustili domů. Jak bude chvilka, nahraju fotky a přidám i popis porodu. Jinak míry malé 3010g, 47 cm, já bez nástřihu, jen s malou tržnou rankou uvnitř, o které už ani nevím:slight_smile: A Bohunice super!
14. dub 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Holky, nevíte, jak se jmenuje ta speciální zavinovačka na larvičku? Velká plena už nám nestačí. Jednak začíná být malá a jednak se z ní už umí ten náš raubíř občas vymotat.
15. dub 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Gratuluju a přeju hodně štěstíčka a zdravíčka! Je super slyšet, že porod byl hezkej a že jsi byla v Bohunicích spokojená... :slight_smile:
15. dub 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Ahoj Vendy, moc gratuluju k holčičce i krásnému porodu, hodně zdraví celé rodince a opatrujte se:slight_smile: Na fotky se moc těším!
15. dub 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Holky ja o chutich ani neluvim ma draha polovicka mi vcera rekla:ja ti to jako nezavidim ale ty toho sezeres :grinning:ale jsem v klidu pac basti se mnou..... :grinning:jakej mame vikend???ja se tezce nesu...ale uz to mame za par....
@yesu tak kdyz je chut tak si dame ne??? :wink:
15. dub 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 velka gratulace hlavne zdravicko obema :slight_smile:
15. dub 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrson No to je jasný, včera sem si po obědě jen tak milku s karamelem :wink:
15. dub 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu i ja mela milku s karamelem a teda moc me nenadchla :frowning2: jak zvladas??Uz je lepe? :wink:
15. dub 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrson Co máš namysli?
15. dub 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu zdravicko.... :slight_smile:
15. dub 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrson No když se nenamáhám, tak břicho fakt tvrdne míň, za týden jdu na kontrolu, tak uvidíme jak na tom bude ten čípek, ten je směrodatnej....
15. dub 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu hlavne se drzte a hooooodne odpocinku to chce... :wink:
15. dub 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrson jj však odpočíváme, co to jde, ikdyž sem z toho na mrtvici :slight_smile:
15. dub 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek