• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@leeerinka oki :slight_smile: super,, od ní aspoň zjistím, co a jak, na co je to dobrý a podobně a pokud mě to zaujme,tak se ozvu :slight_smile:
13. pro 2011 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 super, super...už abych taky mohla masírovat vlastní :slight_smile:
13. pro 2011 v 19:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@leeerinka určitě se brzy dočkáš,,,
13. pro 2011 v 19:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, gratuluji k výsledkům testů :slight_smile: taky jsem si oddychla, když jsem je měla zdárně za sebou s negativním výsledkem :slight_smile: My byli včera v Bohunicích na 3D ultrazvuku, tak máme doma krásnej obrázek našeho "čumáčka" - už jsme tipovali komu je podobný :grinning: Půjdem znovu až ve 30. týdnu, kdy se zrovna udělá i video, je to pak prý hezčí :slight_smile: Akorát se panu doktorovi nezdálo, že je nějak hubený :frowning2: asi budu muset víc jíst či co ... přibrala jsem zatím jen 3 kila, ale to určitě ještě doženem :wink: Vánoční atmosféru si taky užívám, dárky nakoupené, trdelník a dětský punč na Svoboďáku, v sobotu výlet do Vídně ... :slight_smile: jen to cukroví teda vázne ...
14. pro 2011 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, taky gratuluju k dobrým výsledkům. já včera byla na obilňáku na tom OGTT. No zvládla jsem to, měla jsem dost strach, ale dalo se to. Výsledky nevím, byly až odpoledne, a to jsem se tam nedostala, dneska si je taky nestihnu vyzvednout, tak snad zítra.
15. pro 2011 v 08:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu a jak to probíhá? já plánuju jít příští týden nebo mezi svátky... sestřička mi jenom řekla, že si mám vzít čtivo ať se nenudím mezi odběrama :confused:
15. pro 2011 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@clara.7 no měla jsem přijít mezi 7-7:30, ale stačilo do 8:00, do té doby se stejně nic nedělo. Na informacích jsem se nahlásila, zaplatila 30 Kč, a pak jsem čekala v přízemí v čekárně, na amulanci se začalo něco dít až po té 8hod. Tam si mě zavolali, doktorka se jen zeptala na termín porodu, jestli cítím pohyby, jestli se na něco léčím a to bylo vše. Vytiskla mi jakýsi papír, dala do ruky obálku a šla jsem si do lékárny koupit glukozu (22Kč) a pak do 1. patra do čekárny. Tam v jedné ordinaci dělala sestra v podstatě jen ty odběry na OGTT. Šlo to jedna za druhou, bylo nás asi 10 a všichni to zvládly v pohodě. V ordinaci ti odeberou krev, do sklinky dostaneš tu glukozu, bylo to asi do 2 deci. Já to vypila naráz, celekm se to dalo. Pak mi ještě natočila čistou vodu na zapití, což bylo super, že to člověk spláchl. No a pak si to hlídáš a máš za hodinu a za 2 zaklepat. Nemusí se čekat v čekárně, v podstatě všichni odcházely pryč. Já se byla jen asi na 10 minut vyvětrat a jinak jsem si četla. Nechtělo se mi nikde poletovat na lačno, necítila jsem se úplně na 100%. Po hodině ti odebere sestra znovu krev, ze stejné žíly, a za další hodinu znovu.
15. pro 2011 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@clara.7 jo a nesmí se mezi tím jíst a pít, výsledky jsou ten den od 14hod k vyzvednutí na informacích a nebo další dny.
15. pro 2011 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu děkuju :slight_smile:
15. pro 2011 ve 14:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, ja som teraz v 24. tt a na ten test pojdem na kliniku Dobrovskeho 23. Ked som cakala syna, prebiehalo to tam tak, ze sa prislo rano, plna cakaren diabetikov a tehotnych, volali si po mene (je treba sa objednat), spravili odber, dali asi 400 ml hnusnej glukozy, a potom sa este robili myslim 2 odbery (po hodine, po dvoch). Niektore tehotne to isli rovno vyblinkat, nedivim sa. Ja som to sice ustala, ale bolo mi na blivajz po zvysok dna, ked som sa najedla. Teraz som to chcela odmietnut, ale v kuse mam strasnu zravku na sladke, tak radsej pojdem a budem sa snazit to vydrzat, ale teda ze by som sa tam tesila... :confounded:
Vysledky posielali asi hned ten den alebo druhy den rano odosielajucemu gynekologovi, lebo den na to som isla do poradne a uz tam bol vysledok.
15. pro 2011 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@nae no já to právě čekala horší, a na tom obilňáku to fakt bylo celkem v pohodě, byly tam jen těhotné a šlo to rychle. Glukoza byla jen asi ve 2 dcl, o to to bylo smaozřejmě sladší,a le pak další 2 dc na vody na zapití a to bylo super, člověk to spláchl a neměl takovou pachut v puse. Dali to všichni a většina se ještě usmívala :slight_smile:
15. pro 2011 v 17:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu Hm, to je fakt rozdiel :-/ ...mne vzdy ziadanku vypisuje gynekologicka a mam tam zase napisane Dobrovskeho, tak neviem, ci sa to da menit... spytam sa na najblizsej poradni. Diky za referenciu.
15. pro 2011 v 19:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu @nae já mám v plánu jít do Bohunic, už jsem se tam i byla ptát ... žádanku mi moje gynekoložka taky vypsala, ale nejdřív se mě zeptala, jestli vím kam chci jít nebo mě má poslat (asi na obvyklé místo) :wink:
15. pro 2011 ve 23:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@nae no mě zase napsala žádanku na Obilňák, tak jsem to nijak neřešila.
16. pro 2011 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj holky, nějak nebyl čas to tu dočítat a nějak přispívat...znáte to...práce, příprava na Vánoce atd... Volala jsem si pro výsledky tripple testu a nějaké hodnoty jsou tam prý špatné, že prý to může ukazovat nějaké problémy s páteří miminka....ale screening do padl dobře, tak se zkouším kvůli tomu nenervovat... přeci jen ty tripply nejsou moc spolehlivé...na utz ve 20tt jdeme na zacatku ledna, tak si jdu zitra vyzvednout vysledky a mam jim to tam dat, aby se na to znovu podivali...ach jo, clovek proste nemuze byt nikdy v klidu...
21. pro 2011 v 16:50  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@carrynka jjo, to máš pravdu, před vánocema je to docela krušný... :slight_smile: já myslím, že to bude planý poplach, že bude mimísek určitě v pořádku, je asi těžký na to nemyslet, ale když ti ten screening dopadl dobře...ten je přece přesnější, ne?já jdu na utz ve 20.týdny 16.ledna, to budu mít výsledky krve.
Hlavně se nestresuj, určitě bude všechno v pohodě, uvidíš. :slight_smile:
Všem přeju krásný klidný svátky a hodně zdravíčka všem do Nového roku, hlavně našim mimískům v bříšku! :slight_smile:
22. pro 2011 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
OGTT zdárně za mnou :stuck_out_tongue_closed_eyes: s chutí se teď zakousnu do svačiny :grinning: Naštěstí jsme tam byly jen 4 těhulky, mezi svátky se holt nikomu nechce, tak to bylo dobře načasované :slight_smile: Zítra budou výsledky, tak snad to dobře dopadne...
@carrynka neboj, my měli taky tripple nic moc - sice negativní, ale "atypický" - utz dopadl pak dobře :wink: Často tyhle testy vycházejí falešně pozitivní, tak je mi záhadou proč zrovna tyto pojišťovna proplácí a ty ve 13. týdnu ne, když jsou mnohem přesnější :confounded:
29. pro 2011 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky holky , jen vas chci pozdravit a podporit, jak to tady tak ctu tak uplne vzpominam jak mi bylo presne loni, mela jsem TP v cervnu ted uz mam 7 mes. chlapecka doma :slight_smile: kdyby jste se chteli na cokoli zeptat co vas ceka nebo na porodnici klidne se na me obratte paaa a drzte se a uzivejte a odpocivejte. :wink:
29. pro 2011 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Je to dobré, můžu dál vesele mlsat :grinning:
30. pro 2011 v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, zdravím v roce 2012. Nějak jsem se sem přes svátky nedostala, ale doufám, že jste si užili všichni s partnerama, dětma a bříškama pěkné Vánoce a přeju hodně štěstí do nového roku.
2. led 2012 v 08:36  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@adec jsi hodná, tak ty už máš doma velkýho kluka :slight_smile:
Já teď řeším výbavičku, krom oblečení nemáme doma vůbec nic, takže teď se do toho musíme pustit, tak bych uvítala nějaké tipy ohledně výbavičky.
A jinak obecně vůbec nevím, kde je v Brně nějakej dobrej obchod. Díky.
2. led 2012 v 08:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu tak co se tycše vybavicky tak dobry obchod je treba ruzovy panter naproti pracaku, jinak nekupuj zbytecnosti je to fakt zbytecny ja spoustu veci nevyuzila chtela jsem vse mit i ty zbytecnosti ale nebylo to potreba vyhozeny penize, dulezita je vanicka , lehatko, kosmetika ja mam sebamed, krem na zadek sudocrem, osusky doporucuju jsou nejlepsi obyc tetra pleny velke kup tak tri, nuzky na nehtiky, odsavacku do vysavace na nosanek, teplomer s ohebnou spickou, hreben s chloupkama... no to je asi tak vse :slight_smile: vidis neni toho ani moc :slight_smile: jinak plinky ty nejvic doporucuji Pampers active baby nekupuj moc 1jednicek pac ja treba mela velky mimco a hend jsme meli 2dvojky takze jedincky mi byli na nic.... a vlhcene ubrousky.. taky doporucuju koupti papirove ubrosuky v takove te krabicce trhaci co jsou vdy po ruce jedny mam na prebalovaku napred jsem utrela mimi pokadeny tema suchyma utbrouskama a pak nakonec tim vlhcenym....lih na pupicek budes potrebovat na zacatek...lahev staci kdyz si koupis jednu doporucuji avent treba ani potrebovat nebudes...tak staci jedna kdyby preci jen byla potreba u nas potreba byla kojila jsem a jeste musela dokrmovat nutrilonem....
2. led 2012 v 10:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu My sme vela veci nakupili v obchode Anicka na ul. Tuckova, maju aj web stranky, lahko najdes. Teraz sa tam da aj platit kartou, kedysi len v hotovosti. Maju tam vela veci a super ceny. Akurat teda oblecko som tam nekupovala, je tam vela tovaru z Polska, kupovala som radsej na nete alebo v Tescu.
2. led 2012 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@hanuu ja jsem tu jeste zadnej dobrej nejak nenasla, leda ten Panter ale taky tam nemaji buh vi co...my planujeme zajet urcite do Prahy do Malvika a Babiez, a nakoupime zbytek veci asi tam... neco jsme uz dostali od Jeziska, neco objednavali an netu, je to o dost levnejsi nez v obchode...
3. led 2012 v 11:30  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se přidat? já taky bydlím v Brně-Kohoutkách....s přítelem čekáme první mimi a oba se fakt těšíme :slight_smile: V týdnu jsme byli na NT a vyšel naprosto v pořádku a na 80% čekáme chlapečka :slight_smile:
8. led 2012 v 18:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky můžu se kvám přidat..i když jsem byla v loni těhotná....Jsem kousek od brna ...mám 14měsičního chlapečka Štěpánka...
8. led 2012 v 18:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@yesu
@zdenka561983
ahoooj, vítám tě :wink:
9. led 2012 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@clara.7 děkuji bude nějakej srazik s dětmi a maminka.....
9. led 2012 ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, mám dotaz, cítíte už nějaký kopání miminka?jsem ted 19.týden, cítím možná tak 1x za den, něco tomu podobnýho.Všude píšou, že druhorodičk y můžou cítít pohyby už v 18.týdnu, tak snad po tom 20.-tým začne taky bušit :slight_smile:
9. led 2012 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@sekacka ja jsem 21tt a necitim nic, bud v klidu :slight_smile:
9. led 2012 v 15:04  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek