• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
Jo a dnes jsem poprvé stříhala nehtíky, když malá klimbala po kojení, a dobrý, zvládly jsme to obě! :sunglasses: :slight_smile: A příjemné zjištění, že koupené nůžky jsou super!:slight_smile:
20. dub 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ještě jedna věc - po dnešku jsem zavrhla Huggies-ky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dostali jsem pár kousků od naší zdravotní pojišťovny, když tam byl manžel nahlásit malou, tak jsem je dnes zkusila dát. Malá se zrovna trochu víc pokadila a jako měla to všude a pročůraná taky fest. Plenka úplně povolená...no děs :confounded:
20. dub 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš, tak snad poslední dotaz:slight_smile: Jak je to s přihlášením miminka k trvalému pobytu a platbou popelnic? Je nutné z naší strany něco udělat, příp. co? Díky...
20. dub 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Holky tak dnes me prepadl nakej splin.....porad doma sama.... :frowning2: tak delam vse porad dokola....
21. dub 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrson Já sem zase z toho věčnýho odpočívání už na mrtvici, ale na druhou stranu sem unavená a zlenivělá a nic a nikam se mi nechce, to je začarovanej kruh!!
21. dub 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, už jsme s malou od včerejška doma :dizzy_face: děkuju moc za gratulace a že jste na mě myslely :slight_smile:
Zkusím sepsat průběh porodu spíše ve stručnosti: plodová voda odtekla v 1 v noci a malá se narodila po 11 hodinách - nejdřív to šlo zlehka a pomalu a nijak závratné bolesti. V 7 ráno mi dala sestra klistýr (je to paráda, nemůžu si vynachválit), pak se bolesti stupňovali, ale otevírala jsem se pomalu. Naštěstí byl manžel celou dobu se mnou, tak jsem měla při kontrakcích komu drtit ruku :grinning: Kolem desáté začaly být kontrakce fakt děsné, takže jsem čekala na epidurál jak na smilování, jenže doktorka zjistila, že se najednou otevírám rychleji a nezdál se jim monitor ... pak to nabralo spád, epidurál se už nestihl, na obličeji mi manžel držel kyslíkovou masku a pořád na mě křičel, že musím dýchat, zvlášť během kontrakcí - malá se totiž dusila, ale oni mi radši nic neřekli, pak se zkoušelo tlačit a střídavě rozdýchávat kontrakce. Když už se ukazovala hlavička, musela jsem rychle jenom tlačit, nástřih byl bohužel nutný, ale nic jsem necítila a už moc necítím ani teď. Malá se narodila úplně fialová s nadvakrát omotanou šňůrou kolem krku, takže na nějaké dotepání nebo stříhání šňůry manželem vážně nebyl čas :frowning2: Byla jsem hrůzou bez sebe když jsem jí neslyšela plakat ... naštěstí pediatr a sestry předvedli bleskovou akci a za chvilku se čile hlásila na svět :slight_smile:
Placenta odešla v pohodě, bohužel i se spoustou krve ... dostala jsem 3 infuze a na šestinedělí ještě 2 transfuze (krevní obraz jsem měla jak se říká pod obraz), manžel tam byl skoro pořád se mnou (jinak by mi tam malou ani nenechali), protože první 2 dny jsem nebyla schopná postavit se ani na nohy - 3x jsem omdlela do bezvědomí (kvůli té ztrátě krve).
Pak už to bylo jenom hezké - v Bohunicích se o nás hezky starali, přístup perfektní a všichni moc milí :slight_smile:
Měla jsem nadstandardní porodní box a pak i pokoj - to soukromí je vážně k nezaplacení a hlavně si mohl manžel přinést karimatku se spacákem a být s námi :slight_smile:
Doma to celkem jde - mám tu svou mamku, která malou pořád chová a nedá jí z ruky :grinning: naštěstí máme zatím spavé miminko, takže i já se vyspím a nabírám síly. Manžel se o nás hezky stará a hlídá abych hodně pila a pravidelně jedla :slight_smile: Jediné co mě trápí jsou bolavé bradavky při kojení (malá je teda pořádný savec :sweat_smile: ), takže je matlám genciálku aby se prasklinky zatáhly, jen má malá teď pořád fialovou pusinku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Celkem to zabírá, bolí to čím dál méně.
Zkusím sem natáhnout pár fotek, dokud malá spinká a já ne :grinning:
21. dub 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@clara.7 Klári, ještě jednou moc gratuluji! Neměly jste to s malou jednoduché, ale zvládly jste to a teď už bude jen dobře! Jinak já si nadstandard taky nemohu vynachválit - v podstatě jsme tam ty 4 dny byli všichni nastěhovaní:grinning: K těm bradavkám - já je měla zezačátku taky popraskané, než jsme se to přikládání a kojení s malou obě naučily:slight_smile: V porodce jsem si na to dávala po každém přiložení Bepathen, ale líp se mi osvědčila kalciová mast - za krátkou dobu bradavky úplně ok, preventivně mažu po každém kojení i teď. Takže když tak vyzkoušej.
21. dub 2012 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Tak to jste teda s malou bojovaly! Si šikula, že si to zvládla! Užívej si malé :slight_smile:
21. dub 2012 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já vám ty chlapy doma tak závidím. Já byla od začátku sama. Ten můj se vracel dom kolem 8 večer 7 dnů v týdnů, protože děláme základy baráku a musely se zrovna během mého šestinedělí podezdít zdi sousedům, aby se jim nesesypaly baráky. A do toho řvoucí miminko...fakt jsem si to neuměla vybrat líp. Pozitivní na tom akorát bylo, že jsem za 4 dny zhubla 6 kilo:slight_smile:)
21. dub 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 uzila sis svoje.. ale stastny konec - je to nejhezci co muze byt!! tak od ted jen same hezke dny, plne co nejvetsi pohody.. drzim pesti at je to pravda!
@vendy26 a obema k bradavkam moje zkusenost je hodne dobra s masti ktera obsahuje LANOLIN - je to prirodni latka, ktera miminku nevadi pri kojeni.. a opravdu pomaha.. tady v CR sem se zatim po tom jeste nepidila, ale 100% kdyz se zeptate v lekarne tak na nejake masticky urcite narazite.. kamaradka trpi koznima nemocema a taky ji dr. predepsala tuhle mast - tak jen kdyby nic jineho uz nezabiralo, tak zkuste.. jo a jeste babska rada - list hlavkoveho salatu do podprsenky!! klidne noste cely den pokud by vam to nevadilo.. kamaradce to delalo moc dobre :slight_smile:

jinak holky myslim ze uz sem konecne na rade ja!!! :grinning: pruserar co uz na to ceka minimalne dva tydny a kteremu slibovali brzky porod - pche!! ale ted.. ted uz sem fakt myslim na rade.. je tu nekdo kdo se me chysta jeste predbehnout???? :grinning:

@pitrson ja mam nektere dny pekne depky.. ne cely den, ale takove "hodinovky" a to sem pak pekne protivna na sveho chlapa, nic mi neni dost dobre.. myslim, ze hormony s nama cvici takhle na konci fakt desne.. drz se!!!!
21. dub 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@jancip Ani já po návratu z porodky neměla manžela doma, pustili nás v sobotu, tak byl s námi víkend a v pondělí hurá do práce, ale vracel se k nám podstatně dřív, třeba už ve dvě místo v pět nebo šest. A zvládli jsme to. Stejně jako @clara.7 jsme ze začátku měli extrémně spavé a zalté miminko, je to spáč teda až do dneška (oproti jiným dětem)... A během šestinedělí )asi tak v půlce) jsme se dokonce stěhovali do vlastního, takže to byla taky legrace. :slight_smile: A s tím hubnutím, během těhu jsem nabrala 14 a z porodky jsem přišla s +5ti kily a během prvních dvou měsíců s malým doma jsem se dokonce dostala pod svoji původní váhu a to od přestěhování obden vyvařuju meníčka jak v restauraci... :grinning: A stále kojím. Takže pozitivum.
@vendy26 I já jsem na bradavky dostala doporučení na kalcium, je to lék na hodně věcí.
22. dub 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@clara.7 páni, ty sis teda užila....ale hlavně že jste obě v pořádku a teď už to bude jen lepší... :slight_smile:
22. dub 2012 v 15:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Tak asi sme sa nevystriedali, alebo ano? :slight_smile: Ale boli sme v jednej budove, ty na monitore a ja na oddeleni :slight_smile: Inak je super, ze si sa v tu stredu rychlo vybavila - pretoze vraveli, ze ten den maju v Bohunicich sanitarny den, tak vsetko budu posielat po inych porodkach.

Holky, nestiham vas teraz vsetky docitat - ale dobehnem to postupne :slight_smile: My sme uz 1+1, synacik sa narodil 18.4. nadranom. Bolo to rychle (ale intenzivne :grinning: , manzelovi som slubila, ze uz ziadne deti nebudu, nech sa neboji), nestihli sme ani klystir, len sprcha, 2x monitor, chvilku funenie, potom som si zavyla ako vlk na lesy a bol na svete :slight_smile: Mohla som si zvolit svoju polohu, vsetci boli super, mali sme tam intimnu atmosferu. Maly mal takmer 4 kg a vylupol sa von bez nastrihu, co doteraz nechapem. Synacik je stale pricucnuty a moc toho nenaspi, takze sa zase ohlasim az po case. Opatrujte sa a drzim vam palce! A vsetkym mamickam, ktore medzicasom porodili, prajem vsetko najlepsie a nech je toto pre nich jedno z najkrajsich obdobi! :sunglasses: Este napisem skusenost do temy Porodnice Brno.
22. dub 2012 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@nae no kraaaasa!!
nevystridaly jsme se.. porad to tlacim pred sebou :slight_smile: ale po dalsim uspesnem porodu z rad "brnenskych tehulek" sem uz natesena az hruuuuza :grinning:
at se vam obema s mimiskem dari!!! ja mam chut vam zatleskat jak si to tak krasne napsala :slight_smile: uzivej si sveho nejkrasnejsiho obdobi plnymi dousky, at vas nic nerozhazi!!
22. dub 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nae Moc gratuluju a přeju oběma hlavně zdravíčko! :dizzy_face:
22. dub 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 Vendy miminko dostane trvalý pobyt tam kde ho máš ty, teprve pak ho můžete měnit, po vystavení rodného listu by měla nemocniční matrika odeslat potřebné dokumenty na město. Jinak co se týče popelnic, tak ho musíš přihlásit, ptala jsem se tam teď na pokladně když jsem je byla platit za nás, ale ne dřív jak měsíc po porodu, protože jinak tam prcka ještě nebudou mít v databízi a platí se poměrná část podle měsíce narození z těch 500,- /rok.
22. dub 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Klárko hlavně že jste obě v pořádku, užila sisi teda :pensive:

@kaeth01 Nebooj, předbíhat nehodlám, je si to miminko odroď, pak ještě Carrynka a pitrson a pak přijdu na řadu já, hurá! :slight_smile:

@nae Gratuluju k chlapečkovi :dizzy_face:

Holky já to mám teď nějaké nabité, snad to bude zítra lepší, byli jsme teď u mých rodičů a na svatbě kamarádce, byla to paráda, pomuchlala jsem si chlapečka od kamarádky, o to víc se nemůžu dočkat toho našeho miminka. A 3.5. jdu na 3. velký UTZ v 32 tt a odběry, tak jsem zvědavá jak se miminku daří, snad je všechno ok.
22. dub 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahojky holky,,,

@vendy26 s těma popelnicema je to přesně tak jak píše gabbika,,,, je to napsané i na stránkách magistrátu,,, a počítá se to v jakém měsíci se narodila, tak za ten měsíc už platíš,,,
23. dub 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae moc gratuluju k miminku :slight_smile: ať jste všichni zdraví :slight_smile:
@clara.7 Klári, teda ty sis užila,,, ale teď už tě čeká určo jen to krásné :slight_smile:
23. dub 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky, vy co už jste se byly dívat v bohunicích na té informativní schůzce,,, musí se tam nějak objednávat? nebo stačí jen ten čtvrtek nebo neděli dojít před tou druhou hodinou? Píšou tam, že sraz je před porodním sálem,, ve kterým je to patře? Tam se asi zeptám pak na oddělní, kam máme jít, že? právě přemýšlíme, že by\chom tam teď v sobotu vyrazili to omrknout,,,
23. dub 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika
@romca13 Holky, moc děkuji. Takže trvalý pobyt neřeším a ty popelnice nahlásíme:slight_smile: No a snad už to bude vše z těchto admin. záležitostí:slight_smile:
23. dub 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Gabi, ještě je před tebou Romča:slight_smile: Jinak pokud se nepletu, tak kromě března bylo každý měsíc nějaké mimčo...:slight_smile: Zahájila jancip v únoru a už to jede....:slight_smile: :grinning:
23. dub 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@romca13 je to hned v prvnim patre... tam jsou jen porodni saly a predtim jsou zidle a stoly, ja jsem cekala tam :slight_smile: urcite vas tam bude vic... objednavat se nemusis, jen tam prijdes...
23. dub 2012 v 09:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka díky moc za info :slight_smile:
23. dub 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nas dneska ceka prvni kontrola v porodce kde se rozhodne co s prckem... jestli zkusime otocit nebo nechame tak...tak jsem zvedava co bude :slight_smile:
23. dub 2012 v 09:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romca13 ja jsem byla i na te druhe schuzce, na te intenzivni priprave k porodu, tam jsme byly jen tri ale bylo to celkem fajn, takove spis diskutovani s PA, ale mohla ses aspon zeptat a probrat vsechno co bys chtela vedet...a ta druha je bez tatinku, takze to bylo takovy lepsi...
23. dub 2012 v 09:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Romi, zrovna když jsem tam byla na kontrole (bylo to v úterý), tak se konala ta info schůzka. Bylo to ve 2. patře. Všichni jsme normálně seděli v čekárně ambulance por. sálu, odkud ve 14hod. vyšla sestřička a ty, co byli na tu schůzku, si odvedla sebou...
23. dub 2012 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka a ty máš prcka hlavičkou nahoru?
23. dub 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka Prcek je hlavičkou nahoru? A jak by to otočení probíhalo?
23. dub 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romca13 @vendy26 jj porad se mu nechce obratit, tak ten hmat se pry dela do 38tt, ze pak uz neni misto a prostor na otoceni.... je to na 2-3 dny v nemocnici, musela bych byt potom na monitoru...ale pry to nejak neboli, jen ti doktor bude mackat bricho pri utz a musi ho tou hlavickou dolu tam dotlacit...
23. dub 2012 v 09:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek