• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@carrynka
@vendy26 no ta první schůzka by měla být buď ve čtvrtek nebo sobotu,,, to v úterý asi bylo ještě něco jinýho,,, no já mám prcka taky zatím hlavou nahoru,, nebo síš naboku, tak mi nakázali spát na pravým boku,aby se otočil,,,ale kdyby se neotočil, tak bych raději šla na císaře, ale vím, že zrovna v bohunicích ho nechtějí moc dělat a nutí do přirozenýho porodu,,,,
23. dub 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romca13 ono se zadeckem napred rodi do 3,5 kg...ale kdyz bych si mohla vybrat tak bych koncem panevnim teda taky nerodila...tak uvidime dneska. Ja na te schuzce byla v sobotu a to tam bylo asi 8 paru...
23. dub 2012 v 09:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka ty jo, to zní děsivě,,, já si právě už říkala, že kdyby se neotočil, že bych šla raději někam, kde mi toho císaře udělají bez keců,,,, no ale my máme ještě čas,, ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak mi bude dělat kontrolní UZ, jestli se hnul,,,,,
23. dub 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka no jenže víš, jak jsou přesný jejich váhový odhady,,,, a tím koncem pánevním tam je hodně rizik,,,,takže já bych koncem pánevním nerodila,,ale je tu hodně holek, co tak rodily a měli to všechno bez problémů,,,
23. dub 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13 Aha, tak to nevím, co to bylo... Jinak KP bych taky odmítla rodit přirozeně, kór jako prvorodička... A to by jsi na to šla v Brně nebo v Prostějově? @carrynka
23. dub 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romca13 ja mam trochu u porodu protekci, takze mne by toho cisare udelali (ale nejdu do Bohunic)... ale ja bych nejradsi rodila normalne kdyz to pujde, ale hlavickou napred :slight_smile:
23. dub 2012 v 09:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vendy26 v PV...doktorka rikala ze je nejlepsi to vse resit tam kde chci rodit...
23. dub 2012 v 09:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@carrynka jj, vím, že jdeš do prostějova,,,, no kamoška měla taky KP, ale šla v Boskovicích na císaře,,,
23. dub 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka jeste je brzo a miminko se muze pretocit. me se pretocilo prave v 36 tt. a jedno mam hlavickou dolu a druhe kp, takze to bude prirozene :slight_smile:
23. dub 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romca13 doktorka zatim odhaduje porodni vahu na 3,2 kg, takze velkej by byt nemel, coz by podle PA v Bohunicich melo jit v pohode porodit i KP, ale to nevim teda...
23. dub 2012 v 09:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka no právě vím, že v Bohu nutí rodit přirozeně, což já bych nechtěla a do něčeho se nutít taky nenechám,,takže kdyby se neměl otočit, tak bych šla jinam,,,ale jak jsem psala, my máme ještě čas
23. dub 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13
@carrynka Holky a nemůže napsat třeba gyndr. doporučení k císaři?
23. dub 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 no nevím, asi může, pokud je k tomu důvod,,, ale vím, že jenda holčina měla doporučení 2 - z ortopedie a z alerga a stejně jí navrhovali přirozený porod,, jak říkám, v Bohu ho fakt moc dělat nechtějí,,,,
23. dub 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13
@vendy26 Ježiš já zazdila Romču a teď koukám že termín má i Sariky, takže v hlavě to mám nějaké pomotané.. :slight_smile:

Jinak holky ten konec pánevní mě taky děsí, moje mamka tak rodila ségru a říkala že nikdy víc, a to měla segra 3,5 kg, takže standartní váha. Já vůbec netuším jak je naše miminko otočené řekla bych že jak kdy, že se ještě mele...
23. dub 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no můj dr říkal, že měl i 2 pacientky, kterým se prcek otočil přesně den před porodem,,,,:slight_smile:
23. dub 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@romca13 Tak to je blbý:-/ Ale ještě má prcek čas se otočit.
23. dub 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zpět z kontroly-malej je hlavou dolů, má 1428 g, čípek má pořád 2,7, je teda polotuhý a jsem otevřená na půl prstu, říkala, že to vidí, že porodím tak v půli června, do té doby prostě musím vydržet. Mám dál brát 6krát denně magnezium a dodržovat klidovej režim!
23. dub 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vendy26 Este k trvalemu pobytu - to plati, co napisali holky vyssie. A keby si to chcela zmenit (moze to za teba aj tvoj manzel), tak normalne na matriku a za zmenu trvaleho pobytu sa plati 50 Kc, je to na pockanie. Manzel tak menil nasmu prvemu trvaly pobyt, lebo mu ho dali po mne (a ja mam este na SR, budem si menit az tento rok).
23. dub 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 tak to sis teda užila, ale hlavně, že jste obě v pořádku. já to měla v něčem dost podobné, také jsem manželovi drtila při kontrakcích ruce :wink:, takz mi pak na konci manžel držel kzslík a malej už na tom nebyl uplně dobře, ale u nás to bylo tím, že to trvalo dlouho a nedařilo se mi ho vytlačit. no a transfúzím sem se naštěstí vyhnula, nakonec stačilo jen několik infuzí.
já používala už v porodnici bepanthen jako @vendy26 a ted už týden nemazu vubec a su v pohodě. neboj, ono se to srovna.
23. dub 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae moc gratuluju
23. dub 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@carrynka To je na porodnikovi, do akej miery posudi, ci si schopna odrodit normalne, alebo radsej cisarskym. Ale vzhladom na to, ze cakas chlapceka, by som asi zvolila radsej cisarsky rez - aj ked som primarne za prirodzene porody. Znamu prvorodicku nechali na Obilnaku rodit KP dievcatko a krasne to zvladli, a ta znama je chuducka, uzke boky... Ale zase z rodiny mam s tymto zlu skusenost - chlapcek je sice uz v poriadku, ale rok chodili po rehabilitaciach kvoli tomu, ze sa mu pri porode ponatahovali svaly na krku a mal tam take hrce. U chlapcov je tiez vacsie riziko, ze ho pri vytahovani viac pomackaju (vratane citlivych partii medzi nozickami).
Kazdopadne drzim moc palce, aby si to miminko rozmyslelo a este sa otocilo. Skusala si cvicit tzv. "kocici hrbety"?
A inak myslim, ze ten cisarsky by si si mohla skusit vyprosit, ak by si sa pren rozhodla...Za mna radsej CS ako to otacanie mimina v bruchu, to mi pride strasne nasilne...pre teba aj pre neho.
23. dub 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@carrynka Já teda na otáčení slyšela jen dva názory a oba negativní a byly to názory mých kamarádek zdravotních sester, obě nezávazně na sobě když jsme se asi před rokem o KP bavily to nedoporučovaly. Děloha je prý malá a ne tak elastická, jak se zdá a tím otáčením může dojít k jejímu narušení, natrhnutí nebo může dojít i k tomu, že se miminku kolek krku omotá pupeční šňůra. :frowning2: Také není jisté, že tak miminko zůstane. Já osobně bych se toho bála a nechala to tak jak to je a volila císaře. Ani otáčení ani přirozený porod KP bych nevolila. Záleží ale na každé z nás, jaký k tomu má přístup, postoj, ty máš navíc někoho blízkého v porodnici v PV, ten má jistě zkušenosti a třeba úplně jiný pohled. Každopádně hodně štěstí! Třeba se miminko ještě rozmyslí! :wink:
@nae Gratulace veliká k dalšímu drobečku na světě, přeji hodně zdraví! :slight_smile:
@vendy26 S popelnicemi je to tak jak psaly holky výše.
@yesu Tobě přeji také hodně štěstí a klidu, odpočívej ať jsi 2v1 co nejdéle, ale rodit o 3 týdny dřív není žádná tragédie, hlavní je, aby bylo miminko donošené a v pořádku. :wink:
23. dub 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@hanuu
@clara.7 Holky, já dostala po porodu infuzi jednu....
23. dub 2012 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak jsme dorazily domu... pan primar me teda dneska vyvedl z omylu, zadny hmat se konat nebude, jelikoz je to pro prcka pry nebezpecny...mam nejak divne placentu, ze pry se i kvuli ni nemuze otocit, ze mu tam zavazi, takze na 99% se pry nema sanci ani sam otocit a ten zevni hmat je pry nebezpecny kvuli pupecniku i te placente...takze jednoznacne cisarsky rez nejlip uz ve 38tt... pry to vidi kolem 14.5. takze takovy dnesni verdikt... na monitoru jsem byla hodinu a pul, nakonec se ho podarilo natocit a vse ok...
23. dub 2012 ve 20:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka na jednu stranu to nejsou úplně dobré zprávy, ale lepší, než kdyby to neřešili a pak by přišly komplikace při normálním porodu..Drž se a ať to všechno dobře dopadne!
23. dub 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@danaruj díky, není to tak hrozný, jen je to už za chvilku a přeci jen jsem doufala, že to půjde normálně...ale tak hlavně, aby byl malej v pořádku...
23. dub 2012 ve 20:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka četla sem co se ti děje a buď ráda, že to chtějí radši udělat takhle než aby pak vznikly nějaký komplikace! Držím palce :slight_smile:
23. dub 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky jeee ja te taky malem preskocila.. si tady blahorecim jak uz sem konecne na rade, ale ty s tema dvojcatkama mi jeste muzes pekne vytrit zrak :slight_smile:

@carrynka procitala jsem dnesek zpetne a budu drzet pesti.. jak pises v poslednim prispevku, bylo by pekne rodit normalne, ale nakonec je hlavni at je mimi v pohode - to vynahradi i to ze to pujde treba tim cisarem.. ja teda osobne taky jeste nemam vyhrano :unamused: resila jsem normalni porod vs cisar ted posledni tyden a uz to vypadalo, ze to klapne.. a dnes zase zpatky u cisare :unamused: no ale i ja sem si prosla kusem cesty a presvedcila sama sebe, ze pokud to proste nejde jinak, nepujdu proti zdi a budu strasne stastna za to, ze bude mala zdrava a porod bez stresu z toho co by se mohlo stat.. takze drzim pesti vlastne nam obema :grinning: at se zadari!!!

@yesu posledni kontrola je docela duvod k optimismu ne? uvidis ze to bude super!!! :wink:
23. dub 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zdravím všechny, děkuji kaeth01 za doporučení této skupiny :slight_smile: ! Termín mám v září 2012, je tu někdo z Vás na tom podobně? Nebo ze Slatiny a okolí?
23. dub 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paklicek ahoj a vitej! jak jsem se tak divala na terminy, urcite budete mit s @danaruj hodne spolecnych temat.. jste tehu tak nastejno :wink:
23. dub 2012 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek