• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@carrynka přesně jak říkají holky, lepší císař než pak problémy při porodu ... držim palce :slight_smile:
24. dub 2012 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě pořád trápí bolavé bradavky :frowning2: mastičky na to vůbec nezabírají, tak mi manžel přinesl z lékárny takové silikonové kloboučky aby se malá pořádně na jedla a já nekrvácela (už se mi to u jedné stalo - mám tam nějakou prasklinku).
Měním i techniky kojení, ale zatím to teda efekt moc nemá :cry:
24. dub 2012 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka tak za 3 týdny už budeš mít mrňouska u sebe :slight_smile: , je to zvláštní vědět termín dopředu, to je možná to, proč jsi z toho taková zaskočená, ale buď ráda. Já na to otáčení neslyšela nic pozitivního a lepší císař než nějaký komplikovaný porod.
@clara.7 Zkoušela jsi to kalcium? Je to hodně hojivé, pomohlo mi to.
24. dub 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka Tak aspoň, že primář nebude riskovat a volí bezpečnější variantu, než kdyby to muselo skončit akutním císařem. Držím palec, určitě to s miminkem zmáknete na jedničku a budu tě v Bystrci vídat s kočárkem už koncem května. Já budu ta, co se valí s mega pupkem :grinning:

@paklicek ahoj Paklíčku, vítej, bohužel já jsem z opačného konce Brna:slight_smile:
24. dub 2012 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paklicek vítej :slight_smile: jak psala @kaeth01..jsme na tom podobne :slight_smile: Holky budou mít dávno děti, když se nám to bude blížit :slight_smile:
24. dub 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@clara.7 @gabbika @misaskul diky holky, no uz jsem se s tim celkem srovnala a asi je to fakt nejlepsi reseni, nez neco riskovat...on je clovek spis nervozni ani ne z porodu ale z te predstavy jak a kdy to bude, tak ted aspon vim na cem jsem a jsem v klidu....doufam, ze pred cisarem doktor zjisti, ze se Kubik naschval otocil :grinning:
24. dub 2012 v 09:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@clara.7 jejda. az porodim, tak se taky desim, aby mi to kojeni vubec slo. drzim palce!
24. dub 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka treba se mimi jeste otoci. ja cekam dvojcata a jedno se otocilo prave ve 36 tt. a i kdyby ne, tak hlavni je, ze to maji doktori pod kontrolou :wink:
24. dub 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 uvidime uvidime :slight_smile: zitra jdu na monitory, tak uvidim, co mi navrhnou, na cem se domluvime. nechaji me max do 38 tt, takze je to asi otazka nejblizsich dnu. porodu se bojim, ale na druhou stranu se citim docela mizerne. ale klidne jeste vydrzim :-P
24. dub 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky Tipuji termínek 1.5. :slight_smile:
Jedno mimčo je otočené a druhé KP? A jak budeš rodit, jestli se můžeu ze zvědavosti zeptat? Je super, že budete mít páreček! :slight_smile:
Jinak všem maminkám s nejbližším termínem přeji klidný a rychlý porod a zdravá mrňata!
24. dub 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misaskul nemam na vyber - tyto polohy nasvedcuji prirozenemu porodu. cisare mi na prani nikdo neudela :slight_smile:
24. dub 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky Jo to je mi jasný s tím císařem na přání.
A u přirozeného porodu dvojčat se bere ohleda na to, které je otočené, že se narodí jako první, nebo to je taky na přírodě?
24. dub 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 jednu dávají asi všem. tu jsem takz dostala, pak jsem měla zkusit vstát a při tom jsem omdlela, tak pak jsem dostala ještě další 4 nebo 5. ty a to, že jsem se trošku vyspala mi naštěstí pomohly, takže jsem pak už pomalu a s asistencí mohla vstát a pak už se to lepšilo.
24. dub 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul ano, poloha miminek je dulezita. prvni musi byt hlavickou dolu, druhe hlavickou dolu nebo kp. ani jedno nesmi byt v pricne poloze.
24. dub 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Já jsem nedostala, nebo si to aspoň vůbec nevybavuji, protože do mě během porodu rvali spoustu věcí. Já na to, jak jsem rodila strašně dlouho, tak jsem byla plná energie, snědla jsem dvě večeře a v noci jsem nemohla vůbec spát, takže jsem rozesílala sms:slight_smile:
24. dub 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@carrynka Já myslím, že vzhledem ke všem okolnostem je toto to nejlepší a nejbezpečnější řešení pro tebe i pro malýho. Všechno bude ok! Btw - fotky opravdu luxusní! :dizzy_face: :wink:
24. dub 2012 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@paklicek Vítej!:slight_smile: Jsme tady tak po různu, nějaká mimča se už narodila, nějaká se teprve narodí, ale je to fajn - aspoň si můžeme předávat zkušenosti a tipy:slight_smile:
24. dub 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Klári, já taky oroduju za kalciovku:slight_smile: Kam se na ni hrabe Bepanthen:slight_smile: Už ho skoro nepoužívám ani malé na zadeček, líp se mi osvědčil Sudocrem. Ale je to hodně individuální... A jak jde kojení s těmi kloboučky?
24. dub 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu No řekli mi, že mi ji dají kvůli většímu krvácení z dělohy. Je fakt, že když jsem šla do sprchy, dost jsem se motala (naštěstí jsem ale neomdlela). Přičítala jsem to celkovému vyčerpání - ale ani ne tak z porodu samotnýho jako z toho, že jsem celý den téměř nic nesnědla kromě snídaně. Celé odpoledne jsem strávila na kontrole, resp. v čekárně:slight_smile: a navečer už se rozběhl porod a to jsem na jídlo neměla ani pomyšlení:slight_smile: Každopádně když mi PA měřila tlak, měla jsem 80/53 :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ráno po pořádné snídani mi už ale bylo hej:slight_smile: Krupice po porodu mi nestačila, podělila jsem se o ni s manželem:slight_smile:
24. dub 2012 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Ty jo - dvě večeře, to bych si nechala líbit!:slight_smile: Mně přinesli krupičnou kaši, manžel se zeptal jestli by neměli i pro něj a smolík, prej to mají na počet či co :sweat_smile: Tak jsme tu jednu zdlábli společně. Ale prý se tatínkové často takto ptají:slight_smile: Jinak v noci jsme toho moc taky nenaspali - člověk byl tak plný dojmů a zážitků, že to prostě nešlo. A taky jsem pořád čučela na malou a kontrolovala monitor dechu :grinning: :grinning:
24. dub 2012 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak my dnes byli v první poradně ve 2 týdnech u dětského dr. - malá měří 50 cm a váží 2,99kg. Čekala jsem teda, že přibere víc, pije pěkně, mlíka mám dost, dovoluju si říct, že malá je spokojené miminko...tak nevím. Ale mamka říkala, že jsem byla taky takový drobek... Každopádně zvažuju koupi váhy domů, abych malou mohla průběžně převažovat.
24. dub 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Hledám marně po Brně dětský bazar s kamenou prodejnou (najdu vždy jen inzerci přes internet), kromě u nás ve Slatině. Jestli někdo náhodou ví, prosím pisněte mi název a adresu. Děkuji !!!!
24. dub 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip @vendy26 aha, tak možná to dělají individuáloně jak se jim maminka zdá. Já myslela, že to dávají všem trochu na vzpamatování než se vstane. KAždopádně, až po té jendé jsem sebou sekla a pak díky tomu dostávala další. Ale tak to je jendo, jak to dělají, hlavně že jsme to zvládly :slight_smile:
25. dub 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@paklicek Já vím o dětským bazaru na Vinohradech, ale je to jen taková malá budka, už jsem tam teda hodně dlouho nebyla, ale paní tam byla vždycky hodně ochotná. Záleží, co bys přesně potřebovala, tak pokud máš zájem, zkusím zjistit adresu.
25. dub 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Nám malej taky prvně ztrácel na váze a aji málo kakal. U nás byl 2 dny po tom, co jsme se vrátili z porodnice sestřička, nezdálo se jí to kakáni, tak jsme pak byli ještě druhý den u doktorky a museli jsme fakt poctivě po nejméně třech hodinách budit. No a za další týden se to srovnalo, přibral, ale pořád měl míň než porodní váhu. Mně sestřička říkala, že pokud to není vyloženě nutné, tak je lepší, když rodiče váhu doma nemají, že se tím stresují. A pokud pěkně kaká a má dost počuraných plínek, tak se tím nestresuj
25. dub 2012 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 to je teda úžasný, že se tatínci ptají :slight_smile: to by je tedy mohlo napadnout, aby tam měli nějaké rezervní porce..:slight_smile: člověk si to zaplatí, ale když ta možnost není, je to na prd :D jestli mi dají krupičnou kaši, tak se nají manžel, ale já budu hlady.. :slight_smile:
25. dub 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 S těmi večeřemi to byla náhoda. Jednu mi totiž donesli na pokoj, když jsem byla na boxu, a nechali ji tam a jednu jsem dostala na boxu, protože tam nevěděli, že mám ještě jednu na pokoji. Bylo filé s kaší, takže jsem si pochutnala:slight_smile:

Z malého přírustku si nic nedělej. Já, jak je člověk oblbnut hormonama, tak jsem první týden brečela, že je náš malej moc hubenej, že ho neumím nakrmit. Teď je mi to k smíchu, ale ty hodmony fakt dělají divy. Teď máme 9 týdnů (zrovna dneska:slight_smile:, včera jsem byli na první očkování a malej přibírá nadprůměrně, že jsem si myslela, že nás doktorka bude brzdit.
25. dub 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 @jancip @danaruj tak jak jsem rodila v noci, tak já dostala na boxu snídani a ta je docela velká. Snědla jsem jede rohlík a pak si dal manžel :slight_smile: a pak mu sanitárka ještě donesla pytlík at si zbytek vezme domů :slight_smile:
25. dub 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 My sme mali tiez doporucenie vazit prveho syna, ked sme prisli z porodnice, lebo bol kojeny len ciastocne, inak bol dokrmovany UM. Poviem ti, ze sme kupili vahu za 2000, bol to stres pre mna aj pre maleho kazdu chvilu ho vazit, az som sa nakoniec na to vyprdla. A dobre som urobila. JE to naozaj zbytocny stres. Bud si mozes dieta v podstate kedykolvek ist odvazit k svojmu pediatrovi, ked si nie si ista, ci pribera na vahe, alebo ked trvas na vazeni doma, vahu si mozes pozicat (myslim, ze napr. aj z agentury Vetrnik ci pobocky Laktacnej ligy apod.).
25. dub 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu díky za info, chceme koupit v bazaru kočárek, tak hledám inspiraci, kam se podívat. Na netu je sice plno inzerátů, ale bez prohlídky předem je to risk koupit. Adresu uvítám, díky!
25. dub 2012 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek