• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@hanuu Plínek má počůraných dost a hodně, ale to kakání nevím. Jako dnes třeba 4x, ale včera jen 2x.... Co myslíš? Jak je to u vás?
25. dub 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj A hlavně mě pobavilo, že krupici mají na počet... :sweat_smile: :grinning: Člověk by si tu porci navíc klidně i zaplatil, jen kdyby ta možnost byla... No ale hlady jsme neumřeli:slight_smile:
25. dub 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae Jj, holky, taky si říkám, že se tím jen zbytečně stresuju. Každopádně váhu jsem už včera objednala, ale ne kojeneckou, ale kuchyňskou do 5 kg. Stejně jsem žádnou neměla a chtěla ji pořizovat:grinning: A jen když se budu chtít nějak ujistit, ji zvážím, jinak to kašlu.
25. dub 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 já myslím, že to je v pohodě, nám malej první týden kakal jen ob den. Ale bylo to jen tím, že ještě postupně trochu odcházela smolka aještě nebylo tolik mlíčka.Fakt se tím nijak nestresuj.
25. dub 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Fakt se nestresuj, i když Tě úplně chápu, protože jsem z toho byla ještě před pár týdny taky taková vyplašená. Ten náš teď kadí jen 1x za den a přibírá až až.
25. dub 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu
@jancip Holky, díky moc za povzbudivá slova, hned se cítím líp!
25. dub 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc zdravim holky:slight_smile:tak jsem si nakonec rekla ze budu rodit v Bohunicich :slight_smile: ted 30 jdu na kontrolu tak jsem zvedava jestli budu stale chodit k dr.nebo uz do porodnice?Kazdopadne uz si zacinam uvedomovat jak rychle se nam to blizi :slight_smile: a zacinam mit trosku strach :frowning2: ale urcite neni z ceho....jinak mame vse pripraveno..doufam :slight_smile:
26. dub 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 ahojky my taky vážili na kuchyňské, ale jen pro svůj pocit a rychle jsme toho nechali :o) je to zybtečně stresující a poradny stačí, kdyby malá nepřibírala tak je to něco jiného
26. dub 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 zkus se domluvit s nějakou laktační poradkyním, třeba ti poradí jak spravněji kojit http://www.namaterskevbrne.cz/index.php?sekce=k&id=7
přijde k tobě domů a některé pojišťovny to i hradí :o)
26. dub 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jinak všem budoucím maminkám přeji pohodové porody a těm co už porodily pohodová miminka :o)
26. dub 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@paklicek tak na kočárek to co jsem myslela není, tam spíš oblečení. Ale co vím, tak na Václavské je obchod, kde mají i dost bazarových kočárků. Adresu ani jméno nevím, ale je to na ulici Václavská, kousínek od Mendláku. A pak někdo myslím říkal, že v obchodě na Lidické mají i bazarové kočárky, ale to teda nevím jistě.
26. dub 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu díky! Na Václavské asi vím,kde je dětský obchod, tak tam mrknu a zkusím i tu Lidickou. Já právě taky vždycky našla jen dětské oblečení, těch je tu hrozně moc, ale kočárky nikde . . .
26. dub 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wiwiane děkuju, už jsem jedné psala, snad brzy přijde ... akorát se tím trápím, tak snad mi pomůže

Ty mastičky (bepanten, kalciovka apod.) jsou sice fajn, ale na zdravou kůži, na prasklinky už nepomůžou. Zatím se mi daří kojit s kloboučky aniž bych si bradavky ještě více ničila a mažu 100% lanolinem, který hojí.
26. dub 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Klárko netrap se tím, určitě se to srovná. A snad i ty bradavky se dají do kupy.
Ale je to těžký, já se zase trápila, protože malej nechtěl pít z jednoho prsa, ale během pár dnů se to upravilo, tak su z toho šťastná.
Tak držím palce!
27. dub 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paklicek nemáš vůbec zač. My teda kupovali kočárek novej, tak moc nemám přehled, ale snad něco objevíte a pořídíte dobře.
27. dub 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Halooo, uz je hotovo? :grinning: Tesime sa na spravicky!!!
27. dub 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky, kdo jste rodily v Bohunicích,,,,, ta vana je jen na nadstandardních porodních boxech nebo na všech??? a když si žena přeje porod do vody, tak se rodí v té vaně, nebo je tam nějaký spešl bazének?? nakonec na tu info schůzku půjdeme asi až příští týden, teď má být krásně, tak jsme si říkali, že vyrazíme na přehradu :slight_smile: a ještě jedna věc,, co se týče epiduralu - nechávali jste si ho píchnout? a platí se za něj něco? někde jsem četla ,že se cena pohybuje 2000-3000,- co žmě teda šokovalo,,, já teda o něm neuvažuju,ale kdyby náhodou :slight_smile:
27. dub 2012 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 ahojky, sice som nerodila v Bohunicich, ale co si pamatam z prehliadky - vana je myslim len v jednom nadstandardnom boxe. O bazenku veru neviem, to by sa im asi tazko dezinfikovalo apod. Ak chces epidural, tak to musis povedat hned pri prijme na porodni sal, pretoze ti musia spravit odber krvi, tak aby sa vsetko stihlo. Myslim, ze za epidural sa vo FN neplati. Plati sa stale za doporovod pri porode (otec ci iny clen za 500, dula 1500), plati sa regulacny poplatok za matku a priplatok za nadstandardny porodny box a nadstandard na sestinedeli (ak si zamestnanec FN Brno, mas ten nadstandard na sestinedeli gratis).
27. dub 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13
@nae
O epidurál se dá říci i v průběhu porodu. Já byla proti, jenže jsem měla strašně dlouho kontrakce a nic se nedělo. Takže mi ho lékař nabízel. To jsem ještě odmítla. Po dalších pár hodinách přišel jiný, a když mě viděl, tak říkal, ať mi ho už píchnou. To se přidal i manžel. Když už jsem byla po dvou dnech fakt vyřízená a furt vlastně nic, tak jsem kývla. Vzali mi odběry, jenže v ten moment jsem se začala otevírat, takže mi ho nakonec nedávali, protože jsem byla přesvědčená, že když už jsem to vydržela tak dlouho, tak to vydržím dokonce:slight_smile: O ceně nic neříkali.
28. dub 2012 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae
@jancip dáky zainfo, no poptám se ještě na té prohlídce,,, pokud je tam jen jedna ta vana, tak stejně není šance, že bybyla zrovna u mě volná,,, a do té vody se teda epidural ani píchnout nemůže,,,,
28. dub 2012 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romca13 ta vana je tam jen an jednom nadstandartu, jinde neni... jinak jen sprchac. Za epidural se neplati tusim nic, jen je dobry si o nej rict hned kdyz tam prijedes, ta priprava s odberama kvuli tomu trva nekdy i hodinu, takze kdyz si vzpomenes az pomalu v druhe fazi porodu, tak uz ti ho nedaji... plati se za partnera pri porodu a za pobyt na pokoji pokud tam bude s tebou... jo a kdybys chtela rodit do vany tak ti epidural nejspis nedaji, pac s tim nemuzes do vody...
28. dub 2012 v 08:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka jj, to vím, že epidural se nedává když se rodí do vany,,, no já z něj mám strach, tak bych ho asi nechtěla, i když jinky neříkej nikdy,,,, třeba za něj nakonec budu ráda,,,, bo nepředpokládám, že by vana byla volná :slight_smile:
28. dub 2012 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Já měla vanu na boxu, ale pak jsem ji téměř nevyužila. Zkusila jsem si v ní dát párkrát sprchu, ale nějak mi to nepomáhalo a vzhledem k tomu, že jem poměrně dost krvácela, tak se mi v ní sedět nechtělo. Člověk má vždy nějakou představu a pak je to jinak.
28. dub 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip já právě neměla představu žádnou, ani porodní plán neplánuju sestavovat,,,, ale poslední asi 3 dny mě právě láká ta voda,,, no tak uvidíme,, jak to všechno bude :slight_smile:
28. dub 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 je to jak psaly holky. Nikdy nevíš, třeba budeš mít štěstí a bude zrovna ten porodní boy s vanou volnej. Dají ti vybrat ze všeho, co mají volného. Maminka, co byla se mnou na pokoji, si zrovna vybírala jestli nadstandart s vanou nebo sprchou.
A na ten epidurál se tě budou ptát při příjmu (nebo hned někdy na začátku) a pak určitě i později podle průběhu.
Ale jinak jak psala jancip, ono je pak ve skutečnosti většinou spousta věcí jinak, než si člověk namyslí.
28. dub 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co Kaeth? to vypadá, že už má miminko u sebe co? :slight_smile:

Jinak doufám, že jste si užily krásný víkend, já parádně, škoda, že končí, takové počasí by mohlo být celý rok :slight_smile:
29. dub 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paklicek ahojky, já mám termín v půlce a koncem září :slight_smile:
29. dub 2012 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem nevíte, jak je to s registací do Bohunic? Kdy bych se asi tak měla dotazovat a tak? Dr. mám daleko, tak bych potřebovala taky v pozdějších týdnech ty časté kontroly domluvit tam... Předem děkuju :sweat_smile:
29. dub 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucuschka Ahoj, v Brně se do porodnic neregistruje, tohle je záležitost jen Prahy...jakmile Tě Dr. předá do péče porodnice tak si tam zavoláš a objednáš se na monitory. Myslím, že normální poradna v Bohunicích pokud vím není, je tam jen riziková, kam musíš mít doporučení dr nebo tam před tím musíš být jako akutní případ. Kdy tě tam Dr. předá záleží na něm, moje Dr. má i monitor, takže mě do Bohunic bude odesílat až 2 - 3 týdny před termínem. Pokud monitor nemá, odesílá se tuším +- 35 tt.

Nevím jak je to přesně s častějšími kontrolami v těhotenství, ale já doteď měla kontrolu jednou za 4 týdny, od 32 tt ji budu mít co 2 týdny. Pokud není problém asi to není vyloženě nutné řešit častěji. Jinak kontroly v Bohunicích žádný med nejsou - co jsem slyšela, holky tady psaly že tam čekaly i 2 - 3 hodiny, takže já jsem docela ráda, že tam "budu převelena" co nejpozději.
30. dub 2012 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika @lucuschka Holky tak nějak poslední měsíc - jak se začne chodit na monitory jsou kontroly každý týden. V těch Bohunicích to chce mít štěstí, já tam byla na monitoru jen jednou a nějak jsem nečekala, chvilku na monitor a pak chvilku na doktorku, ale fakt v pohodě.
30. dub 2012 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek