• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@gabbika Gabi mě počasí zase tak nenadchlo, hlavně teda ten vítr, pro malýho je to blbé. Navíc jsme chtěli opékat na zahradě, ale skrz vítr jsme oheň nedělali. Ale sluníčko a teplo je fajn :slight_smile:
30. dub 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, kam všude se dá jít na cukrovku a kde je to podle vás nejlepší? díky
30. dub 2012 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Hani, díky za upřesnění, snad budu mít taky štěstí na nečekání :slight_smile: Vítr byl na prd, to je fakt, ale nám to až tak nevadilo, pro maličkého asi nic moc, dneska to vypadá na mírnější fučák..

@danaruj Já jsem byla na Obilňáku a v pohodě, dělají tam ten test s oběrama před glukozou a pak 2 x po hodinách, odpoledne byly výsledky, jediné co se mi nelíbilo byl registrační poplatek + 34 Kč za glukózu, což pokud vím na Viniční a v Lískovic není...výhodou je, že se nemusíš objednávat, jen tam ráno přijdeš.
30. dub 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika ok.díky. ten regulační poplatek mě asi nezruinuje, i když je divné, že se platí, když ho jinde nechtějí..
Nevíš, zda se na to dá jít i v bohunicích?
30. dub 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj Bohužel nevím, matně tuším že jo, ale mně moje Dr doporučila Obilňák, tak jsem šla tam.
30. dub 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucuschka Ahoj, tak aspoň je nás tu víc podobně, třeba se potkáme v porodnici :slight_smile: . Dnes jsem byla na screeningu ve 20tém týdnu, minule nám řekli, že spíš holčička a dnes, že na 100% budeme mít kluka!
30. dub 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paklicek tak blahopřeju : ) ať už to bude holčička nebo chlapeček hlavně ke zdravému mimču v pupíku :grinning: já zatím nemám tušení, co mi to tak roste :sweat_smile:
30. dub 2012 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika @hanuu děkuju za info, ono jde o to, že mám doktora v Přerově a pokud bych měla dojíždět na nějaké kontroly ob den či každý den, tak by to bylo náročné:slight_smile: nyní také chodím cca co 4 týdny na kontroly a tak raději zjišťtuju info předem, abych pak nestresovala na poslední chvíli :confounded:
30. dub 2012 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@danaruj ja jsem byla na glukoze na poliklinice na Vinicni, neplatila jsem nic... ale urcite to delaji i v Bohunicich.
1. kvě 2012 v 06:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucuschka v Bohunicich te vezmou tak od 38tt, do te doby chodis normalne ke svemu doktorovi... ja jsem chodila do poradny co 2 tydny, ted na monitor kazdy tyden.... nerodim teda v Bohunicich, ale s tema cekacima dobama je to asi v kazde porodnici stejny...hold to dlouho trva a kdyz mimco jeste k tomu nepsolupracuje, tak je to na dlouho....

Holky tak mame oficialni TP, Kubik se narodi 15.5. cisarem, takze od minula zadna zmena... takze jeste dva tydny.... to uz je za chvilku, zacinam byt dost nervozni :unamused: a podle dr. je ted vaha 3,2 kg, takze to ais zadny prcek nebude...doktorka v poradne tvrdila, ze mame 2,5 kg... ta jsem zvedava kdo se trefil vic :grinning:
1. kvě 2012 v 06:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka Budu držet palce, aby to dobře dopadlo a byli jste s Kubíkem brzy doma. Jinak datum narození bude mít moc pěkný :sunglasses:
1. kvě 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj já byla v Bohunicích a v pohodě - platila jsem jen rugulační poplatek, glukozu ne. Výsledky byly po poledni. Je dobré tam přijít hned po 7 ráno, ať ti to rychle utíká a vzít si knížku a nějakou svačinu na potom :slight_smile:

@carrynka moc hezké datum :slight_smile: taky budu držet palce :wink:

Jinak kojení se začíná snad zlepšovat ... pak napíšu, teď jdem kočárkovat :slight_smile:
Každopádně musim říct, že hormony jsou teda pěkný mrchy :unamused: Nečekala jsem, že budu bulet jak želva kdykoli se mi něco nebude dařit...
1. kvě 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka Kájo, prosím Tě, když jsi volala Mudr. Vlčkové ohledně registrace Kubíka, byla jsi tam pak i pro razítko nebo Tě jen po telefonu zapsala? Přemýšlím, jestli jim bude v porodnici moje slovo že mám pediatra zajištěného stačit. Díky moc :slight_smile:
1. kvě 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 To je normální. Já třeba jeden večer brečela, že je malej moc hubenej, že ho neumím nakrmit. Když došel muž ze stavby a viděl mě, tak se lekl, že se mu něco stalo a hned se díval do postýlky. Když jsem mu řekla, proč brečím, tak vybuchl smíchy, že jsem trdlo. Tak jsem se tomu začala smát taky...neboj, trvá to jen chvilku. Za pár týdnů je to zase v normě:slight_smile:
1. kvě 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj já byla na cukrovce na Vranovské,,,, přišla jsem tam po sedmé hodině,,, a výsledky ti řeknou ihned po odběrech po 2 hodinách,,,,,

jinak já chodím do poradny 1x za 4 týdny,,, teď jdu na další v 36 tt a to užp na monitor,,,,
1. kvě 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip to jsem ráda, že to nebude trvat věčně :slight_smile:

Ohledně toho kojení - momentálně už třetí den odsávám el. odsávačkou a malou krmíme z lahvičky ... abych se trochu rozkojila a zahojily se bradavky. Z jednoho prsa to vypadalo, že nebudu mít mlíko vůbec :frowning2: Lezly jen takové cucky, které ucpávaly odsávačku :frowning2: Naštěstí to brzy zmizelo a teď už je zase mléko. Nevím co to znamenalo, ale bála jsem se aby to nebyl nějaký zánět nebo tak něco.
Dneska dopoledne jsem malou zkusila zase přiložit k prsu a hezky sála, dokonce to už tolik nebolelo (bojim se to až napsat, abych to nezakřikla)
1. kvě 2012 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka díky moc za info. hezký termín porodu, abys do té doby nezačla rodit normálně..To by byl hukot :slight_smile: byli jsme u kamarádky v austrálii, kde většina porodů jde plánovaným císařem a tak předem vědí, kdy budou mít mimčo. Přijde mi to hodně divný..
@clara.7 díky. půjdu tedy do Bohunic, nejlíp se mi tam zaparkuje :slight_smile:
@romca13 díky za info :slight_smile:
1. kvě 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Já jsem taky odsávala (mezi každým krmením). Je to ale hodně časově náročný, takže jsem to vydržela dva měsíce a nyní jsme pár dnů už jen na UM. Sice mi to bylo líto, ale zbytečně jsem stresovala. Teď jsem víc psychicky v pohodě, protože najednou stíhám i jiné věci.
1. kvě 2012 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Romi, vana je pouze na jednom nadstandardu - přímo v místnosti, kde je porodní křeslo + je tam vlastní sociálka s WC a sprchovým koutem. Epidurál jsem původně chtěla, nebo spíš jsem ho nezavrhovala, přeci jen člověk netušil, co všechno ho čeká, tak radši:slight_smile: Brali mi kvůli tomu krev, na výsledky se čeká cca 45 minut, takže pokud o něm uvažuješ, říct jim to zavčas. O ceně nikdo ani muk, takže předpokládám, že je zdarma. U mě se nakonec ale nestihl...

Jinak my nadstandardní porodní box ani přítomnost manžela u porodu neplatili... Nicméně ne proto, že by nastala nějaká změna, ale prostě zapomněli vypsat nějaký papír, na základě kterého se to při odchodu z porodky všechno platí. Normálně jsme se "přiznali", ale vypisovat zpětně se jim to už nechtělo, tak to nechali být...:slight_smile:
1. kvě 2012 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika
@nae Holky, taky myslím, že @kaeth01 už to má za sebou :dizzy_face:
1. kvě 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika Gabi, já tam celkově strávila 3 hodiny... Objednaná na 14tou, na monitor jsem šla ve 14:30, pak zpátky do čekárny, na vyšetření k dr. jsem se dostala někdy kolem 17té hod. Jako jsem ráda, že jsem to absolvovala jen jednou... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
1. kvě 2012 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka 15.5. si na tebe určitě vzpomenu:slight_smile: Držím pěsti, ať vše proběhne hladce!
1. kvě 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Jj, hormony... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: Já taky obulela, že malá málo přibírá, ale už se to zlepšilo, pokořili jsme porodní váhu a věřím, že už to bude dobré! Stejně tak u vás!
1. kvě 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 my se taky museli přihlásit o zaplacení poplatku za otce u porodu :slight_smile:
1. kvě 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 @jancip @clara.7 já taku občas obulím hrozné blbosti, třeba takz, že malej nepřibíral. měla jsem dojem, že jsem nemožná a dělám něco špatně. asi je to všude stejné.
1. kvě 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip můžu se zeptat proč jsi odsávala mezi kojrním? já jen kojím, přes den tak po 2-3 hod, podle toho jak malej spinká, ale v noci třeba až po 5-6 hod, tak jsem si už říkala jestli bych neměla taky někdy odsávat abych to mlíko podpořila a hlavne o nej neprisla :frowning2:
1. kvě 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Já teda taky neodsávám... Kojím zhruba stejně jako ty - přes den co 2-3 hoďky, v noci tak co 4 hoďky (5-6 hodin opravdu jen výjimečně).
1. kvě 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
To dnešní kočárkování na slunci se nám pěkně vymstilo - ležela jsem celé odpoledne se zvýšenou teplotou :frowning2: Malá byla taky celá přehřátá a hodně brečela .... už aby zapršelo fakt.
1. kvě 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Špatně se mi uvolňovalo mléko (vůbec nevím, co jsou to vložky do podrpsenky). Malej sál jak o život přes půl hodiny, a i přesto křičel hladem. Takže jsem nastoupila s odsávačkou a i mně dalo pořádně zabrat, než jsem měla potřebnou dávku. Ke konci mi to už nestačilo, takže jsem musela i dost přikrmovat. Časově to bylo fakt hodně náročný, a protože ještě vařím na stavbu, tak jsem to nestíhala pravidelně a o mléko jsem v poslední době přicházela, takže jsem to po 2 měsících zabalila. Teď ještě odstříkám tak jednu dávku za den.
1. kvě 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabbika kdyz jsem si volala, tak si mne sestricka jenom zapsala, jmeno, adresu a TP a ze v pohode...pry staci se ozvat hned jak se malej narodi a pak se to doresi na papire...v porodnici ti staci nahlasit jen jmeno a kontakt an pani doktorku...
2. kvě 2012 v 07:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek