Těhulky z Brna 2011/2012

Ahoj holky, najdou se ještě nějaké Brněnské těhulky co mají TP 2012? Doufám, že jo 🙂
gabbika
3. kvě 2012
@lucuschka Chodila jsem na Fit v těhotenství asi do 23 tt, ale pak mi to doktorka kvůli tvrdnutí břicha zakázala...a tak jsem začala přibírat 😃
danaruj
3. kvě 2012
@lucuschka ahoj, příští týden mi začíná předporodní kurz s cvičením, tak jsem zvědavá. předpokládám, že to nebude nic náročného..
leniczka_brno
3. kvě 2012
Ahoj holky, rada bych se pridala mezi vas. Jsem z Brna - Bohunic a cekam malou Elisku. 🙂
Vidim ze tu resite predporodni kurzy, taky jsem se vcera na jeden prihlasila...http://www.crsp.cz/tehotne-nastava... tenhle, tak jsem zvedava....bude v terminu, kdy uz budu na materske doma, tak snad budu stihat a zvladat. 🙂
Ted nas aktualne ceka prihlaseni k pediatricce. 🙂
clara.7
3. kvě 2012
Ahoj holky, včera jsme byli s Aničkou v poradně a jsme o centimetr delší a máme 3930 g 🙂 Trochu jsem doufala, že překročíme hranici 4 kil, ale paní doktorka mě uklidnila, že je krmená tak akorát. I tak je to už velká slečna 😃
clara.7
3. kvě 2012
@leniczka_brno vítej 🙂
vendy26
3. kvě 2012
@romca13 Neboj, v takovém hezkém pidi bříšku nemůžeš mít obříka!🙂
danaruj
3. kvě 2012
@leniczka_brno ahoj, to už se musí předem?nějak registrovat k pediatrovi? to abych začala hledat 🙂
vendy26
3. kvě 2012
@leniczka_brno Vítej!🙂
gabbika
3. kvě 2012
@danaruj jojo, měla bys ho mít domluveného než porodíš, ale no stress, já ho mám sice vybraného, ale ještě jsem tam nevolala mám to v plánu nejbližší dny...

@leniczka_brno Ahoj 🙂
leniczka_brno
3. kvě 2012
@danaruj No, co jsem si pozjistovala, tak kdyz jdes do porodnice, tak uz ho musis mit vybraneho. Ale mas jeste cas, vlastne i ja...to jenom ta moje povaha mit vsechno hotovo a nemuset na nic myslet. 🙂
danaruj
3. kvě 2012
@gabbika @leniczka_brno díky. začnu zjišťovat, budeme se stěhovat, takže než projdu internet bude to trvat 🙂
leniczka_brno
3. kvě 2012
@danaruj Ja sem pani dr. vybrala tak, ze jsem si udelala seznam vsech pediatru v blizkosti bydliste a projela je pres znamylekar.cz - recenze. Plus jsem si jeste nechala poradit tady na Konikovi.
danaruj
3. kvě 2012
@leniczka_brno taky to tak udělám. i když ten znamylekar mi nepřijde úplně objektivní. Když jsem si tam četla o svých doktorech, se kterými jsem naprosto spokojená, byly dost různé..
leniczka_brno
3. kvě 2012
@danaruj Je pravda, ze sou to nazory lidi z internetu....a je potreba to trosku precedit. Moji doktori teda vetsinou dost sedeli.
lucuschka
3. kvě 2012
@leniczka_brno ahojky :-N
lucuschka
3. kvě 2012
@leniczka_brno taky jsem si už pomalu zjišťovala dětský dr. - raději řeším vše dopředu než na poslední chvíli - já si napřed vše musím nastudovat 😃 😃
lucuschka
3. kvě 2012
@gabbika no uvidím... předplatila jsem si 10 lekcí, abych se aspoň každý týden hejbala a dokopala se k nějakému pohybu... navíc mi to proplatila pojišťovna, tak proč ne 😃 Teď už necvičíš ani doma? Bolí tě bříško? Jak to vůbec "vypadá" když tvrdne bříško? Zvědavá, no... :-p
lucuschka
3. kvě 2012
@danaruj já myslím, že to bude v pohodě - přizpůsobený těhulkám a jejich možnostem :-N
romca13
3. kvě 2012
@leniczka_brno vítej mezi těhulkami a maminkami z Brna 🙂
teda na to , že slibovali ochlazení, se mi tam moc chladno nezdá,,, jsem dorazila z obchodu a jsem úplně hotová,,,,
nae
3. kvě 2012
Ahoj a vitaj, @leniczka_brno - tiez som chodila na kurzy v CRSP. Cvicenie ma sice moc "nebralo" (trochu nuda na mna), a co sa tyka prednasok: bola som na vsetkych 4 temach a musim povedat, ze nieco uzitocne som si zapamatala a aj som to pouzila z prednasky Porod, ktoru ma pani Kamenikova z Obilnaku, ktora je uplne totalne maximalne skvela, uzasna, a tak dalej. Co sa tyka prednasky o tehotenstve, to mi prislo zbytocne, pretoze na kurz uz sa hlasia maminy s riadnymi pupkami, takze maju aj tak vsetko nastudovane. Prednaska o sestinedeli - no, zivot a realita cloveka naucia najlepsie, na to sa neda pripravit 😃 Prednaska o kojeni - vcelku fajn, ale plati to, co som pisala o sestinedeli - je skor lepsie mat kontakt na nejaku laktacnu poradkynu a ked bude treba, tak si ju zavolat domov, alebo este lepsie do porodnice, pokial by tam clovek nebol spokojny s pristupom sestriciek.
leniczka_brno
3. kvě 2012
@lucuschka Tak tak, dopredu nastudovat...taky to tak delam. 🙂

@romca13 Diky za privitani, byla jsem na nakupech v C&A a na Zelnaku - uz se tam nejak honi mraky, snad bude co nejdriv prset. 🙂

@nae Prihlasila jsem se jenom na ty kurzy, misto tehucviceni chodim casto plavat do bazenu. Ja si rikam, ze nez nic tak aspon neco bych absolvovat mela...a je to i zajimava cena, ve ktere jsou i bezplatne prohlidky porodnic....navic v te dobe budu uz na materske a jeste mit platnou salinkartu, tak se aspon necim zabavim. 🙂
hanuu
3. kvě 2012
@romca13 no v 'Brně je to skoro vždy až o den později, tak uvidíme zítra 🙂
kaeth01
3. kvě 2012
@danaruj - orgasmus se pri porodu opravdu nekonal 🙂 a ja si tak tajne doufala 😃
@gabbika @hanuu @nae @romca13 @vendy26 @yesu
a i vy ostatni kdo mate zajem.. hodila sem popis porodu na svoji stranku.. sem by se to neveslo jak sem se rozsoupla :o)
romca13
3. kvě 2012
@kaeth01 teda tak jse mto přečetla,, no hustý,ale zvládla jsi to a bylo to hoodně rychlý 🙂 věřím, že tě mrzí, že moc nedodržovali porodní plán,,, ach jo,, no asi proto si ani žádnej dělat nebudu,,,, ty jsi byla na obilňáku, že?
lenya79
3. kvě 2012
@lucuschka tak to mě těší, že těhu jóga v jeskyni je fajn 😃 😃 😃 jsem naprostou náhodou nakoukla do vaší diskuze a hned jsem Vás tu našla 😃 tak kdyby chtěly chodit i nějaké další těhulky budu moc ráda! 😉
kaeth01
3. kvě 2012
@romca13 jen si ho sepis, treba budes mit vetsi stesti 🙂 jinak ano Obilnak.. nemuzu ale rict ze i kdyz nedodrzely temer nic z meho porodniho planu, ze bych na ne mela potrebu nadavat.. to ne.. proste souhra spatnych nahod a lidi, kterym na tom az tolik nezalezelo.. nastesti ale nebyli neprijemni nebo zli.. takze proste ok 😉
romca13
3. kvě 2012
@kaeth01 no já stejně ani nevím, co bych tam měla psát, co bych chtěla a nechtěla,, jediný co vím, že nechic preventivní nástřih a to je tak všechno,,,,
gabbika
3. kvě 2012
@lucuschka Nene, bohužel necvičím ani doma - teda hýbu se pořád, chodím na procházky, uklízím atp...ale cvičení mi doktorka preventivně zakázala, abych se nezačala otvírat, protože u mě mělo tvrdnutí dost výrazný nástup. Jeden večer mi začalo brutálně po půlhodinkách cca tvrdnout břicho a tvrdlo skoro celou noc- takový pocit tuhnutí, nevím jak to popsat jinak, ale když se ptáš, tak jsi to ještě nezažila a to je pro tebe dobře, určitě bys věděla, že je to ono, kdyby to přišlo. Teď už je to ok, ale raději neriskuju živějším cvičením a volím přirozenější pohyb v přírodě, chci miminko "dopéct"co nejdéle. :-N
gabbika
3. kvě 2012
@kaeth01 Kači docela síla, porod jsi měla v podstatě moc hezký, ale přístup se mi zdá dost tragický, kdybys nebyla tak důrazná, byla bys řádek v tabulce...hlavně s tím mytím, chce se mi skoro říct krávy, jako by mázek mohl být infekční..hlavně že maminám někdy odmítají dát druhou podložku kvůli očistkům :-| Ale vybojovala jsi to, náš hrdino x-)
kaeth01
3. kvě 2012
@gabbika jj radek v tabulce 🙂 tak to sedi!! s tim mazkem.. ja taky malem vycukala jak tam na me nabehly dve ty krasky 🙂 ale nakonec sem na sebe byla strasne pysna.. male se mazek vstrebal uz temer docela druhy den a dokonce dr. ktera mela v noci sluzbu (za kterou sem bezela protoze se mi mala dusila) nepoznala ze neni myta!! musela sem ji upozornit - ze je infekcni - se to musi hlasit :-| a ta dr. ji hladila a rikala ze si brat rukavice nebude, ze je krasne cistounka, ze si pak umeje ruce.. byla strasne mila a vubec mi nic nevycitala. byla sem hodne prekvapena - dve smeny, dve lekarky, dva rozdilne pristupy.. je mile potkavat lidi, kteri z tech tabulek dokazi vystrcit cumak a prijmout fakt ze lidi maji ruzna prani..