• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@lucuschka Chodila jsem na Fit v těhotenství asi do 23 tt, ale pak mi to doktorka kvůli tvrdnutí břicha zakázala...a tak jsem začala přibírat :grinning:
3. kvě 2012 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucuschka ahoj, příští týden mi začíná předporodní kurz s cvičením, tak jsem zvědavá. předpokládám, že to nebude nic náročného..
3. kvě 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, rada bych se pridala mezi vas. Jsem z Brna - Bohunic a cekam malou Elisku. :slight_smile:
Vidim ze tu resite predporodni kurzy, taky jsem se vcera na jeden prihlasila...http://www.crsp.cz/tehotne-nastavajici-rodice/63-kurz-pro-nastavajici-rodie tenhle, tak jsem zvedava....bude v terminu, kdy uz budu na materske doma, tak snad budu stihat a zvladat. :slight_smile:
Ted nas aktualne ceka prihlaseni k pediatricce. :slight_smile:
3. kvě 2012 v 09:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky, včera jsme byli s Aničkou v poradně a jsme o centimetr delší a máme 3930 g :slight_smile: Trochu jsem doufala, že překročíme hranici 4 kil, ale paní doktorka mě uklidnila, že je krmená tak akorát. I tak je to už velká slečna :grinning:
3. kvě 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
3. kvě 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13 Neboj, v takovém hezkém pidi bříšku nemůžeš mít obříka!:slight_smile:
3. kvě 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno ahoj, to už se musí předem?nějak registrovat k pediatrovi? to abych začala hledat :slight_smile:
3. kvě 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. kvě 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj jojo, měla bys ho mít domluveného než porodíš, ale no stress, já ho mám sice vybraného, ale ještě jsem tam nevolala mám to v plánu nejbližší dny...

@leniczka_brno Ahoj :slight_smile:
3. kvě 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj No, co jsem si pozjistovala, tak kdyz jdes do porodnice, tak uz ho musis mit vybraneho. Ale mas jeste cas, vlastne i ja...to jenom ta moje povaha mit vsechno hotovo a nemuset na nic myslet. :slight_smile:
3. kvě 2012 v 10:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika @leniczka_brno díky. začnu zjišťovat, budeme se stěhovat, takže než projdu internet bude to trvat :slight_smile:
3. kvě 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj Ja sem pani dr. vybrala tak, ze jsem si udelala seznam vsech pediatru v blizkosti bydliste a projela je pres znamylekar.cz - recenze. Plus jsem si jeste nechala poradit tady na Konikovi.
3. kvě 2012 v 10:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leniczka_brno taky to tak udělám. i když ten znamylekar mi nepřijde úplně objektivní. Když jsem si tam četla o svých doktorech, se kterými jsem naprosto spokojená, byly dost různé..
3. kvě 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj Je pravda, ze sou to nazory lidi z internetu....a je potreba to trosku precedit. Moji doktori teda vetsinou dost sedeli.
3. kvě 2012 v 10:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. kvě 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno taky jsem si už pomalu zjišťovala dětský dr. - raději řeším vše dopředu než na poslední chvíli - já si napřed vše musím nastudovat :grinning: :grinning:
3. kvě 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika no uvidím... předplatila jsem si 10 lekcí, abych se aspoň každý týden hejbala a dokopala se k nějakému pohybu... navíc mi to proplatila pojišťovna, tak proč ne :grinning: Teď už necvičíš ani doma? Bolí tě bříško? Jak to vůbec "vypadá" když tvrdne bříško? Zvědavá, no... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. kvě 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj já myslím, že to bude v pohodě - přizpůsobený těhulkám a jejich možnostem :sweat_smile:
3. kvě 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno vítej mezi těhulkami a maminkami z Brna :slight_smile:
teda na to , že slibovali ochlazení, se mi tam moc chladno nezdá,,, jsem dorazila z obchodu a jsem úplně hotová,,,,
3. kvě 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj a vitaj, @leniczka_brno - tiez som chodila na kurzy v CRSP. Cvicenie ma sice moc "nebralo" (trochu nuda na mna), a co sa tyka prednasok: bola som na vsetkych 4 temach a musim povedat, ze nieco uzitocne som si zapamatala a aj som to pouzila z prednasky Porod, ktoru ma pani Kamenikova z Obilnaku, ktora je uplne totalne maximalne skvela, uzasna, a tak dalej. Co sa tyka prednasky o tehotenstve, to mi prislo zbytocne, pretoze na kurz uz sa hlasia maminy s riadnymi pupkami, takze maju aj tak vsetko nastudovane. Prednaska o sestinedeli - no, zivot a realita cloveka naucia najlepsie, na to sa neda pripravit :grinning: Prednaska o kojeni - vcelku fajn, ale plati to, co som pisala o sestinedeli - je skor lepsie mat kontakt na nejaku laktacnu poradkynu a ked bude treba, tak si ju zavolat domov, alebo este lepsie do porodnice, pokial by tam clovek nebol spokojny s pristupom sestriciek.
3. kvě 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucuschka Tak tak, dopredu nastudovat...taky to tak delam. :slight_smile:

@romca13 Diky za privitani, byla jsem na nakupech v C&A a na Zelnaku - uz se tam nejak honi mraky, snad bude co nejdriv prset. :slight_smile:

@nae Prihlasila jsem se jenom na ty kurzy, misto tehucviceni chodim casto plavat do bazenu. Ja si rikam, ze nez nic tak aspon neco bych absolvovat mela...a je to i zajimava cena, ve ktere jsou i bezplatne prohlidky porodnic....navic v te dobe budu uz na materske a jeste mit platnou salinkartu, tak se aspon necim zabavim. :slight_smile:
3. kvě 2012 ve 12:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13 no v 'Brně je to skoro vždy až o den později, tak uvidíme zítra :slight_smile:
3. kvě 2012 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danaruj - orgasmus se pri porodu opravdu nekonal :slight_smile: a ja si tak tajne doufala :grinning:
@gabbika @hanuu @nae @romca13 @vendy26 @yesu
a i vy ostatni kdo mate zajem.. hodila sem popis porodu na svoji stranku.. sem by se to neveslo jak sem se rozsoupla :o)
3. kvě 2012 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01 teda tak jse mto přečetla,, no hustý,ale zvládla jsi to a bylo to hoodně rychlý :slight_smile: věřím, že tě mrzí, že moc nedodržovali porodní plán,,, ach jo,, no asi proto si ani žádnej dělat nebudu,,,, ty jsi byla na obilňáku, že?
3. kvě 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucuschka tak to mě těší, že těhu jóga v jeskyni je fajn :grinning: :grinning: :grinning: jsem naprostou náhodou nakoukla do vaší diskuze a hned jsem Vás tu našla :grinning: tak kdyby chtěly chodit i nějaké další těhulky budu moc ráda! :wink:
3. kvě 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 jen si ho sepis, treba budes mit vetsi stesti :slight_smile: jinak ano Obilnak.. nemuzu ale rict ze i kdyz nedodrzely temer nic z meho porodniho planu, ze bych na ne mela potrebu nadavat.. to ne.. proste souhra spatnych nahod a lidi, kterym na tom az tolik nezalezelo.. nastesti ale nebyli neprijemni nebo zli.. takze proste ok :wink:
3. kvě 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 no já stejně ani nevím, co bych tam měla psát, co bych chtěla a nechtěla,, jediný co vím, že nechic preventivní nástřih a to je tak všechno,,,,
3. kvě 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucuschka Nene, bohužel necvičím ani doma - teda hýbu se pořád, chodím na procházky, uklízím atp...ale cvičení mi doktorka preventivně zakázala, abych se nezačala otvírat, protože u mě mělo tvrdnutí dost výrazný nástup. Jeden večer mi začalo brutálně po půlhodinkách cca tvrdnout břicho a tvrdlo skoro celou noc- takový pocit tuhnutí, nevím jak to popsat jinak, ale když se ptáš, tak jsi to ještě nezažila a to je pro tebe dobře, určitě bys věděla, že je to ono, kdyby to přišlo. Teď už je to ok, ale raději neriskuju živějším cvičením a volím přirozenější pohyb v přírodě, chci miminko "dopéct"co nejdéle. :sweat_smile:
3. kvě 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Kači docela síla, porod jsi měla v podstatě moc hezký, ale přístup se mi zdá dost tragický, kdybys nebyla tak důrazná, byla bys řádek v tabulce...hlavně s tím mytím, chce se mi skoro říct krávy, jako by mázek mohl být infekční..hlavně že maminám někdy odmítají dát druhou podložku kvůli očistkům :unamused: Ale vybojovala jsi to, náš hrdino :dizzy_face:
3. kvě 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gabbika jj radek v tabulce :slight_smile: tak to sedi!! s tim mazkem.. ja taky malem vycukala jak tam na me nabehly dve ty krasky :slight_smile: ale nakonec sem na sebe byla strasne pysna.. male se mazek vstrebal uz temer docela druhy den a dokonce dr. ktera mela v noci sluzbu (za kterou sem bezela protoze se mi mala dusila) nepoznala ze neni myta!! musela sem ji upozornit - ze je infekcni - se to musi hlasit :unamused: a ta dr. ji hladila a rikala ze si brat rukavice nebude, ze je krasne cistounka, ze si pak umeje ruce.. byla strasne mila a vubec mi nic nevycitala. byla sem hodne prekvapena - dve smeny, dve lekarky, dva rozdilne pristupy.. je mile potkavat lidi, kteri z tech tabulek dokazi vystrcit cumak a prijmout fakt ze lidi maji ruzna prani..
3. kvě 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek