• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@romca13 přesně tak to vnímám i já, navíc bych ráda, aby byl manžel u sprchy se mnou, masíroval záda apod. takže bych ráda, aby byl ten pokoj volný :wink:
7. kvě 2012 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru1983 tak uvidíme, co bude volného,až tam jednou dorazíme :slight_smile: mě právě hodně lákal ten porod do vody,,, ale je fakt, že když tam bude dlouho napuštěná voda, tak ten vzduch asi nebude nic moc,,, a ještě jak říkala, že jsou ženský pak hodně unavený, že už nemají sílu pak na ten samotnej porod,,, no včra jsemsi zkoušela napustit vanu, po dlouhé době,, a musím uznat, že po půlhodina rochtání jsem byla KO :slight_smile: teda jko příjemně KO,, přestaly mě bolet záda, byla jsem uvolněná,,ale unavená,,,,, no ještě uvidíme,, mám ještě pár týdnů časík si to promyslet a třeba ani nebude nic volnýho a nebudu to muset řešit
7. kvě 2012 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Romi s těma poslíčkama jsi mě dostala, já mám pořád spoustu času, asi bych si měla sbalit tašku do porodnice :wink: A je to silné nebo se to dá přežít?
7. kvě 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Romi, aby byly vůbec volné Bohunice :wink:
7. kvě 2012 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika no všechno se dá přežít,,,:slight_smile: jsou to prostě jakoby MS bolesti, který mi jdou do zad a někdy do noh,, a pak se mi z toho chce hrozně na velkou ,,,, chichi,,, ale třeba jak jsmebyli na prohlídce té porodnice, tak se mi ke konci udělalo dost zle, že jsem se i hrozně zpotila a udělalo se mi i zle od žaludku, tak jsemsi tam musela na chvíli sednout na chodbě,,,,, možná na mě nějak zapůsobilo to prostředí, nevím :slight_smile: nebo malej cítil, kde to jsme :slight_smile: ale ty poslíčky někdo může mít třeba už 2 měsíce před porodem, někdo jen pár dnů a někdo je necítí vůbec,, je to asi hodně individuální,,, nicméně je mi jasný, že při porodu půjdou bolesti do zad :(((((
7. kvě 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru1983 no to je taky fakt,, bo si neumím představit, že bych byla na OBi na pokoji s dalšíma 4ma ženskýma,,
7. kvě 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 No to já taky ne. Pro mě je ideální ten 2 lůžák..
7. kvě 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tááááák,,, právě jsem odeslala penízky za epino,,, příští týden dorazí,,, to budu 35 tt,,, no a pak pomalu začneme cvičánkovat,,,
7. kvě 2012 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@veru1983
@romca13 Holky já kvůli té sprše a wc taky přemýšlím o nadstandartním boxu, teda jestli bude volnej a jak říká Verča, aby byly vůbec volný Bohunice! Kámoška rodila před šesti týdnama a když zavolala do Bohunic, řekli jí, že maj plno ať jede jinam :unamused:
7. kvě 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Ti závídím, že můžeš trénovat s epi-nem, mě to kvůli hrozícímu předčasnýmu porodu vůbec nedoporučili :frowning2:
7. kvě 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu no třeba jak jsme tam byli teď v sobotu na prohlídce, tak nerodil zrovna nikdo, všechno bylo volný,,,, a PA říkala, že třeba 1.5. se přes den narodilo 10 dětí a v noci myslím 6--- že už museli posílat na OBI,,,, tak uvidíme,,ale to bych asi raději šla k Milošům než na OBI,, nevím,,, no já se nikoho nikoho neptala, jestl ije u mě vhodný s epinem cvičit,,, tak já si říkala, že začnu někdy na začátku 36 tt,,,,
7. kvě 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 pokud nemáš žádný problémy, tak epi-no určitě můžeš v pohodě používat....já bych teda zase nešla k Milošů, to radši Obi....
7. kvě 2012 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Takže přeci jen do epi-no jdeš jo ? Tak přeju, ať to pomůže !! Já do něj nejdu (prašule), ale děláme masáž hráze a začnu pít maliník a lněné semínko už jím.
7. kvě 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru1983 jj, jdu do toho,,, já o něm uvažuju už snad dva roky,, i když jsem těhu ještě ani neplánovala,,, kupuju použité,, po jedné holčině, která ho použila 14x a pouze s kondomem,,, také ho budu používat s kondomem a pak ho prodám,,,takže se mi něco vrátí,,, je to dost peněz, ale dle recenzí tady na MK se mi to zdá dobrý,, minimálně na tu psychiku, což myslím, že je důležitý,, a pokud to aspoň trochu funguje, tak ty peníze obětuju,,,,
7. kvě 2012 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru1983 Veru ty už to semínko jíš?já myslela že to i maliník se pije až tak od 36tt?
7. kvě 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nemáte tip na nějakej nenáročnej výlet v okolí Brna???
7. kvě 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Můžu se k vám taky přidat? Chodila jsem na tuto diskusi na začátku těhu, pak jsem se nějak ztratila spojení a znovu sem našla cestu :wink: Bydlíme s manželem v Brně, v pátek se stěhujeme na Vinohrady a v červenci čekáme naše první miminko. Rodit plánujeme také v Bohunicích (o ten nadstandard se asi popereme :wink: ).
7. kvě 2012 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru1983 maliník ještě nepiju, semínko jím už dlouho, v podstatě vlastně furt, dávám si ho do obilné kaše už asi 2 roky :slight_smile:
7. kvě 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru1983 Verčo, jak jsi psala o tom nadstandard porodním pokoji, chápu to dobře, že si lze vybrat mezi normální a nadstandardním porodním boxem a poté mezi normálním a nadstandardním pokojem na šestinedělí? Nadstandardní porodní box se také platí?
7. kvě 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina chápeš to správně, za box je 1000kč (nebo 1300, teď nevím)
7. kvě 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru1983 Děkuji. Nejvyšší čas se objednat na prohlídku Bohunic :wink:
7. kvě 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@m.artina ahojky,,,, nadstandardní porodní box stojí 1000,- a nadstandardní pokoj na šestinedělí 1350,-,,,,, tak to budu mít třeba kamošku na kočárkování,, taky bydlím na Vinohradech,,, na Velkopavlovické,,, kam se budete přesně stěhovat?
7. kvě 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Jé, to je paráda, tak to budu ráda, když se někdy domluvíme na společnou vycházku s kočárky. My budeme bydlet na Mikulovské. Vinohrady jsou pro mě velká neznámá, doteď jsme bydleli v Bohunicích a v centru, takže tuto část Brna vůbec neznám.
Jinak děkuji za info k těm nadstandardům. O nadstandardním pokoji v šestinedělí jsem uvažovala, ale ten nadstandardní porodní box mě dostal...
7. kvě 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu
@veru1983
Na maliník bych moc nevzázela. Já ho vypila snad litr denně (ani ne proto, že bych tomu věřila, ale že mi chutnal) a s otevíráním jsem to měla tedy docela divoký. A byla jsem vděčná za epino, že jsem měla aspoň pohodovou druhou dobu porodní.
7. kvě 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina tak mikulovská hned navazuje na velkopavlovickou,, je tam hned dětské hřiště, tak to je fajn,,, no já zase vůbec neuvažuju o nadsandardním pokoji na šestinedělí,, budu ráda, když na pokoji nebudu sama,ale s nějakou jinou maminou
7. kvě 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Tak to je skvělé Romčo, bude fajn, když budu mít na Vinohradech nějakou maminku na společné vyjížďky. Na Velkopavlovické mám taky domluvenou pediatričku, MUDr. Kytýrovou, domluvila jsem ji na základě dobrých referencí, tak snad bude fajn. A kdy vlastně přesně čekáte miminko? My kolem 10.7.
8. kvě 2012 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina jé, tak to máme stejnou doktorku,, taky jsem na ni našla na netu dobrý reference a chodí k ní s malou i moje šéfka,,, ta mudra prý nerada dává ATB, což mi vyhovuje,, nemám ráda doktory, kteří hnes u prvního zakašlání cpou dětem ATB, tak uvidíme jak s ní budeme spokojení,,, hlavně je to od nás 5 minut pěšky, nemusím nikam jezdit MHD, tak snad nám bude vyhovovat,,, termin mám 21.6.,,,
8. kvě 2012 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 S těmi ATB jsem o ní slyšela úplně to samé. Známá říkala, že prý je to dost rázná doktorka, ale nic nezanedbá. Po telefonu byla velmi příjemná, nabízela mi, že kdybych měla nějaké otázky ohledně těhotenství, že se mám kdykoliv stavit. Plánuju, že se tam před porodem ještě zastavím osobně, ještě jsem ji neviděla.
8. kvě 2012 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina jj, taky mi říkala, že když budu potřebovat,že mám dojít nebo zavolat,, prý i kdybych pak měla problémy v porodnici ,tak se mám na ni obrátit,,, a to že je rázná mi nevadí,,, pokud nebude fakt pruďaska,,,, :slight_smile: taky jsem ji ještě neviděla,,,,
8. kvě 2012 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika No tak to je bomba, taky Adámek, to jsi mě dostala... :grinning:
@romca13 Holky s tím vyptáváním kolem svatby na miminko to jsme taky zažili, ale rychle to lidi přešlo, ono vyptávat se několik let je otravný i pro ně, nejen pro nás. Já teda měla vždycky svatbu spojenou tak trochu s miminkem a založením rodiny, takže mě ty otázky ani tolik nepřekvapovaly, jako spíš pořád dokola otravovaly. Ono je to trochu spojený s tím, jak třeba do našich hlav rodičové pořád vtloukali ty "priority" jako nejdřív dostudovat, pak odpracovat, zařídit si bydlení, svatbu a děti. Asi kdyby to bylo jinak tak by to bylo špatně. :grinning: Tak od toho to svým způsobem chápu, samozřejmě jsem se brali z lásky a protože jsme prostě chtěli, ale taky jsme počítali s tím, že co nejdřív to bude možné, tak budeme mít i miminko.
Jinak Romčo epino schvaluji, určitě to bude super, určitě ti to pomůže, věřím tomu. :slight_smile: Je to investice, ale vrátí se ti to a určitě nejen finančně ale i psychicky a snad i fyzicky.
8. kvě 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek