• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
holky co jste už rodily: dávala jste některá pupečníkovou krev? kde jsou na to v Brně připravení?
8. kvě 2012 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@danaruj delaji to v Bohunicich... jinak nevim...
9. kvě 2012 v 07:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@danaruj
@carrynka
Taky jsem chtěla darovat pupečníkovu krev (myslím, že je to možné ve všech třech porodnicích). Jenže v době, kdy jsem rodila (11 týdnů), to bylo zrovna pozastaveno kvůli nějakým zákonným dohadům. Šlo to jen pro vlastní potřebu. Možná že se už ale nějak domluvili, takže nevím, jak je to aktuálně,
9. kvě 2012 v 08:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip @carrynka díky.pokud to jen trochu půjde, ráda bych ji darovala. Přemýšlela jsem o tom, zda ji darovat nebo nechat uschovat pro vlastní dítě, ale nakonec jsem si řekla, že může někomu dost pomoct a moje dítě ji snad nebude potřebovat a pokud ano, třeba bude někdo, kdo uvažoval stejně..
9. kvě 2012 v 09:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucuschka S tou reakcí tchánovců na svatbu to bylo úplně to stejné. Po šesti letech vztahu, v 28 letech, byla první reakce na to, že se budeme brát jjestli jako musíme. Fakt na ranu. A to nemluvím o tom, že v té době to bylo 9 měsícu do svatby (počty malinko haprovaly :wink: ) a pak tchýně ještě podstatě přemlouvala manžela ať se nežení.
9. kvě 2012 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu no právě... oni měli a maj divnej smysl pro náš vztah :slight_smile: Překvapilo je, že se chceme od nich stěhovat (po 4 letech v jedné místnost), kdy to nevypadalo, že jsou ochotni k nějaké rekonstrukci a rozšiřování, aby to bylo obyvatelný... pak vlastně, když jsme jim řekli, že se budeme brát, tak se skoromanžela ptali, zda jako musíme (to bylo po těch 6 letech - mě i jemu 27)... nepopřáli nám a ani nic jiného - nenabídli pomoc s ničím (ani cukrovím, ačkoliv se v jejich rodině peče)... moji rodiče jen kroutili hlavama - "co jako čekali" (že jim budeme dělat blbečky v jedné místnosti? nebudeme mít rodinu?) prostě děsnej přístup...
9. kvě 2012 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky! Krásný den vám přeji! Dnes jsem zjistila, že v Brně bude za 14 dní festival aktivního rodičovství a bude se konat spousta zajímavých přednášek. Tak posílám info dál: http://aktivnirodicovstvi.cz/program-strp-2012/
9. kvě 2012 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@danaruj Ahoj, bohužel na celé Jižní Moravě nelze darovat pupečníkovou krev. Hodně jsem se o to zajímala a bohužel současná legislativa a finanční náročnost to nemocnicím nedovoluje. Můžeš si akorát zaplatit úschovu pupečníkové krve pro vlastní potřebu, lze to však v Brně jen u Milosrdných bratří, nikde jinde :(
9. kvě 2012 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.artina díky za informaci. To mě docela mrzí :( přijde mi to stokrát užitečnější než krev nebo plasma, které jsem taky darovala. Jsem i v registru dárců kostní dřeně a tohle mi přišlo úžasné :(
9. kvě 2012 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@danaruj
@m.artina jak jsme byli v sobotu na té informační schůzce v Bohuniccíh, tak nám to PA říkala, že teď to nejde darovat, vzhledem k finanční náročnosti,,,, ale dala nám leták, že si ji můžeme nechat uschovat pro vlastní potřebu, jsou tam uvedeny i ceny, podle toho na jak dlouho to chceš,,,takže myslím, že i v Bohunicích ji odebírají,,,
9. kvě 2012 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 no to pro osobní účely je šíleně drahé mi přijde. navíc to není ten účel, který jsem chtěla. I tak o tom popřemýšlím. Fascinuje mě, že na to je docela kampaň, jak strašně prospěšná ta krev je a v druhém největším městě v čr to není možné..
9. kvě 2012 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@danaruj jj, za to uskladnění jsou to docela pálky, to máš pravdu
9. kvě 2012 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@danaruj Mě taky a moc. Krev chodit darovat nemůžu, protože se mi u odběru dělá strašně špatně, tak jsem chtěla pomoci alespoň touto cestou... Od začátku těhotenství jsem byla rozhodnuta darovat. Na veletrhu Pro dítě na výstavišti měla stánek právě firma, která se tím zabývá a paní říkala, že s tím darováním je to v ČR pasé. A jak píšeš - pro osobní účely je to opravdu drahé.
@romca13 Aha, tak děkuji za info, na tom veletrhu právě říkali, že v Brně to jde pouze u Miloušů, ale možná se to za tu dobu změnilo.
9. kvě 2012 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@danaruj @romca13 Holky, je to od vas pekne, ze by ste chceli darovat pupocnikovu krv, ale nie je to zas take uzasne a spasitelne, ako sa to cele prezentuje (pracovala som vo vyskume a tak ma clovek na to trochu iny pohlad). Je to hlavne komercna zalezitost, naozaj drahe, tak aj preto taka mohutna reklama... ale samozrejme nechcem nikoho odhovarat, je to kazdeho vec, ako sa rozhodne.
9. kvě 2012 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak sem zpět z kontroly-nález trošku horší, CS3, malej se hodně tlačí dolů, má 1828g a doktorka to vidí tak na 5 týdnů, musím víc ležet!!
9. kvě 2012 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem byla rano na kontrole u dr. a trochu sem se vydesila. :slight_smile: Protoze podle UZ by mela mit mala uz 1400 g (dneska sem 28+4) a TP se mu tam posunul z 29.7. na 16.7., takze me strasil, ze to mozna bude nekde mezi...
10. kvě 2012 v 09:55  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky tak po delsi dobe zdravim :slight_smile: tak se drzime pekne jen ten parak teda no nic moc...zacina mi to nak utikat a zacinam mit strach trochu z porodu jak nevim do ceho jdu :frowning2: taska je sbalena kdyby neco a vse hotove :slight_smile: jak zvladate to teplo???Preju rasnej den :slight_smile:
10. kvě 2012 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@leniczka_brno Leni, ničím se nestresuj, je to jen odhad...divím se, že ti posunul termín, protože pokud vím, vždy se jako rlevantní bere UTZ kolem 12 - 13.tt (ideálně NT screening, kdy se dá termín vypočítat hodně přesně), pak už miminko nejde pořádně změřit...Mně taky doktorka říkala, že je miminko větší a termín podle těch mír vychází na konec června, ale že se tím nemám zabývat a brát jako směrodatný ten původní.

@pitrson Ty už to máš vlastně za pár, tak se drž, vedra mají povolit a porod zmákneme, šikovné baby, ne? :wink:
10. kvě 2012 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@gabbika On mi termin neposunul, jen se mu na UZ - po mereni hlavicky, briska a nohy (coz jsou klasicky udaje pro zjisteni vahy mimca) - ukazalo, ze termin by mel byt toho 16.7.. Tak mi oznamil, ze to bude asi nekde mezi. :slight_smile: Docela me to po ranu prekvapilo, ale ted bych to i brala...v tech vedrech kdybych to bricho nosila o malinko min... :slight_smile:
10. kvě 2012 ve 12:18  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@leniczka_brno mě na začátku taky určili dva termíny - dle menses 17.9. a dle UZ 28.9., tak nevím na jaký se spíš připravit :slight_smile:
10. kvě 2012 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@pitrson vedra a celkově ty změny počasí a tlaku mě docela zmáhají, a to jsem teprve v půlce a ne před koncem :unamused: odnáší to chudák moje hlavička - motá se a někdy docela třeští... a vzhledem k tomu, že nechci brát léky a kafe nepiju, tak je to někdy dlouhodobá a docela náročná záležitost...
10. kvě 2012 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucuschka To já mám taky - na tom 3. UTZ z toho vylezl na základě těch mír co popisuje @leniczka_brno právě ještě ten třetí a nejmíň spolehlivý :slight_smile: Takže ještě čekej a pak zprůměruj všechny 3 :grinning:

Leni to věřím, v těch vedrech tahat břuch nic moc :slight_smile:
10. kvě 2012 ve 12:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabbika ovšem otázka je od kterého data se pak počítá nástup na mateřskou... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. kvě 2012 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucuschka Moje dr to bere od toho UTZ termínu...ale asi záleží na domluvě s doktorem.
10. kvě 2012 ve 12:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabbika jasný... :slight_smile: času dost; a záleží na celkovém zdravotním stavu mém i mimiše :wink:
10. kvě 2012 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucuschka No, ja mam podle MS prave toho 16.7., podle UZ 29.7. - tak to bylo na zacatku, protoze jsem mela posunutou ovulaci kvuli delsimu cyklu. A vzdycky plati ten termin podle UZ. Jen me teda dr. dneska pripravil na to, ze to muze byt i driv. Ale ja se zatim nestresuju...kdyz to prijde driv, tak se nic nedeje. :slight_smile:
10. kvě 2012 ve 13:10  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@leniczka_brno jasný - žádný strachy, až mimiš uzná za vhodné, tak to bude :grinning: hlavně aby bylo vše v pořádku a úplné pohodě :slight_smile:
10. kvě 2012 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucuschka No jasne...zatim doktor nic nerikal, ze bych se mela nejak krotit v necem nebo lezet. Dokonce me pustil i pristi tyden na hory, takze si to uzijem. :slight_smile: A verim, ze nakonec i ten porod bude dobrej...i kdyz se ho bojim. :slight_smile:

Jo a odchod na materskou muj dr. bere taky podle UZ, i kdyz dneska - sem se ho ptala, kdy to napisem a on prej - jak chcete. Tak jsem rekla od cervna a protoze tam 1.6. neni, tak mi to napise od 4.6.. Uz se docela tesim, po 11 letech v praci....jak si oddychnu. Vlastne mi muj dr. nabizel cely tehotenstvi, ze mi napise neschopenku...ale co ja bych doma delala? A penize taky potrebujem....takze jdu az na to mam pravo. :slight_smile:
10. kvě 2012 ve 13:30  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@leniczka_brno taky jsem měla v úmyslu chodit až do cca 8 týdnu před porodem (začátek srpna) - kvůli výplatě (co si budeme povídat..) i kvůli společnosti (co sama doma..), ale díky počasí a okolnostem v práci to tak nějak padá...uvažuju o odchodu v půlce června na neschopenku :sweat_smile:
10. kvě 2012 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucuschka Ale jo, tak jestli ti neni v tom pocasi dobre, tak radeji bez na nemocenskou. Ja si jeste chci zaridit nejnutnejsi veci a navic jsem az moc loajalni ke svymu zamestnavateli....a vazne nevim, co bych doma delala, bych se unudila nebo by po me naopak neco chteli...jeste bych jim musela denne varit :grinning: Ale ted uz se tesim...jeste 3 tydny a pak ticho a klid. :slight_smile:
10. kvě 2012 ve 14:09  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek