• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
Ahoj holky, tak u nás zase bojujeme s přibíráním/nepříbíráním:frowning2: Včera jsem to už nevydržela a zašla k dr. na převážení a výsledek - za 3 týdny přibrala jen 280g :confounded: :frowning2: Momentálně má 3.270g. Dr. mi půjčil jejich váhu, tak zase před a po každém kojení převažuju. Zatím pevně doufám, že to nějak zvládneme a budu kojit dál. Nicméně je to náročné - fyzicky, psychicky, časově...:frowning2:

Jinak všem, kterým se blíží TP, držím pěsti a přeju pohodové porody! Dnes se má narodit Kubíček od @carrynka, od rána jsem si na ni už několikrát vzpomněla:slight_smile: :dizzy_face:
15. kvě 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 Klídek, to se spraví, hlavně se nesoustřeď tak důsledně na všechny tabulky. Náš Adam ze začátku přibíral hodně a teď poslední 2 měsíce zase málo, ale v 8m má 8600g což je krásné a předpisové. Ale že byl ve 4m obr největší a teď poslední 2-3m vypadá pořád stejně, na tom tak nezáleží. I doktorka nikdy nic nenamítala, ale ona na ty tabulky tak zrovna moc není.
Ale je fakt, že známé když malej v tom samém období jako tobě přestal přibírat, tak koupila jednu lahev UM a po pár dnech se to spravilo, jenže ona měla míň a míň mlíka. Taky je možný, že malé tvé mlíko nestačí, pak bych doporučila nějaké čaje na podporu tvorby mlíka. Přikládej si ji co nejčastěji a určitě se to spraví! :slight_smile:
Jinak na @carrynka jsem si dnes taky vzpomněla, Kubík už je určitě na světě a maminka nabírá síly a vstřebává dojmy. Vybrala krásný jarní sluníčkový den pro příchod mrňouska. :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, na jiné diskuzi těhule řeší sepsání porodopisu dopředu....jak je to v Bohunicích nebo na Obi?Byly jste něco sepisovat před porodem nebo jak?
15. kvě 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Míšo, moc děkuju, já pořád věřím, že se to spraví... No to je právě to, že jak málo pije, i s mlíkem je to pak horší. Ale zkouším jí teď dávat při jednom kojení z obou prsů...prostě zkouším, pokus-omyl, co zafunguje. Na tabulky se neupínám, snad ani náš dr. ne, řekl, že žádný závěry zatím dělat nebudeme, jen to teď budem sledovat. Ale málo to je - na porodní váhu (3010gr) se dostala ve 3 týdnech, teď v 5 má 3260gr. Ale je aktivní, čůrá, kaká hezky, působí spokojeně...no uvidíme...

@yesu já nic před porodem nesepisovala....
15. kvě 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Tak to je hlavní, že působí spokojeně a snad spokojená je. :wink: Každé miminko nemůže být tabulkové, navíc malá třeba bude drobnější štíhlejší postavy, anebo to dožene později, počkej až začneš kromě mlíka dávat i normální stravu, pokud to malé zachutná (jako většině dětem), tak to půjde pěkně nahoru. My jsme teda taková výjimka, od doby co jsme začali krmit i normálně, tak ta váha nejde nahoru tak rychle jako předtím, holt jsme mlíkoví.
@yesu Ani já nic před porodem nesepisovala.
15. kvě 2012 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26
@misaskul ok díky holky za odpověď.
15. kvě 2012 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Tak jsem volala dr., kolik si malá vytáhla za posledních 24 hodin a dělá to celkem 430ml. Říkal, že to není tak hrozný výsledek, že to určitě zvládneme... Hned je mi líp! :slight_smile: A i tobě děkuji za slova podpory! :dizzy_face:
15. kvě 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu jaký porodopis? co by to jako mělo být??? něco jako porodní plán?
15. kvě 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Vendy držím palce, to jsou starosti... někdy si říkám, že o těhotenství čtu všechno, ale o tom co bude s miminkem nevím nic :slight_smile:

A Carrynka je snad s Kubíčkem v pořádku, trochu závidím :sweat_smile:
15. kvě 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13 No já nevím...tam se prý píšou údaje o matce i otci a tak....ale asi se to dělá jen v menších městech....
15. kvě 2012 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu ty jo, tak to jsem neslyšela :slight_smile: jen někdo tu psal, ale nevím zda to bylo tady, že papír na vypsání jména dostal už od svého gyndaře,, já jdu do poradny příští pondělí, tak se ho musím poptat, v jakém týdnu předává už do porodky,, bo bych ráda, abych tam minimálně jednou šla před porodem do ambulance,,, někteří mudři prý vůbec nepředávájí a holky tam jdou až přímo rodit,,,
15. kvě 2012 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 s tím papírem na jméno nevím, my nejsme manželé, takže sme to byli vyřizovat na matrice....
15. kvě 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13
@yesu Holky, papíry na křestní jméno mimča se vyplňovaly až při porodu. Pamatuju se, že jsem ležela na křesle a ptaly se mě jak se bude prcek jmenovat. Taky se ptali, zda víme, co čekáme a na jméno pro kluka se pak už ani neptali:slight_smile: A hned druhý den po porodu za mnou na pokoj přišla matrikářka, vyplnily jsme nějaký papíry a závěr byl ten, aby za 14 dní manžel vyzvedl na matrice rodný list malé.
15. kvě 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika Moc děkuji, Gabi.
15. kvě 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 To jo, ale jak sem psala my museli na matriku už teď, kde se řešilo otcovství a příjmení dítěte....chtěli tam po nás i jméno pro kluka i holku, ale to prej není ještě směrodatný...
15. kvě 2012 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Jj, já to pochopila, proto jsem schválně psala, že mám na mysli křestní jméno:slight_smile:
15. kvě 2012 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 a ten rodnej list jste vyzvedávaly až za 14 dní?Jak mám teda malýho přihlásit k pojištění do 8 dnů, když u toho potřebuju RL?
15. kvě 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Oni s tím na pojišťovně počítají, že může být prodleva, je to prostě lhůta, ale když nemáš vydaný RL tak stejně nenaděláš nic, no stress.
15. kvě 2012 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Aha tak to jo....tak už sem v klidu :slight_smile:
15. kvě 2012 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika
@yesu takže až se malej narodí a budu mít RL, tak s tím zajít na pojišťovnu a tam ho ještě přihlásit, že?? jejda, to je věcí,,, kdo si to má všechno pamatovat, že? a pak ještě ty debilní popelnice zaplatit
15. kvě 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Jj, přesně, jak píše @gabbika. Já to hned tý matrikářce řekla, že přeci do 8 dnů musíme malou nahlásit na ZP, ale prej se to dřív nestíhá. Nicméně manžel tam na radu našeho dr. volal hned po týdnu a RL už byl... Takže asi tak:slight_smile:
15. kvě 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13 Hele já už si dneska napsala velkej seznam co musím všechno po porodu vyřídit, kam zajít s jakýma formulářem, k jakým doktorům já mám zajít na kontrolu a mám pocit, že dva měsíce nebudu dělat nic jinýho než běhat po úřadech a doktorech!!
15. kvě 2012 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Na popelnice jsme volali zrovna dnes:slight_smile: Tuším @gabbika radila tak měsíc vyčkat, aby měli malou v systému. Tak naše malá to má pro letošek za 375 Kč:slight_smile:
15. kvě 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu jééé, no tak to mi řekni, kam všude musím,,, já vůbec netuším
@yesu Neboj, není to tak hrozný:slight_smile:
@romca13 Přesně tak, i když ty popelnice mají měsíc čas, než se jim to promítne v databázi. Já si dělám poznámky pro manžela, co má po porodu zařídit - RL, pojišťovna, vyzvednout monitor dechu atp., ať pak nemusí plašit...jinak myslím, že ty poplenice jdou zaplatit i převodem a nikam nemusíš.My teda budeme muset hned vyřídit i pas, protože manželovi rodiče žijí na Slovensku a maličký by se tam jinak nedostal :angry:
A holky, ještě kopii RL zaměstnavateli:slight_smile:
@romca13 Já to mám asi složitější, protože sem na úp a nemám nárok na mateřskou.....
15. kvě 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 no já si to už spočítala, kolik budeme platit,,, jen nevím, jestli ještě nějak ověřovat že je zavedený v tom jejich systému, jako jeho RČ,, asi to bude lepší, že? nebo tak pak zavolat, jak jste udělali vy, a pak to uhradit,,,
@gabbika Jj, jde to převodem. Manželovi řekli dnes po telefonu, jakou částku a bude to pak posílat vše naráz za nás za všechny.
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek