• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@vendy26 No nás čeká hodně papírování kvůli tomu rodičáku :unamused:
15. kvě 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu aha, tak to je asi něco jiného,, já vím, že musím pak Rl hodit do práce a pak i manžovi asi do práce,, že si hned malýho nechá odpočítávat,,

@gabbika jj, popelnice jdou zaplatit převodem, s tím, že VS dáš RČ,, dělám to tak i s námi, abych nemusela lítat osobně to platit
15. kvě 2012 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 to je mi líto, ale určitě se to spraví. Možná by ještě pomohla laktační poradkyně, jestli třeba malý správně saje, ale to je jen nápad. Ale Klárka se myslím s jendou domlouvala.
My jdeme ve čtvrtek na kontrolu v šesti týdnech, tak jsem zvědavá, co nám doktorka řekne. Manžel se s malým vždycky váží na velké váze, tak je to jen orientační, ale zdá se, že za 4 týdny přibral víc jak půl kila, tak by to mohlo být v pohodě.
15. kvě 2012 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu taky jsem už nad tím přemýšlela... Dej vědět, jak jste dopadli na kontrole, my na ni jdeme taky ve ČT, ale až ten příští:slight_smile: Já chci taky papací miminko!!! :frowning2:
15. kvě 2012 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 určitě dám vědět. No nám Lukášek někdy po třetím týdnu začal chtít jíst strašně často, odpoledne, co hodinu a kdybych mu dala, tak by chtěl i častěji, tak jsem si říkala, jestli už to nebyl nějaký ten spurt. Teď už zase dobrý, ale zase mi začal malej občas dost blinkat, tak su právě zvědavá, jak dopadneme.
15. kvě 2012 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem si předem vůbec nezjišťovala, co a jak bude s mimčem potřeba a pak to byl docela masakr. V porodnici se na mě hrnuly informace ze všech stran a já jsem byla ještě v takovém jakémsi útlumu, že jsem pořádně nevnímala. Člověk je fakt hrozně oblbnut hormony. Ale zvládlo se to:slight_smile:
15. kvě 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Do jiné diskuse jsem psala tento příspěvek, třeba Ti to trochu pomůže

...... Trochu z jiného soudku. Mně se od začátku dělalo málo mléka, které se navíc špatně uvolňovalo. Hodně jsem se trápila, zkusila homeopatika, čaje, drahé oleje a žádné zlepšení. Malý sál intenzivně i 3/4 hodiny a pak stejně křičel hlady. Nastoupila jsem s odsávačkou. Fakt jsem se musela snažit, abych odsála na každé krmení potřebnou dávku mléka, a když se to nepovedlo, tak jsem aspoň věděla, kolik ho musím dokrmit. Nebudu popisovat, že to bylo časově náročný a já z toho byla nervózní, protože jsem jednak nic neudělala a jednak jsme měli málo prostoru na to, abychom někam šli a pod. Vydržela jsem to dva měsíce. Pak jsem s odsáváním polevila a mléka samozřejmě ubývalo. Ale nyní jsem spokojenější, mám víc času, nestresuji se, že nemám ještě odsáto, mohu se více věnovat malému, můžeme chodit na delší vycházky... Samozřejmě, že mě to mrzelo, že nemohu kojit, že ho mám od 2 měsíců na UM, ale za každou cenu to opravdu nemá význam hrotit. A myslím, že mu více prospěje spokojená maminka s UM, než maminka ve stresu s vlastním mlíkem.
15. kvě 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ohledně 8denní lhůty k přihlášení miminka na pojišťovnu buďte v klidu. My jsme malého přihlašovali až téměř po měsíci a bylo to v pohodě. Oni počítají s tím, že matrikářky mají delší lhůtu pro vyřízení RL.
15. kvě 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13
@m.artina
Ono to zlobení fakt není mnohdy moc hezké. Sama si to moc dobře pamatuji. Mě z toho někdy bolívalo pěkně břicho, jak malej řádil. A divokej je doteď:slight_smile:)
15. kvě 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Souhlasím s tím, co píšeš. Holt když to nejde, tak to nejde a svět se rozhodně nezboří. Na druhou stranu je přirozené, že člověk dělá všechno možné, aby to "zachránil". Malá si dnes ráno vytáhla z jednoho prsu 100ml, sice na třikrát, ale jo, tak jsem ráda, že to mlíko tam je. Uvidím, jak to s námi dopadne, ale říkám si, že každý den kojení navíc je dobrý... Jinak pro mě je nejhorší to vážení... Vždycky nejdřív malou přebalím, většinou už při něm se nemůže dočkat kojení a pláče a pak ji mám ještě položit na váhu, kde se totálně rozeřve. No a když řve, tak sebou mele a nic nejde navážit, že :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. kvě 2012 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Tak uvidíš, určitě se to spraví a třeba prostě bude malá trošku drobnější, ale hlavně, že pije a přibývá i když trochu míň.
Mám k otmu stejnej přístup, říkám si, že každý den, kdy kojím je dobrej. Taky si občas říkám, jestli to malýmu stačí, jestli mám dost mlíka. Hlavně ze začátku, jsem měla prsa takový nalitý a teď už mi tak nepříjdou, ale malej pije, tak snad je spokojenej. No a když bude prolbém, budu se snažit ho překonat, ale jak píše @jancip asi to zase nejde za každou cenu se spoustou stresů.
16. kvě 2012 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika ahoj, od SR by měla stačit ta dětská občanka, nevím to teda jistě, ale je levnější a jelikož musíš pas měnit, když dítě změní podobu, musela bys to dělat do roka a to se fakt nevyplatí. Tak se na to někde vyptej :slight_smile:
16. kvě 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@danaruj vidíš to jsem nevěděla, my budeme ten pas stejně potřebovat, ale na prvního půl roku by stačilo jen "výjezdní povolení do SR" - hlavně pokud bych nemusela s malým na focení na magistrát, musím to prostudovat. Dík za tip :wink:
16. kvě 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika
@danaruj Holky, moje ségra teď vyřizovala pasy sobě a jejím holkám (10 a 5 let). Její stál 600 Kč a má ho na 10 let (klasika), pasy holek stály jen 100 Kč a jsou na 5 let. Nevím teda, kolik stojí ta dětská občanka...
16. kvě 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 ta stojí tuším 50 ale nejsou na ni ty fronty..a je nějak rychleji..
16. kvě 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 @danaruj Aj na tu obcanku su dost fronty, bohuzial... akurat vela ludi to vzda uz pri prichode, ked vidia, kolki su v poradi, a potom sa to poradie moze poposuvat. Ked tam bol manzel so starsim synom, cakali asi 2 hodiny a pred nimi bolo 32 ludi...vozili sa vo vytahu, hrali sa tam s nejakymi hrackami atd. - ale aj tak to je fakt opruz cakat taku dobu s detmi...
@gabbika Co je to "vyjezdni povoleni do SR"?
16. kvě 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae To bylo myšleno ironicky - na tu dětskou občanku, protože ta by měla stačit po EU, jestli to teda dobře chápu...přijde mi trochu směšné dělat tak malému miminku průkaz s fotkou, aby mohlo jet k babičce na Slovensko, ještě zvažujeme, že mu zařídíme i slovenské občanství, to by možná bylo rychleji než ten pas...
16. kvě 2012 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky balily jste do porodky nějakou kosmetiku pro mimi kromě bepantenu?A potřebuju pro mimi něco jinýho než plínky, ubrousky, přebal.podložky a látkový plínky?
16. kvě 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu UMiloušů jsme potřebovali jen papírové pleny, ubrousky a oblečení na cestu dom. Přebalovák tam byl, látkové pleny taky. Kosmetiku jsme tam nepoužívali. Oni to moc nedoporučovali, jen mycí gel, který tam byl.
16. kvě 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu v Bohu jsme dostali lístek, co máme pro mimi vzít - je tam napsané - plíny, že se dostává akorát 5 ks, přebalovací podložku ( předpokládám že tu jednorázovou) a vlhčené ubrousky,,, pokud prý chcme můžeme mu vzít i svoje oblečky a kosmetiku,,,, ale jinak oblečky se tam dostávájí a kosmetiku asi žádnou moc nepoužívají, prý jen nějakou přísadu do koupele, tak doporučují vzít si olejíček nebo mléko na promazání a mast na opruzeniny,,, toť vše,,,,,
17. kvě 2012 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Já měla pro malou pouze Bepanthen (a mazala jsem tím i sobě bradavky), dále balík papírových plenek (pár jich ale bylo připraveno na pokoji - asi 5ks), 3ks látkových plen (pro případ ublinknutí, pod hlavičku...), 3ks jednorázových přebal. podložek (ale ani jsem je nepoužila, pže jednu jsme dostali, resp. byla nachystaná na přebalováku a vzhledem k tomu, že jsme ji nijak nezašpinili, nebylo třeba ji měnit), balení vlhčených ubrousků a dudlíky:slight_smile: Toť vše. Ono toho ve finále není tolik potřeba... Oblečení pro malou jsme měli erární (košilka, dupačky, zavinka) a dokonce, když se mi zdálo, že je jí zima, přinesli mi i čepičku a pletené bačkůrky. Oblečení na cestu z porodnice měla připravené doma v postýlce - to přivezl manžel a v den odjezdu.
17. kvě 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak včera jsme absolvovali šestitýdenní prohlídku. Všechno je v pořádku, malej pěkně přibírá. Je to cvalda, ale 5kg těsně odolalo, máme 4970g :slight_smile: Akorát bude doktorka sledovat pupík, kvůli pupeční kýle a taky se pořád nemužeme zbavit ulepených očiček.
18. kvě 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yesu Já taky pbrala jen bepanthen a využila jsem ho hlavně já. Ale někteří měli nějaké olejíčky nebo tělový mlíka a je fakt, že malej měl třeba hrozně suché nožičky a kdybych něco sebou měla tak ho asi namažu, ale neměla jsem a v pohodě to vydrželo dom. Po koupání (jednou jsem malého koupala - učila mě to sestřička) tam tělové mlíčko měli, ale mohla jsem mít svoje. Jinak jsem využila ty přebalovací podložky - za prvé pro sebe a za druhé mi malej tu co jsem dostala počůral :slight_smile: no a plínky a ubrousky. Oblečení člověk dostane, když si řekne, klidně v noci. Já teda měla jen pro jistotu ponožečky a jeden kabátek. Ten jsem použila, když si malej v noci ublinkl a mně se s ním nechtělo jet o patro níž pro čistý obleček, tak jsem vzala ten svůj.
18. kvě 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vendy26 omlouvám se, dlouho jsem se neozvala :unamused: Jak jsem to zpětně pročítala, máte trochu trápení s přibíráním, ale neboj, někdy to jde holt pomaleji ... hlavně, že je malá spokojená :wink:
Já pořád odsávám (max po šesti hodinách), protože kojení přímo z prsu nám stále moc nejde (občas to přeci jen zkusím, ale stále to dost bolí) :frowning2: Manžel v tom ale našel výhodu, zapisuje si každé krmení (založil si zvláštní sešit :grinning: ), takže víme kolik toho asi vypije (v průměru se pohybujeme mezi 750 až 800 ml za den). Občas mi ale mléko nestačí (když méně jím a piju, tak je to znát), takže jí uděláme Sunar, to pak spí jak zabitá i 4 hodiny. Snad nám to ještě chvíli vydrží, je to časově náročné (čištění lahviček a odsávání), ale chtěla bych jí alespoň 3 měsíce dávat svoje mléko ...

Ohledně laktační poradkyně - mluvila jsem s ní jen po telefonu, domů mi nakonec nepřijela a zrovna moc mi její rada nepomohla :frowning2: Radila mi, že mám malé více stáhnout bradičku dolů a kojení nebude bolet ... no v praxi to teda moc nefunguje :frowning2:

Tento víkend jsem měla ještě další problém - v pátek jsem lehla s horečkou (38,5), bylo mi zle jak při chřipce a měla jsem bolavá a ztvrdlá prsa :frowning2: Naštěstí pomohl paralen, spánek, odpočinek a časté odsávání (manžel se na internetu nachytřil a tvrdil, že to je nejspíš zánět v prsu, ale do dvou dnů by to mělo zmizet, jinak bych musela pro ATB) Naštěstí je mi už dneska fajn :slight_smile:
20. kvě 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Ahoj holky... ja taky moc nestiham...jsme trochu KO :slight_smile: nastesti malej ted hodne spinka, takze aspon neco...jeste jsem trochu bolava, ale uz se to da, nastesti. Ale zadna sranda to teda nebyla, ale super ze uz jsme doma... uz jsme se i rozkojili, ale byl to boj a bz odsavacky bych asi umrela bolesti...ale uz se to taky lepsi :slight_smile:
20. kvě 2012 v 19:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@carrynka předně blahopřeju k miminku :slight_smile: a chtěla jsem se zeptat, zda si tedy pořizovat odsávačku i když nevím, co a jak bude? zrovna jsem to řešila, zda ji pořizovat ještě před porodem nebo až pak dle situace... děkuju za radu :sweat_smile:
21. kvě 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucuschka no za mně si ji určitě pořiď, kojení z ezačátku je dost mazec a bradavky fakt bolí...já první 3 dny kojení probrečela... ale i když třeba nekoupíš, tak pak si ji můžeš pořídit kdyby tě prsa taky bolely... já mám teď celkem i hodně mlíka a prcek nestíhá papat, takže občas musím taky odstříkat...takže za mně odsávačku určitě jo :slight_smile:
21. kvě 2012 ve 13:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka děkuju :slight_smile: přece jen máš větší zkušenosti než já :slight_smile:
21. kvě 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucuschka Pokial by si nechcela zbytocne kupovat, tak odsavacky sa daju aj pozicat - napr. v pobocke Laktacnej ligy, v Agenture Vetrnik apod...niekedy ju naozaj netreba, niekedy ju clovek vyuzije len parkrat, ale niekto ju pouziva casto. Ja osobne by som asi pockala, ako sa situacia vyvinie. V porodnici odsavacky maju a doma uvidis, ako sa ti bude darit a ako sa budes citit. V ramci Brna su niektore lekarne otvorene nonstop, obchody tiez, takze nie je problem ju kupit.
21. kvě 2012 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se po dlouhé odmlce chlubím - 2/5 se narodil šimonek a sárinka. všechno bylo jinak, než jak se plánovalo, ale zvládli jsme to všichni :slight_smile:
21. kvě 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek