• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@yesu je tak to me tesiiiii:slight_smile: :slight_smile: dame kavu jeden den nebo cajik :slight_smile:
22. kvě 2012 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mohla bych poprosit zkušenější maminky o kontakty na dětské lékaře v Brně? Momentálně bydlíme v Černých Polích, ale pokud to bude zkušený lékař, tak klidně budeme dojíždět. Předem děkujůůů.
22. kvě 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucuschka mrkni se na znamylekar.cz, tam jsou recenze i na detske doktory... jinak zkusenosti zatim nemam, takze nemuzu doporucit...
22. kvě 2012 v 09:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka děkuju za radu - taky možnost... jen nevím, jak dalece se tomu dá věřit...
22. kvě 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucuschka Ahoj, co se týče Dr. tak my bydlíme v Králově poli a chodím k dr.Bartůňkové je hodně pečlivá a jsem s ni moc spokojená jen je hrozně ukecaná :slight_smile: a jinak kamarádka chodi k dr.Remundové a nemuže si ji vynachválit myslím že ta je v centru :slight_smile: www.remundova.cz
22. kvě 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucuschka My dojíždíme z Tišnově k MUDr. Zelené. Sídlí na Hlavním nádraží a je fajn. Chodila jsem k ní jako dítě a teď tam chodím se synem. Zatím jsem s ní spokojená. Dá se s ní cokoli probrat. Vyslechne, poradí. Ona i sestřička se k dětem chovají moc hezky a s pochopením.
22. kvě 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, sice nejsem z Brna, ale ze ZL, ale pojedem na Ignis Brunensis a o víkendu bych chtěla oběhat nějaké obchůdky, bazárky s věcma pro mimčo. Doporučíte mi nějaké tipy? Zajímá mě jak výbavička, tak i kočárek, postýlka... prostě všechno :slight_smile: Děkuji moc!
Hezké těhulkování a nebo mamikování všem :grinning:
22. kvě 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oktarina Ahoj :slight_smile:

Záleží kolik chceš do kočárku, příp. výbavičky investovat, pokud pojedete do Olympie, tak tam doporučuju mrknout do HM, Lindexu, KappAhl a Puntanely - ta má 2 patra a nahoře mají skvělé věci, ale spíš značkovější, i když já mám od nich skvělé capačky za 150,- což je bezva cena na to jak jsou hezké. Minimálně mají před obchodem zadarmo brožurky od Babywebu :slight_smile:

Ve Vaňkovce koupíš něco maximálně v CA, jinak je to tam pro děti zoufalé.

Kočárky se mi líbily v Babyparku v Campusu v Bohunicích, ochotné prodavačky, které s náma kočárky vydržely skládat a testovat opravdu dlouho, nakonec jsme si tam vybrali. www.babypark.cz

Holky si hodně pochvalujou Sam Baby a Baby Car - kontakty na jejich www stránkách. Mně se líbilo v BabyCaru, mám od nich např přebalovací tašku od Emitexu v super ceně, mají spoustu zboží v rozumných cenách. No a pak Ikea - na postýlku, povlečení, atp.
22. kvě 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pitrson ráda, ale vidím to asi až s kočárkama, teď mám furt nějaký zdravotní problémy :unamused:
22. kvě 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu klido muze byt :slight_smile: hlavne se setri.... :slight_smile: at jste v poradku....
22. kvě 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oktarina no já oběhala plno obchodů v Brně a nejvíc spokojení jsme byli v sam baby v komárově,, máme od tama plno věcí včetně kočárku a myslím, že i ceny tam mají hodně slušné :slight_smile:

k tomu kojícímu polštáři -- mám ten veliký, za 200,- z aukra, je ale jak nový a už hoodně dlouho s ním spinkám já,,, je to dobrá podpěra,, mezi nohy, když spím na boku,,, :slight_smile:
22. kvě 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
:slight_smile: Jee holky ja vam tak zavidim ze uz to mate nektere za sebou :slight_smile: ja si rikam kdy to pride a porad nic....jinak to pocasi je dneska peknej hnus... :frowning2:
22. kvě 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrson a já Ti zavídím, že už to máš za pár :slight_smile: já bych teď klidně měsíc posunula dopředu :slight_smile:
22. kvě 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zatla zuby a celý den kojila jen z prsou, ze začátku dobrý, ale odpoledne už jsem se zase kroutila bolestí :unamused: No ale trénovat budeme dál, Anička se tvářila spokojeně :slight_smile:
22. kvě 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@clara.7 Klárko jsi bojovník, držím palce!
23. kvě 2012 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky
@carrynka Všem novým maminkám gratuluji k mrňouskům a vítám je mezi námi! :slight_smile:

@clara.7 Tak snad se to kojení zlepší, jsi opravdu bojovnice! :slight_smile:
23. kvě 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
holky, když chci malýho přihlásit na MÚ kvůli těm odpadům, kde s eto dělá? Ve městě nebo na úřadě v té čtvrti kde bydlíte? Nemůžu se na netu dohledat...
23. kvě 2012 v 09:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka Kájo, oni ho budou mít v databázi stejně nejdrřív za měsíc, takže nemusíš spěchat a stačí poslat převodem poměrnou část z těch 500,- - variabilní symbol je RC.

http://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-rozvoje-mesta/odbor-zivotniho-prostredi/oddeleni-spravy-poplatku-za-komunalni-odpad/mistni-poplatek-za-provoz-systemu-nakladani-s-komunalnim-odpadem/uhrada-poplatku-za-komunalni-odpad/
23. kvě 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabbika aha, ja myslela prave ze to nejak specha...
23. kvě 2012 v 10:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka Da sa to vybavit elektronicky, nemusis sa nikam hnat. Aspon nejake pozitivum :slight_smile:
23. kvě 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nevíte o nějaké "neprofi" fotografce v Brně nebo okolí?
23. kvě 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jestli máte některá hodně uplakané miminko, jako jsme měli my, tak doporučuji knížku Nejšťastnější miminko od Karpa. U nás ty jeho zkušenosti a postřehy o 4. trimestru platily do puntíku. Náš malej nikdy neusnul sám ani jako miminko a nyní jsme měli 3 měsíce a už se to 2x zadařilo, což je neskutečný úspěch. Díky zafixovaným ručičkám nejen že přestal plakat, ale už od 2,5 měsíců spává celou noc. Uspím ho mezi 7 a 8 večer a ráno se vzbudí mezi 5 a 7 hodinou. Člověk sice musí brát některé jeho pasáže s nadhledem, ale v tom základu to u nás fakt bylo trefný.
24. kvě 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jancip kouknu se po ní :slight_smile: malá nám taky nechce sama moc spát, nechá se chovat aby usnula a většinou jí vzbudí právě poletující ručičky.
24. kvě 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Náš malej usnul jedině "dlachněním" v náručí a to ještě mnohdy s brekem. Vždycky jsem záviděla maminkám, jak jim miminka usnou téměř kdekoliv. To fakt neznáme. Takže jak začal být unavenej, musela jsem zavinout a udlachnit v náruči a nejlépe ještě u toho chodit nebo skákat na balónu...Teprve v úterý přesně ve 3m usnul poprvé sám v koši. Před tím se ale pořádně zababušil:slight_smile:
24. kvě 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ještě foto:slight_smile:
24. kvě 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
To se nepovedlo
24. kvě 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@jancip prvni dcerka zasadne usinala s dekou pres oblicej.. i v aute.. me to strasne nervovalo ze se udusi - zvlast v lete.. 40stupnu v aute a ona deku pres hlavu a nejlepe jeste omotanou :slight_smile: pak sem to vzdala a nechala ji.. usinala bez place a ja vzdy jen musela cekat az opravdu zapadne hluboko a pak ji jit odbalit.. dnes uz to nedela :sunglasses: jen kdyz je opravdu hooodne na nas nastvana :grinning: tak ji to asi uklidnuje..
ale to az temer v roce!!!!! do te doby u nas peklo, usinala na prsu, na rukach.. proste jak to slo.. ten prvni rok byl des bes.. nejhorsi asi prvni 3 mesice.. pak se to zaclo lepsit a v roce uz ok..
ted druhy andilek - ja porad nechapu jak muzu mit takove stesti :slight_smile: jen teda ji trapi brisko, ale i tak nerve jen knoura.. trpi tise :slight_smile: fakt nevim pokom je?! my oba nervaci a mame takove trpelive miloucke ditko :grinning:
24. kvě 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Janci, to je totalne skvela kniha, nam tiez moc pomohla. Mali by si ju ale precitat tiez babicky, tchyne a podobne... Suhlasim s tebou, ze niektore veci v nej treba brat s rezervou, ale inak sme si dokazali s nasim prvym malym poradit. Hlavne ta fixacia ruciciek bola neocenitelna. My sme maleho uspavali jedine tak, ze bol pevne zavinuty a hopsali sme na balone...Druhe dieta mi toto absolutne nepotrebuje, skor mu to vadi.

@kaeth01 Ja som tiez nervak, takze ked chyti prvy synacik hysterak, musim si opakovat - su to moje geny! :grinning:
24. kvě 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01
@nae

Já jsem právě kliďas, tak jsem si říkala, čím jsem si zasloužila tak uplakané náročné miminko...ale teď už je to sluníčko. :slight_smile:
24. kvě 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu ahoj, zkus profioko.net. Radka Hlaváčka, je to fajn chlap, a fotí krásný fotky za lidový ceny, teď tam půjdeme na další focení, tentokrát už s dcerou, předtím nám fotil můj pupek :slight_smile:
27. kvě 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek