• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@nae
tak jsem diky tvemu prispevku o ockovani konecne premohla lenost a vlezla do Talcinych papiru abych porovnala ockovaci kalendare :wink: ockovani samo o sobe je stejne! kupodivu dokonce i stejne farmaceuticke firny - coz cumim protoze i dr. se pozastavovala ze je to vzacne a ojedinele najit dve zeme co pouzivaji stejne firmy.. no takze to je jen k plusu.. akorat teda mame(tady v CR) tu 3. a 4. davku hezavakciny pekne nabouchanou na sebe!! my meli rozestup 2 roky mezi poslednima davkama.. a to same s MMR (spalnicky,priusnice,zardenky) - za me je toto ta nejrizikovejsi davka :unamused: takze ja asi budu narocna na posunovani tech nasledujicich davek.. doporucuje se pockat 6-10 mesicu - tak to u me bude rok a pul minimalne :grinning: at ze me ma nase dr. taky trochu radost..
jinak musim rict ze na tom nejsme az tak spatne jako zeme s tim povinnym ockovanim.. jen je tu podle me zbytecne rozsireny nazor mezi maminkama, ze cim vice ockovani do deticek narovou tim lepe pro ne delaji.. coz je teda smutne :frowning2: povinne ockovani je podle me vice nez dost.. ale chapu ze tohle si musi vyresit kazdy sam...
30. kvě 2012 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Budu trošku mimo téma, ale kde jste kupovaly kojící podprsenky, kde se dají zkusit..děkuju...
30. kvě 2012 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Legislativne je CR na tom lepsie ako v SR, v podstate momentalne za odmietnutie ockovania by nemal hrozit postih, a to ani financny. Tu upravuje ockovaciu povinnost "len" vyhlaska. Na Slovensku je to o nieco horsie a tam momentalne prebieha tichy boj (tichy pre verejnost) anti-ockovaci rodicia vs. hygiena vs. media vs. vsetko ostatne. Kde ste zili predtym, ak sa smiem spytat? Inak mas pravdu, kazdy si to musi vyriesit sam v sebe... akurat ta medialna masaz je fakt masaz... Pri prvom som to neriesila, ale postupne som sa s problematikou ockovania zacala viac zoznamovat.
30. kvě 2012 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonisko vubec ne mimo tema!! tohle me taky zajima :slight_smile:
30. kvě 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simonisko
@kaeth01 Ženy, tento problém jsem úspěčně vyřešila tento týden :slight_smile: Koupila jsem podprsenku v HM v Olympii (ale ne v oddělení těhotenského oblečení, mají teď ten stojan normálně u prádla), měli tam víc druhů, povedlo se mi sehnat vystuženou bez kostic za 399,-, což je podle mě super cena. Meli tam i spoustu jiných, ale většinou nevystužených bavlněných - já na ně nejsem zvyklá, ale nevypadaly zle.

A pak mají krásnou kojící v Triumphu, akorát je kolem 800 - 900,- , ve Vaňkovce jich mají dost i k vyzkoušení, sedí parádně, ale protože je dražší nechávám si její koupi až po porodu, kdyby byl třeba problém s mlíkem, nebo se prsa nějak dramaticky zvětšily. Tož tak :slight_smile:

http://www.triumph.com/cz/cs/2408.html

Jo a prý se dají sehnat podprdy i v MS, ale tam jsem osobně nebyla, takže nevím jaká je realita. Na doma budu používat normální sportovní podprsenku z Tchiba, stejně je nejpohodlnější...:slight_smile:
31. kvě 2012 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika diky za info! ja na doma taky pouzivam obycejne sportovni podprsenky.. je to nejpohodlnejsi.. jinak kojici podprdy mam celkem 2 a chtela sem jeste prikoupit, ale za ty prachy no nevim.. :unamused: treba jeste narazim na neco levnejsiho..
31. kvě 2012 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si koupila dvě v CaA a byly mi k ničemu. Mám hodně velká prsa a jakmile nemám podprsenku s kosticí, tak nic nedrží a posunuje se všemi směry (hlavně když jsem si lehla). Takže jsem používala svoje normální vystužené.
31. kvě 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 No právě, dost peněz za něco, co se mi ani nelíbí :slight_smile:

Ale jinak hezké zboží je ještě tady...tam taky okukuju...http://www.johany.cz/materske-podprsenky-basic/
31. kvě 2012 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonisko já kupovala těhu kalhotky v Pompo (např. Olympie)- mají tam akci na kalhoty a myslím i na ty kojicí podprdy :slight_smile: http://www.pompo.cz/seznam.asp?hledanyText=kalhotky&x=0&y=0 ; http://www.pompo.cz/seznam.asp?hledanyText=podprsenka&x=0&y=0
31. kvě 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to riskla a koupila si kojící podprdu před porodem na internetu s tím, že košíčky jsou o 2 velikosti větší a obvod o jednu. Překvapivě jsem se celkem trefila a teď mám objednánu druhou - jen obvod už jsem nebrala větší, vrátil se mi můj :slight_smile: V obchodě jsem se sice dívala, ale když jsem řekla, že potřebuju velikost 75G, tak prodavačky jen kroutily hlavama, že nic takového nevedou :unamused:
Objednala jsem tuto: http://www.sweetbaby.cz/detail.php?zbozi=3999545
31. kvě 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika
@lucuschka Dík holky...zkusím se tam mrknout...jenom nevím, jestli to má smysl...ale jak píše @clara.7 , zkusím koupit o číslo nebo dvě větší, ať v té porodnici vůbec něco mám...
A ještě mám jednu otázku, je v Brně nějaká lékárna, kde nakoupím všechno od vložek po sudocrem, aniž bych to u nich musela objednávat? Nemám ještě vůbec nic a měla bych začít, když holky z červencovek už začínají rodit...
31. kvě 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonisko já mám dobrý zkušenosti s lékárnou, která je i na netu www.samoleceni.cz ať už objednávám nebo se tam stavím... zkus to - odběrní místo i prodej je vedle Tesca u Vaňkovky
31. kvě 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucuschka Mrknu, dík...napadla mě lékárna v nemocnici na Obilňáku, tak by mohli mít všechno...
31. kvě 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonisko já většinou vybírám to, co mám nejsjízdnější a tak :slight_smile: zatím taky nic nemám a teprve začínám sepisovat a brzy asi i nakupovat... jen pokrýt všechno potřebné-to bude fuška :confounded:
31. kvě 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Hlavně toho moc nenakupujte a moc nedejte na známé, co je potřeba. Ono se dá vždy přikupovat. Nejednou se mi stalo, že to, co často používají moje kamarádky, já naopak vůbec a obráceně....A stejně tak příprava přebalovacího pultíku s věcmi. Nemá cenu to nějak extra skládat a rovnat, protože si to čověk stejně přizpůsobí a přeskládá podlě své potřeby, až přijede z porodnice.
31. kvě 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@simonisko já si zatím kojící podprdu nekupovala,,,,, koupila jsemsi dvě sportovní, taková ta bolérka, paní v obchodě mi říkala, že je hodně holky využívají i jako kojící,,,, nosím je už teď, bo nikde netlačí, netáhnou,,, a unosím je i potom,,,, pokud mi to nebude vyhovovat, tak teprve potom koupím kojící,,,, :slight_smile:
31. kvě 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simonisko Jojo, už několik červencovek porodilo :slight_smile: Já jsem to objednávala z www.lekarna.cz a vyzvedla jsem si to pak osobně na Kounicově (vedle Billy u MZK).

Jinak jestli Ti můžu poradit, tak pokud se rozhodneš pořídit porodnické vložky Samu, tak bacha na velikost, já koupila omylem jeden balík mini - nenapadlo mě že je mají ve cíce velikostech a ten mi předpokládám bude k ničemu. Jinak jsem brala Batist a ty se mi zdají ok. Někde v lékárnách - možná právě na tom Obilňáku se prý dají sehnat přímo ty co se dodávají do porodnic.
31. kvě 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ja som si kupila kedysi akurat dve podprdy na kojenie, a to v obchode typu Centrum - take obyc bavlnene nevystuzene. Boli mi naprd(s prepacenim), pretoze jednak sa mi po prani trochu zrazili a uz sa mi nenosili moc pohodlne, a za druhe ma dost vytacala ta manipulacia s nimi - proste sa mi tazko zapinali a rozopinali jednou rukou, a hlavne ked som este musela nosit aj vlozky do podprsenky. Kto ma ale vacsie prsia, urcite takuto podprsenku oceni. Ja som skoncila pri sportovej podprsenke, to je pre nervakov mojho typu to prave orechove, sup dole, sup hore, ziadne zlozite zapinanie. :sunglasses:
31. kvě 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13 Já mám taky zatím sportovní, na doma bomba, ale nedokážu si představit, jak si tu pevnou gumu vytahuju...asi nákup nechám až po porodu, zatím mám velikost pořád stejnou, ale člověk nikdy neví...

@gabbika Tam sem se dívala, ale připadá mi, že tam nemají všechno, co budu potřebovat... :grinning:
No mám v plánu koupit ty Batist, holky si je tu nejvíc chválí...a k tomu ty plkny Tena..bude to ještě zajímavý... :grinning: :grinning:
31. kvě 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonisko no mě jde tou sportovní lehce vytáhnout jak horem tak i spodem,,,není to úplně pevný,,,
31. kvě 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonisko ja teda mam sportovni takove lehounke a stahuju je dolu, ne nahoru.. to u tvych nejde?
jo a jeste k vlozkam - kup ty obycejne a pak si porid nejake fajn vlozky uz na posledni den v porodnici i na doma - ja se na to ptala sestry kdyz sem 3ti den prestala pouzivat ty prkna jestli je to ok a rikala ze jo.. ty prkna jsou naprd a je fuk jak kvalitni nebo drahy budou :slight_smile:

@nae ja teda na ty sportovni taky nedam dopustit, jen teda ty kojenecke vypadaji lepe pod nekteryma halenkama nebo trickama.. jinak se jim taky vyhybam.. zapinat je jednou rukou a drzet dite druhou - to je opravdu mazec!
31. kvě 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simonisko Poviem ti, nevidela som nic viac antisexi, ako su tie sietovane kalhotky :slight_smile: Ale je to zazrak :grinning:
31. kvě 2012 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01 ony právě ani nebyly moc drahé,, kupovala jsem je v Omeze na svoboďáku,,, nosím to i do triček se velkým výstřihem, aby mi nelezly moc prsa ven :slight_smile: uvidím, třeba mi to pak při kojo nebude vyhovovat,, a kdo ví jak dlouho a jestli budu kojit,,, to takhle dopředu asi nikdo,,, takže při nejhorším přikoupím ty kojící,,,,
31. kvě 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 mas rozhodne hezci prsa jak ja :wink: po prvnim diteti uz tvar fakt nedrzi.. a ted jsou jak nalite zajeci usi :grinning: ta podpora je u me fakt treba.. ale jinak verim ze i ty sportovni muzou vypadat na nekom pekne pod trickem!!
31. kvě 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13
@kaeth01 Já mám tyhle:http://www.carriwell.cz/podprsenky/podprsenka-tehotenska-bezesva-c3500-3508
A ta spodní guma je docela pevná, takže to moc vyhrnout nejde...

@nae S tím počítám... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
31. kvě 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonisko hmm tak to neni asi nejlepsi na kojeni.. ja mam neco takoveho (jak sem vlozila link) jen se spagetovyma raminkama, takze se mi to stahuje zhora fakt dobre.. tohle sem jen v rychlosti nasla na netu - neco nejpodobnejsiho tomu co mam :slight_smile: a bez kostic teda..

http://www.charmemode.cz/damske-pradlo/podprsenky/podprsenky-s-kosticemi/naturana---sportovni-podprsenka-5127_9844.html
31. kvě 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonisko
@kaeth01 já mám tuhle http://www.linia.cz/podprsenky/damske-spodni-pradlo/podprsenka-paula-101,1000011.html, černou a modrou,,,, no moje prsa právě zase tak pevný nejsou, ,a to nemám ještě dítě,,,, nějak rychle mi v pubertě vyrostly, takže na nich mám strie a o pevnosti bych hooodně pochybovala :( takže to nechci vidět po kojení :( to abych si našetřila na plastiku,,,, :slight_smile:
31. kvě 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01
@romca13 Já právě na normální nošení potřebuju nějakou pevnou s kosticema...a ty strie mám taky, brala jsem prášky a během týdne jsem přibrala 10kg a nejvíc to odnesly boky a prsa...a málokterá podprsenka mi sedí, proto se mi moc nechce objednávat na netu a raději bych si ji nejdřív zkusila...
31. kvě 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonisko jjjá taky bez zkoušky nekoupím nic,,, ,, teď mají v rossmannu akci,ale tam to není kde zkusit a mě se hlavně ani nechce do města se na ně jít podívat,,,
31. kvě 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Já mám teda město hodně blízko, ale taky se mi nechce...asi to fakt nechám až po porodu... :grinning:
31. kvě 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek