• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@gabbika No už byla pěkně otočáná a žeprej má dost místa, takže rotuje dál....no mě doktorka říkala, že mi ji můžou přetočit přes břicho násilím, ale že je to na hospitalizaci, kdyby náhodou bylo potřeba udělat rychle císaře...to sem taky slyšela...a navíc já chci rodit u Milošů a tam to už tuplem moc nedělají...ale u mě je to složitější, mám nemocný střeva, takže se musím domluvit dopředu, co by bylo nejlepší..a ještě prosím co je KP?Nějak mi to nezapaluje... :grinning:
12. čer 2012 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Konec pánevní :grinning: Tak to otáčení bych asi taky nedala, to radši ten císař...nepřijde mi to 2x bezpečné...
12. čer 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: už jsem moc dlouho doma...no uvidíme, rozhodně to bude ještě sranda, páč mě matce taky otáčeli a nakonec taky císař...
12. čer 2012 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonisko Hehe, já jsem zjevně taky dlouho doma, buď v klidu :wink:
12. čer 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zrovna jsem koukla na Facebook a Romča (romca13) už je maminkou! Možná už to víte, ale pro jistotu to dávám i tady. Tatínek dal na FB nějaké fotečky, vyčetla jsem akorát, že malý maminku potrápil, ale že jsou oba v pořádku. No a podle fotky vypadají oba úžasně :wink:
12. čer 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@romca13 Velká gratulace další mamince! :slight_smile: A Davídka vítám na světě, hodně štěstíčka a zdravíčka! Na disk. EPINO jsem četla o ne zrovna snadném porodu a dlouhém šití, ale Davídek ti to jistě hned vynahradil! Přeji tedy i brzké "uzdravení"! A tak se tedy myslím zadařilo na termín výročí vaší svatby...? :slight_smile: Davídek si to tedy uměl vybrat...
@simonisko Na otáčení jsem slyšela spoustu názorů a ani jeden pozitivní, takže určitě je lepší císař - za mě.
13. čer 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@m.artina tak nam sem hod fotku at se taky pokochame :slight_smile:
@romca13 gratuluju :slight_smile:
13. čer 2012 ve 14:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simonisko ja mela Kubika taky KP, v Bohunicich miminka zkouseji otocit, ale v Prostejove mi primar rikal ze je to hodne riskantni, ze oni to nedelaji, takze nakonec ten cisar... miminko se muz ezamotat do snury, prip muze mit nejake pohmozdeniny, hold je to neprirozeny zasah...tak jsem nakonec rada ze jsem an to otoceni nesla, ale ty mas jeste chvilku cas :slight_smile:
13. čer 2012 ve 14:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hanuu @yesu holky, to bychom mohli nekdy vyrazit spolecne s kocarkama ne? :slight_smile: Nevim, kdo tu jeste psal ze je z Bystrce :slight_smile:
13. čer 2012 ve 14:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka já jsem z Kohoutek, ale určitě můžem, akorát my budem moct ven až tak za tři týdny...
13. čer 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@yesu v poho, ja teda chodila s malym ven celkem brzo, at si zvyka...ale ten vas je malinkej :slight_smile: ja mela za to ze jsi psala, ze z Bystrce...jsem popleta :slight_smile: Ale to neva, do Kohoutovic to je taky kousek :slight_smile:
13. čer 2012 ve 14:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka Kájo já se Ti hlásím do party až náš malušák vyleze, jsem z Bystrce, ale myslím, že to tak 2 -3 týdny potrvá než se mu zachce :slight_smile:
13. čer 2012 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabbika jasny, pak vyrazime... tady je vzdousek celkem v pohode, takze ja vyrazila ven celkem brzo...davam i malyho spavat na balkon a je tam spokojenej :slight_smile:
13. čer 2012 ve 14:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka To ráda slyším, s tím balkonem to mám taky v plánu, četla jsem, že pokud je miminko ok může člověk vyrazit v podstatě hned po porodu.

@yesu Peti a ty s malým nesmíš ven proč, kvůli tomu že je nedonošený?
13. čer 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul No asi to nic moc nebude, když mi gyndařka říkala, že mi to rozhodně nedoporučuje....
@carrynka No já doufám, že si to ještě rozmyslí...já jsem teda s císařem počítala od začátku, takže by mi to ani nevadilo...
13. čer 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Protože miminka by měly jít ven až budou mít 3kg a to my budem mít tak za 14 dní...
13. čer 2012 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yesu aha, to jsem nevěděla...
13. čer 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka Moc ráda bych tu fotku hodila, ale viděla jsem jí pouze na Romčině FB, a protože se tolik ještě neznáme, tak si bez jejího souhlasu netroufnu tu fotku stáhnout. Ale věřím, že se tady brzy objeví :wink:
13. čer 2012 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Na to otáčení jsem slyšela taky hodně názorů. že prý to dost bolí a nemusí to vždy vyjít. Hospitalizuje se proto, aby se mohly dělat monitory, zda je miminko v pořádku, takže z nějakého nebezpečí bych asi neměla strach. Nedělají to všichni, jen zkušení doktoři...Asi bych to ale riskla, protože zadečkem napřed bych rodit moc nechtěla. A pro mnohé lékaře to není důvod k císaři. Navíc i já sama bych se chtěla vyhnout císaři co nejvíce, pokud by to samozřejmě bylo možné.
13. čer 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika jj od třech kil se doporučuje ven, přestože je pěkně a mně dokonce doktorka řekla, že ne dřív jak desátý den, ale když se narodil Adam, bylo to v září a bylo pěkně tak v sedmi dnech jsme ho začali dávat na zahradu na sluníčko a na první velkou prochajdu jsme vyrazili v 10 dnech (přes 3 kg teda měl už když jsme jeli z porodnice). :slight_smile:
13. čer 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, miminka smí ven až od 3kg, nicméně jak to bylo u nás?:slight_smile: Při propuštění z porodky měla malá 2870gr, 16.4. byl u nás na první návštěvě dr. (to bylo malé 6 dnů) a říkal, že ven už můžem, že 3 kg už určitě má (má totiž docela buclaté tvářičky), tak jsme hned druhý den vyrazili - na asi 30 minut, další den 1,5 hod., další den 2 hod. a pak už normálně bez hlídání času. Při další poradně ve 14ti dnech měla malá 2990gr a přežila to:slight_smile: Nicméně, kdybych věděla, že 3kg ještě nemá, počkala bych a ven bych s ní určitě nešla.
@gabbika
@yesu
@misaskul
14. čer 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky!
Včera jsem si psala chvíli s Romčou (romca13) a prosila mě, abych vám všem vyřídila její a Davídkovy pozdravy! Oba jsou v pořádku, Romča však měla hodně náročný porod, je dost potrhaná a ještě nemůže moc chodit, takže zatím Davídka nemá u sebe a v porodnici kvůli toho zůstanou o pár dnů déle.
15. čer 2012 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina Marti díky za zprávu, chudák Romča, snad se ro rychle zhojí a bude fit :unamused:

Jinak holky z Bystrce, objevila jsem, že je na Kamechách dětská kavárna a vypadá dobře :slight_smile:
http://www.kavarna-svetluska.cz/
15. čer 2012 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina tak ji pozdravuj, vyřiď gratulace a brzké zahojení :slight_smile: hlavně, že jsou zdraví :slight_smile:
15. čer 2012 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina Děkujem za zprávu. Je mi moc líto, že měla těžkej porod, ale Davídek jí vše určitě vynahradí! Moc ji pozdravuj a Davídkovi pohlazení na tvářičku :dizzy_face:
15. čer 2012 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabbika jj tu znam, to je hned u nas :slight_smile:
15. čer 2012 v 08:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika @carrynka jé, tak kolem ní jezdím s kočárkem a chtěla jsem vám o ní napsat. jinak bych počkala ještě na Gabču a nevím jestli je ještě někdo z okolí a byla bych pro nějaké společné posezení.
15. čer 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hanuu ja jsem pro... mela jsem pocit, ze je nas tu z Bystrce vic...
15. čer 2012 v 15:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu
@carrynka Super, tak se budu těšit, snad maličký vyleze co nejdřív ať si pořádně užijeme tu zahrádku :wink:
15. čer 2012 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky holky,, tak se hlásím z domu, dnes nás pustili,,, no ještě sice moc nechodím,ale nějak to snad zvládneme,,, příští týden mi přijdeme pomoct mamča, tak to určo dáme,, no porod,, mazec,,, ale věřím, že bude líp, že se všechno zhojí a hlava dá dopořádku a budemesi užívat miláčka našeho,,, házím pár foteček,,,
15. čer 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek