• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
15. čer 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@romca13 ten je krásnej. ať jsi brzo v pořádku! gratuluju!
15. čer 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabbika uvidis kdy se prckovi bude chtit na svet :slight_smile:
@romca13 gratuluju :slight_smile: az budes mit cas tak prihod popis porodu jak to probihalo... asi to nebylo jednoduchy, ale za chvilku na to zapomenes a budes si uzivat prcka :slight_smile:
15. čer 2012 v 19:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@romca13 nevim jestli jsem prehlidla, ale jak se prcek jmenuje? A jaky ma miry? :slight_smile:
15. čer 2012 v 19:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka měl 3,65 kg a 51cm,,,,, no porod byl dost šílenej,,, ještě asi dlouho se budu dávat do kupy,, ale snad to půjde a věřím, že bude líp...
15. čer 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romca13 a hroznej porod byl proc?
15. čer 2012 ve 20:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Romi, ještě jednou moc gratuluju! Určitě bude brzy dobře, den ode dne bude líp. Něco se u porodu pokazilo?
15. čer 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13 Romčo ještě jednou gratuluju a držím palce, ať rekonvalescence proběhne rychle...začínám mít teda i po Tvém očividně nelehkém porodu nahnáno :confounded:
15. čer 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika Gabi, neblázni, každý porod je jiný! Bude to ok!!!
15. čer 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Gratulace a na tu že šel Davídek o cca 10 dní dřív (i když den sem den tam - tomu se nikdy nedá stopro věřit) tak je to teda kus chlapa! Ať Vám děla jen a jen radost, na fotkách jste všichni moc šťastni... :slight_smile: A kdy se teda narodil? Na výročí nebo den před? Pustili vás tedy brzo, na to že jsi neměla zrovna lehký porod, ale jak píšeš Davídek Vám to všechno vynahradí, děti jsou to nejkrásnější co člověka může potkat... Hodně zdravíčka! :slight_smile:
15. čer 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 Vendy díky za podporu, doteď jsem ten porod nějak neřešila, ale asi ten strach z něj aspoň na chvíli přijít musel...upřímně doufám, že budu mít porod jako ty :wink:
16. čer 2012 v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Taky gratuluji a hlavně ať teď prďolka hodně spinká a moc nepláče, aby jsi se dala trochu do kupy.
16. čer 2012 v 06:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13 Romi, super, že už jste doma. Davídek je úžasný. Těším se, až bude i naše malé na světě a budeme kočárkovat v Akátkách :wink:
16. čer 2012 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
No, zezačátku jsem se vůbec neotvírala, i když bolesti byly už dost silné, píchli mi nakonec epidural, aby se to urychlilo, jenže z toho jsem měla strach kvůli těm mým závratím,, no nakonec jsem se otevřela, ale 2. doba porodní u nás trvala dost dlouho, začlo se tlačit ve 3 a malej se narodil až v 4:55 - měla jsem krátké kontrakce, tak mi nešel vytlačit , pořád se vracel zpět, já už neměla sílu tlačit, nakonec šli pro kleště, nastřili mě, ale ještě zkusili mi pomoct rukou, takže do mě celou strčili a tahali ho ven,,, no a jak nešel moc ven , tak mě hodně potrhal uvnitř ..... samotnej porod když to tak vezmu zpětně ani tak hrozný nebyl, spíš to potom,,, šili mě 45 minut hlavně vevnitř, celej spodek mám jednu mega fialovou modřinu a otok takovej že nedám nohy k sobě, ale už se to lepší, začala jsem pomalu chodit,,,, jen mě právě začly ty silné závratě, proto jsem mělýho ani neměla u sebe a nosili mi ho jen na kojo,,, no ale pustili nás, bo nemají lůžka a rodí se tam hrozněmoc, takže jsme doma,,,,,,,,zatím budu potřebovat,aby u nás ještě někdo byl, než se dám do kupy,ale otok už pomalu mizí a to šití, kvůli kterýmu si nemůžu zatím sednout snad taky pomalu se zahojí,,,,no ještě ta hlava aby se dala do kupy,,,,

jinak určo z porodu strach nemějte,,,byly tam ženský, který rodily se vším všudy hodinu a šlo to jak po másle,,,takže určo to bude v pohodě,,,,
16. čer 2012 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 moc gratuluju a přeju hodně zdravíčka a brzké zotavení po porodu :slight_smile:
16. čer 2012 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika Jasně, mysli pozitivně! Myslím, že na celkový počet porodů, je těch opravdu těžkých malinko, tak proč bys měla být zrovna ty mezi nimi? Podívej i Romča píše, že porod jako takový vlastně tak hrozný nebyl, za což ji teda obdivuju, když to čtu, sranda to asi nebyla. Ale kdyby měla delší kontrakce, při kterých by mohla pořádně tlačit, určitě by to dopadlo jinak! Nic nečti, žádný horor storky o porodech. Vše je tak indivindi, že z toho budeš mít akorát stres. Vím, že se mi to lehce říká, ale já se vždy porodu bála jak čert kříže, jednu dobu (ještě dávno před těhu) jsem byla rozhodnutá, že já prostě přirozeně rodit nebudu a že si někde uplatím císaře (no blbka) :grinning: :grinning: Před porodem jsem občas strach pocítila, ale přesně jak píšu, prostě jsem se tématu porod vyhýbala, nic nečetla...fakt to nemá cenu, každý to má jinak, každý je jiný - někdo může napsat, že při bolesti myslel, že chcípne, někdo jiný by třeba při stejné bolesti napsal, že se to dalo... Budu držet pěsti!!
16. čer 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vendy26 přesně jak píšeš,,,, já sice u toho porodu taky myslela, že umřu,, chtěla jsem to nějak zastavit, aby už to nebolelo,,,, ale teď zpětně si říkám, že si tu bolest už ani nepamatuju,, to člověk hned zapomene,, mě spíš štve, jak jsem dopadla po tom, a jak mi je teď,,, ale já ty problémy s hlavou měla už předtím a myslím, že mi to i hodně ovlivnil epidural, proto jsem ho nechtěla,,,, ale PA mi řekla že bez epi můžu rodit ještě třeba celej den, že es prostě neotvírám, i když kontrakce jsem měla,,, takže jsem si ho nechala píchnout,,ale 99,9% epidural žádný problémy neudělá, jen prostě já jsem asi nějaká citlivější,,,
16. čer 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem maminkám. Jsem tu nová a ráda bych se přidala k Vám . Předem gratuluji všem novým maminkám k narození jejich prcků. Já si ještě pár týdnů musím počkat, ale už se moc těším.
16. čer 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26
@romca13 Díky za podporu holky :dizzy_face:

@lenka032 Ahoj Leni :slight_smile:
16. čer 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Koukám, že si měla stejnej problém u porodu jako já....taky sem se neotevírala a epidurálu se bála, ale nakonec mě spasil!!!!
16. čer 2012 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yesu no přesně,, po něm e to rzojelo a do půl hodiny jsem byla otevřená na 8,,,, ale pak u tlačení jsem měla krátké a slabé kontrakce a proto mě nešel vytlačit,, neměla jsem vůbec nutkání na tlačení, takže mi nic nepomáhalo, děloha nepracovala, takže jsme prostě tlačila sama a proto to tak dlouho trvalo a nešlo to,, kdyby byly kontrakce silnější, tak byl venku určo dřív ,,,,
16. čer 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám dotaz. Na kontrolu na gyndu jdu 12.7.2012 jdu i na první monitor (na Orlí), a prý pak budu chodit každý týden mi říkala doktorka.Tak se chci zeptat to budu chodit pořád na tu Orlí nebo do porodnice kde bych chtěla rodit? Nevím právě, jestli se mám nějak v porodnici registrovat nebo až to na mě přijde tak pojedu rovnou tam.... Chtěla bych rodit v Bohunicích, rodila jsem tam už prvního syna, ale je to skoro 13 let :slight_smile: díky za odpověď
16. čer 2012 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Ja som mala pocit, že mi pri prvom porode kontrakcie naraz úplne prestali - keď som malého svojpomocne kúsok vytlačila, tak sa vrátil naspať, tak ako o teba. Doktor ho zvonku musel pridržať, aby sa už neposúval :slight_smile: Mne pomohlo jedine to, že som si preliezla na Obilňáku na operačný sál a tam som sa mohla dobre chytiť na tej "koze" a poriadne sa pritiahnuť... inak by som dopadla asi ako ty, alebo by museli použiť liešte apod... niekedy si príroda s nami veru zahráva.
16. čer 2012 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae jj, tak to jsme na tom byly plně steně,,, taky vždy vylezl a zase zalezl,,, dr si šel už pro kleště nebo pro zvon, nastřihl mě,ale já jsem ses lekla a zatlačila, ta kousek vylezl, dr do mě strčil ruku a vytáhl ho ven,,,,
16. čer 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Moc gratuluju k DAvídkovi, koukala jsem na fotky a je moc krásnej. Hele já taky byla pěkně potrhaná, u nás asi byly i ty kleště, šili mě po porodu asi hodinu a čtvrt a prvně mi malýho nosili jen na kojení, měla jsem závratě a nemohlá vstávat. A taky jsem nemohla moc sedět, stát, chodit. Ale za sebe můžu říct, že nejhorší byl první týden, pak se to začalo zlepšovat. Hlavně jak ustoupí ten otok a budeš si moct normálně sednout a tak, tak to bude hnedka o něčem jiným. Hlavně se šetři.
16. čer 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenka032 Zdravím. Já chodila taky k doktorce na Orlí, na monitory jsem tam chodila každý týden až do 40. tt, pak mě doktorka předala do porodnice. Zeptala se mě kam chci. Do porodnice se v Brně nijak neregistruje. Buď rovnou jedeš a mají nebo nemají volno a nebo když to stihneš tak se tam onjednáš na další monitor, ale taky se může stát, že budou mít hodně plno.
16. čer 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 A tobě ten epidural udělal nějaký problém?
JInak taky na porod jako takovej nevzpomínám nějak ve zlém, spíš mě pak štvalo jak jsem po něm byla nepoužitelná, ale to už je taky pryč, takže pohoda :slight_smile: :wink:
16. čer 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu no právě si myslím, že mi způsobil ty silný závratě,, oni mi tvrdí že nee, ale já měla úplně stejný po lumbálce, což je v podstatě vpich stejný jako epidural,,, taky jsem 14 dní nebyla schopná vůbec nic,,, tak koukám, že jsme dopadly hodně podobně,, no dnes už chodím,ale bolí to jak sviňa, hrozně to táhne a mám pocit, že se mi chce pořád na velkou,,,, ten otok pomalu ustupuje,,, dostala jsem i ATB na infekci a železo,,, dva dny jsem si to tam dole jen ledovala,, mám ji fialovou jak blázen :slight_smile:))) a sedím teda pořád jen na kruhu, normál to zatím nedávám
16. čer 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 já vím, že jsi už dřív psala, že s tím máš problémy. No já sebou sekla jak jsem měla vstát, ale nějak jsem neřešila čím to je. Měla jsem hodně nízkej tlak, ale já mívám trošku nižší i normálně. Ale je možné, že to třeba taky bylo tím epidurálem. No já dostávala nějaké prášky na ten otok a jak mi je přestali dávat, tak to mě to začalo víc bolet, ale doktorka mi pak říkala, že to ani moc oteklé nemám. Jo a kruh na sezení jsem neměla, manžel sháněl,a le na začátku dubna nikde neměli :frowning2: tak jsem to holt musela nějak vydržet. Neboj za pár dnů to bude mnohem mnohem lepší.
Já teda na kontrole po šestinedělí neměla ještě to vnitřní šití úplně zahojené, za týden jdu znovu na kontrolu, tak uvidím, ale už mě to nijak neomezovalo.
16. čer 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Vypadá to, že jsme na tom byly ze začátku dost podobně. Já se taky vůbec neotvírala. Po 24 hodinách v porodnicích s kontrakcemi ani kousíček. Takže vyvolávačka, nic, píchnutí vody..malinký rozjezd. Když už jsem to fakt nemohla vydržet, tak už doktoři sai říkali, ať mi píchnou epidurál (to mě už přemlouval i manžel). Pořád jsem se mu bránila, ale nakonec jsem kývla. Ale jakmile mi vzali odběry, tak se to samo rozjelo. Tlačit jsem mohla, fakt jsem se snažila jak o život, nevím, kde jsem na to vzala sílu, ale kontrakce slábly, takže se malej vracel. U mě naštěstí pomohlo "jen" střihnutí a pěkně "vyletěl"...Myslíš, že se Ti blbě tlačilo kvůli epidurálu? A po jak dlouhé době Ti ho píchali?
18. čer 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek