• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@romca13 ahoj Romco, docitam rychle neco zpetne.. gratuluji k mimisku!! moc me mrzi ten porod.. preji at se vse co nejdrive srovna.. hodne zdravicka a plno spokojenych pohodovych dni cele ted uz kompletni rodince :wink:
18. čer 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13 Romi, tak jsem si přečetla tvůj porod, ten závěr teda musel být masakr :frowning2: a ta poranění taky, au au :frowning2: Jsi statečná!!!! Držím palce ať se to bleskurychle zahojí a nejsou žádný komplikace ať si můžeš užívat Davídka! :wink:
Mně taky dali epidurál, protože jsem se vůbec neotvírala (po 7mi hodinách od vyvolávačky jsem byla otevřená stále na 1), jenže mně se to po něm nerozjelo, ale zastavilo úplně :frowning2: A od bolesti mi to taky extra neulevilo, to až poté co mi to byl anesteziolog 2x doplnit. Ale jinak jsem po epidurálu neměla vůbec žádné problémy, píchli mi to špičkově. No ale jak jsi psala, na tu bolest člověk raz dva zapomene :wink:
18. čer 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip no do porodnice jsem přijela v 22:30 - a epidural mi dávali asi ve dvě ráno,,, předtím jsem měla kontrakce co 4 minuty,ale byla jsem pořád otevřená jen na 1,5.... po epiduralu jsem do půl hodiny byla na 8.... nevím, čím to bylo, žejsem měla tak slabé a krátké kontrakce,,,
18. čer 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,taky přemýšlím, že bych si nechala dát epidurál, ale trochu se toho bojím. Někdo říká, že se po tom nesmí člověk několik hodin pohnout....ale pokud to aspoň trochu ulevíodbolesti, tak nebudu váhat. Hlavně abych to stihla, chci rodit v Bohunicích a to je od nás cca 40 km :slight_smile: Mohla bych jet do Kyjova to je asi 20 km, ale to je špitál děs a hrůza.
18. čer 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 blahopřeju moc moc :slight_smile: :sweat_smile: hezounký miminečko :wink: všechno nej nej
18. čer 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenka032 vítáme tě :slight_smile:
18. čer 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucuschka ahoj a děkuji :slight_smile:
18. čer 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka032 taky bych chtěla rodit v Bohunicích, tak pak dej vědět, jaký to tam bylo... a někam blíž než do Kyjova to nemáš? kde by to bylo lepší než tam? ono přece jen 40 km je dost daleko... když rodíš a tak :sweat_smile:
18. čer 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucuschka já už jsem v Bohunicích rodila prvního syna, ale je to skoro 13 let a byla jsem spokojená. Možná ještě by šel Hodonín, ale to je stejně daleko jako do Brna, Jsem z toho trochu nervozní sice mě poveze manžel ( aspoň doufám) :slight_smile: , ale člověk nikdy neví....První porod mi vyvolavali, takže jsem tam byla objednaná na přesný termín, kdy mám přijít, ale pokud nebudou mít třeba v Bohunicích místo tak jsem zvědavá, kde budeme jezdit. Manžel je antitalent na to jet někam kde to nezná , tak jsem přemýšlela, že by jsme si to zkusily jen tak objet, ať víme co a jak
18. čer 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, muzu se k vam pridat? :slight_smile:
@romca13 gratuluji k mimiskovi a ten porod si umim predstsvit nebo spis to siti, u jiruli me sily taky 45 minut a to vevnitr, v listopadu cekame prirustek, tak uvidim, jak to preziju :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
@lucuschka ahoj, ja rodila v bohunicich roku 2005 a moje zkusenost nebyla zrovna prijemna, ja uz bych tam po svem zazitku teda nesla :frowning2: , , ale znam spoustu holek, co tam rodily a byly spokojene :slight_smile: , asi hodne zalezi na koho natrefis, je to o lidech :wink: :slight_smile:
18. čer 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@danielahe uuuf, mě se zdá že na Bohunice jsou nejlepší názory... uvidíme, jak to dopadne :slight_smile: možná bude všechno úúúplně jinak, když bude plno... a kam tedy chceš jít teďka rodit?
18. čer 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já byla v BOhunicích mooc spokojená, všichni byli hrozně hodní, milí, pmáhali mi, když jsem enmohla chodit, ochotně mi nosili mísu, šli se mnou pak i na WC, do sprchy, prostě vše bylo super,,, na personál si nemůžu stěžovat,,,,,
18. čer 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@lucuschka pokud se nic nepokazi, tak budu rodit na obilnaku. :slight_smile:
@romca13 je pravda, ze ja tam rodila nekolik let zpatky a nikdo se o nas tam takhle nestaral, spis jsem mela pocit, ze obtezuji, uz je to dlouho :slight_smile:
18. čer 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 jsi holka statečná ... moc gratuluju k miminku :slight_smile:
18. čer 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
konečně jsem měla čas probrat svoje těhotenské oblečení a většinu dát sem do bazárku :slight_smile: Příště si koupím jen 2 trička a ne 10, některá jsou skoro nenošená :grinning: Díky tomu, že jsem měla malé bříško, oblékla jsem většinu svých triček do sedmého měsíce, pak jsem trochu "nabobtnala" :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@romca13 taky jsem byla v Bohunicích moc spokojená :slight_smile: A neboj, šít umí, byla jsem na kontrole po šestinedělí a doktorka byla spokojená a chválila stehy :slight_smile:
18. čer 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Klárko koukám, že sis taky frčela na tričkách od Jožánka :wink: Já mám růžové a zelené a nemůžu si je vynachválit, bylo to snad jediné těhotenské oblečení které sedělo a nevypadala jsem v tom jak vorvaň. Ještě teda jedno námořnické z Hm, ale jinak taky nosím svoje trička z před, co byly volné nebo řasené.

Jinak holky jdu příští pondělí do Bohunic poprvé na monitory a do ambulance, tak pak třeba taky přidám nějakou zkušenost (snad dobrou), jestli teda do té doby z horka neporodím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. čer 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano vsem :wink: :slight_smile:
19. čer 2012 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@romca13 Tak to Ti to docela urychlovali. Mě nechali 24 hodin bez zásahu (kontrakce po 5 min.). Pak mi říkali, že bych takto mohla rodit ještě 3 dny, tak jestli chci vyvolávačku. Moc jsem nechtěla, ale být další 3 dny s kontrakcemi také ne. 4 hodiny po vyvolávačce jsem nebyla otevřená ani 1 cm, takže praskání vody. Další 4 hodiny kontrakce po 3 min. jak blázen a otevřela jsem se cca na 4 cm. To jsem byla už fakt mrtvá. Takže jsem už kývla i na ten epidurál, ale hned jak mi vzali odběry, tak se to posunulo na 8 cm a to jsem řekla, že když už jsem to vydržela doteď, tak to vydržím. Doteď nechápu, jak jsem byla pak schopna tlačit takovou silou, když jsem před tím už dvě noci nespala....Co jsem tak slyšela, jinde by mi už udělali císaře, ale jsem ráda, že k tomu nedošlo.
19. čer 2012 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka032 po epiduralu se normálně hýbat můžeš. Jen se možná nemůže do sprchy, ale to si fakt nejsem jistá
20. čer 2012 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 @lucuschka já si taky nemůžu stěžovat na Bohunice, ale řekla bych, že je to hodně i o tom, co čekáš. Mně přišel personál moc příjemný až na drobné vyjímky, a to že tam zrovna byla sestřička, která ten den začínala, tak hodně věcí nevěděla a dlouho jí to trvalo - za to přece nebudu kritizovat Bohunice, to je prostě shoda náhor, která muže přijít všude. Já bych šla do Bohunic klidně znovu.
20. čer 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Holky jak zvládáte ty vedra? Co hlavně těhulky a co miminka? Lukášek to zvládá docela dobře, ale tak procházky dělám kratší a snažím se jít dopoledne dřív a odpoledne později :slight_smile:
20. čer 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chtěla jsem se zeptat jestli někdo chodíte nebo plánujete chodit na plavání s miminky? Mě to celkem láká, jednu dobu to byl dost hit, teď od toho zase někteří odrazují.
20. čer 2012 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu já ty vedra nezvládám :slight_smile: potím se jak dveře od chlíva,předevčírem jsem měla migrénu jako kráva :slight_smile: a to musím odpoledne se synem jezdit na rehabilitace, dnes na to kašlu, asi bych v tom autě nevydržela.Včera jsem s ním jela raději ráno, ale už bylo přes 30 st. Musela jsem se v duchu smát - šla jsem po schodech v nemocnici, držela jsem se zábradlí a přede mnou šli 2 důchodci a taky sotva šli.Tak jsme byly pěkná trojka :grinning: Mohlo by zapršet !!
20. čer 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanuu Hani já bych na plavání chodit chtěla, přijde mi to jako hezký způsob jak trávit s miminkem čas, ale podrobnosti jsem si ještě nezjišťovala, tak nevím co by na tom mohlo miminku ublížit...

Jinak teda horka nic moc, potřebuju douklízet byt a v tom horku mi to moc nejde, s vypětím všem sil jsem dneska vyšůrovala ložnici, protože nám tam montovali včera světlo - rest který jsme řešili půl roku :pensive:
20. čer 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Hani,, my bychom chtěli chodit,,, ale asi bude chodit plavat s taťkou:slight_smile: ale ještě jsme nezjišťovali, kde a zakolik a od jakýho věku mimča,, t už máš něco vyhlidnutého????
20. čer 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 @gabbika Mně to právě taky příjde fajn. Já se zatím dívala jen zběžně. Vím, že je něco na Lesné. Známá hcodí do Řečkovic, že tam je slaná voda a je to prý nejpřirozenější, ale nevím, každopádně Řečkovice mám přes celé Brno. Prý je něco i v Jundrově - to by se mi líbilo skrz dostupnost, ale zatím jsem se nedívala.
No a věkově asi jak kde. Někde už od 6ti týdnů, tří měsíců, půl roku, roku.
Lukášek bude mít v září 5 měsíců, tak bych někdz na ten podzim chtěla začít.
20. čer 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
zdravim brnenske maminky :wink: , dneska super vycerpavajici vylet naseho syna s jeho tridou, delala jsem dobrovolny doprovod a klobouk dolu pred nasi pani ucitelkou, zvladat zive deti a jeste je neco naucit, to je nadlidsky vykon :slight_smile: a v tom vedru slapat 6 hodin po zoo, to byl zas nadlidsky vykon zase pro me a muj bruch :slight_smile:
20. čer 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem, byly mi zjištěny vyšší hodnoty po zátěžovám testu, takže to vypadá na těhu cukrovku :frowning2: k dr. jdu zítra a řekne mi co a jak asi... sestřička říkala, že budu chodit asi k nějakému speciál. diabetologovy, nevíte kde to v Brně je?
24. čer 2012 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucuschka Dia rizikovka je myslím v Bohunicích, tak snad budeš mít cukrovku jen lehkou, s dietou moc nepřibereš, aspoň nějaká výhoda :wink:
24. čer 2012 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu plavání taky plánujeme, nevidím na tom nic špatného, malá má vodu ráda a aspoň si na ní více zvykne a nebude se pak bát plavat :slight_smile: z Krpole nám asi budou nejvíc vyhovovat Řečkovice, ale ještě uvidíme, zatím jsem si bazény nezjišťovala.
25. čer 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek