• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@leniczka_brno
@gabbika My když přijížděli, tak manžel na vrátnici řekl, že jedeme rodit, tak nás normálně pustili, přeparkovávat nemusel. Parkovali jsme hned u vchodu. A odjel až ráno, jak se vyspal a jel do práce:slight_smile: Další dny už ale ne.e:slight_smile:
28. čer 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 To vypada jako nejaka protekce, hele! :slight_smile: :slight_smile: Tohle by se mi taky libilo, on je manzel docela stresar, takze kdyby nekam jel preparkovat, tak bych se o nej bala, ze se nekde naboura... :slight_smile:
28. čer 2012 v 17:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26
@leniczka_brno u nás to bylo úplně stejně, a to jsme jeli ve 2 v noci :slight_smile:
28. čer 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leniczka_brno :slight_smile: ne ne, žádná protekce:slight_smile: Jo a rodila jsem večer, ale nevím, jestli to hrálo roli...
28. čer 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 možná to, že vrátný nespal, my ho museli vzbudit zatroubením :grinning:

Fotky z vítání občánků máte moc hezké :slight_smile: My ho asi mít nebudem, manžel se na to tváří kysele, prý mu to přijde takové komunistické :frowning2: Spíše plánujeme křtiny :slight_smile:
28. čer 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@clara.7 Jj, to už mi taky někdo říkal:slight_smile: Tady v Medlánkách nás tam bylo 6 rodin a to před námi šla ještě jedna "várka". O křtinách taky uvažujeme... Já jsem křtěná, manžel ne, ani svatbu v kostele jsme neměli, ale moje mamka to domluvila, že by nám tamní farář malou pokřtil i tak. Nicméně pořád to zvažuju...přeci jen nejsme praktikující křesťané, na druhou stranu mamku i babičku by to velmi potěšilo (babička 90 let, silně věřící, proč ji nepotěšit, že). Pořád si říkám, že malá se pak v budoucnu stejně rozhodne sama a křest je to nejmenší, co jí "mohu dát". Tak nevím... Vy jste oba věřící? A do kostela a tak chodíte?
28. čer 2012 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 jsem viděla fotky, moc pěkné, a právě jsem si říkala, že jste ještě celkem malí :slight_smile:
My taky dali přihlášku, asi začátkem května a mají nám poslat přihlášku až bude další vítání, vy jste to asi vychytali, že ji měli brzo v plánu :slight_smile:
28. čer 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno @clara.7 @vendy26 holky u nás totéž a mylsím, že tam pak i manžel přijel tim stejným vchidem na návštěvu, že ho vrátný pustil
28. čer 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Jj, přesně tak, měli jsme kliku, že se zrovna vítání chystalo:slight_smile:
28. čer 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Hani, no původně jsme měli mít nadstandard s tím, že tam malej bude se mnou a ještě moje mamka,,,,, že ho budu kojit a když budu na sále a potom 6 hodin po narkoze se nesmí kojit,,,, no ale pak nadstandard nebyl volnej, tak jsem šla na normál pokoj,,, a mamka jela s malým domů, měla jsem odstříkanou jednu skleničku a zbytek dne byl na sunaru,,,, a co ti budou proboha dělat??????
28. čer 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno tak já jela rodit v 22:30 a vrátný nás pustil normál dovnitř přímo k porodnici,, jen říkal že bysme do 4 do ránaměli přeparkovat,,,, pustil ho tam i když pro nás pak přijel a pustil o tam i teď v úterý, jak jel pro mě pro tom zákroku,,,,
28. čer 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 No byla jsem v pondělí u doktorky a ta mi řekla, že mi po shojení těch vnitřních ran zůstala jakási granulační tkáň. Což je nějaká hojivá tkáň, ale někdy naroste moc a pak může způsobovat krvácení a naopak nějaké problémy s těmi ránami a tak. No a to se prý nějak jakoby seškrabuje buď v lokálním umrtvení nebo v narkoze. To mi řekla doktorka, ale v té chvíli mi některé věci nedošli a já se nějak nezeptala, jak je to třeba na dlouho. Každopádně 9. jdu do Bohunic do ambulance a tam se doktoři rozhodnou jestli a kdy mi to budou dělat.
28. čer 2012 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 já se právě od té doby, co to vím snažím odstříkat, když je situace a mám fakt pocit nalitých prsou, ale to by malýmu nestačilo ani na celý den, mám zatím jednou 100ml a jednou 80ml
28. čer 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 já věřící jsem, ale manžel ne ... svatbu jsme měli v kostele a kněz nám sám nabídl křtiny, je moc fajn, znám ho od dětství - je s ním sranda a dokonce jezdí na motorce :grinning: Dřív jsem chodívala do kostela každou neděli, ale postupně už méně a méně, teď už chodím jen ve svátky.
Vítání občánků si ještě zjistím, třeba manžela ukecám, mě to přijde takové roztomilé :slight_smile: Každopádně by nebylo v Brně, ale na Vysočině, protože trvalé bydliště tu nemáme.
@hanuu kdyby to šlo, tak ti odsaju ze svého, v noci když malá spí 8 hodin, tak ho mám zbytečně moc :confounded:
28. čer 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@clara.7 Jako u nás:slight_smile: Já taky dříve chodila (i u 1. sv. přijímání jsem byla), ale postupem času míň a míň... Moje rodina (myšleno ta původní) je věřící, manželova ne... Nicméně není proti... Jinak vítání byla opravdu milá záležitost:slight_smile:
Btw Anička spí v noci 8 hodin??? A já myslela, jak malá krásně spinká, ale že by 8 hodin..to teda rozhodně ne... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
28. čer 2012 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7
@vendy26
My to máme se spinkáním také dobré. Uspávám kolem 8 hodiny a probouzí se mezi 4:30 a 6:00. Napijeme se a pak ještě většinou hodinku spí.
29. čer 2012 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na vítání jsme byli, ale já k tomu nemám moc vztah, takže to bylo z povinnosti. Za to jsem chtěla křtít, jenže manžel nesouhlasí. Že prý ať si malej vybere, až bude velkej. Asi se kvůli tomu ještě párkrát chytneme.
29. čer 2012 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 @clara.7 @jancip Lukášek taky v noci krásně spinká, většinou se já probudím, zjistím, že už je to víc jak sedm hodin, co jedl, tak ho vezmu, malej si cucne a spí dál. Taky se mi přes noc prsa nalijou a někdy je to i nepříjemné, ale jaks e malej napije, tak v pohodě. Zatím jsem nedospěla k nočnímu odsávání, to by asi taky šlo.Jenom dvakrát se mi stalo, že i co malej pil, tak mizustalo prso hodně nalité, tak jsem odsála. Jinak mám "tak akorát" :wink:

@clara.7 díky :slight_smile: to nějak zmáknu
29. čer 2012 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak se nám včera povedlo píchnout kolečko u kočárku :frowning2: Tak teď manžel lepí, akorát jsme si museli pozvat dědu - cyklistu. Nejsme v tomto ohledu příliš vybavení.
30. čer 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak jsem pořád 2v1, na porod to teda moc nevypadá, poslíčci totálně ustali, tak nevím jestli je to klid před bouří nebo porodím někdy na Vánoce :slight_smile: Doufám, že horka s miminkama zvládáte, já radši nevycházím z bytu, okna zabedněné, ať nám v bytě zůstane aspoň trochu snesitelně,.
30. čer 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika To vedro Ti fakt nezávidím. Já vždy chtěla miminko v létě, ale nyní jsme ráda, že bylo v zimě:slight_smile: Jinak malej to zvládá lépe než my. Teď ve 4 m. prospí dokonce více než jako miminko. Je z toho tepla hodně unavený, ale naštěstí ne protivný.
1. črc 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nevíte, zda se má rušit nemocnice u Milosrdných? Jsem se dočetla, že s ní VZP v rámci redukcí nemocnic vypověděla smlouvu.
2. črc 2012 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Teď jsem koukala na stránky VZP a nic tam nemají, jen že našli shodu v jednání s touto nemocnicí o restrukturalizaci lůžkové části, to teď v rámci šetření ve zdravotnictví budou asi muset řešit se všemi nemocnicemi, které nejsou fakultní - ty mají trochu jiný režim...
2. črc 2012 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Teď to píšou i na novinkách, že se dohodli...http://www.novinky.cz/domaci/272098-rusit-se-budou-luzka-i-cele-nemocnice-pojistovny-jsou-nekompromisni.html
2. črc 2012 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
je lepší normální pokoj nebo si zajistit nadstandard? uvažuju o Bohunicích... jen nevím zda zvolit normální či nadstandard verzi pokoje... jaký je přínos či nevýhoda? co vaše zkušenosti? díííky
4. črc 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucuschka No nadstandard si nezajistíš, volný buď bude nebo nebude, pokud mají plno na normální tak dávají maminky i na nadstandarty. Hlavní výhoda je, že jsi tam sama a máš sama pro sebe koupelnu + celodenní návštěvy, cena kolem 1200,- noc tuším.
4. črc 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Ty ještě nerodíš?Malýmu se moc nechce,co... :grinning:
4. črc 2012 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simonisko Ještě ty začni s dotazama :slight_smile: jestli brzo neporodím tak se picnu, ale ne z horka ani přenášení, ale z těch dotazů...ty jsi ještě celá? A nemůžeš mu nějak pomoc? Tak mu domluv...mohl by mi někdo poradit jak to mám jako udělat? Dokonce doktor v Bohunicích mi včera řekl, že kdybych chtěla rodit tak můžu... :grinning:
4. črc 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika Sem si musela rýpnout... :grinning: :grinning: :grinning: Tak to máš hodnýho doktora, že ti to dovolil, né..a proč ti nepomůže on?
4. črc 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonisko V pohodě, od těhule to beru :wink: Já pomáhat zatím nechci, raději bych porodila přirozeně, na KO jdu příští středu, tak když tak pak, do té doby se to moje klíšťátko snad vyklube...co ty? Jedeš na termín nebo to vypadá na dřív?
4. črc 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek