• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@gabbika A to se říká, že kluci se rodí dřív..jako ty vedra s tím břichem nic moc, to chápu, že už tě to neba...já budu určitě přenášet...jsem úplně zavřená a navíc to máme v rodině...a čekám do 23. na lva...
4. črc 2012 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucuschka myslíš nadstandard jako porodní box nebo pokoj na šestinedělí? Porodiní box jsem nadstandard měla, platila jsem za něj 1000,-, a chtěla jsem ho vlastně jen kvůli vlastní sprše a WC,, i když ve sprše jsem byla 1x, ale nedovedu si představit, že bych po klystýru běžela přes chodbu na WC :slight_smile:) na šestinedělí jsem nadstandard neměla a ani jsem ho nechtěla,,, byla jsem ráda, že jsem byla na pokoji s jinýma ženskýma - já teda nemohla chodit, takže jsem byla ráda, za každou pomoc, za každý pdání čaje, či něčeho jiného,,ale i kdybych chodla, tak bych byla ráda za společnost, za rady maminek, které už nějaké to dítko mají, za pohlídání malýho, když jdu na WC nebo do sprchy,,,,jinak Bohunice jsou teď tak natřískaný, že jsem byla vůbec ráda, že mě tam vzali porodit :slight_smile: Nadstandard bych využila v případě, že by manžel měl celou dobu volno a mohl tam být s námi,,,, jinak mi to přišlo jako zbytečnost :slight_smile: toť můj názor,, se kterým ale spousta holek nemusí souhlasit :slight_smile:
4. črc 2012 ve 14:40  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@romca13 já se v tom nevyznám - měla jsem asi na mysli to šestinedělí - pokoj po porodu... návštěva v porodnici mě teprve čeká, takže se zorientuju a rozhodnu až potom... děkuju za názor - nakonec je tvůj a je na rozhhodnutí ostatních, zda se s ním budou souhlasit či nikoliv :slight_smile: já jsem ráda, že jsi mi poradila - díky :slight_smile:
4. črc 2012 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@simonisko Takže se malá otočila? Super!
4. črc 2012 v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabbika Jo jo, umoudřila se...i když pořád má dost místa, tak snad už tak zůstane...i když mě by nevadil ani císař..
4. črc 2012 v 15:59  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ráno holky,, tak dávám info že @m.artina dnes ráno porodila,, narodila se jim Eliška v 4:05h, 51 cm a 3480 g,,,,obě holky jsou v pořádku :slight_smile:
6. črc 2012 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
@m.artina Gratuluji k holčičce a přeju hlavně moc zdravíčka!!
7. črc 2012 v 19:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucuschka Přidám svoji zkušenost s nadstandardním pokojem na šestinedělí. Já ho původně chtěla moc - chtěla jsem vlastní WC, sprchu (přeci jen očistky apod., takže tam člověk po porodu tráví času dost). Postupně jsem ale tak nekompromisní nebyla a přesně z důvodů, jaké uvedla Romča, jsem se nakonec rozhodla, že jej chtít nebudu. Nicméně po porodu (malá se narodila v 10 večer) od nás manžel nechtěl odejít a jediná možnost, aby mohl zůstat, byl nadstandard. Naštěstí byl volný a jsem šťastná, že jsem ho měla. Všechno jsme prožívali spolu - společně jsme čekali, než nám malou přivezli z novorozeneckého, byli jsme plní dojmů z porodu, o kterém jsme pořád mluvili, společná první noc, první ráno...skoro jsem si nepřipadala, že jsem v porodnici. Uvidíš sama, někdy to může být nakonec úplně jinak, u nás to rozsekly momentální pocity:wink: :slight_smile:
7. črc 2012 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Ahoj holky, @m.artina gratuluji k děvčátku a přeji hodně zdravíčka a aby vám dělala jen radost. jinak tipuji @gabbika že i ona už to má za sebou... :slight_smile:
My máme za sebou první dovču v Chorvatsku, dnes jsme se po týdnu vrátili a bylo to prima, malý zvládl cestu autem tam i zpět i pobyt si maximálně užil a my s taťkou taky, tak jsme rádi že to tak vyšlo, jen po návratu zpět to horko tady je děs, tam teda taky byly třicítky, ale to moře příjemně ochlazuje, takže návrat byl docela masakr. :slight_smile:
8. črc 2012 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@misaskul Miši to bych ráda, bohužel stále 2v1 :slight_smile: Bezvadné, že jste si dovču užili, k moři bych jela hned!
8. črc 2012 v 19:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabbika Jejda, no tak to je mazec... :grinning: Jo dovču jsme si užili, ale ty si myslím taky užíváš. Už aby to bylo co? Tak snad to bude brzy. :wink:
8. črc 2012 ve 20:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@misaskul No snad jo, v tom horku nic moc, ale manžel má v úterý narozeniny, tak třeba se mu Adámek vyklube jako narozeninové překvapení :slight_smile:
8. črc 2012 ve 20:03  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@gabbika No tak to by byl určitě ten nejkrásnější dárek pro manžela, tak to bych ti přála, aby ti to vyšlo na to úterý a aby to pak kluci mohli slavit společně. :slight_smile: 10.7. je pěkné datum, to mají narozeniny děti (dvojčata, taky kluci) mé známé a jedni známí se 10.7. snad i brali, ale to už je dávno a moc si to nepamatuji.
8. črc 2012 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabbika Gabi, taky na tebe moc myslím! Jinak 10.7. "slaví" naše prdelka přesně 3 měsíce, takže Adámku směle do toho:wink:
8. črc 2012 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@misaskul Míšo, moře závidím, tady je to děs, já mám léto, sluníčko, teplo moc ráda, ale tohle už je úlet a taky hlavně kvůli malinké mě už ty vedra točí:stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je super, že to malej tak zvládl, my bychom rádi moře (taky Chorvatsko) příští rok. Kdepak jste byli - místo, hotel, apartmán... :slight_smile:
8. črc 2012 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím po týdenní dovolené na Vysočině :slight_smile: Bylo sice vedro, ale na Brno to bylo asi chabé :stuck_out_tongue_closed_eyes: Babičky si Aničky pořádně užily ... dneska mi jí nechtěla moje mamka ani dát do autosedačky, že si jí prý nechá :grinning:
Jinak máme teda hrozně ukecaný dítě :sweat_smile: jak přišla na to, jak broukat, tak to pořád trénuje :grinning:
@gabbika Gábi taky na tebe myslim a držim palce ať se prďolka brzy vyklube :wink:
8. črc 2012 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@vendy26 naprosto souhlasím, u nás rozhodly taky momentální pocity :slight_smile: Manžel chtěl původně chodit do práce, že by se v porodnici nudil a kdesi cosi ... no a po porodu naprostý obrat, byl s námi ve dne v noci, nestihl se nudit ani minutu a všechno jsme si užívali společně :slight_smile:
8. črc 2012 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@clara.7 :slight_smile: Mě nechtěla Lukáška jendou vrátit tchýně a to jsem teda nenesla dobře.. Lukášek si zrovna "povídá" v lehátku, nedávno se naučil novej zvuk - takové vrčení :slight_smile:
9. črc 2012 v 08:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabbika Taky na teba myslíme ať se malej umoudří a pěkně vykoukne sám na svět. Tak držíme palce :slight_smile:
9. črc 2012 v 08:40  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@vendy26 My už máme tříměsíčníka od soboty a v úterý nás čeká kontrola u doktorka a první očkování. Ten náš obřík má podle domácího vážení už přes 6,5kg :slight_smile:
9. črc 2012 v 08:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu Jj, já si na vás v sobotu normálně vzpomněla, že máte 3 měsíce:slight_smile: Náš dr. má tento týden dovolenou, takže do poradny jdeme až příští pondělí a taky nás čeká první očko. Jinak u nás už se kojení spravilo (ťuk ťuk), malá by baštila nejlépe pořád, nevím, zda třeba neprochází spurtem, vzhledem k těm vedrům se mi to hůř rozpoznává... A dle domácího vážení má 4,68kg a to neměla 2 dny stoličku (v poslední době to tak má, 2 dny nic, ale pak to stojí za to) :grinning:
9. črc 2012 v 09:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 Jéé, to jsi hodná, že sis na nás vzpomněla. No je to sranda, když si uvědomíš, že Lukášek měl jen o 0,5kg míň při porodu než má tvoje prďolka ve 3 měsících :grinning: Ale už se mi pronese, když se chce chovat.
Tak to je super, že kojení v pohodě. Já taky zatím plně kojím a celkem bez problémů, taky teď jí častěji, ale spíš je to tím teplem.
JInak s kakáním to má malej tak, že normálně každý den,a le jendou se mu stalo, že 4 dny nic a to už se teda chudák pěkně kroutil, tak jsem musela použít rektální rourku, tak to mu pomohlo, musel pak teda celej pod vodu :grinning: pak dobrý a ted už zase víc jak 2 dny nic, tak uvidíme. Blbé je, že pak se večer strašně kroutí a zlobí ho to :frowning2:
9. črc 2012 v 09:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 NO mám z očkování trošku vítr, snad to bude v pohodě. Dám pak vědět, jak to proběhlo.
9. črc 2012 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu Já se taky bojím, snad prcci nebudou mít žádnou větší reakci.
@clara.7 Klári, Anička už na očku byla?
9. črc 2012 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu Jo a ještě jeden dotaz - odstříkáváš mlíko? Já teda ještě ani jednou...
9. črc 2012 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 já asi jen 3x - měla jsem plná prsa i po kojení a navíc já možná půjdu na nějaký zákrok, tak mám zatím v mrazáku 2 skleničky. Ale jinak mám prosrtě mlíka akorát, až na ty 3 vyjimky nemám potřebu odstříkávat.
9. črc 2012 v 09:59  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@vendy26 Anička už má první očko za sebou, ve dvou měsících absolvovala 1. hexavakcínu, naštěstí bez komplikací :slight_smile: Ve třech měsících jdem na 2. hexa + 1. prevenar.
9. črc 2012 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@clara.7 Já právě měla pocit, že jsem četla, že už byla, tak jsem se nepletla:slight_smile: A reakce žádná? Nás právě čeká ve třech měsících 1.hexa + 1. prevenar...
9. črc 2012 v 17:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 Byli jsme na Istrii v Rabacu v apartmánu u "známých" (letos už potřetí na tom samém místě). Apartmán to je sice malej, ale výhodou je vlastní bazén a terasa s grilem. Kdyby to tu nebylo, tak bysme jen tak s malým k moři nejeli. Moře jsme měli kousek, ale chodili jsme prakticky jen ráno a večer, když jsme šli na prochajdu, přes poledne jsme právě byli doma / u bazénu. Letovisko je to klidný, cesta tam i zpět autem v pohodě. Fakt jsme si odpočinuli, už to bylo potřeba na chvíli vypnout, nejlepší byly asi příjemné večery na terásce, takovej klid a pohoda a potom ranní vycházky :slight_smile: No bylo to málo, týden na dovču je krátká doba (hlavně pro pracujícího - tedy manžela), ale s malým dítětem akorát.
9. črc 2012 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@misaskul To věřím. My bychom právě rádi do Chorvatska příští rok a asi taky jen na týden, myslím, že pro prcka je to až až.
9. črc 2012 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek