• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@clara.7 já bych nějak nepoznala, že mám větší prsa, ale manžel říká, že jo a nějaká trička jsou mi jaksi těsnější :grinning:
12. črc 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanuu No jo, kdybych kojila, tak bych se nedivila, ale já je mám větší po té, co jsem přestala odsávat a to mnoho mých kamarádek říká, že po dětech mají prsa menší. A zrovna mně se tohle vyhne:slight_smile:)) Jinak já nevěděla už po 2 týdnech, že jsem rodila, tak aspoň něco....
12. črc 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Vendy jojo, ani ten nápoj nezabral, Hamilton zjevně taky nic, když jsem pořád tu, jsem asi přírodní úkaz :slight_smile:

Ale poradila jsem ten nápoj jiné kamarádce z červencové diskuze, která stejně dlouho přenášela a do večera jí praskla voda...
13. črc 2012 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika tak máš aspoň dobrý skutek :slight_smile:
Ale tak uvidíš, no nejpozději v pondělí to vypukne, ale třeba se prcek umoudří a ještě to stihne sám.
13. črc 2012 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip no to je pravda. Já nějak nepřemýšlela jaký jsou po kojení prsa, vždycky jsem si říkala, že asi vytahaný, ale větší nebo menší mě nenapadlo :grinning:
13. črc 2012 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Já také zkoušela vše možné...pila svařák, červené víno, donutila manžela k manželkým povinnostem, přenášela těžká kvítka.....prostě nic. Říkej si, že se prckovi u Tebe líbí:slight_smile:)...Nejhorší ale bylo, že se mě furt každý dokola ptal. Naši pořád volali..Měla jsem chuť zahodit telefon.
13. črc 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip byla jsem na tom úplně stejně - nejhorší fakt byly ty esemesky :angry: Už jsem ani nikomu neodpovídala a komunikaci zajišťoval manžel, fakt mě to vytáčelo do vrtule :confounded:
13. črc 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už holky ani nechodím na FB, na gmailu i skypu jsem invisible, už toho mám plné zuby. Jediné co mě "utěšuje" že nejpozději v pondělí to bude za mnou (teda pokud mi nebudou porod vyvolávat 3 dny).
13. črc 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Raději nikam nechodíš a my Tě tady ještě s tím otravujejeme, co?:slight_smile:) Neboj, to půjde. Co jsem potkala holky v porodnici, tak opavdu přijely bez příznaků a do pár hodin po vyvolávačce porodily.
13. črc 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika No a kde jsou ty bourky, pri kterejch praskaji plodovy vody, kdyz jsou nejvic potreba? :grinning: Neboj, nejpozdeji v pondeli to urcite bude za tebou! :slight_smile:
13. črc 2012 ve 12:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika někod (možná i) tady říkal, že na předporodním kurzu radili říct rodině a známým termín o 14 dní později, aby se člověk tady tomu vyhnul. No a když jsem přenášela, tak jsem si říkala, že to není marná rada :slight_smile: Ale já ani tak moc lidem termín neříkala a rodina byla celkem v pohodě a neprudili moc.
13. črc 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanuu To je dobrej nápad:slight_smile:
13. črc 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanuu Příště to tak rozhodně udělám, to je rada nad zlato, fakt :slight_smile:

@leniczka_brno Leni mě nepomohla ani bouřka o úplňku, jedině snad že by přišel nějakej orkán :wink:
13. črc 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika na FB jsem sice byla, ale nastavila jsem si na chatu, že tam nejsem, tak naštěstí nikdo neotravoval :slight_smile: Pokud jsem se teda neprokecla nějakým komentářem pod fotkou :grinning:
13. črc 2012 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky, tak mě tak napadá jaký máte s miminkem režim? A jak si hrajete? Jen tak pro inspiraci, já nikoho moc v okolí s dětma nemám.

Mně se asi režim zatím úplně nedaří. Není to, že bych kojila nějak pravidelně ve stejnou dobu.
Máme to tak, že malej spinká docela dlouho, pak se nají, hrajeme si a pak většinou ještě spinká - buď ještě doma nebo spíš už v kočárku - dopolední procházka většinou i s nákupem, pak jsme doma a odpoledne pak zase ven, většinou na delší procházku 2-3 hod někdy i déle. V podvečer koupání no a spát chodí většinou až v 9, dřív nechce.
14. črc 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
A s tím hraním - během dne nechávám malýho si hrát chvíli samotnýho v lehátku s hrazdičkou a na hrací dece s hrazdičkou - někdy si hraje někdy kouká. No a já si někdy hraju s ním, pouštím mu písničky a blikání na hrazdičce, houpám s hračkama a tak. Pak mu "čtu" obrázkové knížky a vydávám zvuky zvířat a aut. Někdy mu čtu i normální knížku a ukazuju mu obrázky. Pak mu zpívám a u toho "cvičíme - tancujeme". A občas mu štěchám se stěrchátkem podávám nějaké hračky, stavím věž z kostek a tak. Děláte s miminky ještě něco? Děkuji :slight_smile:
Jo a tohle vždycky stihneme během jendoho dne, některé "aktivity" i víckrát, baví ho to jen chvíli.
14. črc 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu My jíme tak každé 3-4 hodiny. Mezi tím ještě musí malej tak hodinku spávat, jinak je protivnej. Dopoledne se vaří, odpoledne se jdeme podívat na stavbu. Mezi tím si různě hrajeme: "povídáme si", děláme různé opičky, hračky si už bere sám, s plinkou děláme bububu. Někdy se přetočí na břicho sám, někdy ho na něho položím já, aby se rozhlížel (je strašně zvědavej). Do lehátka se už snažím dávat minimálně, aby měl motivaci se přetáčet...Spávat chodíme kolem osmé. Často ho pak dáme do kočáru a jdeme ven s manželem grilovat:slight_smile: Spí se mu líp, jak v dusném podkroví.:slight_smile:
14. črc 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu A ještě..zjistila jsem, že nejlepší hračky jsou ty nejobyčejnější věci:slight_smile: A nová oblíbená hra...stahuje si ponožku a ještě když mu drží na noze, tak se ji snaží nacpat do pusy:slight_smile:
14. črc 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanuu Děláme naprosto to stejné co ty, jen s tím rozdílem, že dnešním dnem ja našemu "miminku" už 10m, takže něco jako lehátko ani hrací deka už ho nebere a nejoblíbenější hračkou je teď vařečka. :grinning: Adam kam to jde tam vleze a vždycky si něco najde. Ale jinak se mu snažím maximálně věnovat, čtu knížky, ukazuju obrázky, zpívám, vykládám básničky, tatínek mu hraje divadlo kdy vykládá pohádku u toho pohybuje figurkama nebo jinýma hračkama, u toho má Adam největší srandu. :slight_smile: Pořád někam chodíme, buď na procházky nebo výlety, nebo jsme na zahradě a ve vodě (hlavně v těch vedrech), snažím se být s ním ve styku i s jinými dětmi ve cvičení nebo plavání, hodně si s ním vykládám, učím ho už nějakou dobu bez plínek, učím ho aby pěkně papal...
A režim dne je většinou takový, že přes noc spí, pak nakojíme, ráno prochajda nebo nákup, vaření, oběd a spaní, odpoledne různé aktivity dle nálady a počasí a večer jdeme zase spát, když se přes noc vzbudí tak kojím, jinak zase až ráno.
Myslím si, že každá maminka (co jsem vás poznala v této diskuzi) se snaží svému miminku maximálně věnovat a dělat pro něj jen to nejlepší. :slight_smile:
14. črc 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj Holky, zdravim vas z porodnice, vcera ve 3:25 se nam narodil Adamek, porod byl rychly a silny zazitek, az se vratime napisu vic, malicky byl pekny macik/ 3960 g a 54 cm.
16. črc 2012 v 06:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@gabbika Gratulace obrovská!!! :wink: Vítáme Adámka na světě, ať se mu tu líbí a dělá Vám jen radost, rodinko! :slight_smile: A smekám před maminkou, míry teda luxusní a to já si myslela, že náš Adam s 3720g byl obr. :grinning: Těším se, až napíšeš víc, teď si užívejte jeden druhého! :wink:
16. črc 2012 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Jéé, tak to šlo samo:slight_smile: A malej je tedy fakt obřík. Ale hlavně, že jste to dobře zvládli:slight_smile:
16. črc 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Gábi, gratuluji k Adámkovi,, a teda holka tobě skláním poklonu,,,,takovýho macíčkaporodit:slight_smile: těším se na další info a hlavně na fotečku :slight_smile:
16. črc 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Gabi moc velká gratulace, Adámek se přidal k obříkům, kterých už tu bylo několik. Ráno jsem na tebe myslela, jestli už nemáš mimčo u sebe a kdyby ne ať se dneska daří s vyvolávačkou, ale jsem ráda, že jste to takhle zvládli sami.
16. črc 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip @misaskul Díky holky. Já si říkala, že mě třeba nějaká naprosto běžná a super věc nenapadla :grinning:
Malej se ještě nepřetáčí na bříško ani zatím nepase. A u nás zatím lehátko s hrazdičkou nebo deka s hrazdičkou dost valí, protože tam si celkem s těma hračkama vyhraje, tahá si za ně a bouchá.
16. črc 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Tak já si ještě pořád myslím, že náš Lukášek s 4100g a hlavně hlavičkou 37,5 obr byl, ale je fakt, že tady těch větších dětí kolem 4kg, bylo už několik.
16. črc 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip To máte fajn ty večerní procházky nebo grilování, malej moc dobře nesnáší přenášení, takže když usne třeba při kojení, tak se při přenášení do postýlky stejně probudí a pak řve.
A s těma jednoduchýma hračkama máš pravdu, ale mylsím, že postupně to bude ještě víc - že si děti vyhrají s petkou, vařečkou a pod.
Jo a Martínek je vážně moc krásnej.
16. črc 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Moc gratuluju!!
16. črc 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika gartuluji k porodu a Adámkovi přeji úspěšný start :o) má krásné míry, tak ať se má čile k světu a pěkně roste
16. črc 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu No zdá se mi, že se teď rodí čím dál větší děti, na váhu i délku, zajímalo by mě fakt čím to je. U mě by to bylo určitě stejné, já rodila o den dřív před prvním termínem, takže přenášet pár dní by znamenalo ve finále možná taky něco ke 4 kilům... Navíc jsme s manželem docela vysocí, já sice takové vyžle, ale manžel kus chlapa, ale u některých maminek s 50ti kily to čtyřkilové mimčo fakt nechápu a obdivuju! :slight_smile:

Co se hraní s dítětem týká, pro mě je nejdůležitější věnovat se mu maximálně, povídat si s ním, učit ho papat, pěkně chodit spinkat apod., aby byl co nejdřív bez plínek, byl samostatný a šikovný a ne jak dcerka mé známé, která ve dvou letech váží 10 kilo, vzteká se že chce papat sama, rodiče nezájem a malá než sní polívku tak ju spíš vylije než sní... Ale to záleží na různých faktorech, prostě hlavně se mu věnovat a užívat si ty volné chvíle, resp. rodičovskou.
16. črc 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek