• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@hanuu Já malého položím na peřinku a pak se nám hezky přenáší, protože to má pevnější podklad. Ale některé děti to fakt nesnesou. Až bude starší, tak už to nepůjde, tak si to teď ještě užíváme:slight_smile: Akorát je srandovní jak pak jedeme v noci s kočárkem a s báglem. Jsem zvědavá, kdy nás někdo udá na sociálce:slight_smile:))...Na přetáčení máte ještě čas. My máme fakt hodně aktivního prcka a začal se přetáčet až ve 4,5 měsících a to ne nějak moc často, i když koníčky už pásl v porodnici. Chodíte na to cvičení kvůli těm koníčkům, jak jsi psala? Docela by mě zajímalo, jak to probíhá.
16. črc 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika moc gratuluju a je hezké, že to nakonec šlo bez té vyvolávačky :slight_smile: je teda pěkně dlouhý :slight_smile: bude z něj basketbalista :grinning:
16. črc 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak náš davča měl minulý týden ve středu měsíc a ve čtvrtek se přetočil z břicha na záda,, pak to zkoušel ještě na druhou stranu,ale to se mu povedlo jenna bok, pak mutam zavazela spodní nožička, tak mu to nešlo,ale mět se od čeho odrazit,tak se překulil i na druhou stranu,,,, od té doby se mu to ale už nepovedlo,, to byl asi vzteklej tak jak sebou mlátil, tak se mu zadařilo,,,

@jancip takyjsem přemýšlela, aby nás někdo nepomluvil,,, v sobotu jsme byli u našich a byla tam takový dětský den a pak se to změnilo na zábavu pro dosplěé a my tam byli s malým od tří do půl osmé,,, je teda fakt že do půl sedmé hezky chrupkal v kočárku,, a pak tu hodinku jsme tam ještě pobyli,,,,

jinak spinkat chodí jak kdy,, někdy usne hned po koupačce a po papu,,, a jindy vydrží až do dalšího papu,, a to jsem asi pak raději,, když usne až v těch 10-11 večer, bo pak vydrží třeba do dvou do tří,, stejně dřví jak v deset spát nejdu,,,
16. črc 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Nám se taky přetočil dřív, ale to jsem brala, že to bylo spíš náhodou, spíš takové přepadnutí. Teď už je to cíleně za něčím. Ale dělá to vesměs, když si ho nikdo nevšímá a on chce mít rozhled. Když ho lákám za hračkou, tak nechce, protože má pozornost......Pokud malej spinkal, tak bych to nějak neřešila...I když je fakt, že já jsem celkem držela šestinedělí, během něho jsem s malým moc mezi lidi nechtěla, aby ho nikdo neoňuchňával.....My se teď už snažíme dodržovat režim, ale ze začátku to se spaním bylo také různé. Teď usínáme mezi 8 a 9 hodinou a probouzíme se mezi 5 a 6. Takže ho uspím, dám do kočáru a vyrazíme na zahradu:slight_smile:
16. črc 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Gratuluju Gábi :slight_smile: a ať jste ve zdraví brzy doma :slight_smile: Adámek má krásný míry :wink:
16. črc 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Strašně moc gratuluju a přeju vám oběma hlavně hodně zdravíčka!! A jsem zvědavá na dojmy z porodu :wink: Předpokládám, že jsi v Bohunicích...
16. črc 2012 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 máš moc pěknou profilovou fotku. Jak jste oslavili svátek?
16. črc 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip ZAtím jsme byli u paní doktorky, ta se na malýho podívala, vyzkoušela reflexy a tak. Závěr je ten, že by potřeboval posílit zádové svaly. Říkala, že je v pořádku jen potřebuje malinko "popostrčit", byla fakt moc milá. Budeme chodit na cvičení, ale to už dělá asi nějaká setra a ta měla volno až příští úterý, tak uvidíme. Zatím několikrát za den pokládáme na bříško a snažíme se motivovat. Je vidět vývoj. Nejdřím se mu na bříšku vůbec nelíbilo a teď je tam celkem v klidu a taky už nemá tendenci dávat si nožičky pod tělíčko jak dělaj úplně malá miminka a to taky míval dlouho. Tak uvidíme, nemám strach, určitě to malej brzo zvládne.
16. črc 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanuu malýmu se taky na břiše moc nelíbilo,, jak měl zlomenou tu kliční kost, tak ho to možná asi bolelo,,, teď se mu to taky moc nelíbí,ale jak ho položíme, tak okamžitě našponuje nožky a hledá něco, od čeho by se odrazil aby se posunul,,, dnes se zase chytl deky, co byla pod ním a přišlo mi jakoby se chtěl zase přitáhnout aby se posunul dopředu,, to bude nějakej superman nebo co
16. črc 2012 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika všechno nej nej nej... konečně máš to svoje potěšení na světě :slight_smile: tak hlavně zdravíčko a štěstíčko vám oběma :slight_smile:
17. črc 2012 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Romčo Lukášek tak y na bříšku hnedka v podstatě "lezl", zabíral nožičkama i ručičkama a občas se i kousek poposunul. Ale doktorka na te rehabce říkala, že to podsouvání kolínek je vlastně spíš pozůstatek z toho úplného miminka, aby mohl pást koníky tak se musí naučit nechat ty nohy volně.
17. črc 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu no davča zatím taky nepase,,, občas tu hlavičku zvedne,ale jen tak zlehka,,, nebo když ho máme v náručí čelem k sobě, tak to s ní pořád kýve dopředu dozadu,ale zatím teda nedrží,, má ještě čas :slight_smile:
17. črc 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 jasně, Davča má ještě spoustu času :slight_smile:
17. črc 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Davídek měl zlomenou klíční kost? A jak k tomu přišel? Už je to ok?
17. črc 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Našemu se taky na břichu nelíbilo. Strašně se vztekal a ve vzteku se úplně na těch rukách vzpíral. Ale na břicho jsem ho dávala téměř hned, aby se protáhl. Protože jsem ho nosila hodně v šátku a nebo byl v lehátku, takže byl pořád zakulacený....Taky bych neměla strach, určitě to zvládne. Jen prostě někomu se chce víc a někomu míň....Jinak hodně lidí mi říkalo, že museli lehátka odbourávat, protože pak byly děti pohodlné a nic moc je nemotivovalo se hýbat...Já tu zkušenost nemám. Protože ve 3 měsících se u nás něco zlomilo a už mi malej dlouho vydrží i na zádech na rovné ploše. Jen když potřebuji vařit a je protivnější, tak ho do lehátka dám, protože to se mu hodně líbí a je v něm hodný...Pak jsem i slyšela, že děti se rodí s vrozenou kyfózou (zakulacení zad). Proto údajně první 3 měsíce nevadí, když je v poloze klubíčka často, ale že by se to mělo postupně odbourávat. Ale nevím, zda je to pravda. U nás to tak ale fakt bylo.
17. črc 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě náš malej rotuje kolem své osy, když je na břichu. Otočí se i o 180 stupňů, sice mu to trvá, ale pokud má motivaci, tak si tu práci dá. Nevím, zda je to normální nebo ne.
17. črc 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanuu Děkuji:slight_smile: No svátek jsme "oslavili" tím, že jsme dopoledne byli mrknout na obklady do koupelny a odpolko jsme začali balit:slight_smile: Je to hrůza kolik máme krámů a to ani jeden z nás nejsme takoví ti "uskladňovači" všeho možného:slight_smile: Ale byla tady babi s dědou, tak malá dostala nějaký hračky a od nás taky.
17. črc 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, naše malá je divoch, pořád "jezdí na kole", už dokonce zvedá nožičky k sobě - jakože zapojuje bříško, rotuje fest, kolikrát ji v noci, když jdu kojit, najdu v postýlce napříč. A občas se docela propíná do luku, tak dr. říkal, ať ji hodně chováme do klubíčka. Jinak si chytá dudlík, občas si ho i vytáhne z pusinky, chytá hračky, snaží se je nacpat do pusy, krásně se řehtá - čím dál hlasitěji a ukecaná je taky dost:slight_smile: Hlavičku už jakž takž drží, ale pořád to "čekuju", na koníky musí mít náladu, ale už jí to celkem jde, nevzteká se, dokonce u toho mumlá. Nijak to ale nehrotím, ať jí to nezprotivím... Ten vývoj je docela skokový řekla bych...dlouho nic a pak najednou hups a nestíhám se divit:slight_smile: Včera jsme měli KO ve 3 měsících a dr. ji moc chválil, prej je v něčem i o měsíc napřed...

Jo a holky, co máte za sebou 3-měsíční KO, taky na ní váš dr. zvedl mimčo z lehu za ručičky do sedu a chvíli tak držel? Náš jo, jsem docela čučela, ale malá dobrý - hleděla jak puk a snažila se držet hlavu:slight_smile:
17. črc 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vendy26 koukám, že máme doma úplně stejnýho divocha :grinning: Do sedu jí zvedám taky a moc se jí to líbí, vždycky se usmívá :slight_smile: Dneska pásla koníky jako nic a včera se u toho vztekala a nechtěla hlavu zvednout, fakt je to o náladě. Hodně jí kojím v leže a asi před týdnem se ke mě začala natáčet na bok :grinning: Za chvíli se už překulí, kočka jedna. Z hraček "cupuje" co má na dosah a někdy u toho hrozně nadává :grinning:
17. črc 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misaskul no při porodu,, jak nešel ven, nebo jak mu museli pomáhat, těžko říct,, tenkonec porodu byl dost komplikovanej, takže nevím, co přesně bylo příčinou,,ale taky vím, že to má docela dost dětí, až jsem se divila,,, no má tam pořád takovou hrčku, nevím, jestli se to úplně vstřebá nebo ne, na to se musím zeptat mudry v poradně,, ale otok i modřina mu už zmizely
17. črc 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Romi a jak se cítíš ty? Je to už lepší?...
17. črc 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Klári, taky kojím vleže a je to u nás pro obě ta nej poloha pro kojení!:slight_smile:
17. črc 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 dnes jsem byla v bohu na kontrole a domluvit se jestli se bude znovz šít nebo ne. tak šít se nebude, pořád mám dělat oplachy a mazat a příští pátek na kontrolu,,, prý by se to mělo zatáhnout ,,, sice to nebude tak pěkně hladký jako druhá strana kde šití nebylo,,,,
17. črc 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Tak aspoň že tak... Přeju ať je brzy dobře a máš klid!!
17. črc 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 u nás si ted nemůžu uvědomit, jestli to zvedání do sedu zkoušela doktorka na prohlídce, ale určitš to zkoušela doktorka na rehabce. Taky se to dělá kvůli hlavičce, jak drží.

@vendy26 @clara.7 ono každý dítě to má nějak a někdy mi to taky příjde jako skok ze dne na den. Lukášek si na bok lehá už docela dlouho a poslední asi 2 týdny tak většinou i spinka. V postýlce taky pěkně rotuje, jendou je hlavou ve šprušlích na jendé straně podruhé zase obráceně :grinning: Už se v postýlce i přetočil 2x na bříško, ale to bylo asi těma šprušlema, jak po nich cestuje nožičkama, tak šel nečekaně z boku na bříško.
17. črc 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ukecala jsem čudlu aby mi zapózovala :grinning:
17. črc 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@vendy26 Ve 3 měsících si to nevybavuji, ale dneska na kontrole (za pár dnů máme 5 měsíců) to doktorka dělala taky. Malýmu se to líbí, ale říká se, že se to dělat nemá, tak to doma uděláme jen občas, ale moc nechci. Taky rád visí hlavou dolů. Trošku mám obavy, že nebude mít po taťkovi pud sebezáchovi:slight_smile: Ale taky koukám, jak ten vývoj jde strašně rychle dopředu. Každou chvíli se naučí něco nového a pak si to pořád opakuje. Teď se naučil jako kašlat a strašně se mu to líbí. A nejraději do všeho plácá a docela silou. Pak je sranda, jak si drží láhev a nenechá si ji vzít. Jenže teď jsem mu vyměnila savičku, aby to teklo rychleji, ale ještě to neumí tak rychle polykat, tak mu to trošku vytíkalo. Ani náhodou jsem mu tu flašku nemohla vzít, raději by se zakuckal. se někdy fakt nasměji...Za chvíli nám ty děti budou běhat.
17. črc 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@clara.7 Šikulka!!!
17. črc 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já jsem mamlas...pud sbezáchovy s měkkým i:slight_smile:)) Už bych asi měla jít do práce:slight_smile:
17. črc 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip V tom případě já taky, vůůůbec jsem si toho nevšimla :grinning:
17. črc 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek