• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@jancip ještě ne, tam by sis určitě neužila tolik legrace a radosti jako doma s malým :slight_smile:
17. črc 2012 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabbika moc gratuluju k Adamkovi, at Vam dela jen radost :slight_smile: Pak pisni jak to probihalo :slight_smile:
18. črc 2012 v 19:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, jestli máte pocit, že nic nestiháte, tak musím potvrdit, co mi všichni říkali..že bude líp. V šestinedělí jsem nebyla schopna udělat téměř nic, vařila nám tchýně, když neuklidil manžel, tak uklizeno nebylo a pod. A teď se to úplně otočilo. Malej mi spí mezi každým jídle tak hodinu až dvě (což jsem neznala), vařím chlapům na stavbu, občas i peču, pokud někdo netrvá na každodenně umyté podlaze, tak je relativně i uklizeno, hledám inspiraci pro náš novej domeček a za chvíli se pustím snad i do háčkování zvířátek....snad jsem to teď nezakřikla a půjde to takto dál....Takže pokud to máte tak, jak jsem to měla já na začátku, tak hlavu vzhůru:slight_smile:
19. črc 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jancip naprosto souhlasim :sunglasses: šestinedělí stálo za PRD, taky nám vařila tchyně nebo moje mamka, protože jsem krom malé snad nic nestíhala ... kolikrát jsem se nepřevlékla ani z pyžama :unamused: Teď už je to mnohem lepší, stihnu klidně i vyžehlit nebo sepsat něco do práce a malá mi u toho pobrukuje, pak se nají, spinká a skoro vůbec nebrečí :slight_smile: Stihnu i upéct a uvařit, pokud teda nevaří manžel, jeho to dost baví :grinning: Uklizeno už máme taky, o víkendu byl něco jako "sanitární den" :grinning: už to fakt chtělo pořádně vygruntovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Aničce jsem udělala pořádek ve skříni a prohodila oblečky za větší, ona už mi zase povyrostla, takže se horko těžko soukáme do 68 :fearful:
Dneska se mi ta moje kočka začala přetáčet z bříška na záda a nebyla k zastavení :grinning:
19. črc 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@clara.7 Vy už neoblečete 68? My máme ještě i body 62 a to má malej 70 cm a 7,5 kg, tak nechápu to číslování....A z břicha na záda se nám nějak nechce. Nějak nemůže pochopit, že když už nemůže, nemá se na těch rukách vzpírat a vzekat, ale položit se anebo otočit.
19. črc 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 A jak je Anička velká? MAlej má 66cm a 6,6kg a nosí teď 62-68.
@jancip A jinak ne že bych si na šestinedělí nějak stěžovala, ale taky se připojuju k tomu, že ted Lukášek mnohem více spí a mezi tím si hraje a brouká a tak.
19. črc 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, maličký mi zaspal, tak alespoň stručně k porodu, rodila jsem v Bohunicích a nemůžu si to vynachválit, měla jsem opravdu milou porodní asistentku i doktorku. Kontrakce mi začaly po 23 hod v sobotu (před tím jsem cca ve 20 hod ze zoufalství vypila na radz PA ricinový koktejl na přirozené vyvolání porodu - fungoval :grinning:), v 1 jsme byli v porodnici - byla jsem už otevřená na 8 cm - a v 3: 25 byl Adam na světě. Neměla jsem velké porodní poranění, i přes jeho skoro 4 kg jen malý nástřih a druhý den už šlo i sedět. Byl to sešup, ale stálo to za to. Samozřejmě to bolí, ale osobně jsem čekala uplně jiný druh bolesti, zpětně mi přijde, že jsem do toho vlastně moc nezasahovaůa, tělo vědělo co dělat...jinak k odhadům váhy v nemocnici: 2 x odhad na ambulanci kolem 3000 g - porodní váha 3960 :slight_smile:
19. črc 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@jancip většinou má velikost 68, ale některé dupky máme 74 a jiné zase 62 (záleží na výrobci)
@hanuu do poradny jdeme až v pondělí, takže přesné míry neznám, ale odhaduji stejné jako vaše
19. črc 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Teda to byla rychlost.....Přeji hodné spinkající miminko:slight_smile:
19. črc 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika tý jo, to teda byl fofr :fearful: proč já to musela mít 11 hodin :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak ať se daří a miminko dělá jen samou radost :wink:
19. črc 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 Zlatých 11 hodin. Já jsem porodila 36 hodin od příjezdu do porodnice a to jsem už měla celou noc konrakce ještě doma. Ale říkám si, že díky tomu, že jsem měla tak náročnou první dobu, tak ta druhá byla pak procházka růžovým sadem:slight_smile:
20. črc 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip beru zpět, zlatých 11 hodin :grinning: A to mi předpovídali aspoň 20, že se prý pomalu otvírám ... no a pak se nestihl ani epidurál, na který jsem čekala jak na smilování boží :grinning: :grinning:
20. črc 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika gábi, no já měla při přijetí v porodce odhad 3 kila,, a měl 3,65,,, takže ty jejich odhady nějak nefungují:slight_smile:
20. črc 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer děvčata, můžu mít skromný dotaz, jak často během dne mám dávat miminko na bříško? My s tím docela bojujeme. Když se mi to podaří obden tak je to zázrak. Večer po koupání je nervózní a pláče neb už chce papat a navíc nenávidí když ji vytáhnu z vaničky. Ráno chce jen papat a když přebalím tak chce hned k prsu a pak usíná. Během dne když je vzhůru tak se většinou chce nosit, když ji položím tak zuří a nevím jestli jsem to četla tady nebo v některé knížce, že uplakané miminko by se na bříško nemělo dávat (je to pravda nebo zase fáma co mě zbytečně děsí?), nerada bych aby se malé špatně vyvíjelo svalstvo. Hlavičku zvedá pěkně, když ji dám přes rameno odbrknout, tak se vzepře na ručičkách a hlavičku drží, ale na bříšku se ji to nelíbí. Myslím si, že to je tou abdukční podložkou co má kvůli vykloubeným kyčlím.
Je to hrozné, myslela jsem si, že když mi rukama prošli tři neteře a jeden synovec, že jsem na své miminko připravená, ale všechno je úplně jinak. Jednak s tím širokým balením se hůř s malinkou manipuluje a jednak mám pocit, že jsem úplný analfabet co se vývoje miminka týká (kdy co u miminka nastává, jak ho zabavit když je vzhůru, nemoci, vyrážky...a spousta jiného)...ach jo...ještěže se tu můžu zeptat ..
20. črc 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Já bych se řídila intuicí. Pokud je miminko hodně uplakané a zuří, tak bych to nehrotila. Pokud má klidnější chvilky, tak bych ho na bříško na chvilinku dala, i když se mu to nelíbí (zejména když je celý den schoulený v klubíčku). Když se ale nepovede, tak se nepovede. Když to vyjde zase víckrát, tak to bude víckrát. Ale neboj, spraví se to. Po koupání jsme taky vždy strašně řvali. O jídlo se taky hlásil se strašným křikem. Položit jsem ho taky nemohla...Chce to zkoušet a zkoušet, co pomáhá (u nás to bylo zavinování do mumijky, nošení v šátku, nošení v poloze tygřík, později automatická houpačka...) Dneska, když mi pláče 2 minuty v kuse za den, tak se mi to zdá už divný, že není něco v pořádku.
21. črc 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky! Od porodu jsem tady nebyla, takže vás s omluvou zdravím a opožděně děkuji za milá blahopřání. Jak už vás Romča informovala, 6.7. se nám narodila holčička Eliška. Měla jsem porod rychlovku, ve 23 hod mi začala odtékat plodová voda, ve 24 hod jsme byli v Bohunicích a ve 4 ráno byla malá na světě. Přestože jsem měla hladký a téměř učebnicový porod, tak jsem teda byla pěkná hysterka, jakmile mi začaly první kontrakce, tak jsem škemrala o epidurál a ty scény, co jsem tam dělala... pěkně se stydím :unamused: Myslím, že PA a anesteziolog mají v kanceláří pověšenou mojí fotku, do které hází šipky :sunglasses: :grinning: Jinak jsem měla jen mírný nástřih, takže hned po porodu jsem si mohla sednout, neměla jsem ani problém se vyčůrat.
V Bohunicích jsem byla moc spokojená, jediné, co mě tam štvalo, že každá sestřička říkala něco jiného a pár jich tam bylo pěkně protivných. Ale jinak si nemůžu stěžovat.
Eliška je šikovná, plně kojím, jediné, co nás občas trápí, jsou bolesti bříška, to si umí pěkně zařvat, jinak moc plačtivá není.
@lidi My na to bříško taky zatím prdíme, mám z toho trochu výčitky, ale den tak rychle běží, že jsem ráda, že malé uspokojím základní potřeby a už není čas na další věci. Většinou jí dáváme na bříško mezi jídly, když už ho nemá moc plné, ale zase je klidná a nebrečí hlady. Ale když to stihneme jednou za dva dny, jsem ráda.
22. črc 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@lidi AHojky, to sa musí spraviť len časom... maličká moc potrebuje telesný kontakt, asi jej chýba tzv. 4. trimester (čítala si knižku od Karpa Nejšťastnější miminko v okolí? Mohlo by ti to pomocť). A pokiaľ musí mať abdukčnú podložku či fixované kĺbiky, tak verím, že jej poloha na brušku nie je príjemná. Skúšala som si roznožmo ľahnút na brucho a nič moc zážitok to nebol. Inak na odbrknutie odporúčam túto polohu, človek potom nemá oblinkané každé tričko na chrbte, stenu apod. (a doporučujú to aj napr. na Obilňáku): http://novorodenec.sk/page.php?sekcia=clanky&id=80
22. črc 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika Gabi, nádhera, gratuluji ke krásnému porodu a přeju hodné a spokojené mimuško! A oběma zdravíčko samozřejmě! :wink:
22. črc 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@m.artina Stalo se něco, že jsi tak hysterčila? Nebo to přišlo z ničeho nic?
23. črc 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Prostě jak mi porod postupoval tak rychle a najednou přišla ta bolest, tak jsem začala hysterčit, nečekala jsem to od sebe, myslela jsem si, že něco vydržím. Ale měla jsem pocit, že nevydržím, proto jsem škemrala o epidurál a pomalu se tam plazila po zdech. Zpětně si říkám, že jsem to fakt přeháněla :(
23. črc 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina Říká se, že když to jde moc rychle, že je ta bolest vnímána hůře, protože se na to člověk nestihá připravit....ale těžko říci...Já to měla zase tak dlouhý, že už mě i několik doktorů o epidurálu přesvědčovalo.
23. črc 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Gábi tak jak to jde? Už jste s Adánkem doma?
23. črc 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak už máme 3-měsíční preventivku za sebou (s týdenním skluzem) a míry máme obříkovský :grinning: Délka 68 cm, váha 6870 gramů a obvod hlavičky 42 cm :slight_smile:
Ještě jsme dostali 2 vakcíny, tak snad budou zase bez komplikací.
23. črc 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@clara.7 To máte malého obříka:slight_smile:)
23. črc 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 tak jedině hlavičku máme větší, tu měl taky ve 3 měsících a týden 44 cm. A pak se mám divit, že nepase, kdo by se s takovou velkou hlavou tahal :slight_smile:
23. črc 2012 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Ahoj Hani, jojo, jsme od středy doma, jen jsme měli krizovku protože jsem ve čtvrtek dostala horečku a jela v pátek ráno na pohotovost - mimochodem větší kr... doktorku než na té ambulanci jsem v životě neviděla - ale každopádně mi dala antibiotika a horečku od včerejška nemám, tak už je líp. Ale asi jako každá po porodu bojuju s bolavýma bradavkama, řevem který nevím co znamená, prdíkama atp., je to teda opravdu náročné...ale když se Adámek nechá tulit tak to všechno smysl má, jen je to trochu na palici, sned se to srovná. Dneska se chystáme na první procházku, tak se těším na vzduch.
23. črc 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika neboj, srovná :wink:
23. črc 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika Určitě to bude lepší..koukni na můj příspěvek 19. črc v 15:00
23. črc 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip Jani, právě jsem si ho přečetla, před tím jsem diskuzi nedočítala...díky za povzbuzení, těším se teda na pošestinedělí. :slight_smile:
23. črc 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Neboj, bude to fakt lepší ještě i dřív. Já přišla na to, proč nepřetržitě pláče po 2 týdnech. Člověk začne být i jistější..přece jen je to všechno poprvé..pokud někdo nemá spinkající miminko, tak je ten začátek opravdu hodně náročný a lidi, kteří mě vykládali, že je to nejlepší období života, tak ať si to užívám, jsem měla chuť poslat někam...
23. črc 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek