• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@romca13 no uvidíme... snad neporodím předčasně a nějak to stihnu :grinning:
30. črc 2012 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lucuschka Jasně :wink: Alespoň se pokocháme bříškem, já ho nemám teprve 3 týdny a už mi chybí, přeci jen mělo svých pár výhod, třeba pouštění v šalině nebo ve frontách :wink:
30. črc 2012 v 16:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.artina tak snad bude čím se pochlubit :slight_smile: termín mám koncem září, ale člověk nikdy neví :grinning:
30. črc 2012 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
já bych se taky ráda na sraz přidala. pokud bude v září, snad už budeme 1+1 :slight_smile:
30. črc 2012 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
Ahoj holky...my jsme byli tedko taky mimo, takze nejak nebyl cas psat... ja jsem za srazik kdekoliv, kde ej to dostupne MHD... kdyz en Bystrc tak klidne centrum...
@hanuu na prehradu muzem klidne vyrazit.. :slight_smile: Od pristiho tydne uz jsem zase v Brně :slight_smile:
30. črc 2012 ve 21:19  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
dobré ráno maminky :slight_smile: dnes se mi drahoušek vzbudil v 0:45, pak 5:45, vždy se napapkal a zase usnul a ještě spí,,, ale počítám, že se každou chvíli vzbudí,ale aspoň mám čas se v klidu nasnídat,,,,

ještě mě tak napadlo,, září je ještě daleko,, co se srazit už třeba teď někdy,,, kdo bude moct, dojde, kdo nebude srazí se s námi v září,,, je to jen takový návrh, klidně mě s ním pošlete někam :slight_smile:)) ale zkusila jsem to,, byl by někdo pro ????
31. črc 2012 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, já se taky ráda srazím :slight_smile: Z Krpole je to asi daleko kamkoli, takže centrum bude asi opravdu kompromis pro každou...
@romca13 Romčo já se klidně sejdu i dřív, ale momentálně jsme 14 dní u babičky "na prázdninách" :grinning: Jako musim říct, že je to paráda, odpočinu si a hlavně nejsem pořád sama :slight_smile: Po obědě jdeme zase krmit kačenky do parku ... ty potvůrky jsou tak oprsklý, že se nechají krmit pomalu z ruky, a to i ta malá kačátka :grinning:
Áňa roste jako z vody, máme s ní teda pěknou posilovnu - holt 7 kilo se pronese :grinning: a dlouhá je jak žížala, za chvíli se mi nevejde do kočáru a to máme snad největší korbu (Roan Marita) :grinning:
31. črc 2012 v 09:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@clara.7 Má máme 70 cm a 7,5 kg. Ještěže máme taky Roan, do jiných kočárků už bysme se nevlezli. Akorát mám trochu strach ze sporťáku. Moc lidí ho nechválí.
31. črc 2012 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip jejda nestraš, já doufám, že bude sporťák taky dobrý
31. črc 2012 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabbika ParkLane je super! :wink: Jinak, Gabi, hodně sil, ale ona se ta miminka pořád mění, maličkej si taky musí na vše zvykat, určitě bude brzy líp!

Jinak já "dovolenkuju" u mamky, rekonstrukce je v plném proudu, zatíím to celkem šlape, takže věřím, že na konci srpna jsem zpět v Brně:slight_smile: Už mi překvapivě i docela chybí:slight_smile:
1. srp 2012 v 10:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 AHoj, no já tu přehradu myslela jen jako příklad super místa, které, ael je těžko dostupné všem, stejně jako to mariánské údolí, ale jinak jsem taky pro sraz v centru, ať je to "spravedlivé" :slight_smile: Já můžu klidně i dřív než v září, samozřejmě by záležela na konkrétním termínu, ale jinak jsem pro.
1. srp 2012 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@clara.7 @jancip holky a jak má ten Roan velkou korbičku?
1. srp 2012 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.artina na netu se dá určitě najít nějaké místo, ale přecejenom je nejlepší, pokud někdo nějaké fajn místo zná. Ono ne všude se vejdeme třeba s šesti nebo možná i více kočárkama.
1. srp 2012 ve 12:31  • Odpověz  • To se mi líbí
JO holky leniczka_brno už má Elišku u sebe, narodila se včera ráno.
@leniczka_brno velká gratulace
1. srp 2012 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@gabbika Gábi tak jak to jde? Neboj Adámek si taky zvyká a je fakt, že ty děti se dost mění, co platí jeden týden, třeba že nechce spinkat, může být za pár dnů zase jiné.
JInak až se budeš cítit na společnou vycházku tak dej vědět a něco podnikneme.
1. srp 2012 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@carrynka jasně, jsem pro. Tento týden teda nemůžu a příští máme několik doktorů, ale určitě najdeme termín :slight_smile:
1. srp 2012 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@leniczka_brno -- moc gratuluju k Elišce :slight_smile:

no ta kzkuste nadhodit nějaký termínek pro srázek,, mě je to v podstatě jedno,, jsem k dispozici v podstatě pořád,,jen jeden týden si bude brát manža dovču ale ještě nevím, který týden to přesně bude,,, a pokud by bylo hezky, vyrazila bych někam do parčíku, třeba Lužánky?? tam se dá projít, myslím i posedět a nějakou tu limču si někde taky koupíme,,, ale beru i jiné návrhy,,,,
1. srp 2012 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu už jsem to konečně změřila (podložku uvnitř korbičky): délka je 78 cm a šířka 36 cm.
2. srp 2012 v 19:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@clara.7 děkuju. Zajímalo mě to na porovnání. My máme podobně, jen asi o cca 2 cm kratší. No a teda malej už se tam vejde tak tak. Ale on teda rád dává nohy na horu, na okraj, tak ho tam chci nechat co nejdýl, když ještě nesedí.
2. srp 2012 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky chci se zeptat - co máte doma za knihy, co se týká péče o miminko, vývoj, výchova, příkrmy a pod. Já mám nějaké ty o matce a dítěti, ale takové ty spíš do začátku nebo obecné. A přemýšlím jestli ještě něco koupit. Ale knížek je hodně, tak ani nevím, kteár stojí za to. Uvažovala jsem o Rozvíjej se děťátko, Prvních 6 let vašeho dítěte, Respektovat a bgýt respektován, ... Tak pokud máte někdo recenze nebo doporučení dobré knihy, tak budu ráda. Díky.
2. srp 2012 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu Knížky o vývoji a pěči nemám, to si když tak hledám na netu. Ale četla jsem Nejšťastnější miminko, Koncept kontinua a teď čtu Naše děti, naše světy. Jsou tam různé průzkumy od antropologů napříč kulturami. Je to hodně zajímavé. Něco v tom smyslu, že západní kultura dělá přesný opak než zbývající kultury, a že to není úplně v souladu s evolucí a biologickými potřebami.
2. srp 2012 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu ahojky, čo sa týka príkrmov, doporučujem napríklad Gregora, Zákostelecká: Jídelníček kojenců a malých dětí. Grada, a postupy na kojeni.net, to boli moje naj zdroje.
Čo sa týka výchovy a tak celkovo, tak mojimi bibliami sú:
Prekopová, Schweizerová: Děti jsou hosté, kteří hledají cestu, Portál - v tejto knihe ma veľa vecí dojalo.
Harvey Karp: Nějšťastnější miminko v okolí, ako doporučovala už viackrát @jancip .
Momentálne som zhltla Zdeněk Matějček: Co, kdy a jak ve výchově dětí, a mám nachystané na čítanie Po dobrém nebo po zlém? Potom napíšem recenziu.
Čítala som aj Respektovat... a mnohé iné, ale horeuvedené ma oslovili najviac.
Ešte mi bola doporučená aj Jan-Uwe Rogge: Rodiče určují hranice, Portál. Mám nachystané, ale netuším, kedy to prečítam.

Ono je to strašne individuálne - my sme kupovali, a čítali čo sme aktuálne potrebovali a čo sme si mysleli, že može pomocť (napr. od Prekopovej Malý tyran :grinning: ). Keď bol syn malinký, pomohol Karp, potom tá Prekopová, teraz milujem Matějčeka a jeho popis obdobia vzdoru a úzkostných detí... Tiež nedám dopustiť na Ondřeja Trojana: Jak s dětmi mluvit o sexu - viem, asi je to predčasné, ale mňa to veľmi zaujalo.
2. srp 2012 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@nae Matějček je klasika. Ale vzhledem k tomu, že jsem ho často využívala u psaní diplomky, tak už ho nechci ani vidět:slight_smile:
2. srp 2012 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jancip a o čom si mala diplomku? to znie zaujímavo.
2. srp 2012 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@nae Očekávání a realita v náhradní rodinné péči.
2. srp 2012 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu To máš pravdu, ideální by byla nějaká zahrádka, kde se dá nacpat i s kočárky.
@leniczka_brno Také moc gratuluji k holčičce Elišce, máme jmenovkyně ;) Přeji hodně zdravíčka!
@jancip Taky jsme Matějčka hodně brali ve škole. Co jsi studovala? Pajdák, sociální práci?

Holky, jak jste psaly o těch knížkách, hodně knížek se dá stáhnout na ulozto.cz, třeba ten Karp tam je k dispozici, tak je fajn, že to člověk nemusí kupovat případně shánět v knihovně.
3. srp 2012 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky nevíte, jestli ve Femms na Horní mají podprdy na kojení?
3. srp 2012 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.artina
@romca13
@hanuu Ahoj holky, tak díky za gratulace. Už jsme doma a zatím si nějak hledáme ten správnej režim. Však to znáte. :slight_smile: Včera nás pustili, tak byla taková dobrodružná noc, ale dnešek zatím vypadá dobře. Nejlíp se Elča uspává u prsa. :slight_smile:

Jo a asi bych se měla pochlubit i fotkou, že? :slight_smile:
4. srp 2012 ve 14:09  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (6)
@simonisko Byla jsem tam v červnu a neměli (ale nejsem si teď jistá, jestli neměli vůbec nebo pouze ve větších velikostech, mám totiž košíčky G), tak jsem si koupila normální Anitu a stahuju si při kojení dolů. Je výborná.
@leniczka_brno Nádherná Eliška. Tak se držte holky, je to záhul, ale dá se to zvládnout. Naše Eliška se taky uspává u prsa, akorát to vyžaduje čím dál častěji, tak doufám, že se to pak odnaučí a nebude mi u prsu viset až do puberty :grinning:
4. srp 2012 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@m.artina Já jsem původem socpeďačka:slight_smile:
4. srp 2012 v 19:38  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek