• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
No já jsem dělala jen linecké pro manžu a ja si jestě udělam perníčky a něco plněného karamelem. :slight_smile:
A protože jsme se v letě brali tak jsem si do mražaku schovala krabičku cukroví ze svatby, takže se mi ted na vanoce bude hodit :slight_smile:
4. pro 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
veru, ty jsi teda chytrá holka, to je super a máš napečeno :grinning: , škoda, že už mám tak dlouho po svatbě, když vzpomínám na to cukroví - zbíhají se mi sliny...
4. pro 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak já na vánoční úklid prdím.
Jednak tím, že jsme "nedávno" doma dodělali, tak tu bylo v té době uklizeno dočista do čista. Teď už to vidím jen na klasické vysávání, vytření a prach, stejně se víc k ničemu nezmůžu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale vidíš, v kuchyňksé lince by to potřebovalo uklidit ... :wink:

S pečením jsem začla 1.12. Abychom aspoň něco měli, kdyby náhodou :wink:
Tak mám vanilkové rohlíčky, ořechové placky z bílků, takové placičky z kandovaného ovoce a medové cukroví slepované karamelovým krémem. A s pečenýma jsem tímhle skončila a teď už jen nějaké manžovy oblíbené nepečené - jako Rafaela, Nugát atd.

Veru,
tak to jsi dobře vykoumala s tím cukrovím v mrazáku :wink:

Holky,
tak to mě zase bolí ne kyčle ale asi stydká kost :unamused:
4. pro 2008 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
neboj peti, za chvilku to máš zasebou.. :grinning:
4. pro 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
holkyyy kde jste? Tu je ticho... snad nešla Petka už rodit :slight_smile:
9. pro 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj veru, taky jsem si říkala, že je tu nějak mrtvo, ještě že ses ozvala :wink:

já jsem zrovna dořešila se sociálkou výpočet druhé mateřské, bylo to teda maso, no ale hlavně, že už vím na čem jsem :grinning:
9. pro 2008 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
rádi bychom rodili, ale bohužel to není na nás :sunglasses: a naší malé se asi ještě ven nechce, achich jo ...
Na kontrolu jdu ve čtvrtek, tak uvidím, jestli už bude nějaký posun :wink:

No, jinak se nenudím, naštěstí, postupně si dělám cukroví, každý den něco, ale jen z ppůl dávek, však nám to stačí. Máme raději nepečené, takže z pečených mám 4 druhy a z nepečených zatím 4.
Dneska jsem dělala šohajky a unadávala jsem se u toho jak hrom, čoko poleva je nějaká divná, asi to bude čokoládou na vaření nebo nevím čím, protože to dělám každý rok ze stejného receptu. Tak jsem zvědavá, jestli to ztuhne a nebo to budeme z košíčků vyjídat lžičkou.

Dneska je venku krásně, ale vůbec to nevypadá, že by byl prosinec ...
9. pro 2008 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mě všichni deprimujou s tím pečením, včera jsem si napsala co mi chybí a zítra jdem na velký nákup, ale péct toho moc nebudu

když se tak koukám z okna, myslím, že mám dneska poslední možnost domýt ty dva zbývající okna, teda než příjdu z práce, tak stejně asi budu domývat potmě :frowning2: , uvidíme,

peti - docela ráda bych tě těď navštívila, to by bylo popapáníčko... :grinning:
9. pro 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ráno,

tak jsem spokojená, okna omyta, záclony vyprány, uklizeno a šmitec, pak už budu jen douklidovat po pečení.
Dneska mě čekají obíhačky na pojišťovně a velký nákup s manžou, panebože jak já se netěším, nákupy nesnáším, budu to muset nějak přežít :frowning2:
10. pro 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte jdu se poradit :slight_smile: po vancich jedeme do 3nca za babi a dedou, zustaneme nejmin do silvestra, poradite, kam se da jit v trincu s detma??? hriste, vylet s kavarnou s detskym koutkem jako tresnickou na dortu apod.? diky moc! Hlavni stan mame na Terase, takze vetsinou hoblujem hriste pastelka u mondu :slight_smile:
10. pro 2008 ve 12:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak já jsem dneska byla v práci dělat inventuru, takže jsem ted uchozena a nějak mi tvrdlo břícho.
Dadu ... fakt klobouk dolu že ještě pracuješ.

Peti ja jdu taky zítra na kontrolu. Tak pak napiš jak si dopadla. :slight_smile:
10. pro 2008 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ,

tak sem se konečně dneska taky vrhla na pečení ještě zítra něco dodělám a pak jen úklid :confounded:
už se nemůžu dočkat úterý 16.12 jdu do poradny tak jsem zvědavá co mi poví v jakém teda jsem týdnu těhu byl v tom nějaký zmatek,snad prcek povyrostl a bude to už v pořádku.
10. pro 2008 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ránko děvčata,

tak jsem včera navštívila tu pojišťovnu, a to 2x, ani jednou jsem nepochodila, bylo tam úplně černo od lidí, fronta až skoro na schody, za dvacet minut v řadě jsem neudělala ani krok vpřed, no s tím mým stavem, bych tam stát nedokázala, jsem fakt zvědavá kdy to vyřídím :angry: :frowning2:
dneska jdu ke kadeřnici, tak doufám, že si spravím náladičku, to bude takový relax.

veru - v práci to mám fakt v klidu, takže mi to nijan zdravotně nevadí, jen to dojíždění, ale jsem zvyklá, jinak na inventuru tu budu zřejmě jen na přípravu, protože u samotné inventury to nemá cenu, máme tu samé těžké kusy, železo ocel, takže nic.

tlapicka- nejsem sice přímo z třince, ale vím, že kámošky chodí do cukrárny ke kinu Kosmos, pak do cukrárny v bývalém Mondu, pak to hřiště co uvádíš ty, ale v zimě to na hřišti asi není moc ono, když je náhodou sníh - tak se využívá každý svah k paneláku :grinning:

pet.name - fakt závidím těm co mají alespoň jeden druh, já chci udělat něco zítra, ale pořád to odkládám, vždycky mi do toho něco přijde, tak jsem zvědavá,
jo a držím palec ať se dovíš, na čem jsi :wink:
11. pro 2008 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu: diky za tipy!!! :slight_smile:
12. pro 2008 ve 12:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tlapi není zač, nevím jestli ti pomůžou :sweat_smile:
12. pro 2008 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
to se uvidi :slight_smile:
12. pro 2008 ve 12:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

jak se máte a jak se daří?

Já se hlásím stále 2v1, malé je u mamči v bříšku dobře a ven ne a ne ...

A co vy, vánoční přípravy vrcholí?
15. pro 2008 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ráno holky,

peti, včera jsem na tebe myslela, tak aspoň vidíš, že máš inteligentní dítě, samo nejlépe ví, kde je mu nejútulněji.
Ale asi bys to už chtěla mít za sebou, že. Jsi už nervózní?? :dizzy_face:

Přípravy, přípravy, napečeno mám, uf, taky mě 2 dny bolelo břicho, tak teď "odpočívám" v práci a skoro stříhám metr do vánoc, už aby bylo to volno :wink:

Jinak včera jsem si ještě promýšlela vánoční výzdobu, něco už mám, ale jsou to první vánoce, které Tomášek vnímá pořádně, takže bych mu to chtěla udělat hezké. Jo a včera jsem tak přemýšlela, že jsem nemohla usnout, nevím co mám koupit manžovi pod pařez :cry:

Neuvěříte, na co se mě včera zeptal Tomášek, jeho první otázka byla, jak dostaneme to miminko ven z břicha, řekla jsem mu, že to rozhodne pan doktor, že jeho vytahovali tak, že mi rozřízli břicho a byl venku, no to bylo, začal, že doktor je škaredý, že nožem se do nikoho neřeže, protože to bolí a je moc krve. To mě dostalo, no a pak mě dodrtil otázkou, jestli jsem to mimi spolkla? :grinning: Tak jsem mu řekla, že mimi je z toho, když se má maminka a tatínek moc rádi. Chápete nad čím přemýšlí tříleté dítě..... :sweat_smile: :grinning: :wink:
16. pro 2008 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ráno, včerejší kontrola ok, jen musím na ten cukr test na sosnu :frowning2:
18. pro 2008 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
DOBRÉ RÁNO, CHODÍ TU JEŠTĚ NĚKDO - NEBO TRPÍM SAMOMLUVOU,

PETI NERODÍŠ.. :wink:
19. pro 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dadu ... tak DNES VE 13H SE NARODILA PETIS HOLČIČKA KAROLÍNKA S MÍRAMI 53CM A 3,82KG. :slight_smile:
20. pro 2008 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj všem, veru dík za zprávu, super, že jsou obě v pořádku, nádherný vánoční dáreček,

takže všem přeju hezké vánoce, veru užij si bříško o vánocích, hlavně klídek a nožky nahoře.

jestli se tu objeví o vánocích petis tak ti přeju hodně zdravíčka a štěstíčka tobě i Karolínce.

Všem nám přeju do toho roku 2009 aby se nám ty naše zlatíčka povedla.

HEZKÉ VÁNOCE
22. pro 2008 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčinky,
Veru, díky moc, že jsi tu naši novinku tady oznámila :wink:

Od 23.12. jsme doma a sžíváme se. Ty počátky jsou kruté, neměla jsem moc výživné mlíčko, tak malá nespala a plakala, ale od včerejška je to asi lepší, protože mi v noci vydržela spát i 5 hodin v kuse. Na kojení ji nebudím, dle rad babiček, že si sama řekne, až bude mít hlad nebo bude mít nadělení v plínce.

Jinak porod byl fuška. V pátek 19.12. jsem byla na kontrole u svého Dr., pak i na Sosně na pásech a na kontrolu průtoku pupečníkem (to bylo asi ve 14 hodin) a na porod to nevypadalo. Bříško mě pobolívalo, ale hodně nepravidelně. Od 17 hodin nastoupily bolesti rovnou po 5ti minutách a tak to pokračovalo a pokračovalo až do půlnoci, kdy jsme se rozhodli jet do porodky. No a malá přišla na svět až ve 13 hodin, takže únava veliká, ale zmákli jsme to !!!

Budu chtít přidat detailní popis, jen až bude více času.

Tak pa pa, opatrujte se a krásný Vánoční čas :dizzy_face: :dizzy_face:
26. pro 2008 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak popis porodu je v odd. "jaký byl porod"
29. pro 2008 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Blahopřeju peti, krásná holka, taky už se těším.... docela si mě zase trošku navnadila a teď fičím na ten popis porodu :wink:
5. led 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dadu, si tu dlouho nebyla. Vy nemáte internet doma? To jak nastoupíš na mateřskou tak se tu už neukážeš?
Jak je? Už máš poslední měsíc v práci co? :slight_smile:

Peti, Karolínka je sladoučká. Uplně se za ty dva týdny změnila a už není takové pomačkané miminko :slight_smile: A má strašně nádherně tmavé očka.

Moji sestřenici se přímo na silvestra večer narodil chlapeček Vojtíšek. Byl poslední v kraji v minulem roce. Narodil se zdravý, ale bohužel se mu nevyvynulo jedno ouško. :frowning2: Vnitřní ouško je doufejme vpořadku (teprve pujde na ušní vyšetření) ale místo vnějšího boltce má jen dírku. Hlavní ale je že ostatní má vpořádku. V dnešní době plastické chirurgie se dají dělat zázraky.
5. led 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte jsem z dolní lištné- Třinec
5. led 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže jsem taky nová maminka mám rok a 7 měsíců starou holčičku
5. led 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak já vám závidím ještě jak jsou malinké mimi :slight_smile:
5. led 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj veru,

doufám, že tu budu i pak, internet nám mají zapojovat teď někdy, manža dostane k 30 v lednu nový pc, tak se těším, vždyť jsem měla bez vás o vánocích absťák :sunglasses:
víš kolik jsem přibrala v pase za 14 dnů o vánocích 9cm, síla co - už mám 109cm, vypadám na dvojčata, a to mám 3 měsíce necelé asi - před sebou :frowning2: :wink: :slight_smile:

ahoj milacku :wink:
tak já už budu mít druhé, tomášek má 3 roky a je to super cvrček, teď se těšíme zase na miminko, ale öno to tak utíká, že zase za chvíli mimi bude 5 a já budu jen stárnout :wink:
super, žes sem zavítala, můžeš psát klidně i detaily o sobě :grinning:
6. led 2009 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek