• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
doufám ,že nevadí že jsem se tady tak vetřela já no většinu času jsem sama jelikoš manžel pracuje v praze a přijíždí co 4 dny takže jsem vlastně s malou a pejskem sama a ktomu všemu bydlíme tak blbě od všeho daleko no my a druhé to nevím jak bych si sama poradila :frowning2:
6. led 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ránko holky,

mi, tak to máš dost blbé, že jsi s malou pořád sama, to bych asi nezvládala, za prvné jen s prckem je to psychárna a zvlášť pokud si společenský typ. Já teda moc ne, ale všeho moc škodí. Na mateřské jsem poprvé vydržela jen 10 měsíců, sice to byly i finanční důvody, proč jsem musela do práce, ale na druhé straně, od rána do večera jen domácnost, prcek a jedině moje mamka na pokec - no docela mi šibalo a kolektiv mi chyběl...
Uvidíme jak to budu zvládat teď, ale doufám, že finance už jsou lepší, jsem starší a doufám i chytřejší, budu se snažit si tu mateřskou tentokrát užít... :wink:

veru - jak je, co bříško, těšíš se na porod? :sunglasses:
8. led 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dadu, a co si potom dělala z prckem? Ti ho nekdo hlidal když si tak brzo šla do práce?

Jinak bříško mi nejak moc vyrostlo ted za ty 4 týdny. Příští týden budu v 30tt tak si ten pupek zdokumentuju. :slight_smile: A na porod mam zatím takový neutralní pocit, ale těšit se určitě nebudu to vím jistě. To víš rodím poprvé :grinning:
8. led 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooooj holkyyy!!!

dadu...sorry za to BIG zpozdeni, ale ty vis proc...uz je lepe.

Tak co mamulky, tehulky...jak se dari? Jake mate stavy? Pujdu si vas precist... :slight_smile:
8. led 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadadu
tak to přesně tak jsem na tom i já taky mi už z toho šibe jak ty říkáš od rána do večera jen domácnost, prcek a jedině moje mamka na pokec to jsou jakby mé slova kámošky se vlastně na mě vyprdly a s mamce taky se nemůžu svěřit za vším no před malou to byl jinačí život a ted si připadám jak ve vězení do práce jsem chtěla ale mě nepustí manžel že malá je na mě zavislá malá je ještě atd..no a pak bydlím v lištné a tady není nikde poblíš školka takže by byl problém :unamused: no a pak já jsem šla na mateřskou hned po škole takže jsem ještě nikde nepracovala :frowning2:
8. led 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
verrrunka
a budeš mít manžela u porodu :slight_smile:
8. led 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak holky po řadě,

zdravím zase janus, super, že je líp... :wink:

veru, hlídala moje mamča, bez ní by to nešlo, je v důchodě, takže poho a taky to byla pro ni psychická relaxace, protože nám umřel v té době taťka (malý měl 3 měsíce), takže mamka přišla na jiné myšlenky, prostě nám to zlatíčko všem pomohlo. no a taky manžel pracuje na směny, takže když má odpolední nebo noční, hlídá on, odpoledne začínají směny mě no a mamka už teď jen vyplňuje díry v hlídání, ale stejně pomáhá
ale ty moje osobní výčitky, že nejsem s malým se začátku byly dost hrozné, s manželem byly i hádky, ale pak se to srovnalo, bez těch peněz bysme tehdy nevyšli, a domů jsem nic nesehnala, teď naštěstí to bude jiné, jsme všichni už jinde :slight_smile:

milacku, kámošky - teda rádoby kámošky neřeš, já většinu z nich viděla za ty tři roky tak max.2x až 3x, zbyla mi jen spolupracovnice z práce a jedna spolužačka, druhou mám v Mladé Boleslavi tak se taky nevídáme, ikdyž jsme za ni o prázdninách byli
no upřímně řečeno, pokecat si můžu maximálně na koníku...
musím si nějaké najít, snad to bude časem lepší, nejhorší je najít si čas, stejné zájmy no a ty kámošky hlavně...
8. led 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daduda:

ty jsi to měla dobré protože ti hlídala mamka no já bych to měla těžší rodiče dělají na směny a manžel ten jezdí co 4 dny to už jsem říkala no a tchýně tu vidíme jak se za ní stavíme jinak se neukáže jak je rok dlouhý a tchán to je u něho podobně(jsou rozvedení) proto malá je radši u mých rodičů :slight_smile: A jak jsi na tom ty s tchýní??tak to já jsem za tu dobu viděla asi jednou kamarádku za tu dobu jinak ostatní co jsem měla ty mají jinačí starosti normálně od té doby co tady jsem přihlášená a povídám si s váma tak mi je lépe manželovi se to řekne najdi si kamarádku jo jenže kde a to bych musela mít čas :frowning2: Taky doufám že si nějakou tu kamarádku najdu ke které budu s malou chodit na kávu i když kávu nepiju na návštěvy na procházky atd...A chtěla jsem se zeptat kdy máš termín už se asi těšíš co nejsi nervozní z porodu a jaký jsi měla první porod???
8. led 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

vítám novou maminu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Veru,
až ke konci nebudeš moct spát a bříško už bude těžké a vadit ti, budeš se na porod těšit :wink: :wink: Uvidíš!!! Jak se říká, zvládlo to tolik bab před tebou, zmákneš to taky a levou zadní :wink:
A co někam na kurz, budeš chodit nebo chodíš?
Nevím, jestli mi kurz pomohl nebo ne, každopádně jsem věděla, jak dýchat a to mi celkem pomáhalo a z porodu jsem neměla strach, což se divím. Asi to bylo ale tím, že to bylo poprvé a krok do neznáma.

Holky,
nestrašte, že to bude takové s kámoškama, to snad nee.
Já tu mám snad tu výhodu, že my tu z "partyje", co se stýkáme, jsme všichni buď čerství rodiče nebo v očekávání, takže starosti i radosti máme/budeme mít podobné. Už se těším na společné procházky a srazíky, ale jak píšete, realita může být jiná, ale snad tomu tak nebude.

Tak zase pápá a dobrou nocku :slight_smile:
8. led 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já už to s těma kamoškama pocítila ted při těhu. Tady je partyja (baby tu jsou spíše starší a už děti mají odrostlé),ale ty se spíš sejdou a dají si po pulečce a cigaretce. No a já si v těhu ani jedno samozřejmě nedopřeju takže jsem spíše stranou a s nima se nestykam,protože jsou v zakouřeným. :frowning2: No a z okolí tu má mimi jen jedna ale s tou nejak nejsem v kontaktu. - Tedy jedina Petra a Denis (že Peti :slight_smile: ) , ale zatím jen po netu :slight_smile:
8. led 2009 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis:
Taky zdravím!!! :slight_smile:
8. led 2009 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
verrrunka
a odkud ty jsi přesně :slight_smile:
8. led 2009 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky - dobré ránko,

no nikoho s těmi kámoškami nestraším, ale je fakt, že upřímně žádnou nemám, teda jednu jo, ale ta má 7 letého a 7 měsíční dva kluky a má dost svých starostí a chlapa debila, takže se taky sejdem tak 2x za rok, no možná to bude lepší, hodně blbé je, že já bych chtěla aby se kámoška a hlavně její partner líbil tomu mojmu, jenže on má dost svých kamarádů, a upřímně moc jednoduše se neseznamuje, hodně dá na první seznámení... takže je to těžké, někdy ten druhý za to vůbec nemůže..
ale kámošky bych chtěla

milacku termín mám 1.4., docela se těším, ale jak tu psala peti, že to zvládlo tolik bab, že to dá každý- tak já jsem asi vyjimka, ten první byl hrozný, šel mimo mě, takže jsem vlastně jako prvorodička, nevím do čeho jdu, jen vím, že příště už na ně nebudu tak milá...hodná... trpělivá..aby zase něco se nezvoralo

no tak mám návrh, jsme už 4, nekdy víc, a o prázdninách budou prcci dost velcí, tak bychom se mohli v Třinci nebo někde sejít, co vy na to. Aspoň se budeme mít na co těšit.

jo ještě u nás byla super partya, jen většina se odstěhovala za svými miláčky jinde a ty co tu zůstaly se příšerně změnily, nebo jsem se změnila já :sweat_smile:

k tématu tchýně se nechci moc vykecávat, zrovna včerejší její návštěva mi zvedla adrenalin i tlak... zkrátka je to hodná ženská, není zlá ale vidět ji často nemusím... :wink:
9. led 2009 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,ráda bych se přidala.Přistěhovala jsem se k příteli do Nýdku,což je kousek od Třince.Mám půlročního prcka Lukáška.No a skoro nikoho tady neznám.Mám swice pár kamarádek v Rychvaldě,kde jsem předtím bydlela,ale ty nemiminkujou,takže si v poslední době nemáme moc co říct :frowning2:
9. led 2009 v 08:51  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zdravím luc.ija, to se nám to tu hezky rozrůstá :slight_smile: super,

já jsem z bystřice, takže kousek, relativně, napiš něco ještě o sobě... o nás se vše dovíš, i to co bys nechtěla :wink: :sunglasses: :grinning: když si to tu přečteš.
9. led 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
koukala jsem na všechny naše alba,

ty naše zlatíčka jsou všechny hrozně moc krásňounké :dizzy_face:
9. led 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, vy jedete, čerstvá mamina vás nestíhá :wink: (Jako vlastně nestíhá skoro nic kromě malé prďolky)

Ale dnes jsem měla úspěch, malou jsem si převezla do kuchyně a udělala si tam takový letmý úklid a to samé i ve špajzce. Malé jsem vykládala, co dělám, ona koukala a vrněla v postýlce.
No, celkem dlouho vydržela, pak byl ale hlad silnější a začala se hlásit o slovo.
Takže na oběd dnes bude bramborová kaše ze včera a "volí oko"

Verun,
bydlíme od sebe kousek, tak pak spácháme nějakoé procházky nebo něco :wink: Tady je nás fakt hodně mamin v mém okolí :dizzy_face: Za chvíli přibudeš ty a v červnu Denisa :slight_smile:

A pak spácháme ten srazík v Třinci, souhlas s Dadu !!!!

Dnes jsem vlezla na váhu a snad jsem viděla dobře, že mám 10 kg dole. No, ještě 6 a budu na váze před těhu a pak ještě tak 10 a budu spokojená :wink: No, ale těch 6 mi bude bohatě zatím stačit, už aby to bylo, zatím se do svých kalhot nevlezu :confounded:

Ahoj Luci a vítej u nás :slight_smile:
9. led 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti to je super, že tak hubneš, to bude tím kojením :wink:

srazík pak spácháme a možná už nás bude tolik, že to budem dělat někde na fotbalovém hřišti :grinning:

tak ať nás přibývá
9. led 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daduda

stím srazem je to hodně dobrý nápad chtěla jsem se tě zeptat kdy si přestala tomáška kojit já pořád kojím a nevím jak jí odnaučit a na nočník to je další pohroma ohledně tchýně to fakt není slov ani co dodat
9. led 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis
Z toho si nic nedělej ze začátku to každá maminka nestíhá časem se to zlepší uvidíš zvykneš si na ten koloběh.Hlavně se šetři já se moc nešetřila.A pak to mělo následky.Tak to se máš že schazuješ kila dolů taky bych potřebovala kila dolů místo abych schazovala tak si připadám že přibírám a to ještě kojím...
9. led 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co plánujete maminy na víkend???? :slight_smile:
9. led 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
lluc.ija
vítám tě mezi maminkama :slight_smile:
9. led 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.Děkuju za přivítání.Tak jak jsem psala,malý má půl roku,73 cm a 10,5 kilo,takže docela cvalda-po mamince.Plně kojíme,ale už se snažíme dávat příkrmy,moc mu ale nejedou.Jinak-sedím tu sama celé dny,přítel se vrací z práce kolem 4-půl 5,jak kdy.Zatím ahoj
9. led 2009 ve 13:03  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
milacku
- u mě je trochu vyjimka, já bych kojila, ale nemohla jsem déle jak 3 měsíce, protože jsem ztratila mlíko, v té době mi totiž umřel tatínek a byla jsem na tom psychicky špatně, takže ze dne na den mlíko nebylo a už se nevrátilo, ale malý byl chlapák po týdnu mučení s dudlíkem jsme to zvládli, takže s kojením neporadím.
nočník - to je kapitola sama pro sebe, zkoušeli jsme Tomáška posazovat od doby kdy začal sám sedět, ale nešlo to - nechápal co chceme.
Já mám na to takový názor, že každé dítě je individual, někomu to trvá dlouho jinému ne. Každý si to určí sám, čurání jsme zvládli od roku a půl možná něco málo víc, no ale kakání bylo horší, nešlo udělat nic, tak jsme ho tak nechali, naštěstí přišlo léto a vždycky se mi po... venku, tak honem domů a koupat a převlíkat. a pak z ničeho nic začal sám prosit (od 2 let) a teď není problém, chodí si sám, jen ve spaní se počůrá, ale to je tím, že nám dost pije, zvládne i 3 litry čaje denně, takže to trochu omezuju před spaním a pak je i plína suchá, těším se na léto, to už bude asi úplně bez nich. nic se nemá lámat přes koleno, pak máš nervy ty i to mimčo, ---- můj názor.

a víkend opravdu nevím, vlastně ta moje těhu demence, v neděli oslavujeme neteř má 18ctiny
9. led 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daduda:

Tak to promin!No já si taky myslím,že každé mimi si samo řekne kdy chce na nočník jenomže víš jaké jsou babičky no to by už měla dávno chodit na nočník..... :angry:
9. led 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky

peti - tak ty procházky určo nějaké spácháme. Už se těším :slight_smile: Prosím tě ke které dětské doktorce chodíš s malou? Je tu něco blíž Nebor než až v Třinci???

Jinak ten srazík bychom v létě mohli všichni spáchat.

Jinak k dnešnímu dni mám nahoře skoro 10kg. Ufff leze to nahoru samo :unamused:
13. led 2009 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ránko,

tak to veru vůbec nemáš moc, už to máš za pár, takže si myslím, že váhu máš ok,

včera jsme se s manžou smáli, pociťovala jsem zemskou přitažlivost, malá se tak tlačila do břicha dolů, že se mi zdálo, že ji přitahuje k zemi nějaký magnet, tak jsem si břicho držela oběma rukama a jakoby nadzvedávala,
jinak při pohybech mi skáče celé břicho, tak nevím, asi to bude nějaká malá fotbalistka.....

já jsem měla na kontrole min týden, 70,5 kg - hrůza už je to přes 70sátku, v létě jsem měla 65 takže zatím ok, ale jestli zase do porodu přiberu co měsíc 3 kg, tak mě ta 80 zase nemine a zase ze mě bude míček (balón)

jinak se cítím fajn, trochu jsou už potíže se vstávání z křesla a ohybem, ale zatím to jde. Nejvíc mě teď trápí bolest po jizvě z císaře a bolest stydké kosti.... :frowning2:

nástup na MD mám 18.2 už se těším, jen šéf má prý noční můry, včera zrovna řešili jak to budou dělat, :grinning: protože moje kolegyně co jsme spolu v kanclu dala výpověď... :confused:

tak a co je u vás jinak nového,

peti co malá, mlíčko chutná, a co taťka pomáhá???
14. led 2009 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
U mě například nic jak vám maminy závidím to malé jen kdyby to zůstalo tak malinke :slight_smile:
14. led 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
daduda,ahoj,já jsem taky po císaři,malý má půl ročku,a přítel by už chtěl další :confounded: Ale zatím na to nijak nespěchá.Já mám totiž trošku strach právě z té jizvy,že by to nemuselo dělat dobrotu,kdybych otěhotněla nějak brzy...Jinak-malý právě chrupká,tak mám chvilku :slight_smile:
14. led 2009 ve 13:00  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Dadu,
mlíčko malé chutná, roste jako z vody, minulý týden jsme byli v poradně a malá měla ve svých 17 dnech 4,20 kg a 57 cm :slight_smile:
Jinak to chce ještě dopilovat nějaký režim a bude dobře. Malá je šikulka, kapeme teď pravidelně Sab, tak jsou i prdíky lepší (klep-klep, musím to odklepat), v noci spí taky hezky, jen usíná pozdě, to ještě doladíme :wink:
Já jsem dnes konečně po dlouhé době stihla udělat víc než jen kolem malé, dokonce jsem i uvařila, udělala něco sladkého ke kávě, vyprala a pověsila prádlo. Malá nespala, ale převezla jsem si ji do kuchyně a jak jsem s ní vykládala, tak byla v poho :slight_smile: A taky i díky dudlíku :wink:

Veru,
my chodíme k paní Novákové do Střítěže. Ona bydlí v Neborech kousek od nás a tam a v Těšíně má ordinace. Je moc milá, šikovná, volali jsme jí přes Vánoce i domů na telefon a byla moc hodná, poradila, pomohla. Takže můžu jen doporučit :slight_smile:
14. led 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek