• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
Peti, tak o paní doktorce Novákové jsem právě taky přemyšlela akorat jsem nevěděla jaká je.

Dadu - ten stejný pocit mám poslední dobou taky. Strašně mě to bříško začíná tahat dolu a musím si ho přidržovat či nadzvedavat :unamused:
14. led 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ránko,

luci - řekni příteli, že min. rok byste měli po císaři počkat, mě dokonce doktorka doporučila raději dva, aby se co nejvíce zmenšilo riziko ruptury dělohy, to by určitě nechtěl, ohrozit dva lidi na životě, ne :sweat_smile: :wink:
ono ta vnitřní jizva není vidět, někomu se hojí líp a někomu hůř, ale každopádně je lepší počkat, ono i to první dítě je pak starší, starat se o dva malinkaté je fakt záhul

veru - měřila ses přes břicho? kolik máš?
docela vám závidím, že bydlíte s peťulou blízko sebe... :dizzy_face:
ještě chvilku a budeš mít miminečko na světě, to se to ale zkoulelo, že...
já jsem strašně zvědavá jak bude vypadat, jestli bude podobná Tomáškovi, nebo úplně jiná
chodíš na předporodní kurzy?? kam?? já bych chtěla, ale ne bazen a cvičení, jen to dýchání a tak...

milacku - ono to tak strašně brzo uteče a už půjdeš k zápisu do školky, nás to čeká v únoru, a to byl Tomášek ještě nedávno takové mrňavé miminečko, když jsem vytahovala jeho věcičky, abych zkontrolovala co všechno se dá použít, tak jsem se nestačila divit, co se mu oblíkalo, ty capačky má teď tak na jeden palec a čepičku má jak katolický farář :grinning: :grinning: :grinning:

peti - jsem strašně ráda, že se vám podařilo zkrotit prdíky, určitě si klidnější, a teda pochvala, stíhat ještě i něco péct, jsi fakt super mamka :grinning: :wink: někdo má holt přirozený talent.
s tím režimem, no je to strašně super, my jsme to zavedli a podařilo se nám to docela rychle, ale pak jsme byli i trochu otroky, protože malý měl snad v zadečku hodinky a každý den to bylo to samé, někdy mi to lezlo i na palici, ale zpětně jsem strašně ráda, že ten režim byl, čerpáme z něj ještě do teď, díky němu myslím, že se to zvládá klidněji....
15. led 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě by mě zajímalo-jakou doktorku má Tomášek?Chtěla bych tu nějakou najít Lukymu,ono dojíždět hodinu k jeho do Bohumína není moc příjemné.
15. led 2009 v 10:00  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No v Bystřici jsou jen dvě. Mudr Potyszová a Mudr Hečková. Obě mají ordinace i v Nýdku.
My chodíme k Potyszové, chodila jsem tak jako dítě i já. Je sice stará a taková Páleníková jako v růžovce, ale na děti je hodná a velmi dobrý diagnostik.
Někdy je to velká metrnice, fakt přísná, ale myslím, že ví co dělá. Já ji věřím, druhé tam budu chtít taky zapsat.
S Heczkovou nemám dobré zkušenosti, kámoška se taky od ní odhlásila, mimi jim dostala do vážného stavu :confounded:
Jinak další možnosti je doktorka ve Vendryni a spousta v Třinci, záleží na výběru...
15. led 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jak se těhulky maminky cítíte
15. led 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoooj.

Tak dneska jsem byla na další kontrole. Malý má 1800g, takže roste krásně. Mám i novou fotečku takže jak budu mít chvilinku tak ji sem zase šoupnu do albíčka.

Dadu - bříško jsem si neměřila. Ale zítra to napravím a pak pisnu kolik mám.

Dneska jsme koupili nějakou hygienu pro malého. Taky jsme koupili už nějakou zásobu plínek a peru kočárek, protože jsem ho zdědila ale je jako nový. :slight_smile:

Peti kolik ty si pořizovala látkových plínek? Používáš jenom jednorazovky a nebo i látkové...
15. led 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ránko všem....

veru tak šup sem s fotečkama, budu to muset taky napravit, ale jak jsem přirostla přes vánoce tak moc cenťáků, tak teď od nového roku se to stoplo, naštěstí :wink:

už mám taky vytažené oblečky, které chci použít, kočár budu čistit asi ještě později, hygienu taky ještě dokoupím a plínky mám z minula, budu to řešit jako před tím.
manža sice říkal, že můžeme koupit 1 pampersy, ale ani u Tomáška jsem je neměla, koupila jsem hned 2 a do toho jsem dávala obyčejnou plínku, pak šlo vyměňovat jen tu bavlněnou a ta jednorázovka vydržela třeba i jeden den jedna... tak uvidíme
slyšela jsem, že obyčejné plínky z dm jsou taky hodně dobré, já mám zatím nejlepší zkušenosti s pampersami...

jinak co jinak, jo v sobotu jsem sebou řízla při vystupování z auta, ale naštěstí jsem to ztlumila, pátek byl horší, nebylo mi 2x ok, bolelo mě snad všechno - klouby, záda, mezi nohama fuj - hrůza, ale naštěstí se to uklidnilo, ani do práce jsem nešla - ať si zvykají.. :grinning:
19. led 2009 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
daduda
ty pracuješ ještě a nám taky vyhovují nejvíce pampersy vyzkoušeli jsme snad všechny i z toho rosmanu na ty se,ale malá obsypala :slight_smile:
19. led 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj mi....
jo ještě poctivě se snažím chodit do práce, nástup na md mám 18.2. a pak budu pracovat z domu, zatím hezká myšlenka, ale uvidíme jak to půjde s dvěmi dětmi. :sweat_smile:
19. led 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
daduda
tak určitě to zvládneš uvidíš sice ty začátky než si zvykneš a co jinak nového a kde vlastně pracuješ tak malá už mi začla chodit na nočník hurááááá :grinning:
22. led 2009 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
22. led 2009 v 11:14 • dabelska
Ahoj,nevíte náhodou o někom,kdo dělá nehty u zákaznic doma???Zajela bych si někam sama,ale nemá mi kdo pohlídat a jezdit někde s půlročním prckem,to by asi nevydržel,čekat tak dlouho...
22. led 2009 ve 13:15  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ráno,

tak tu koukám co je nového, mám fofry v práci, furt sedím nad čísly z inventur a upřímně mě to dost unavuje a už mi z toho asi hrabe.. :sweat_smile:

mi... pracuju v Jablunkově, dojíždím autem, firma se zabývá výrobou nábytkového kování a dělám úplně všechno co je zapotřebí, taková holka pro všechny, začínala jsem tu sama v administrativě a postupem času jsem si zaučila dvě síly, naštěstí to zvládají, ale jedna z nich dala výpověď a končí k březnu, tak chudák to zbude na kolegyňce, proto jsem souhlasila, že budu pomáhat z domu, upřímně každá koruna dobrá.

luci ... kámoška nehty dělá, ale taky jsem vždycky za ni chodila já, nevím jestli by se dala na to jít k někomu domů, je to problém, ale možná by to vydržel, anebo to naplánovat tak aby si byla objednaná přímo na jednu dobu a domluvit s tatínkem ať se na chvíli postará, já jsem to taky tak řešila, tatínek hlídal a já si zajela na nehty,

veru 33 týden, jak se cítíš - už si nerózní.??? :wink:
23. led 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ránko,

holky od pátku mě bolí jizva po císaři, celý víkend jsem odpočívala - v rámci možností - ale při dnešku žádná změna, tak uvidíme, a to mám do konce ještě 9 týdnu.. :sweat_smile:

vykládali jsme si doma, -takové ty babské řeči - no a mě došlo, že mám teď větší strach z toho porodu, sice nevím co jsou porodní bolesti, ale docela mám obavy, hlavně mám poslední dobou blbé sny, no a obavy mám ze samotného porodu a dokonce mě napadají takové nesmysly, že co kdyby se mi něco stalo, co pak manža s malým, mám strach o sebe i malou, asi mi hrabe, ale při prvním jsem takové myšlenky neměla... :frowning2:
26. led 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak se ozívam po delší odmlce. Máme ted doma menší krizi. Michal dostal v práci výpoved takže hrozí že budeme jen na me mateřské. Začal hned shánět práci a sehnal. Jenže za dva dny mu volali že to pada protože to pracovní místo se vytvářet nebude. Ted má sice ještě jednoho fleka domluveného ale já už ničemu nevěřím co není černé na bílem. Takže fakt skvělý nervičky místo abych byla v poho :confounded:

peti - platí se tu u nas v Třinci v nemocnici něco za to, že bude manžel u porodu???

dadu - tak jsem se měřila a před břicho mám ted 110cm. Už mám to břicho větší než manža a taťka. Nemám metr doma, takže jsem se měřila u mamky a změřila jsem břicha rovnou všem :slight_smile:

Jinak už za dva tydny nastupuju na mateřskou. Ono to tak rychle letí. :confused:
26. led 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj veru,

to s manželem je mi hrozně líto, teď ta krize je fakt hrozná, a to teprve začíná, "obětí" asi bude přibývat.

Mě v práci taky říkali, že jsem si to dobře naplánovala, že peníze budou jisté. Manža včera taky přišel, že neví jak budou pracovat, tak uvidíme. Hlavně aby nám to všem dobře dopadlo. Budeme muset holt šetřit... Jednou už jsme krizi zažili a nechtěla bych to zažít znova.
bříška máme teda stejné :grinning: no a já nastupuju za tři týdny - už se docela těším, práce mi nevadí, ale to dojíždění jo :angry:
27. led 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Veru,
je mi líto, že manžel přišel o práci. Snad brzo nějaké místo sežene, držím palečky opravdu moc.
Jak ses ptala, tak látkových plenek mám 40 - 20ks 70x70 a 20ks 80x80. Zatím ale používám jen jednorázovky, něco jsme i dostali , tak pořád čerpám ze zásob a je to třeba vybrat, protože 3-6 kg nám začínají být nějak těsné přes stehýnka.
Ale i tak je celkem velká spotřeba - do postýlky, na přebalovák, do peřinky, na odbrknutí ...
Látkovky plánuju dávat určitě jak se bude malá učit na WC, aby ji to studilo.
V Třinci se za otce u porodu platí myslím kolem 500,-Kč. Kdyby byl tvůj manžel pojištěn u Agelu, tak to má zdarma :wink:

Holky,
už se vám to krátí a za chvíli budete mít mimča u sebe, paráda, co? :wink:

My jdeme zítra do poradny, tak jsem zvědavá, kolik cm a gr přibude,ale sai dost, protože oblíkáme vel. 62, 0-3m a některé už nám jsou malé :grinning:

Dadu,
režim se daří i nedaří.
Nejsem moc důsledná, protože nechci malou budit přes den, když spinká, ach jo.
Ty jsi budila? Asi ano, aby se ten režim nějak vytvořil, co?
27. led 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj peti,
nebudila, ono to přišlo tak nějak samo... já jsem vůbec to první těhotenství i miminkovství dostala jako dárek...

teď si to asi vyžeru, od začátku mi bylo blbě, teď mám problém se zády, docela mě bolí, začíná pekelně bolet jizva po císaři, včera jsem se dověděla u očního, že se mi během těhu zhoršily oči o 3/4 dioptrie každé, takže jsem to dneska řekla v poradně, tam mi doktorka řekla, že od 38 týdne už spadám pod nemocnici, protože jsem měla 1 porod cř, takže jim to tam napíše, a budou to konzultovat s mojí oční, moje oční mi doporučila kvůli očím provést i druhý porod císařem, takže vyhlídky fakt super, teď jsem dostala strach, protože zřejmě se mě budou ptát a já nevím - protože mám strach z obou forem porodu ----------- ach jo,

já jsem taková chudinka, už mě se.. že si furt ztěžuju - :sweat_smile: no hrůza to je semnou...

přeju ti peti ať se režim brzo zaběhne, přece jenom je Karolínka ještě maličká, je čas...
28. led 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přestěhovala jsem se sice teď na Zlínsko, ale pořád jsem si na to nezvykla. Prostě Třinec je Třinec a to už na mém chování nikdo nezmění :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jezdím tam jen jednou, dvakrát měsičně, ale od března chci být na nemocenské alespoň nějaký čas právě u nás v Třinci.
Zní to jak od Srstky, ale Neznáte mně? :sweat_smile: :grinning:
29. led 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak hledám diskuzi Třinec, Vendryně, a vy ste se rozjely v jinééé :grinning: Tak jdu na vás kuknout a když bude čas, tak zase pisnu, Hanička nás zaměstnává o 106 :dizzy_face:

Jinak Peti a Verunku znám z výše uvedené diskuze, tak Peti, tebe oooooooooooobr gratulace ke krásné holčičce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A přejem hlavně zdraví to je jasné :dizzy_face: :dizzy_face:

No a všem těhulkám, hodně síly a upřímně, užívejte každý den, šla bych do toho znova, ač porod byl mazec a bolesti dlouhéééé :zipper_mouth: :sweat_smile:

Jinak taky bych vás ráda někdy viděla, MM je sice už dva měsíce doma, bez práce, tak žijem z mého rodičáku :cry: , plus hooodně pomáhají rodiče, no měli sme teď oba narozky, tak byla finanční injekce, jinak nevím nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: ...no ale od března by měl jít do nové práce, takže budem opět samy celý den...tak budu ráda, když se někdy scuknem :slight_smile:
29. led 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny maminko po dlouhé době a mám novinku malinká konečně začla chodit na nočník sama od sebe jinak jak se máte jak se cítíte co nového??? :slight_smile:

Daduda
a kolik si bere ta tvoje kamarádka za nehtíky???

verrrunka
Držím palečky sklik o prací je to hrůza co se děje hlavně maminko bud klidná to se vyřeší!!!
30. led 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

koukám jako blázen kolik nás tu za pár dní přibylo.... :grinning: to je dobře, jo a pro informaci - nikoho z vás neznám :wink: :grinning: , ale doufám, že poznám,

teď ten letní srazík vychází docela na velkou sešlost, jestli to teda všem vyjde.

milacku, bere si podle toho co dělá, celé nové nehtíky + lakování, (francouzká pod uv) mě vycházely tak 500 - 600 Kč. Ale už jsem tam dlouho nebyla :wink:

teď se moc těším na mateřskou, ještě 2 týdny a bude to. no a jestli to s tím mým porodem tak bude vypadat jak to vypadá, tak jsem rozhodnutá na 90% kývnout na druhý císař.... :fearful: :sweat_smile:

olo, janulo napiště něco bližšího o sobě (kde - kdy a tak) :grinning: ať se máme čeho chytnout, podle fotek zatím tápu
2. únor 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dadu,

tak pracuješ ještě poslední dva týdny jo? Tě fakt obdivuju že se ti chce každé rano v tom sněhu do zmrzlého auta :grinning:
3. únor 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
AHOJ veru,
tak auto ještě jde, horší je to v práci vysedět, někdy když mě malá tlačí někam do zad, tak nevím jakou polohu zvolit, to je fakt bolest...
v autě je nejhorší couvání. :grinning:
3. únor 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daduda

já tě taky obdivuju jak všechno zvládáš měla by si dostat diplom!!! :grinning:
3. únor 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky díky, ale dost chvály, připadám si blbě a trapně, a hlavně kdybych neměla doma takové zázemí, tak bych to určitě tak nezvládala, mam super mamku a manžela (ale toho se nesmí moc chválit, znáte chlapy :sweat_smile: :grinning: )

jinak jak se daří vám???

já jsem musela dneska v noci ve 4 vytírat ložnici, pustila se mi krev z nosu - poprvé v životě, ale takový splav, a ještě po tmě, no naštěstí jsem se nahnula z postele a dopadlo vše na plovoučku a ne do postele, docela mě to vylekalo, nebyla to totiž kapička, tak nevím :confused: nemáte někdo zkušenosti? zřejmě to může souviset s překrvenou sliznicí v těhu, teda doufám...
4. únor 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
daduda
to se nemusíš strachovat to se stalo poprvé to bude z těhotenství každý má něco :slight_smile:
8. únor 2009 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mi.. dík, zajímavý čas připojení, tebe se nechce v noci spát??? :wink:
9. únor 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky koukám,to já jsem K.O. už v 8 večer.Malý se naučil vstávat zároveň s přítelem,který vstává po půl 5 do práce,takže mám budíček i já.No a večer usínám stejně jako malý kolem 8. :sweat_smile: To počasí je teda hnus!Jsem se těšila,že už bude krásně teplíčko a nakonec tohle :angry: Zrovna jsem se oblíkala,že půjdu s malým ven,ale vzhledem k tomu,jaký tam fouká vítr a chumelí tam,jsem to zavrhla a sedíme doma.
10. únor 2009 ve 13:33  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky !!!

Dadu,
už bys měla končit v práci, co??? A nástup na MD, ty brďo, toto letí ... ještě nedávno jsem tady psala z práce já a najednou už měla malá 7 týdnů a další těhulky už budou pomalu mamkama :wink:

Luc,
jj, venku je pěkně hnusně, taky sedíme doma :angry: Ale asi vyrazíme odpoledne na návštěvu za známýma, co mají 4měsíční dvojčátka, tak bude aspoň nějaké rozptýlení :wink:
10. únor 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek