• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
autor
ahoj peti, tak já zdaleka nemám všechno, ale je fakt, že ty košile přežiju, ale župan jsem měla i minule svůj, aspoň na chvíli jsem se cítila jako doma,
ale díky za připomenutí za lůj, no a hlavně díky za radu, že v DM jsou jednorázové kalhotky, je jich víc druhů nebo jen jeden, abych v tom obchodě moc netápala
jinak nevíte kde v třinci se dobře nakupuje spodní prádlo, teda hlavně ty kojící podprdy, já měla minule jednu od větnamců, tu jsem vyhodila dávno a pak mám ještě jednu, ale.... po tom používání není už nic moc,
tak kdo víte tak poraďte,
24. únor 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
ty košile bych fakt měla raději erární, protože nevíš, kdy ti ujede vložka a budeš ji mít ušpiněnou a takhle si jen vezmeš novou čisou a je to. Čisté košile jsou normálně k dispozici přímo na pokoji, nemusíš nikam pro ně chodit.

Jj, já mám skoro vše z DM, mám slevovou knížečku, tak si ji taky vyřiďte, až se vám narodí mimi (nebo je i pro těhulky, jen se prokážete těhu průkazem). V DM se ty kalhotky jmenují Jessa (nebo Jessica, teď nevím), bylo jich tam 5ks za +-50Kč a byly fakt dobré. Jinak z DM používám i vložky do podprdy Babylove, taky vlhčené ubrousky Babylove a do porodky jsem měla i plenky Babylove newborn 28ks. Moc ráda tam nakupuju a na výše zmiňované věci lze využít ty slevové kuponky a pak to vyjde super (Třeba 4balení vlhčených ubrousků po 80ks vyjde nějak něco přes 100,-...)

Kojící podprdy mám 2 a kupovala jsem je v Polsku na trhu za 130,- Kč/Ks. Já za ně nechtěla moc dávat, páč jsem nevěděla, jestli budu kojit atd. Ale jsou úplně v poho a jsem s nima spokojená. Viděla jsem i kojo podprdy v Obchůdku u Kamči nějak kolem 300-400 Kč, obyč. bílé.
25. únor 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré dopoledne,

tak kromě návštěvy lékárny už mám vše, župan vypraný a usušený, včera manža objednal postýlku a matradi přes net a já přes net taky utratila dva litry, myslím, ale že dobrá cena, za 2 tis jsem koupila 2 zavinovačky, sadu do kočárku, výplň na polštář a přikrývku, povlečení na to, kojící podprsenku, fleesovou deku, mantinel do postýlky, takže jsem se sebou spokojená,
ještě třeba pupík, bepanten, kalhotky, vložky, láhev na pití no a pro Tomíka marťánky, vitamínky došly

a co jak je u vás - všech??
26. únor 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky tééééda tady je mrtvo.... ani to sluníčko a to tání Vám nezlepšují náladu? mě teda jo, už ať je jaro plné kytiček
28. únor 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nevím jaky mam mít nazor na YAL gel. Rodili jste s klystýrem nebo s tímto gelem. Slyšela jsem že to je dobré....
1. bře 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
veru - tak s tím ti neporadím, já si yal taky vyfasovala- prý je šetrnější, ale nestačili jsme ho použít, tak snad ti poradí někdo iný :wink:
1. bře 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Veru,
já jsem měla YAL. Sice klystýr prý dokáže urychlit otevírání a s YALem se nevyprázdníš úplně - to jsem slyšela.
Já mám s YALem zkušenosti dobré, sice jsem celou noc v porodnici lítala na WC, tak jsem už byla vyprázdněná dost a pak mi PA zavedla YAL a to už ze mě skoro nic nevyšlo. Na sále jsem "nehodu" neměla.
Ale je to hodně individuální, prý může být nehoda i s klystýrem, tak si pak vyber.
Ale já s ním byla spokojená, takže to ho doporučuju.

Jinak mě trápí zub, ach jo. Ve čtvrtek jsem byla u zubaře, už jsem němohla vydržet - roste mi 8čka a bolelo to jak hrom. Dr. mi to ďásno vypálil, aby zub mohl ven, ve čtvrtek jsem neporadila nic dělat, měla jsem teplotu, bolesti, klepala se, pak zabral až Ibalgin. Jinak mě to bolí furt, ale to už je teď nic.

ve čtvrtek jdeme na vítání občánlů, tak jsem zvědavá, co si vezmu na sebe, do čeho se vlezu ...
2. bře 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj peti, je mi líto, že máš takové trable s osmičkou, jsou to potvory, mohla bych povídat,
já se dneska vrátila od zubaře, ulomila jsem si stoličku na křupce, to nedokáže nikdo jiný než já :sweat_smile:

přeju Vám hezké vítání občánků, včera jsem se dívala na naši fotku z vítání, máme ji zarámovanou v ložnici, no byla jsem tam ještě hezky opuchlý balónek, ale to neřeš, všichni vypadali stejně, hlavně tam jde o mimiska, Karolínku nastrojte, určitě jí to bde hrozně slušet, doufám, že pak ukážeš nějaké fotečky :wink:
2. bře 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojda holky, teda kromě skalních nic moc, dneska jsem se vrátila od dr. z kontroly a zatím vše ok, příští týden jdu zase a pak se uvidí. pošle mě do porodky a tam se prý domluvíme... :wink:
4. bře 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy,

tak se taky stale hlasim 2v1. Dlouho jsem se tu neukazala protože jsem pořad někde trajdala a jak jsem dorazila domu tak jsem byla hotová. Doma mi už z toho totiž pořadně šibe.

Dneska jsem se ještě vydala ukazat se mému strejdovi. Je totiž, chudák, po zánětu mozkových blan a bohužel ani po roce se mu ochrnutí na pul těla a mluvení moc nespravilo. Ale snaží se bojovat.
Pak jsem se stavila hned k našim, protože bydlí blízko a tam kolem mě tak skakali a starali se o mě až mi to lezlo na nervy Ani vyvenčit jejich ratlíka jsem nemohla - aby me nahodou moc netahal.

Jinak dneska bylo opravdu nadherně :slight_smile:
4. bře 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj veru, taky ještě 2v1, ale už se nemůžu dočkat až budeme rozděleni, hrozně mě bolí stydká kost, dneska v noci už jsem nemohla spát ani na boku, strpla mi celá noha a otočit se ? nemožné, ani nohu nemůžu zvednout, to je hrůza a čím dál horší, ale už mám nabalenou tašku, sice ještě ne všechno - ale je to na dobré cestě.. :grinning:

tak se drž - ať se na sosně potkáme
5. bře 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojky holčinky !!!

Tak jsme dnes byli na vítání občánků :slight_smile: Trvalo to asi půl hodinky, děti přednesly básničky, zazpívaly, pak nás všechny pan radní přivítal a něco povykládal. Pak si nás po jednom volali, podepsali jsme se do knihy, dostali jsme pamětní list, pak medvídka šitého z dílů, co dělají lidé ze stacionáře a pak ještě knížku říkadel. Vyfotili Káju v kolébce a pak jsme se nechali vyfotit i my s ní. Fotky budou příští strředu. My jsme měli foťák taky s sebou, ale akorát jsem vyfotila Pavla s malou a došly baterky, no pech!!!

Před chvílí ode mě odjela kamarádka, byla mi předat dáreček, co Kája dostala od všech kamarádů, co tady byli v sobotu-jídelní židličku. Tak tam pak Káju musíme posadit a pofotit a pak ji ještě schovat, než na ni přijde řada :wink:

Akorát má dnes Kája podrbaný režim, jedla jinak než měla, tak mi po koupání nechtěla papat, uložila jsem ji do postýlky, ale vrní se tam a budí, tak se bojím, aby nebyla nějaká horší noc. Snad to bude OK...

Holky, 20.3. jdu na kontrolu kyčlí na Sosnu, tak třeba už budou vaše miminka na světě :wink:

Veru,
do čeho na konec půjdeš? Yal nebo klystýr? Do porodky máš vše nachystáno? Dá nám pak vědět tvůj manžel, že je miminko na světě? Nebo ti pošlu do IP mobil, ať jsme informovaní. A o tobě taky, Dadu :wink:

Jinak včera nás nás byli kamarádi pozvat na svatbu - už 18.4. tak to do té doby nezhubnu ani kdybych chtěla, takže zase dilema co na sebe. taky musíme vymyslet, jak to tam uděláme s Kájou. Bude tam více miminek, i kámoška, co má o 2 týdny starší holčičku než je Kája. No bude to sranda, jak to tam s ní zmákneme :wink:

Pa pa, těhulky a držte se :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. bře 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
cau holky, muzu k vam, i kdyz uz bydlim v Praze?:slight_smile:
5. bře 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ZDRAVÍM při dnešku, emama můžeš se přidat, čím víc tím lépe,

veru, já jdu do yalu, už ho mám zbalený v tašce, :wink:

super peti, že je Kája už občan :wink: :grinning:

máme už postýlku, a Tomášek dělal zátěžový test, fotku dám do alba... :sunglasses:

peti, jestli pošleš mobi. tak to oznámím, jinak nevím jak dlouho budu po porodu off line. :cry:
6. bře 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
teda tady to žije,
už mě se.. ten bílý hnus co zase napadl, fůj,
tak a mám asi po vycházkách, pokud se neoteplí, nemůžu zapnout zimní bundu... :confused:
8. bře 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Achoooooooooooj, kde jste kdo :wink: ?

Dadu,
do porodu už to doma zmákneš a když ne, tak si půjč bundu od manžela :wink:

Koukala jsem ti do alba, Tomášek je teda hezký model, jak pózuje v postýlkách :slight_smile: Šikulka jeden !!!
Mobil posílám do IP :wink:

Verun,
koukala jsem ti do albíčka, pěkné bříško, už se to krátí, co? Jsi OK???

Venku je teda pěkně hnusně, fuj !!! Ani ven nechodíme, maras. ještě že je Kája hodná a spinká i doma. Mám kámošku, co jí mimčo spí jen venku v kočáru, tak to bych nechtěla. dnes spinkala dopoledne od 10 do 12, šikulka. Ještě bych chtěla docílit, aby spinkala i hoďku odpoledne, odpoledne už jí to tak moc nejde a zalomuje jen na chvilenku.
No, jak spinkala, tak jsem vytřela, vysála, vyprala, pověsila a upekla bábovku. Se musím pochválit :grinning:

Jo, objednala jsem Kájince náušničky a už se moc těším, až mi přijdou :wink: Budeme mít podobné - z bílého zlata se zirkonkama :dizzy_face:

Co jinak nového u vás???
9. bře 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti - mobil mám uložený, tu bundu asi budu muset čorknout, já myslela, že už mi budou stačit jen mikiny a vesty, ale dneska když padá zase ten bílý hnus z hora, tak přestávám doufat.. :frowning2:

Je super, že je Kája taková hodná holka, říká se, že to je pak hodné po mamince, že :grinning:
Vyfoť náušničky a pak pošli. Jo kdo Vám dělal dírky do uší.
U nás to bude problém, protože naše dětská doktorka je super, ale dírky v uších odsuzuje. Takže budu muset zjistit, kde to nechat udělat.

Jinak nového nic, jen břicho už mi upadlo, nohy puchnou a prsa se nalívají. Ve středu jdu do poradny tak se uvidí.
Zítra by měla přijít sestřička od dr. nevím co chce před porodem,

byla u vás taky peti, nebo až po porodu.??
9. bře 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak já se zatím držím. Docela me ale malý tlačí na zada tak se mi pořad pod spodní žebra něco skřípne a je to strašně nepříjemné jak to střílí přes bok do břicha.

Dneska jsem byla u Dr. a moc jsem se toho nedozvěděla tedy. Akorat že monitor vyšel v pořadku a vše je jak má být. Dole se mi to pěkně připravuje, ale nedozvěděla jsem se jestli to muže byt dřív nebo ne. Taky si mě odbjednal na další kontrolu až na 19teho, což mám už den před porodem. Což jsem se divila že tak pozdě.

Peti - chtěla jsem jit do Yalu, ale protože jsem si ho zapomnela od doktora předepsat tak nevím jestli ho budu mít. Jestli pujdu jeste toho 19teho tak si ho necham předepsat. Jestli me to ale chytne driv tak jdu do klystyru.

Jo Peti ta MUDr. Novaková tam je porad nebo tam je v ordinaci ve Střiteži jen nejaké dny. Volala jsem ji tam a chtela se zeptat jestli nas s malym vezmou, ale nikdo to tam nezvedal.
9. bře 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja myslela, jak si tady pokecam a moc to teda nezije..:grinning:
jsem prijela na "prazdniny" do Trince a snezi a snezi, tak sedim na netu a vymyslim blbosti... :sweat_smile:
9. bře 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ráno, je tady někdo???

tak já jdu zítra do poradny - tak uvidíme, mám nějaké otázky, ale ta hlavní otázka je jestli se nezapomenu zeptat, já jsem stará skleróza a normálně zapomínám se zeptat na to co chci.... :frowning2:

a co jinak, nějaké zajímavosti nebo postřehy, některé tu opravdu už dlouho nebyly :confounded:
10. bře 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
já tu jsem, ale zanedlouho půjdu do kuchyně vařit :wink:

Dadu,
u mě byla až po porodu doktorka, ale před porodem nikdo.

Veru,
Mudr. Nováková je ve Střítěži každý den, ale měla teď týden volno, tak proto ses tam možná nedovolala. Napíšu ti její ordinační hodiny a atelefon do Střítěže : 558 694 350
PO : 7.15 - 11.15
ÚT : 11-13
ST : 10.30-16.30
ČT : 7:30 - 10.30
PÁ : 7.15 - 11.15
Ona má jinak ambulanci i v těšíně, kdybys chtěla ordinační hodiny i tam.

Jinak dnes mi přišly náušničky, jsou krásné !!!
Dadu,
dírky nám píchne dětská Dr., ptala jsem se jí na to.

Ahoj Emama...,
jak je v Třinci, pocházíš odsud?
10. bře 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis jojo...jsme z Trince, ale pak jsem jela pracovat do Prahy, ze se zase nekdy vratim a uz se nevratim, protoze cekam mimco a muj muz je z Prahy...takze se s tim pomalu smiruju:slight_smile:
ale rodit bych chtela na Sosne:grinning:
10. bře 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ema... to má sosna lepší pověst než takové vyhlášené pražské porodnice? :confused: to se máme

no a jak sis zvykla na pražskou povahu a prostředí?
10. bře 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu...no nejdriv jsem miminko hrozne chtela a kdyz prislo, tak jsem se mlatila do hlavy, ze z nej bude zas**** prazak....:slight_smile:
jsem registrovana u Apolinare..ale to je takovy Lidl na vyrobu deti....supsupsup a dalsi....na Sosne jsme byla celou dobu s kamoskou a byla tam pohodicka, leharko, lidi se o tebe zajimali.....Apo je jak fabrika:slight_smile:
a taky bych chtela byt v Trinci at si mimco uzije i rodina a kamosi, kdyz budu zakopana tady v Praze, tak ho uvidi kdo vi kdy..:slight_smile:
ale uprimne priznavam, ze bych s kocarkem radsi brazdila trinecke chodniky, nez Prazsky hrad:slight_smile:
a ty budes rodit kde? a ses primo z Frydku?
11. bře 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak dobré dopoledne - hlásím příchod od dr.

takže jsem pořád zabetonovaná, příští týden ještě půjdu k ní na monitor a pak až do porodky,

Nelinka je chytré mimi, ještě se jí na ten náš svět nechce, ví, že jí tam je nejlíp. Monitor jsme měli ukázkový, takže zatím se nic neděje.

Když jsem se ptala na váhu, tak mi řekla, že ona na to moc nedá, protože podle utz. se to i o půl kila liší, ale u mě to vypadá, že když půjdu v tom 38 týdnu na ten řez, měla by mít malá tak 3,5 nejméně. Takže kdybych to nosila do 40 může mít i 4,5 kg. Že by malá slonice.? :sweat_smile:

Já jsem přibrala od minulého týdne půl kila. Tak to beru - ale tu 80 asi dám. :frowning2:

EMA já jsem z bystřice, koník to tak blbě píše, jsou tu jen okresy. Takže rodit budu taky na Sosně.
Asi je fakt, že Apo je továrna, když si vezmu jen počet dětí, tak to je jasné, že nemají moc čas, se s nimi zabývat. Ale co na to manžel, že chceš rodit tady?
11. bře 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu kamoska dela v Bystrici na bazene..plave tam i s mimcama..:slight_smile:
no ten muj rekl, ze to necha na me, at se rozhodnu, kde chci rodit a pojede tam se mnou....
me jde o to, ze bych potrebovala dvoji vybavicku asi...jednu v Trinci po porodu a pak abych prijela do Prahy a nemusela kupovat znova vsechno....
mame super, ze chlap dela z domu, tkze staci, kdyz si sbali notebook a muze byt kdekoli..:slight_smile:
jen ja jsem takova nerozhodna koza...:grinning:
jdu na 11 k doktorce..se mi tak nechce...se zdycky bojim, co mi rekne..ze zacatku strasila, ze nejsem tehotna, pak ze jsem, ale mimco je mrtve..a po mesici se rozhoupala, ze v poradku....tak se bojim, co z ni zase vyleze..:grinning:
a ty budes mit holcicku, nespechej na ni, ona se tam jeste upravuje...vis, jake jsou holky..:slight_smile:
11. bře 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
emo, tak to je super když má manža takové zaměstnání, tak to bych asi neřešila, když máš lepší zázemí v Třinci, tak bych tady určitě byla, po porodu je zázemí a pomoc blízkých strašně důležitá, hrozně to pomáhá nejen, že na to nejsi sama, ale i psychycká podpora je fajn.
jo jo holka si dává na čas, já ji chápu, Tomáška jsem přenášela 3 týdny, to už nedovolím, ale kvůli nohou a pátěři bych už to chtěla mít za sebou :wink:

hele k jaké doktorce chodíš...
11. bře 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem zpatky, koukla jen na srdicko a za dva tydny budu skoro v 16tt, tak jdu na nejaky dasli screening..no vubec tomu nerozumim, tak nevim..:grinning:
a chodila jsme nejdriv ke Skutovi...ale u toho jsem se stydela si i rict o prasky...pak do hotelaku...k Fisarovi a ted chodim tady v Praze...dneska se ptala, co chci vedet a tak..jak kdyby me slysel,a ze me vzdycky rychle vypoklonkuje..:grinning:
Tomasek je super, takove certisko ze?:grinning: a chodi uz do skolky? tesi se na segru, nebo vam hraje na nervy?:slight_smile:
11. bře 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Dadu,
gratulace k úspěšné kontrole :slight_smile: pamatuju na mou poslední kontrolu 19.12., kdy mi Dr. řek, že to na porod není, ale že tomu pomůže ... no a o půlnoci jsme jeli :wink:
Nelča si dělá ještě v bříšku copánky, aby byla tady na světě krásná :dizzy_face:

Emo,
já jsem byla v Třinci spokojená. Mám celkem čerstvý zážitek, akorát jsem se musela na vše ptát, že by přišli sami od sebe a něco řekli, to ne (myslím tím sestřičky). Ale líná huba holé neštěstí, tak jsem se tam chodila ptát hodně často.

My dneska máme nějakou protivku, kojím tak co 2 hoďky, buď je Kája ve spurtu nebo dochází mlíčko. To snad neee!!! I v noci se vzbudila už ve 2 a jinak spinká tak do 4-5. No snad je to fakt ten spurt a kojit budu dál...
Za hoďku vyrážím do Třince k babi, má narozky, tak jí jedem popřát.
Předtím se stavuju pro fotky z vítání občánků a ještě bych chtěla i do DM, jedu s mamkou, tak snad ji ohnu, aby mi tam přistavila :slight_smile:
11. bře 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti neplaš, ono to mlíko pořád není stejně, sem tam ho ubyde nebo není takové výživné, ale za den dva se to zase spraví, je to takový koloběh, taková spirála

a neplaš, dr. říkala, že ještě je hodně času

emo super mimi zřejmě roste jak má, tak si to užívej, dokud nemáš moc velké břicho pak je to už složitější, :wink:

Tomášek je číslo a na sestřičku se hrozně těší, v letácích sleduje co jí koupí, jen zatím si myslí, že se narodí, tak rok - rok a půl staré dítě, nedochází mu, že to bude takové prďolaté baby. Na to ještě nemá rozum. Jediné co je problém tak to, že chce jít semnou do porodky, nechce zůstat doma s taťkou a babičkou. No mamčin mazel, uvidíme jak bude reagovat pak, zatím bříško hladí, dokonce jí spívá a pusinkuje :grinning:
11. bře 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek