• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
ahojte maminy tak jak pokračujete konečně se oteplilo tak mám i lepší náladu měla jsem ted manžela doma tak jsem nemohla psát co mimi jak rostou :slight_smile:
11. bře 2009 ve 22:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

tak večerní kojení je děs běs, trvá i hodinu, malá se u toho škube, poplakává, ach jo. Ale vytrvala jsem a muselo jí to stačit, protože spinkala až do 3, pak kojení a pak další v 7.
Tak snad to bude jak říkáš, Dadu.
12. bře 2009 v 09:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak holky, teď odešla sestra od dr. co nás dneska přišla navštívit před porodem. návštěva spočívala ve změření tlaku, ptala se jestli mám tašky v pohotovosti, pro mě i mrňouse, zeptala se na základní výbavu jestli tam mám, řekla mi co všechno poskytují na porodnici, jo a ještě mi řekla ať si rozmyslím, že po druhém císaři se mě budou ptát jestli při jednom nechci udělat i podvaz vaječníků, protože druhý císař je pro tento zákrok indikací, tak si to mám rozmyslet, po pravdě, pořád přemýšlím a nevím.... říkala, že to není tak hr, že by mi to pak měli udělat kdykoli - laparoskopicky a zdarma, ale víte jaké je naše zdravotnictví, aby se to v budoucnu neplatilo. Tak nevím

peti - neboj to bude zase dobré, prostě trochu těžší období, pro vás obě

milacku - tak fajn, že chlap je v čudu, teda aspoň pro nás, že z tebe něco budeme mít :grinning: , u nás mimi roste, už nemůžu ten břich unést
12. bře 2009 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj.Ona ta sestřička chodí domů automaticky?Před porodem i po porodu nebo jak to je?Mi teda nepřišla žádná,ale to jsem ještě bydlela v Rychvaldě...
12. bře 2009 v 10:58  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
luci, u tomáška přišla až po porodu, to přišla dětská i gynekologická, no teď prý chodí gynekologická před i po, tak uvidíme, dětská by měla jen po porodu, taky co by u nás dělala, že :sweat_smile:
12. bře 2009 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ty brďo,
tak to koukám, že u tebe byla sestra i před porodem. Asi nějaká změna po novém roce :wink:
U mě byla až po porodu dětská dr. a pak ta gynekol. sestra.

Ale je to celkem drsné, že si máš rozmyslet podvaz vaječníků ... Bavili jste se o tom doma, co na to manžel?

Hodila jsem do alba náušničky a snad mi dnes v práci manžel naskenuje ty fotky z vítání, tak bych je tam později připlácla taky :wink:
12. bře 2009 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
12. bře 2009 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
peti, manžel to samo nechává na mě, moje tělo, on už třetí dítě nechce, aspoň to tvrdí teď, na to m jsme se shodli.. :slight_smile:
asi si to nenechám dělat, si myslím, že jsem ještě mladá a nemám ráda nevratné rozhodnutí. :stuck_out_tongue_closed_eyes: stejně budu chtit antikoncepci, aby mi nebylo tak zle při menzes a kvůli hormonům, takže by to bylo stejně zbytečné,

co víš co bude za pár let... :wink:

už jdu mrkat na fotečky.........
12. bře 2009 ve 13:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
peti to nepotřebuje ani komentář, šťastná rodinka s okatou sladkou princeznou, už se taky těším,

jednoho andílka už doma mám, tak až přijde druhý budeme mít přeandílkováno :grinning: :grinning:
12. bře 2009 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
no at si rika kdo chce co chce, ale mit princeznu doma je proste nutnost...:slight_smile:
me se zdalo, ze mi doktorka rekla, ze mam holku..a ja tak citim kluka... :pensive: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. bře 2009 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
petis

jeee nádherná no bude mít co její tatka dělat aby odháněl kluky jak za ní budou chodit :slight_smile: :wink:

tak maminy četla jsem že má být o víkendu jarní počasí co máte v plánu já asi s malou vyrazím do cukrárny ale bohužel nemáme ským :frowning2:

daduda
kdybych se měla rozhodovat já tak abych pravdu řekla tak bych si to nenechala udělat měla bych z toho divný pocit promin za umřímnost :slight_smile:
12. bře 2009 v 15:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
jj, aby si taťka připravil vzduchovku :grinning: :wink:

No víkend bude zajímavý, zítra Palo přepíjí kamarádovu svobodu a v sobotu jdeme na oslavu 80-tiny mého kmotra. Tak jestli bude krásně, tak budu akorát tak naštvaná, protože tu oslavu mají v extrovce ve Slovanu a jdeme tam bez malé, protože je to tam děs běs, zakouřeno a smradlavo :angry: :confounded:
Tak už se mi tam nechce teď ... jak jsme jim navrhovali jiné alternativy, tak tetka byla se vším hotová, že všude blbě vaří. No hlavně že ve Slovanu nevaří vůbec a bude to tam. No je to nejblíž a nejlevnější. Ale stejně bude nás 15, tak kdyby dali o 100,- na osobu víc, tak by to mělo aspoň trochu úroveň.
Už vidím tetu, jak bude nasraná, že jdeme bez malé, protože ona si neuvědomuje, že bych tam do toho sklepa ani kočár nesnesla a hlavně bych tam dítě nenechala v takovém smradu. Oni nikdy děti neměli a neberou na ostatní ohledy. A to mají děti ještě 2 sestřenky. No škoda mluvit ...
12. bře 2009 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Dadu a co vše poskytuji v porodnici? At to tam neberu zbytečně :confused:
12. bře 2009 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Peti ... no Karolínka je krásná okatá holka. Našemu Davidkovi se bude líbít :sunglasses:
Naušničky jsou nadherné. :slight_smile:
12. bře 2009 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Veru,
díky :wink:

I když to nebyl dotaz pro mě, tak písnu ... a Dadu mě doplní, viď ?

Porodka ti dá kosmetiku pro mimi - krém na dupku, na koupání ... akorát si ven plínky a ubrousky. Ale plínek nebudeš potřebovat moc ( já měla 20 a ještě jsem vezla i domů), protože tam budeš dávat látkovky kvůli kyčlím (na kontrolu kyčlí jdou miminka až před odchodem domů)
Pak ti dají noční košile (kolik chceš, kdykoli se budeš spršit, bereš si čistou a utřeš se do použité, takže nepotřebujdeš ani osušku), dají ti i župan, akorát papuče měj svoje.
A vložky atd měj taky svoje, jejich erární ti dají jen do porodu, ale na odd. šestinedělí už musíš brát ze svých.
12. bře 2009 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Peti děkuji za info. Já už bych brala i ty kremy na dupku a koupaní.
Jinak už jsem volala paní doktorce a už se dovolala. Mluvila jsem se sestřičkou a i ta moc šikovná a jsme domluveni :slight_smile:
12. bře 2009 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
emamamamu - jéééé ty si všude. Před chvili jsem tě viděla v klokanech a přišla si nam oznamit co je ze sayast :slight_smile:
12. bře 2009 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak jsem se sem dostala až teď,

petula má pravdu, mám si vzít jen jednorázové pleny a vlhčené ubrousky,,, změna od minula je pro mě v tom, že pupík se ošetřuje už lihem a ne jodem - takže tak, jinak taky si beru svůj župan, abych se aspoň kapku čula jako doma, protože nemocnice moc nemusím, asi jsem zvláštní typ,

taky mi říkala sestra, že i po císaři propouští už po 4 dnech, pokud nejsou nějaké problémy a den porodu se nepočítá

mi - díky za tvůj názor, já už jsem taky rozhodnuta, pokud mě někdo ještě nezviklá, ale to dost pochybuju
12. bře 2009 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Jako Ostravačka se musím podělit o zkušenost s nákupem dětských botiček. Našli jsme po úmorném shánění nádhernou prodejnu v Bělském lese. Nabízejí desítky ne-li stovky druhů botiček! Plno s tou žirafkou. Personál velice ochotný. Již teď tam mají dost živo. Zkuste mrknout na fotky na www.detskeboticky.cz
13. bře 2009 v 07:56  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
dobré ráno - tak co probereme dneska?? :wink:
13. bře 2009 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
nevím, co probírat, venku je opět "nádherně", už mě to smolí.
Oběd mám navařený ze včera, tak asi budu dožehlovat prádlo, nebo uvidím ... nevím, jestli vyrazíme dnes ven.

A co máte v plánu vy?

My dnes budem bez taťky, jde na kamarádovo přepíjení svobody, tak budem s Kájulí válčit samy.
13. bře 2009 v 09:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak my budem taky sami, taťka šel do posilovny a pak jde na odpolední

žehlila jsem včera 2 koše, zabíračka, z toho jsem tam měla 1 třičko a pár kalhotek, jinak samé věci od manžela a syna

dneska vařím pangasiuse s bramborem a ledový salát...
13. bře 2009 v 09:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem včera taky žehlila, měla jsem 3 pračky a zmákla jsem to.
Zbyla mi jedna pračka věcí od malé, ale to bylo ještě vlhké, ale dnes už je to suché a můžu nastoupit :wink:
Já mám ze včera těstoviny s kuřecím masem a sýrovou omáčkou :slight_smile:
13. bře 2009 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
já mám na sušáku ještě jednu pračku, věci od toma, v pračce mám útěrky, musím je vyprat na 90, no a pak ještě třeba vyprat nové povlečení pro Nelinku, nemám ráda jak to smrdí novotou, ostatní prát nebudu deky - zavinovačky, ty jsou ok, ale to povlečení, jo aby změklo a navoňalo se :wink:
13. bře 2009 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
zdravim vas všechny,

tak ja dneska delam na obed, tedy spíš večeři, střapáčky(halušky) se zelím. Manža má dvanactky tak chodí domu až v šest. Mě už tady doma ale šibe. Já už mám vše vyprane, prala jsem včera. Dneska se chystam převlíkat peřiny.
13. bře 2009 v 10:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Veru,
a kde dělá manžel? Je dobře, že sehnal práci. Kor v dnešní době.

Tak já jsem vyžehlila zbytek, a mám klid. Akorát v koši se zase kupí špinavé prádlo, tak může kolotoč začít nanovo. Taky jsem vytřídila malé věci, mám tu nachystanou kupku věcí pro kámošku, co se dneska staví a v červnu čeká kluka. Tak je kupička věcí hodně malá, aby to nebylo růžové ...
13. bře 2009 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Peti dela v Nošovicich u security. Sice nic moc platově nic moc, ale aspoň něco jinak bysme se mohli stěhovat.
Proč tu vubec nechodí mezi nas Denisa?
13. bře 2009 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
verunn - mě ani nedošlo, že to tu je, byla jsem tu jen na začátku, a pak už ne, já i tak mám problém chodit mezi snažilky ze začátku nebo na společný termín. ale já to napravím, aspoň se pokusím.
13. bře 2009 ve 22:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
verru - jak to vidíš, vydržíš do toho 20. nebo už máš poslíčky?? a bude to rychleji?? :wink:
14. bře 2009 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
dadu - zatím to vypadá že to asi vydržím. Poslíčky žádné nemám, ale nikdy nevíš kdy to příjde že? :slight_smile: Dneska mám termín dle MS. Ale cítím se fajn (až na to počasí venku, to mi moc nálady nepřidavá)
15. bře 2009 ve 12:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek