• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
autor
verru, tak kdyby byla nějaká překotná změna počasí tak se drž, to se pak dost často rodí, a taky při bouřce stoupá počet porodů :wink: :grinning:

včera tak hezky a dneska při neděli takový hnus....
15. bře 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to počasí je na nic.

Holky, mám dotaz... tak jsem někde četla,že novorozenec se nedoporučuje koupat každy den. Alespoň tak do třech měsíců. Mamka mi ale tvrdí, že se každy den musí koupat.Ale není to stará škola?
Jak to tedy je...???
15. bře 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ano veru, taky mi to tvrdili, v porodnici jsme za těch 5 dnů co jsem tam byla koupali jen jednou, ale když jsem přišla domů začala jsem malého koupat denně, teď má 3 a půl skoro a za tu dobu by se dalo říct, že nebyl okoupaný každý den tak max. 10x
ono to miminko si na tu každodenní koupel zvykne a je to pro něj takový rituál i pro rodiče, je to taky dobré pro zavedení denního režimu, aspoň je to můj názor, nemyslím, že všechno ze staré školy je špatné, tak nějak po svém...
my každopádně budeme zase koupat denně, sice ho nemusíš každý den mydlit, jen třeba přešluchat ve vaničce, ale našemu se to hrozně líbilo, takový malý vodník...
samozřejmě, že to miminko není špinavé, ale třeba v létě se taky potí, i u kojení se dá spotit, zadeček a přirození by se taky mělo denně omýt, tak proč mu to nespříjemnit, a neošpluchat ho celého

:grinning:

jo ale je důležité ho potom namazat - my mazala tak, že se celý svítil, ale vyplatilo se, když se popálil a byli jsme v OV na popáleninovém dostalo se nám pochvaly od doktorů, že má malý skvělou pokožku a že je to určo tím, jak jsme mimi mazali :wink:

ještě poznámka, sestřenka nekoupala každý den, jen co dva dny, taky mu to asi neublížilo, ale ...
16. bře 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak včera u mě byla sousedka - měla ještě bříško, odešla v 7 večer, a dnes ráno v 8 se jí narodil kluk Adámek, 51cm a 3.8, velmi rychlý porod, ale chudák je prý pošitá jak vyšívání :frowning2:
17. bře 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Verun,
my koupame každý den. V porodce ti sice řeknou, že máš koupat ob den, ale my jsme si z toho udělali rituál, koupeme ve stejnou dobu a malou jsme tak navykli na dřívější chození do postele.
Ale v mýdel koupeme ob den a ob den v čisté vodě. jako "mýdlo" používám Bübchen : http://www.sibalek.cz/kosmetika/401-bubchen-baby-detske-mydlo-125g.html
Můžu doporučit, je jemný, nemáme žádnou reakci, fakt v pohodě a vydrží to dlouho, do vaničky toho dáváme málo (jen 1x zmáčkneme)
To fakt záleží na vás, jak si to doma utvoříte a bude vám to vyhovovat :wink:

Jinak mažeme taky, používáme na tělo olejíček od Hippu, na pusinu máme čistý Mandlový olej. Když jdeme ven, tak máme zimní krém od Bübchen (ale na ten zapomínám)
Dupku po přebalení mažu dětskou vazelínou a taky můžu jen doporučit, vyzkoušeli jsme od Rybilky, Ondřejovky přes Bepanthen a tohle je nejen levnější, ale taky i šetrnější, protože je to přírodní :slight_smile:

Dadu,
tak to byla rychlovka.
A to ji nestihli ani nastřihnout, že se tak potrhala???
17. bře 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky ... no kamaradka co mela stejny termín jak já, tak uz taky porodila. Tak ale potkat se muzeme jeste mi dve dadu.

Peti diky za info. A jak s plínkama. Používaš normal nebo davaš jednorazovky?
17. bře 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru,
používám jen jednorázovky.
Zkraje jsem měla tu ideu, jak budu látkovat, ale přešlo mě to.
Malá má kyčle v pořádku a když se koupí plínky v akci, tak to vyjde levně, třeba teď používám Bella Happy a při spočítání vychází 1 plínka na 2,20Kč. Takže jak jsem si spočetla, kolik času by stálo vyprání, pověšení, vyžehlení ... tak jsem ráda za ty jednorázovky.
Ale látkové plínky budu určitě používat, jak se budeme učit chodit na nočník, aby ji to studilo :wink:
17. bře 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak holky zrovna před pár hodinami porodila holka co měla termín 6.4. - tak jsem chtěla žehlit, ale nevím asi si to rozmyslím, nějak se to dneska sype...

peti - jaký to má na tu dupku přesný název

veru - možná se potkáme.. :wink:
17. bře 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu,
že by to dnes přišlo i na tebe :wink: ?

Ta vazelína na dupku se jmenuje Baby Petroleum Jelly, je toho 200g a stála 90,-
Je to fa HWC club, myslím, že to byl dřív Lander.
17. bře 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky a nestraš, požehleno mám, ale cítím se zatím stejně, zítra jdu na kontrolu - tak uvidím co mi řeknou,

přemýšlela jsem - jak si říkala peti, že jsi byla v den termínu u dr. a nevypadalo to a pak že si začala rodit na termín, neudělal ti náhodou toho hamiltona - třeba omylem :sweat_smile:

veru - já budu používat z prvku látkovku vloženou v jednorázovce, a po kyčlích už jen jednorázovky.

peti jo a kde to kupuješ (vazelína a ty bella happy)?
17. bře 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu,
jj, Dr. mi udělal Hamiltona toho 19.12. A ne omylem, řekl mi o tom, že mi ho dělá a taky to i bolelo :confounded:

Vlastně kyčle už miminku zkontrolují poslední den, co budete v porodce, tak už budeš tam vědět, jestli je má v pořádku. Určitě bude mít !!! :slight_smile:

Sleduju akce a v akcích kupuju, třeba ty Bella Happy byly v akci v Hypernově, když se koupily 2 balení, tak jedno vyšlo na 199,- Kč, takže super.
Tu vazelínu ti zjistím a písnu, dala mi ji mamka, ale mám ten pocit, že lander je dole v Třinci na ulici jak je sex shop, tak hned vedle. Ale zjistím to přesně. Jinak tím mažu i suchou kůži a nebo třeba teď má Kája červenou kůži pod krčkem, jak má 2 brady, tak maži i tohle.

Zítra nám dej vědět, jak jsi dopadla na kontrole !!!
17. bře 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
určitě pisnu, jo jen chci poprosit až dám vědět novinky, prosím dejte to vědět do diskuze - společný termín - duben 09 .- jsme hvězdy, zakladatelka nikulka díky
17. bře 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, napíšu jim tam, to víš že jo :slight_smile:
takové dobré zprávy, to se bude psát samo :slight_smile: :slight_smile:
17. bře 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ráno, hlásím se po kontrole, cs 0 stále zabetonováno, bez kontrakcí, monitor ok, příští týden ve středu už jdu do porodnice domluvit se na přesný termín akce :frowning2:
jinak od minula jsem nepřibrala ani deko, když jsem šla od doktorky dostala jsem hroznou chuť na bonbonky kyselé rybičky, tak jsem si hned vzala 2 balení a už papám.. :sweat_smile: :grinning:
18. bře 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak koukám, že ještě přírůstky nejsou, holky každopádně, moc vám držím palečky, ať je to v pohodě a hlaavně jste vy i mimísci zdraví :wink: :wink: :wink: :wink: Tfuj tfuj :slight_smile: Jak si vzpomenu, že před rokem sem ještě byla těhu..neuvěřitelnééééééééé a strašně kráááásnééé, ten skok do neznáma..porod, mimi :dizzy_face:

Jinak na koňa fakt nestíhám chodit, Hani začala chodit :sweat_smile:, a spinká většinou jen přes oběd, tak sem ráda, že mám chvilku i pro sebe, jídlo a tak :grinning:

My koupem teda každý den, a mažem čistou vazelínou, kelímek stojí asi 60,-Kč a vydrží dlouho...měly sme období "susší" kůžičky, možná z vody, možná jen pokožka se už míň promašťovala sama...a od dr. sme dostaly Balneum Herbal, dáváme ob den do vody a je trošku mastnější. :wink:

AKorát se mi osypává trošku na zádičkách z jablek :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: ...když jsou kyslejší asi :unamused: tak se snažíme kupovat sladké :sweat_smile:
18. bře 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj olo,

přírůstky zatím nejsou nové, ale veru je na rozsypání - no a mě to čeká asi příští týden

sladké jablíčka jsou asi problém teď sehnat, no ale já vím, že se má zkoušet všecno po kapce, aby si prcek zvykal na pestrou stravu,

tak až ti povinnosti dovolí, tak se zase ozvi :wink:
18. bře 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

Já byla dneska na te KO a ani mě doktor nekontroloval zevnitř. Byla jsem jen na pásech, které dopadli dobře. Prý jestli neporodim tak se mam ukazat jestě v pondělí. Ptala jsem se ho jak se bude pokračovat kdybych přenášela, a doktor na to že to nechavají tak 10 dní. Takže tu klidně můžu být jako kinder do konce měsíce
Ale prý že u mě to nehrozí.

Jinak dneska jsem koupila odsavačku na vysavač Baby-vac. Byla mi velmi doporučována, že to je dobrá věc.

dadu ... ty se maš jit ve středu teprve domluvit??? To tedy nevím jestli to vydržím :slight_smile:
18. bře 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem,
Verunko, držím palce ať je to už co nejdříve za tebou a Davidka už máš hezky u sebe :slight_smile: . Taky mě občas štve, že Fišara toho moc nenamluví, ale prostě se musím ptát, sám od sebe nic :unamused: . Jdu k němu na kontrolu příští týden, tak jsem zvědavá co mi poví. Tak se holka drž :wink:
Dadu, tobě taky moc držím palce ať všechno proběhne v pořádku.
19. bře 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
deni díky,

veru, no taky mě kapku zaskočilo, že se jdu domluvit tak pozdě, ale nevím možná se ve středu domluvíme a budou mě brát ve čtvrtek, vůbec nevím jak to v nemocnici chodí, jestli se to dá naplánovat hned na další den, fakt nevím, protože jestli to neudělají ani ve čtvrtek a ani v pátek, tak so a ne nepřipadá v úvahu, to určitě dělají jen akutky, no a další týden je dost riskantní aby se to nerozjelo samo,
trošku mám obavy, ale snad dr. ví co dělá, že mě neposlala na sosnu v pondělí, ale až ve středu,

no a to mi dr. říkala, že císaře dělají pro jistotu v 38 týdnu aby se neriskovalo rozjetí přírodně, no a já tam půjdu v 38+4 se domluvit, možná, já fakt nevím co si mám myslet a už ani nevím co mě bude čekat...
19. bře 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu, určitě to bude v pohodě, ale věřím, že máš obavy

veru, dostala jsi od Fišary ten Prenatal box? Vím od PA z přednášek, že dávají v porodce, ale taky vím, že ne všechny ho dostanou, možná na některé zapomínají, třeba kámoška ležela na gynekologii po porodu a nedostala ho.některé je od svých dr. dostávají už na začátku těhu, některé před porodem, ale někteří dr. to nedávají, tak nevím jestli ten náš dává.
19. bře 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
deni, tak já nevím jak fišara, ale já ho dostala minulý týden...

v porodnici jsem minule dostala až ten další, nevím jestli už tehdy rozdávali ty prenatal boxy? :sweat_smile:

ale teď tam byla kartička, že prenatal dostaneš od svého gyndaře a ten další box až po odevzdání té kartičky co je uvnitř, někam se to musí posílat...
19. bře 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

tak dneska má narozeniny moje babička. Asi už ji pravnoučka na narozeniny nestihnu dát :slight_smile: Jedině že by mě chytil překotný porod :grinning:
19. bře 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu, díky za informaci, tak uvidíme
veru, nikdy nevíš, ještě neříkej hop, dokud jsi nepřeskočila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. bře 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Veru,
kdybys porodila do zítra, mohla bych tě navštívit, protože zítra jdeme na kontrolu kyčlí ve 3 měsících :wink:
Akorát se divím, že tě nezkontroloval pohmatem, jestli se neotvíráš atd. A nebo ti mohl pomoct Hamiltonem, sice to bylo nic moc, ale mi se to pak rozjelo.

Dadu,
neboj, do středy to uteče a třeba už ve čtvrtek budeš mít princeznu v náručí !!! Jé to bude krása, těším se na SMS:slight_smile: :slight_smile:

Já jsem dostala Prenatal box od gynekologa a pak v porodnici po porodu Klinik Box.
19. bře 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti - jen abych do té středy vydržela, dneska mě dost bolí v kříži

hele veru abychom se pak nepraly o postel :grinning: :grinning: :sweat_smile:
19. bře 2009 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

tak mi máme dneska termínek a nevypadá že bychom měli jet do porodnice :unamused:
20. bře 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
veru, teď to tak nemusí vypadat a večer už můžeš mít Davídka u sebe :wink: :grinning:

Přeju ti co nejrychlejší a bezbolestný porod, ať všechno dopadne co nejlépe.

Až půjdu ve středu na sosnu, zkusím se mrknout jestli tam nejsi, neva? :sweat_smile:
20. bře 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neva klidně můžeš jestli tam budu. Pokud to pujde i zařidit tak by bylo fajn kdyby nas dali na stejny pokoj :slight_smile:
20. bře 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj babušky,

tak jak? Co Veru???

My dnes máme přesně 3 měsíce !!!

Dnes jsme byli na kontrole kyčlí dopadli jsme dobře, má je v pořádku a už tam nemusíme. Dostali jsme papír pro dětskou Dr. a šli jsme domů. Chodí to tam jako na běžícím pásu, kdybych to stopovala, tak jsme v ordinaci byli asi tak půl minuty.

Potkala jsem tam holčinu, co jsme spolu rodily a pak i spolu byly na pokoji. Její Davídek je už taky velk chlapík, má 6,60 kg Ona nekojí, malý je na Nutrilonu, prý ji tak bolely bradavky, že se to nedalo vydržet, tak nekojí .Celkem mě to překvapilo, protože já jsem v porodce mlíčko neměla a musela jsem dokrmovat glukozou a ona měla mlíka na rozdávání a odstříkávala. Hold byla asi pohodlná a vzdala to.

Dnes je manžel na oslavě 50tin jeho kolegy, doufám, že dojde brzo domů a nebude moc pijaný, aby mohl zítra fungovat. :wink: Říkala jsem mu, že bude s malou, abych mohla uklidit, nebo že ji vezme ven, tak doufám, že to dodrží, jinak bude zle.
Odpoledne budeme mít návštěvu-kolegyně ode mne z práce. Mám udělaný kefírový zákusek a těstovinový salát, byla tu má mamka, tak mi pomohla, jsem moc ráda, jinak bych to nestíhala. Taky mám vyndané kuřata, co budu zítra péct.
No a zítra mi zbývá jen uklidit a bude to. Chtěla jsem ještě dneska, ale asi se na to vykváknu...

Tak pa pa a držet se, holky !!!

Přeju pohodov porod a ať máte broučky brzy u sebe !!!
20. bře 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak v den termínu už to nestihnu ... stale tu jsem :slight_smile:
20. bře 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek