• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
ahoj holky

Verunko,tak hodně sil do začátku, ať vám Davídek dělá jen radost :dizzy_face: krásně spinká atd atd. a sedat sem si taky náky čas nemohla :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Dadu, moc držím palečky, ať máš brzo u sebe Nelinku :wink:

jinak my trpíme na zuby, v noci nespala, plakala, pak měla průjem vodnatý, a usnuly sme až ve dvě...ani prso nezabralo, jako dycky, když máme bebí :fearful: takže stoličky a špičáky nám asi dají zabrat :confounded:
1. dub 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. dub 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj, tak se hlásím to by vás švihlo, kdyby tam byl minulý týden primář, tak máme Nelinku už doma, divil se že pan doktor zástupce ten termín posunul, no tak nic, zítra nastupuju a v pátek dopoledne rodím, tak nám držte prsty, moc se těším, ale taky se kapku bojím :frowning2: :grinning:

veru - Davídek je mocka slaďoučký, přeju ať roste v krásného chlapa a ať ho moc nezačnou trápit prdíky,

olo díky, neboj zuby přebolí, a za chvíli si to malá nebude ani pamatovat, snad se vám brzo uleví :wink:

dení dík :grinning:
1. dub 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky babušky,

Veru,
Davídek je moc a moc krásný !!! Ještě jednou vše nej :slight_smile:
Jak se cítíš ty? Co mlíčko, utvořilo se?

Dadu,
tak to by opravdu švihlo, ach jo :angry: Tak v pátek bude malá Nelinka s maminkou. Moc držím palečky už teď dopředu a v pátek budu držet i ty na nohách :wink:
1. dub 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verunko Davídek je krásný, těším se na další fotečky, přeju ať je vše v pohodě a malý dělá jen samou radost.
Dadu, budu v pátek držet palečky, neboj se, však ty jsi zkušená maminka, zvládneš to :wink: a už si budeš užívat Nelinky. No taky bych byla na toho dr. naštvaná, ale co už naděláš :unamused:, tak ještě jednou držím palce.
1. dub 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
TAK HOLKY-MANŽELKU MI BUDOU ŘEZAT DNES VE 3.PAK NAP.JAK TO DOPADLO!!!!RADEK.
2. dub 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky, Radku, za info, už jsem to sem chtěla psát. Dadu mi posílala SMS.
Moc a moc držíme palečky !!!
2. dub 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

mám zprávy od Dadu :

Tak se vám hlásím na svět, jmenuji se Nelinka Kropová, měřím 51 cm a vážím 3540gr. Vykoukla jsem na svět v 15:35 :slight_smile:

Moc gratulujeme !!!
2. dub 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu, taky moc gratuluju k Nelince, konečně můžete být všichni spolu :slight_smile:
3. dub 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak se hlasím z toho našeho domacího shonu. S Davidkem se pomalu sživáme a zvykame se pomalu na ten réžim neřéžim. Bohužel mě chytli menši komplikace a praskli mi stehy po nástřihu. Naštěstí jen ty vrchní takže jak jsem s tím šla do nemocnice tak mi řekli že jestli to zašiji tak nezaručuji a praskne mi to znova. Mam to pry na blbem míste a ty stehy se tou tkani zase prořežou. Tak mi to nakonec po domluvě se mnou tak nechali a budu tam mít menší kosmetickou vadu. :unamused:
3. dub 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Verun, tak to je mi líto, že nastaly komplikace, ale snad to nebude tak strašné, vůbec jsem netušila, že je něco takového možné :confused: ale Davidek to určitě všechno nahradí :sunglasses:
3. dub 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem novým maminkám moc moc gratuluju a at vám mimi dělají jen radosti a vy at nemáte žádne starosti!!!!!
4. dub 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

přeju všem krásnou neděli, konečně to sluníčko nás zahřívá, to je bomba :sweat_smile:

Dadu, mooooooc mooooc gratulujem k Nelince, hlavně kupu zdravíčka a ať vám dělá jen a jen radost :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a ty se cítíš co nejvíc fit a plná síly :slight_smile:

Verunko, sice nevím, co konkrétně máš na mysli za kosmetickou vadu, ale mě se stalo to, že po cca6 týdnech mi vypadly stehy postupně, jenže s nimi i kus sliznice zevnitř :unamused: Můj dr. říkal,že by to museli "opravit" v nemocnici, v plné anestezii, páč tam lokálka moc nezabírá, jak je to tam prokrvená atd. a předpokládám,že by mi i řekli v nem to co tobě, že to může stejně zase prdnout :unamused: :unamused: :unamused: :unamused:
Tak mám taky okrasu, no MM si už zvykl...tak to už nevím, co se stane, pokud porodím druhé mimi, to mi asi vyraší ocas :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. dub 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

jak je po víkednu? bylo krásně co? Snad to vydrží a bude pořád už jen dobře ...

Verun,
tak snad to nakonec taková vada nebude. Já si to sice nedokážu předtstavit, co myslíš, ale jak píše Ola, zvykneš si. No, já jsem taky zašitá, sice asi nic neprasklo, ale i tak je to tam úplně jiné :confounded:

Dudu,
nejsi už náhodou doma? těšíme se na fotečky !!!

Ach jo, jsme smutná z našeho kočárku. jezdíme s ním 3 měsíce a už podruhé mám prasklý ráfek na kole. Už jsme to byli jednou reklamovat a nevím, jestli pojedeme i teď. Už jsem nas*aná a zklamaná, jak si představím, že právě podvozek musí být nejstabilnější, aby vydržel hlubokou korbu i sporťák. Ach jo, nevím, co budeme dělat, mám sto chutí tenhle kočár prodat a koupit jiný.

My teď třetí den trošku bojujeme s usínáním. Malá se mi zdá být večer přetažená a pak i protivná a ne a ne usnout. Přes den spinká tak, že dopoledne chodíme ven a spí tak od 10:30 až do 13 a pak odpoledne ne a ne zabrat. Když jsem s ní byla venku i odpo od 14 hodin, tak usla možná tak na 15 minut a pak je večer protivka. Tak s ní asi začnu chodit odpo ven po 15, to by mohla snáz usnout.
Ale jinak stále koupeme v 18, kolem 19 je v postýlce, budí se kolem 1-2 (jak kdy, někdy i o půlnoci), pak kolem 4-5 a pak se nám ještě podaří někdy usnout u koja a spíme tak do 6:30-7.
Zatím jí ten režim ještě nenatahujeme, protože ona už je fakt od těch 17 taková protivka, že bych ji ani déle trápit nechtěla.

Jinak Kája se už taky kulí. Na boček se otáčí pořád a už se jí povedlo dostat se i na bříško. Asi to byla zatím náhoda, tak jsem zvědavá, kdy se to bude opakovat.
5. dub 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli tak to si měla uplně stejný případ. To mi řekli uplně to stejné. :slight_smile:
6. dub 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky hlásím se doma,
dneska jsme přijely domů, konečně, ta nemocnice mi vůbec nesedla, jako vždycky... ale je to za námi tak uf uf

moje první dojmy,

Nelinka je hodná, sem tam jí trápí bříšenko, ale to je normální, musíme si na sebe ještě zvyknout, takový ten režim a tak, ale bude to určitě v pohodě, mlíka mám dost, takže to je taky super, uvidíme jak dlouho.

jinak ty druhé dojmy, 2 a dost, potřetí do toho nejdu, v pátek po porodu se mi zdálo, že umřu, šílená bolest, prostě masakr, teď se z toho vzpamatovat a bude, zatím bde 6tinedělí nejhorší, pak se uvidí...

až budu mít fotky, tak je sem hodím... a zase se ozvu
7. dub 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zatím jsem hodila jednu fotku, další přibudou, ale nemůžu dlouho sedět tak mi všechno trvá :frowning2:
8. dub 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu, ještě jednou gratulu, ať Nelinka dělá jen samou radost, je moc krásná, princeznička :slight_smile:
8. dub 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Dadu,
malá je kouzelná, fakt moc krásná holčička, povedla se vám :wink: :wink:

Super, že máš dost mlíčka a že malá pěkně pije, jen tak dál :slight_smile:

Brzy se zotav, určitě to bude den ode dne lepší a lepší !!! A zastav se zase za náma, ju? A co říká Tomášek na ségru?
9. dub 2009 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky dík za pochvalu, malá je úplně stejná jako tomášek, když byl malý i stejné zvyky pokud to jde tak říct,
mlíka mám fakt dost, odstříkávám a prsa mě dost bolí, dneska v noci jsem málem nespala bolestí, tak jsem chodila stříkat, makačka docela teda, snad se to brzo ureguluje, nebo malá začne víc spotřebovávat, uvidíme, ale už aby to bylo,

jinak jizva mě skoro nebolí, spíš mě bolí břišní stěna kolem pupku, ale to je mazec, asi od toho jak to měli všechno otevřené, dneska u mě byla sestra z gyndy, tak se musím šetřit a nic nezvedat, no jo, ale jak to zařídit, že? :unamused:

tomášek je zatím hodný, ale musíme na něho dávat bacha, pořád by chtěl nelinku pusinkovat a hladit, no a má ještě takové neohrabané pohyby, že se bojíme ať jí něco neudělá, ale jinak je to źlatíčko, nežárlí, naučil se chodit s tatínkem spinkat, ani se nevzbudí a nebo naopak mu nedělá problém usnout večer i když malou třeba trápí bříško a popláče si,

ale jedno vám musím říct, teď u toho druhého jsem daleko klidnější, bez stresu, že malá pláče, nebo prostě je to o něčem jiném, takže vám všem přeju za čas krásné druhé miminko :grinning:
9. dub 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem přidala ještě pár foteček, holky to je síla, já myslela jaké mám doma malé dítě, Tomáška, a teď mi zase připadá hrozně velký.. :wink: :grinning:
však uvídíte a poznáte až budete mít druhé mimi..
11. dub 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hezké počasí a tady je mrtvo :wink: :frowning2:
12. dub 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky tak jsem se tu dostala po dlouhe dobe. Mela jsem tu mamku tyden tak mi trochu pomahala, takže jsem se tu nedostala vůbec. Malý zaměstnaval obe dvě :slight_smile:
Jinak si stale jestě pořadne nemuzu sednout, ale už se to pomalinku ale jiste lepší.
Začínají nam chodit navštěvy tak je tu ted u nas pekný frmol.
S kojením jsem pořad na tom dost blede. Prsa se mi zdaji nalite, mlíčko sice samo nevytéka, ale malý ma i po tříčtvrtě hodině kojení málo a musím ho přikrmit. Docela me to mrzí, chtěla jsem mu davat jen své mlíčko ale zase ho nemužu mít u prsu věčně. :confounded: :cry:
13. dub 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo dadu v nemocnici jsem byla jak si mela den po porodu. Uvažovala jsem že bych se mohla za tebou stavit, ale pak jsem si řekla že nebudu otravovat :sunglasses:
13. dub 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
toš veru, to si se měla zastavit, alespoň nějaké povzbuzení, ty ty holka jedna :wink: :frowning2:

to s tím mlíčkem mě mrzí, ale možná se ještě rozkojíš, no uvidíš, zase je lepší ho přikrmit než trápit hladem, že :wink: budu ti držet palečky..
13. dub 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

Veru,
to se k vám pozvaly návštěvy hodně brzy. My to utli, aby chodili až po šestinedělí a byla jsem za to ráda. Stále nám návštěvy chodí a asi ještě dlouho budou, někdy je to náročné, co?
Neboj, snad se mlíčko upraví. hlavně Davídka přikládej a přikládej, ať se laktace rozjede. Čím větší je poptávka, tím i nabídka. Tak držím palce, aby se to rozjelo. No a to, že přikrmuješ, to vůbec neva, hlavně když je prcek spokojený a napapaný :wink:
Pokud tě bolí "spodek", zkus se mazat dubovou kůrou, mi to pomohlo, otok zmizel a po 2 týdnech mě to už skoro ani nebolelo.
Akorát teď mě zlobí hemeroidy, což jsem nikdy neměla, až po porodu. Mám třeba měsíc klid a pak 5 dní maras a bolí to.

Dadu,
to je super, že se člověk u druhého mimi míň bojí. To jsem zvědavá, jak tomu bude u mě ...
Krása, že Tomík pomáhá, hlavně aby mu to vydrželo :wink:
14. dub 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,
tak jsme byli včera poprvé v poradně, malá hezky přibrala jedlík jeden, ale máme problém, jsme hodně žlutí, tak jen sluníme, malé se to děsně nelíbí, nesnáší být sevlíknutá - nahatá, to má asi po mě :wink: :sweat_smile:
musíme to do zítra nějak odstranit, jdeme zase na kontrolu a jestli to nebude ono, tak fičíme zase na sosnu pod lampu, to by byla hrůza,

veru, připojuju se k peti, přikládej a přikládej, ale zase dávej pozor na bradavky, je to věčné dilema, co :confused:
16. dub 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

no přikladam a přikladam. Někdy kojím pul hodiny s jednoho a někdy po dvaceti minutach s obou. Nevím co je lepší. Někdy mi usne aniž bych ho přikrmila ale nekdy ho prikrmit proste musim, protože jinak porad plače. V noci mu třeba stačí pít pul hodky a pak vytuhne a už ho jen přenesu.
16. dub 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
veru a netrápího prdíky to ony pak vypadají nenapitě, ale přitom už hlad nemají, a taky když se často kojí, tak se dostane nové mlíčko na natrávené mlíčko a z toho mají bolení taky..
těžko se radí, zrovna taky píšu jedním prstem, protože malou uspávám, ona taky moc pláče když nemůže usnout,
16. dub 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak žloutenka trochu ustoupila, píchání ani nemocnice nebude, ale máme žabu v pusince, tak musíme mazat, a zelenou stolici, z hladu to není a tak brali stěr, uvidíme co bude... příští středu na kontrolu
17. dub 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek