• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
No uvidime budu ted často prikladat. Včera jsme tu měli gynekologickou sestru. No ja si taky myslím že je už napity ale že chce pít jen dela. V noci třeba po pulhodine kojení usne a spí dve hodinky.
18. dub 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
tak se hlásím po náročném víkendu, ale vyšlo vše úplně super !!!

V sobotu jsme byli na svatbě. Malá byla zlaťučká, při obřadu spinkala, jak začali hrát na housličky Ave Maria, tak jí klapla očka a vzbudila se až na gratulování. Pak cestou na hostinu v autě vykládala a vykládala, když jsme dojeli na místo, tak jsem ji nakojila a vzala dolů do sálu, byla tam v kočárku, my jsme jedli, ona se koukala a hrála si. kolem 15 jsme šli ven na prochajdu a spinkala až do 17. V kočárku jsem měla chůvičku a já byla normálně uvnitř. Pak zase kojo a bavila se s náma v sále asi do 19 hodin, pak jsme se rozloučili a jeli jsme domů.
Na každého se smála, moc se jim líbila, byla nejmladší účastník svatby(kromě mimi v bříšku) (jo, měli tam 80 lidí, mazec)
Akorát mě smolí, že nemáme společnou fotku, taťka pořád někde poletoval, pak malá spala a pak se to tak dlouho odkládali až jsme jeli domů. Ale nějaká fota ze svatby přidám :wink:

V neděli jsme pak měli návštěvu, známé s 10ti měsíčním Kubíkem (je to jiný Kubík, než co k nám chodí). Taky bylo moc fajně, poseděli jsme, Kája dostala krásné oblečky :sweat_smile:

Dnes je u nás krásně, tak pak zase kolem 10 vyrazíme na prochajdu.

Jinak Kája se nepřetáčí, povedlo se jí to 2x, ale od té doby nee, asi se jí nechce nebo má těžkou dupku Ale na bočku je skoro pořád. A pořád povídá, resp. píská, to je někdy jekot, až se leknu, co se děje, a malá je vysmátá a "vykládá si" :slight_smile:

Jo a dnes máme přesně 4 měsíce :grinning:
20. dub 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti, tak to máte opravdu hodného prcka, gratuluju,

moje mamka byla včera poprvé s malou s kočárkem na procházce, sousedi se sešli a všichni nám ji pochválili, aby taky ne, že :wink: :grinning:
jinak u nás je taky vše ok, v sobotu jsme měli první návštěvu, taky jsme dostali dárečky, až do těch věcí doroste tak bude opravdu princeznovská

jinak manžovi dneska končí dovolená, dneska jde po 14 dnech do práce, masakr, změnili jim směny a tak teď bude mít týden noční, příští týden celý ranní, to by šlo, a pak týden odpo to bude taky mazec, a tak furt dokola, budete náročné hlavně pro mě, 2 děti, budu se muset otáčet, jen doufám, že jizva se bude hojit a přestane co nejdříve bolet, to je jediné, co mě trápí. Na pohled je hezká, ale na jednom kocnci štípe jako prase, jinak se to napsat nedá :sweat_smile:
20. dub 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
HOLKY PORAĎTE ČÍM MAŽETE MILÁČKY PROTI OPRUZENINÁM. MY ZKOUŠÍME VŠECHNO, ALE ZATÍM BEZÚSPĚCHU. STŘÍDÁME RYBILKU, BEPANTEN, MAST OD JOHNSONA, A SEBAMED. ZATÍM NIC.

HLAVNĚ NA PŘIROZENÍ U HOLČIČKY MĚ TO TRÁPÍ :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
21. dub 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

tak jsem se tu po dlouhe době dostala. Davídek toho moc přes den nenaspí takže da pořadně zabrat, protože vyžaduje stálou pozornost. Odpoledne ho šoupnu do kočárku a jdeme ven a tam prospí až do této doby.

dadu ... já používam stale tu kojeneckou mast kterou jsme dostali v porodnici. Jinak už jsem skoušela i rybilku a pohoda. S opruzeninama zatím problém nemáme. To asi proto že tak málo kakáme.
Spíše mám problém s tím že se to malému zapařilo pod krčkem. Nevím co mu mám na to dát. :unamused:
21. dub 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky hlavně ty Peti (vy už to máte za sebou). Jak to je s vítaním občánku? Musíš se tam nějak hlasit nebo ti dají samy vědět kdy je termín ...
21. dub 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
veru nás pozvali sami....
21. dub 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Dadu,
já používám dětskou vazelínu na Kájinu prdelku. Naštěstí ji má OK. Ale vyhovovala nám i Rybilka.
Když malou utřeš ubrouskama, tak ji nech pořádně oschnout a až pak ji maž a zabal, ale to určitě děláš.
Radí se hodně nechávat dupku na vzduchu, ale to dost dobře nejde pořád ...

Veru,
pozvánka na vítání občánků vám přijde poštou:wink:
My jsme taky moc málo kadili, i jsem kvůli tomu volala hodněkrát doktorce. Nekadili jsme kolikrát i 5 dní ... pomohly nám na to Probiotické kapičky.
21. dub 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Dadu my máme taky někdy kakí, které nás tak potrápí, až řve jak jí to štípe...a vyzkoušela sem taky hodně přípravků, až Sudocrem nám pomohl, zčervenání hned zmizí...tak zkus
22. dub 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky, objevila jsem ten sudocrem v tom kufříku z porodky, tak jsme poprvé namazali a uvidíme,
jinak dr. předepsala pevaryl, ale myslím, že nepomůže stejně tak jako minule. :unamused:
22. dub 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
daduda

tak nám zabíral bepanten nebo jonson ale hlavně co jsme změnili plínky a taky to může být práškem jo a tu dupku můžeš nejdřve vysušit zásypem a pak mazat no a na lulinku taky zásyp aspon podle mě
23. dub 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak díky všem za rady.

holky dneska jsem byla znovu v porodce, na novorozeneckém, naše dr. nás furt straší, že je malá hrozně žlutá, a tak mi došla trpělivost a zajeli jsme tam, že poprosíme sestřičky, jestli by ji nebleskli tou minoltou, při naší smůle, ji měli někde v revizi, ale byli moc ochotní a nabrali malé krev, za 2 hodinky jsem si tam volala, a říkala mi sestřička, že to říkala doktorovi a on podle výsledků říkal ať neplašíme, že hodnota je ok pokud malá přibývá a je plně kojena, tak už máme 4 kg, tak je to super....
23. dub 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
to daduda : Ahojky, jen jsem nahlédla a .... my jsme taky zkoušely všechno možné a nakonec pomohla v těch nejtěžších chvílých měsíčková Welleda na opruzeniny, mám s ní opravdu výbornou zkušenost. Jo a teď u druhého prďolky jsem začala používat bio měsíčkovou od Saloos. Osvědčila se na bradavky, tak jsem to zkusila i na zadeček a výsledek mně fakt překvapil.
24. dub 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak s popraskanýma bradavkama mám pořad taky problém. Malý tu svou malou papulku málo otvíra¨(se mi zdá)
a tak chytne malo dvorce. :confounded: Zatím používám jen Bepanthen a zabíra dobře.
24. dub 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
peti a dadu ... kdy asi tak chodí to pozvaní na výtaní občánků. Tatulda si totiž musí nahlasit dopředu volno :sweat_smile:
27. dub 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak co maminy říkáte na toho meningokoka co zase řádi v mostech a umřela holčička nevím jestli nedat malou očkovat :frowning2: :sweat_smile:
28. dub 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cože? Meningokok?????? O tom jsem neslyšela :frowning2: :frowning2:
Co se stalo??

No, my jetšě nejsme očkovaní ani hexou, malá neměla ještě zahojené TBC, takže se nám odkládá i Prevenar.
Ale očkování proti meningokovi je něco jiného než proti pneumokokovi, že?

Veru,
no my jsme se narodili 20.12. a na vítání jsme byli 5.3., pozvánka nám přišla asi týden před tím.
28. dub 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky zdravím po delší době, byli jsme opět v nemocnici, ležela jsem na gyndě od minulé soboty, odvezla mě RZ o půl jedné v noci i s Nelinkou, šíleně mě bolelo břicho ani narovnat jsem se nemohla, hrozné křeče, po vyšetření nic, prý jsem úplně v pořádku, ale nechali si mě tam na pozorování do neděle, v neděli mi dr. schwarz říkal, že si asi vymýšlím a málo toho vydržím, doslova, že se moc poddávám bolesti, to mě tak vytočilo, že ač jsem nemohla chodit, tak jsem chtěla domů, pak přišla dr. cieslarová a řekla, že se na mě příjde podívat neurolog a ortoped, po neur. prohlídce následoval rtg a vyšetření na ct, musele jsem malé odstříkat mlíko, protože po ct se nesmí 24 h kojit, prsa mám oteklá od odsávačky a šíleně bolí, ale za chvilku už můžu kojit, a tak to snad bude dobré,
ortoped nenašel nic, a neurolog po ct mi našel vyřezlou plotýnku, ovšem ta by měla bolet jinde, tak jim nejde dohlavy, že m to nebolí tam kde mám nález a že mě furt bolí v tříslech, no tak ještě mě čeká vyšetření magnetickou rezonancí, ale to už ambulantně,

malá ležela na dětském, chodila jsem jí tam kojit, ale jinak jsme byly oddělené, hrůza na nervy, máte takového prďolu a nemůžete s ním být, tak jsem si prodlužovala aspoň to kojení :wink:

ale nejhorší je, že furt vlastně nevím co mi bylo a je, a že pokud se ty bolesti vrátí tak nevím co mám dělat :frowning2: :angry:
1. kvě 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro dadudu- zdravím maminku Nelinky která ležela u nás na dětském, byla moc hodné miminko!!!!!Všichni jsme si ji oblíbili. Taky čekám miminko a proto se vám vůbec nedivím že se vám po ní stýskalo. :slight_smile: Snad už je vám lépe. Co se týče doktorů na gynekologii tím že je znám z práce tak se mi vůbec nechce rodit v Třinci. Neříkám že jsou všichni špatní ale nelíbí se mi jejich chování k maminkám atd........ Ale jinou možnost pro porod nemám takže mi nezbývá než doufat že v listopadu porodím bez problémů. Mějte se moc hezky a přeju moc zdravíčka vám i Nelince. Sestřička z DCOL. :slight_smile:
3. kvě 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rennik díky za chválu Nelinky, kéž by to vydrželo i přes pubertu :wink: :grinning:

jo a bych nezapoměla, do ip jsem napsala vzkaz a ještě bych dodala, že Vaši dětští doktoři byli moc fajn, aspoň k nám byli moc milí, a to všichni se kterýma jsem mluvila!!!!

takže celé oddělení by mělo dostat zvláštní prémie :wink:
3. kvě 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Dadu,
to je mi líto, že sis musela projít takovou bolestí a bezmocí bez miminka. Snad už bude dobře a nevrátí se ti to. Fakt neví, z čeho to bylo? To nepátrají po příčině??
Ten Schwarz, to bylo teda maso, co ti řekl, nebyla jsi na gyndě u svého doktora co on na to?
Fakt přeju, ať už jsi v naprostém pořádku a s Nelinkou si užíváte sluníčko !!
Co Tomášek, je pořád ze ségry tak nadšený??

Ahoj nová těhulko Renniku!!!
Už jsme se spolu potkaly na Beremku, tak snad sem za náma budeš chodit i tady :wink:
No, já popravdě nemůžu říct nic špatného na porodnici v Třinci. Porod řídily 2 PA, Dr. jen přihlížel a pak mi pomohl poskákáním na břicho a pak mě šil, byl to Fišara. Jsem ráda, že vše proběhlo bez problémů a bez komplikací. Jak se cítíš, máš nevolnosti??
3. kvě 2009 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti, doufám, že se to nevrátí, ale hlavně aby to rychle přešlo, protože zrovna teď mě to břicho zase bolí, trochu jsem pohoupala malou a je to tady zase,
ješt mě poslali na kontrolní vyšetření na neurolku, ale popravdě si nejsem jistá, jestli mi pomůžou tam,

a k renni, ona bude všechno zvládat levou zadní, vždyť je to sestřička od dětí.. :wink: :grinning:
3. kvě 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu,
a zkontrolovali tě tam opravdu pořádně? Vždyť to přece nemůže bolet jen tak bez důvodu. Dělali ti rentgen nebo něco, aby zkontrolovali, jestli máš uvnitř vše na správném místě?
Já tomu vůbec nerozumím, jsem úplný laik v tomhle, ale nemohli ti tam něco blbě sešít nebo tak?
Já doufám, že ne, že tam máš vše v pořádku, ale ať už tě to nebolí !!!!!!!!!!!!!!!!!

Jj, Renik má v tomhle výhodu, že ví, co má s miminkem dělat a nebude ze všeho vyplašená jako třeba já prvorodička :wink:
3. kvě 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti - dobrá otázka, dělali rtg, ultrazvuk, zevnitř i venkovní, ct a ještě budou dělat magnetickou rezonanci, akorát na ct zjistili vyřezlou plotýnku, jinak vše v pořádku,

jen sestra mi na pokoji řekla, že je možné, že při tom císaři se něco přišlo k něčemu jinému, byla jsem tak v šoku, že jsem ji na to nestačila nic říct, až když odešla, tak paní co ležela vedle mě, řekla, že jí to přišlo, jakoby zašívali ponožky, však úplně v klidu ne, a na to se prý nepříjde, protože to tam sroste,

jsem laik - takže tomu nerozumím, jestli to bude číst rennik, tak možná na to bude reagovat... přece jenom je zdravotník.

chci se podívat na netu jak probíhá císař, možná to pak pochopím co mě může bolet, ale zatím na to sbírám síly, přinejhorším si dám kýbl k počítači a pudu koukat.. :sunglasses: :frowning2:
4. kvě 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Dadu mrzí mě to moc, co si prožíváš, bolesti jak prase a hlavně ta drzost lékařů apod. :cry: :cry: :cry: sice schwarze mám ráda,a vůbec za dobu našeho pobytu v nem a porodnici byli všichni zlatí, až na pana Fišaru :sweat_smile: ale ten je tím známý :rolling_eyes: ale samozřejmě,to co ti řekl schwarz, je trošku mimo mísu :pensive:

dneska s těmi dr. je to ale kříž, když na ně nezatlačíš, tak nic nevybojuješ :unamused:

Jinak Renni, já byla loni s Hani na DCOL, ale tebe si nepamatuju...asi si neměla zrovna službu, nebo tam ještě nepracovala? a gratuluju k miminku v bříšku, hlavně se opatruj :dizzy_face:
4. kvě 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
vítám tě tu Reni mezi námi. My jsme se taky potkavali na beremku. A gratuluji k mimisku :slight_smile:

dadu tak to mě hodně mrzí že máš takové komplikace. Doufám že to bude brzo v pořadku.

oli - já třeba na dr.Fišaru nedám dopustit. Je to i muj gynekolog a chodím k němu ráda.

Jo jinak už jsme dostali pozvánku na vítání občánku. Jdeme příští týden 14.května.
5. kvě 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
verun, malý je nádherný, krásné nové fotečky
no taky bych chtěla vědět, v čem je Fišara špatný, nevím nic o tom, že by byl známý nějakým špatným přístupem, právě ho jako odborníka chválí. jasně, že ne každému sedne, ale to snad každý doktor.
6. kvě 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu, tak doufám, že se brzy dáš dohromady a že nebudeš už tak trpět, moc držím palce.
6. kvě 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

no já sem trouba, já samo nemyslela pana dr. Fišaru,ale jiného, začíná na písmeno V. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Tímto se omlouvám vám i panu dr. :dizzy_face:
6. kvě 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky všem dík za projevy podpory :grinning: dneska je mi trochu lépe, už se můžu úplně narovnat, ale vůbec mi nedělá dobře zima, to znamená, že by se dalo říct, že je to svalová příčina :sweat_smile:
takže to asi fakt vyřeší ten klid, ale je to náročné, dodržovat klid s 2 dětmi.
6. kvě 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek