• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
Tak jsme zpátky od doktorky. Ramínko po TBC máme krásné a jsme naočkovaní hexou a Prevenarem. Očkovala ji v 15 hodin, do 15:30 jsme počkali, jestli náhodou nenastane nějaká bouřlivá reakce, naštěstí nebyla, tak jsme jeli domů.
Akorát celé odpoledne nespala a soma poplakávala, tak mi usla teď, tak to bude mít asi posunuté, prdelka naše.
Holky, byla strašně statečná. U první injekce ani nepípla, u druhé mě chytla na prst a trošku zaplakala, ale fakt malinko, je to moje statečná holčička. teď hlavně aby neměla vysokou teplotku, manžel jel pro jistotu do lékárny koupit něco na uklidnění, co nám říkala doktorka a jinak Panadol sirup doma máme.
Jo, dávaly jsme vašim dítkům něco proti teplotě preventivně nebo jste čekaly, kdyby měly až 38 po odečtení?

A taky jsme se převážili a máme 7,46kg :dizzy_face:

Dadu,
a nemohl by si manžel vzít volno a nebo nemohla by třeba mamka nebo někdo na chvíli u vás být? Že by ti nosili Nelču jen na kojení, ať si pořádně odpočineš. Jinak jak píšeš - se dvěma dětma klid dodržovat nepůjde.

Ahoj Veru,
co Davídek, roste? Jak s kojením, upravilo se ti to nějak?
Super, že jdete na vítání, pak se těšíme na fotečky !!!

Oli,
teda Hanička už má rok, strašně to letí !!! véééééééééélká gratulace :slight_smile:
6. kvě 2009 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti, blahopřeju ke statečné holčičce,
s tou teplotou, no my ji měli u Tomíka jen 2x za celý jeho dosavadní život, ale dávala jsem panadol až když měl fakt 38, do té doby ne, jen hodně pití...

naštěstí mi moje mamka hooooodně pomáhá, no a tchýně tento týden je taky u nás každé odpoledne,
už je to lepší, malá je opravdu hodně moc hodná, takže s ní není moc práce a u koupání jen asistuju, to je to nejtěžší, taková blbá pozice,
hlavně mi pomůžou s Tomem, protože ten toho potřebuje dost, dost je taky živý, takže by mě utahal na 1000%

akorát Nelinka nekakala 4 dny, když jsem volala k dr. tak řekla, že je to u kojených dětí normal, ať se nestresuju, no jenže ona dostávala v nemocce i dávky nutrilonu, když jsem nemohla kojit, takže dneska mi došla trpělivost a dala jsem ji do prdelky trubičku, to jste měly vidět, nejprve vylítla zátka a pak to šlo, plína plná, ruce -moje- plné, plný přebalovák, koukala jsem kam se jí to tam vešlo, :confused:

veru přeju hezké vítání

oli - úplně jsem přehlédla, že budete mít tak veledůležitou oslavu, tak, že přeju malé princezně vše nej... :grinning:
6. kvě 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Petis děkuju za přivítání, cítím se moc dobře, nezvracím, jen se cítím hrozně unavená a musím pořád spát ale jinak se mám moc dobře. Mimíšek užmá 3 cm, chodím právě k Fišarovi a je úžasný, moc hodný a ochotný. Chtěla bych ho i k porodu ale to si bohužel nevyberu. No pokud máš dobré zkušenosti s porodem tak jsem ráda že se aspoň nemusím bát. :slight_smile: Jinak jo potkali jsme se na beremku, přesně za měsíc 6.6. mám svatbu tak už se moc těším. :slight_smile: Karolínka je moc krásné miminko a určitě i moc hodná, přeju ať ti jen roste, a ne jen tobě ale všem maminkám tady aby měli své ratolesti jen zdravé, protože když to vidím u nás v práci tak je mi jich líto. Užívejte sluníčka papa :slight_smile:
6. kvě 2009 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
renniku tak ti přeju ať ten váš velký den je prosluněný a ten nejšťastnější... :wink:
7. kvě 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,

renniku taky vam preji krasny svatëbni den. My už tento rok 7.6. budeme slavit 1. výročí.

peti - Davidek roste. Ted ma 4kg. Kojení už se zlepšilo a už jen má moje mlíčko. Uvidime za 10 dní na kontrole jestli přibira. Ještě nas ale trapí to kakaní. Vubec sam nekaka a po 6 dnech už mu radši dam trubičku. Mudr ale rikala ze je normalni i 14 dni.
Jinak my mame to štestí a mame nespave dite. Přes den naspí tak 1-2 hod. V noci spi od 23.hod do rana s přestavkama na kojení co 3hodiny. Takže přes den nestiham ani poklidit natož uvařit :rolling_eyes:
9. kvě 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
veru klid, to se upraví, buď ráda aspoň za tu noc, 3 hodinky to je docela krásné ne?, znám holky co se jim budí co 1 hodinu, to je pak záhul

my jdeme příští středu do poradny, už nám končí šestinedělí, tak uvidíme kolik malá váží a měří, teďkom jí oblíkám 62 a ty má akorát, před týdnem měla 4,20 Kg, doma váhu nemám tak nemůžu sledovat přírůstky,

předevčírem jsem si dala na oběd květák, a draze jsem za to zaplatila, malá plakala celé odpoledne i večer, usnula v 9, chudáček, takže další potravina na seznamu zakázaného jídla, :fearful:

jinak je krásně tak jsme pořád venku na zahradě, akorát mám vždycky trauma co oblíknout, aby nenastydla a zároveň abych ji nepřehřála...

reni otázka, co to vaříte na oddělení za čaj, že té naší Nelince tak chutnal, já ji doma dělám fenyklový nebo heřmánkový, ale ji tak nejedou :confounded:
9. kvě 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu tak to jsem na to stejne. Taky vzdy uvazuju co obléct aby nic nepřehnala.
9. kvě 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

já taky furt tápu, do čeho malou oblíkat. Kdyby bylo na manželovi, tak by ji nechal v kočárku jen v bodýčku a tepláčkách, protože mu je teplo, tak musí být teplo i jí :wink:
Já to asi přeháním, ale mám strach, aby se mi nenachladila, tak to pořád řeším :slight_smile:

Veru,
s kakáním jsme měli problémy taky. Nakonec zabraly až Probiotické kapičky, po nich se to výroazně zlepšilo a Karolínka začala kadit tak ob den a i když třeba nekadí 2 dny, tak se aspoň nekroutí a netrápí. Ona ta Probiotika stojí u nás 600,- (a máš je jen na 25 dní), ale na Slovensku nebo v Polsku vyjdou na polovinu, já je měla ze Slovenska za 280,- Kč
Trubičku jsme používali taky.
Snad se Davídkovi režim upraví, Kája taky chodila zprvu spát hodně pozdě, ale cca od 2 měsíce se to zlomilo. Od asi měsíce jsme koupali každý den ve stejnou hodinu-v 18 a pak bylo kojení a šup do hajan. Sice se to Kájuli zprvu nelíbilo, poplakávala, museli jsme jí hodněkrát dát dudlíka, i dokojit, ale nakonec se to tak upravilo, že chodíme spinkat kolem 19 hodin.
Jakoby měla v sobě hodinky a večerní režim už sama vyžaduje.
Tak třeba se to povede i u vás :wink:
Stejně tak to dělám i přes den, ven chodím cca ve stejnou dobu, tak se malá naučila spinkat tak od 10, od 11 hodin na hoďku až 2 a pak ještě zdřímne kolem 14-15, tak na hodinku. No jak kdy, někdy nemá svůj den a nepovede se to, ale jinak ten režim jakž takž máme.

Dadu,
dáváš Nelči čajíček? Já myslela, že kojené děti mají na žížu přední mlíčko.
Já jsem ale popravdě taky dala dnes poprvé čaj. To ani ne kvůli toho, že mlíčko není, ale spíš až bude teplo, tak ať je Kája zvyklá na chuť čaje. No, sice se netvářila, že by jí to moc šmakovalo, ale vypila během dne 50ml, což je úspěch napoprvé :wink: :sunglasses: Mám koupený Leros bylinkový čaj, normálně sáčkový.
9. kvě 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti, vidíš já ti říkala, že se ti režim podaří, no a apak ho děti i vy :wink: žadují

dávám čajíček až od nemocnice, snad mi reni odpustí, ale tam jí ho dávali hafo, i 100 ml za den :confused: to doma nezvládáme, doma tak vypije za den 20 - 30 ml, a to když se podaří

taky mi dr. říkala, že kojené děti čajíček až od 30 stůpňů, když je venku, ale vidíš, dr. i sestry v nemocce čaj dávají, tak se v tom pak vyznej....

jo a sousedka dávala čajík hned od narození, to jí doporučila její dětská dr. že prý miminka mají taky žízeň, a ty výzkumníky, kteří přišli na to přední a zadní mlíčko by nakopala někam, že prý jak to zjistili, jestli se těch miminek ptali,

osobně se taky přikláním k tomu, že tě musí "sušit", vždyť si vem, jak to mateřské mlíko je lepkavé a sladké, teda aspoň to moje, no a kdyby mi někdo řekl, ať piju jen mlíko tak ho pošlu někam...

včera i dnes má malá na sobě jen košilku, dupky, kabátek, ponožky a čepičku, je spokojená, vždycky se orientuju podle teploty ručiček a nosíku :wink: :grinning:
10. kvě 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky dadu děkuju za přáníčko ke svatbě a rovněž i Verunce :slight_smile:

jinak my vaříme miminkám klasický fenyklový, těm starším už pak dětský ovocný. :slight_smile: jinak vůbec ti nemám co odpouštět, čajíček se může dávat od narození ale pouze ten co je takovým dětem určený. tzn. hlavně ten fenyklový. ten fakt můžou doporučil nám to i primář. :slight_smile:
11. kvě 2009 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak jsem chytla zanět prsu a trápí mě ted vysoké teploty. Doufám že mě to do zítra přejde jinak musím k doktorovi. Paralen mi totiž vůbec nezabírá. Nevíte náhodou ke kterému doktorovi mám jít s tím zanětem? K obvodnímu, na gyndu a nebo k dětské (ona je laktační poradkyně) ???

Taky se chci zeptat za jakou dobu po porodu se dostaví menstruace ...
11. kvě 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Veru,
tak to opravdu nevím, k jakému doktorovi jít. Asi bych zavolala dětské dr. a poptala bych se, jestli mám přijít tam nebo jinam. Fakt nevím. Jak jsem já měla teplotu, tak jsem taky volala dětské, co můžu za tabletku, když kojím. Zkus si na to prso přikládat tvaroh, nahřívej ho pod sprchou a masíruj, i když to bude asi bolet. A hlavně stále koj (můžeš až do teploty 39) nebo odstříkávej.
Bobku, snad tě to brzy přejde.

A menstruace? To taky nevím ... já ji ještě nedostala.

No,
myslím, že naše dětská dr. laktační poradkyně není.
11. kvě 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Verunko, u tebe nebyla po porodu laktační poradkyně? bohužel už na ní nemám číslo :cry:

jinak ke gyndaři zkus, tam ti většinou i sestřička pomůže, aspoň u nás je zlatá...mě to taky postihlo cca po měsíci, nalité a bolavé prsa, tak sem přikládala častěji Haničku a během dvou dnů to bylo lepší a taky sem odstříkavala aspon trošku...paralen sem nebrala a jinak prý fakt pomáhá tvaroh a tu sprchu ne moc vřavou jo :sweat_smile:

Mensky sem dostala po 9 měsících, v tu dobu sem kojila asi 3x denně...ale jak kdo, většinou je to do roka od porodu, jinak ti dá pak gyndař vyvolávačku :sweat_smile:

a s tím oblíkáním, já Hani oblíkám jako sebe, když je teplo jak bylo doteď...pokud fouká, nebo prší, tak o vrstvu víc...já sem jinak asi exot,některé maminky dávají punčocháčky, já ne :grinning: nebo včera sem potkala maminku s asi stejně starou holčičkou a měla jí v bundě a ještě zakrytou dekou :astonished: podotýkám, že bylo dusno a nepršelo...

ALe samozřejmě, jak byla mimi, tak trošku víc, ale v létě třeba jen v bodýčku v tom kočíku je fakt pařák :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. kvě 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
veru s tím prsem jdi ke svému gyndaři, ti to mají pod palcem a držím pěsti bobku,

reni dík :wink:

ad.. menstruace, někdo jí dostane až po ukončení kojení a někdo i třeba po 6 nedělí i když kojí, je to různé :sweat_smile: :confused:
12. kvě 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Petis už mě zná, jsem její "sousedka" :slight_smile: Dlouho vás tady jenom čtu a teď mi bylo Verči líto s tím zánětem, já ho taky kolikrát měla, ale nikdy se mi nerozjel, tak jsem jen chtěla poradit, že jsem si dávala tvarohové obklady a tam, kde to bylo zatvrdlé,tak jsem to pěstí masírovala a odstříkávala to a do dvou dnů byl klid. pěstí masíruji to bolavé a druhou ruku si přiložím naproti na prs.Fakt jsem to masírovala silou, až na mě šly mdloby z bolesti, poradili mi to tak jak v porodnici, tak i naše sestra od doktorky a vždy to zabralo.
Veruš, já dostala menstruaci 20 týdnů po porodu, i když plně kojím.

No a ještě jsem chtěla napsat něco k sobě. Máme 7měsíční Barunku, která je neskutečně hodné miminko, plakat jí moc neslyšíme, prosměje skoro celý den. Je to zlatíčko. Kdyby jste se chtěli kouknout, tak www.baramisu.rajce.net :slight_smile: V 6měsících vážila skoro 8 kilo, cvalík, ale taky porodní váha byla 3,94. :slight_smile:

TAky jsem začala řešit čajíky, já mám sice větší miminko, ale když dám Barunce napít třeba i po hodině, tak mě stejně vyzungne celou. :D Ale hlad mívá tak po 3-4 hodinách. Tak mě právě napadl ten čajík. Ublížit jim to nemůže... A holky, myslíte, že ve skoro 7měsících mám dávat z flaštičky anebo zkusit ty nácvikové hrníčky? Nebo je to brzo?
12. kvě 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tohle jsem našla:
"ano, podávání čaje může snížit tvorbu mlíčka, protože dítě i zasytí a ono potom o to méně chce mlíčko z prsu. Tenhle postup laktace je velmi pozvolný, skoro plíživý, ale může opravdu zkrátit dobu kojení. Lily, pokud tvému pocitu pomůže, že malé trochu čaje dáš (ale je to fakt zbytečné), tak ji ho dej po lžičkách a fakt stačí trošička. Čajík potřebují děti na umělém mléku, protože ty si samy o jídlo moc neříkají a nepijí tak často. Navíc UM nemá tu schopnost se přizpůsobit se potřebám dítěte a udělat se vhodnějším na žízeň. UM je prostě pořád stejné." Je to z kojeni.net.
12. kvě 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík,

Vítej, Verčo !!!!!!! Super, že ses k nám přidala !!! Musíme se zase domluvit na prochajdu, je to ostuda, že jsme spolu byly jen jednou.
Bledá závist k bezproblémovému kojení... já sice taky jen kojím, ale buď dochází mlíčko nebo se něco děje, v noci se budí po 2 hodinách, večer mám prsa tak vyždímaná a malá u kojení plakala, že jsem se uchýlila k tomu, že dostává na večeři sunar. Ach jo.
12. kvě 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
VERČO VÍTEJ,

tak čajíček dávám, ale malá ho stejně moc nechce, kdybyste viděly ty ksichtíky,které u toho hází, co jí to dávám za sfinstvo.. :grinning:

my dávali v 7 měsících flašku, nácvikové hrnečky jsme měli dva, ani jeden nechtěl, pak hned najel na obyč hrnek a skleničku :confused:

peti, my jdeme zítra na kontrolu po 6 ti nedělí, taky se musím poptat na kojení, malá když se přisaje a saje klidně, tak se napije za 10 min. a 4 hodiny je klid, někdy i víc, ale stává se nám, většinou odpoledne, poslední dobou každé odpoledne, začne sát a jako by sála i vzduch, pouští se prsu, pláče u toho, nemůže se napít, dávám jí odříhnout, furt dokola tak 40 min., střídám i prsa, ale nic, malá je nespokojená za 2 hodinky už má hlad, pláče, no hrůza, už jsem myslela, že nemám v prsou mlíko, ale mám, tak nevím čím je problém

kdybyste věděly jak mi poradit, já už fakt nevím, tohle jsem s Tomáškem nezažila, no a k umělému mlíku se dobrat zatím nechci :frowning2:
12. kvě 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, děkuji za milé přivítání. :slight_smile:

Peti, asi tak v 4-5měsících stáří Barunky jsem měla stejné problémy. Barunka se při večerním kojení (před spaním) na konci vztekala, cloumala hlavičkou, plakala...byl to děs. Ale pořád a pořád jsem při tom jednom kojení střídala prsa a když už tam nic nebylo, tak jsem jí dala dudlík a ona se zklidnila. Pak se mi vzbudila tak v 11 hodin a to jsem jí vždy nakojila a pak by spala celou noc. Já jí přesto budila ještě jednou v noci na kojení, aby se mi zvýšila produkce mlíka. Opravdu mám zkušenost, že když vynechám noční kojení, tak se mi zmenší množství mlíčka. Zkus jí ošidit dudlíčkem, však hlady neumře a HLAVNĚ nesmíš se nechat stresovat a věřit svému tělu. Je normální, že večer je méně mléka, jsi unavená jak fyzicky, tak psychicky a to snižuje tvorbu mlíčka. Není to tím, že by tě přes den vypila. V té kritické době jsem chodívala s Barunkou odpoledne tak na dvě hodinky spát a pomáhalo to, byla jsem odpočatá a to je nejdůležitější a teď už máme klid a dokonce se většinou stává, že mě ani nedopije. Myslím, že bez sunárku byste to taky zvládly. :wink:

Dadu, něco podobného má asi kamarádka. Její prďolka dělá to samé, co Nelinka. Nemůžou jí trápit prdíky? Nekroutí se u toho?Jestli saje i vzduch, tak je možné, že jí bolí bříško. Já vím, není to rada, ale třeba jí předtím dát kapičky sab simplex jste nezkoušeli?
12. kvě 2009 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Dadu,
tak to nevím, co Nelince vadí. Leda že by odpoledne byla méně nalitá prsa a moc jí to neteklo a musela víc tahat, tak se ti u toho vzteká. A nebo jak píše Verča, pláče, protože ji trápí prdíky.
Zkus ten Sabík, za to nic nedáš :wink:

Veru,
já jsem zkoušela večer jen kojit, střídala jsem prsa, kojila večer i hodinu, ona u toho plakala, bylo to náročné. Pak jsem ji položila do postýlky, dala jí dudlíka a ona plakala dál a nešlo jí utišit nebo nějak ošidit, fakt měla asi hlad. Tak nastoupil Sunar :frowning2: No, ale večer, když jí dám jen Sunar cca v těch 18:30, tak vypije i 200ml, ale stejně se mi vzbudí kolem 22-23 na kojení. I přes den kojím častěji, tak co 2 hodiny, někdy i co hoďku a půl. Za týden jdu k dětské dr., tak se jí na vše poptám. Piju litry čaje, melty, večer černé pivo, nechci se kojení vzdát, ale ty večery bez sunaru jsou opravdu drsné :cry:
13. kvě 2009 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky tak dík za rady,

sabu pije malá dost, je fakt, že jí trápí prdíky, dr. mi to dneska taky potvdila,

peti, ty večery máme stejné, ale k um se neuchýlím, taky malá je okoupaná, přebalená, napapaná, dám jí do postýlky a brečí a vzteká se, nejde uklidnit ani u prsa, dudlíkem, pořád rukama hází, ale třeba to přetrpět, hlad nemá protože se vzbudí až v 1 nebo ve 2, takže opravdu třeba to brečení přetrpě, ona vždycky se tím brekem unaví a pak spinká, když mi odejde trpělivost, tak jí nechám v ložnici, ona se na chvíli rozčiluje, já čekám za dveřmi a ona pak přestane a jen se tak kouká, rychle dýchá a usíná, tak možná jestli to máte stejné tak zkus nedat nic a přečkat,
to se to radí co :sweat_smile:

holky docela se dost těším na ten náš srazík v létě, jak to všchno probereme :wink:
13. kvě 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,

tak už jsem ten zánět přetrpěla. Včera mi teplota klesla a dnes už mi opadl i otok. Mám strach že se to vratí, tak doufám že ne.
Jinak s kojením mám problém většinou ráno. Taky musím strašně dlouho kojit než se malý napije.
A jak dlouho vám trvá to jedno kojení? Já většinou davám 20min s jednoho, pak 20 min z druhého ... někdy mu to stačí a někdy ne

Jinak tě vítám Verco.c :wink: :slight_smile:

Holky kdybych mohla někdy s vámi kočárkovat tak budu ráda. Akorát si musím udělat větší procházku odtud až k Sojce a na to se musím psychicky a fyzicky připravit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
13. kvě 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky slyšely jste o páteční akci 15.5.09 Bořek stavitel - představení pro bobany, nějaké kolotoče taky modní přehlídka pro těhulky. Je to na náměstí v Karviné u zámku. Nevíte v kolik to tam začíná?
13. kvě 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
myval, promiň já neslyšela nic, KI je pro mě z ruky

veru, tak my kojíme vždycky z jednoho prsu - tak 15 min, vypije od 90 - 120 ml, ale jestli už pije víc to nevím, bylo to tak před týdnem, doma váhu nemám Když má tu svoji nevrlou náladu, střídám prsa po 4 min. každé 2x
14. kvě 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu - ja totiž nevím kolik ode mě vypije. Taky doma vahu nemám a nikde jsem to nevažila.
14. kvě 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky máme doma dotykové dítě, když ji držíte za ruku spí, jakmile ji pustíte, oči otevřené a rozčiluje se, udělali jsme si s manželem fakt klony :unamused: :grinning:

ptala jsem se v lékárně na ty probiotické kapky, protože malá každý večer řve jak tur, začaly asi ty pravé prdíky, stojí to opravdu 660 jak psala Peti, tak buď zkusíme ještě vydržet, nebo pojedu do Polska do lékárny... :rolling_eyes:

Nechápu, proč je to u nás o tolik drahší..

jinak včera jsme byli na kontrole kyčlí, dětí jako smetí, ale máme nožky v pořádku :sunglasses:
16. kvě 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. Tak mi máme zítra další kontrolu u doktorky tak jsem zvědavá jestli malý pěkně prospívá. Doufám že jo.

a jak se máte? Mě to škaredý počasí leze na mozek. Pořad doma sama jen s malým, tak už zapomínam mluvit a začínám taky jen broukat.
19. kvě 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
veru a počkej po pár letech mateřské, to se ti obzory smrsknou na plínky - kojení - žbrblání -

ale tím si projde každá - teda myslím :sweat_smile:

máš pravdu, to počasí je hrozné, ikdyž deště bylo třeba, ale už stačí, Nelinka je hrozně mrzutá, když nejde aspoň jednou ven, kočárkování přímo miluje, nejraději by se jen vozila, sem tam nakojila a zpátky hurá do kočárku ven,

včera jsme měli první nespavou noc, teda fakt síla, nevím jestli to bylo počasím, ale malá se rozhodla, že prostě spát nebude a to nespala celý den předtím :confused: :confounded:

holky dneska jsem byla na kontrolním vyšetření na neurologii. NEJSEM SIMULANT A HYPOCHONDR aspoň jeden doktor mi uvěřil a dokonce hned přišel na to co mi je!!!
Byla jsem mile překvapena. Vzal mě do ordinace zástupce primáře. Byl moc milý, takový opravdový doktor nenafoukaný. Řekl mi, že od páteře to není, že je to vychýlený, nějaký speciální pánevní kloub, už vám neřeknu přesně název, možná nám to připomene Renatka, který se před porodem rozestupuje, no a mě se zkrátka zapomněl dávat zase zpátky. Je jen 5% žen, které s tím mají problém, proto zřejmě na to ostatní doktoři nepřišli, myslím, že je jen kryl, protože on na to přišel hned, říkal, že za svoji praxi to viděl jen u 1 pacienty a jednou ještě na škole. Tak proto ho to napadlo, že jsem měla stejné příznaky. Dal by mi opich, po kterém by se to rychleji dalo zpět, ale kojím takže bohužel. Tak aspoň mě objednal ke specialistovi, jdu tam ve čtvrtek, ten mi ukáže nějakou cvičební metodu, která mi taky hodně pomůže. Ale umí to jen jeden terapeut, tak mám štěstí, že mě vzal tak brzy.
Tu vyřezlou plotýnku musí sledovat, je dobré, že není bolestivá, ale je prý blbě vyřezlá, tak musím na magnetickou rezonanci, aby se ujistili, že to je plotýnka. Ale říkal, že se nemusím bát, tak se nebojím.
Takže závěr - já musím mít vždycky něco extra, jen mě mrzí, že na to na gyndě nepřišli, mohli mi dát hned ten opich - stejně jsem tam den nekojila, a mohla bych jít domů a nemusely jsme tam s Nelinkou čumákovat týden a ještě by to bylo bezbolesti.

Takže sláva doktoru Szotkowskému, přemýšlím, že na něj pošlu pochvalu mailem do nemocnice, aby věděli co tam mají....

tak jsem se zase rozkecala...
:zipper_mouth:
19. kvě 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Dnes máme 5 měsíců :grinning:

Karolínka je moc statečná holčička a já jsem se dmula pýchou. Už máme náušničky !!! U prvního ouška ani nezaplakala a jen u druhého. I paní doktorka říkala, že je moc statečná. Já jsem jí dala předtím náplast na znecitlivění, tak nám to zabralo, takže vám ji můžu jen doporučit !!!

Cestou zpět mi usla v autě, tak jsem ji doma ani nebudila a spinká mi u okna v ložnici, nechala jsem ji v sedačce.

Snad se nám ta ouška budou dobře hojit, máme to mazat Framykoinem a přetáčet, tak snad to budu umět.

No a váha a míra ??? 7,90 kg a 71 cm !!! Je to fakt kus baby.

Paní doktorka říkala, že ji mám dál kojit, že prospívá ukázkově, že je moc šikovná, smála se tam na ni, otočila se 2x na bříško, brebentila. Říkala jsem ji o těch nocích, že spí hůře a může to prý mít víc faktorů, ale pokud se mi vždy přisaje, tak má asi hládek. Večer když ji dám UM, že je to v pořádku, že je fakt hodně velká a prsa si aspoň odpočinou na noc. Říkala, ať ji i po koupání k prsu přiložím, ale jak jsem jí říkala, že pak kojíme přes hodinu, že mi u toho pláče atd. tak řekla, že ať jí teda dám UM, že je vidět, že večer nemám toho mlíka tolik a byly bychom ve stresu já i ona.

Potkaly jsme se dnes s Verunkou u paní doktorky, viď :wink: ? Davídek je moc krásný chlapeček !!!

Dadu,
super, že někdo přišel na to, co ti je a snad ti pomůžou !!!
20. kvě 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
21. kvě 2009 ve 13:51 • kocurek
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek