• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
autor
holky, taky už jsem uvažovala o těch probiotických kapkách, ale když jsem se na to ptala v lékárně, tak mi paní říkala, ať ještě předtím zkusíme baby calm, stojí 135 tak na zkoušku...
a ono to zabralo :confused: už pár nocí usíná sama, bez řevu a prdí jak havíř.. :wink: :grinning:
22. kvě 2009 ve 20:02  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
přidala jsem pár foteček :wink: pro ty koho to zajímá :grinning:
23. kvě 2009 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
holky právě jsem zažila šok, musela jsem Nelinku křísit, začala před kojením lapat a polykat vzduch no a jen ho polykala a vůbec při tom nedýchala a pak už nemohla nic, tak jsem ji chytla nosík to nepomohlo, držela jsem ji horem a furt nic tak jsem s ní začala třást ve vzduchu a nakonec to pomohlo, ale fakt jsem měla nahnáno...
už jsem myslela, že ji chytnu za nohy a začnu s ní klepat vůbec dneska nechce mlíčko, vždycky jen tak 3 min kojení co 3 hodinky a jen tak leží, tak nevím asi jí zmáhá horko
26. kvě 2009 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
dadu tak to bych fakt nechtela zazit. Me stacilo jednou jak Davidkovi zaskočila vlastní slina. Začal kašlat a lapat po dechu. Však víte jake to je kdyz zaskoči slina. Zrovna jsem ho mela namydleneho tak jsem neveděla co s ním jestli lapnout za nohy nebo mu klepat po zadech ...

Do albička jsem dala taky nejake nove fotky.

Peti - včera jsme se potkali s Denisou v Tescu. Jsem ji malem nepoznala. Božatko je celá otekla a sotva se koulí. Už aby to měla za sebou a Vašika mela už u sebe.
27. kvě 2009 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
veru, ale je to hezký chlapeček, droboučký takový na spučení že :wink: :slight_smile:

no tak vidíš něco podobného jsi zažila

dneska je teda pěkně hnusně, to zase bude den, nejde vyrazit s kočárkem tak malá bude řádit, to jsem teda zvědavá kolik toho naspí. :fearful:
27. kvě 2009 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,
dadu, tak to bych taky nechtěla zažít, takový stres, hlavně, že jsi nezačala zmatkovat a všechno se vrátilo do normálu a pak má být člověk klidný :frowning2:
verun u Káji od Petis jsem to taky zažila, jak jí zaskočilo, no fakt síla, vypadá to strašně

dneska už jsem myslela, že mě nechají v porodce, celou noc bolesti po 5 minutách, neustávalo to, ale vyklubali se z toho poslíčci, sice primář říkal, že kontrakce mám, ale nejsem otevřená, ani ještě není úplně zašlý čípek, takže mě poslali domů, že bych tam byla zbytečně, dodal, že se všechno může samozřejmě změnit. takže musíme s Vašíkem ještě chvíli vydržet. Ale psala mi dneska kamarádka z kurzu, má termín 1.6. a už je v porodce, praskla jí voda, zatím bez kontrakcí, ale určo se to brzy rozjede. Já mám termín 6.6.

tak se holky opatrujte, opatrujte i ty své zlatíčka, verun, krásné fotečky a malý je fakt úžasný i na vlastní oči
27. kvě 2009 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Deni přeju ti ať to máš brzo za sebou a hlavně hodně síly na porod!!!!!
27. kvě 2009 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

zkoukla jsem vaše zlatíčka, jsou moc hezká !!! Dětičky se nám povedly :wink: :slight_smile:

Veru,
jj, Deni dnes říkala, že tě potkala. Snad ji nebudou trápit poslové a přijde už ten opravdický porod :wink:
Davídek je moc hezký, takový drobeček. Už si to ani nepamatuju, jak byla Kája taky tak malinká. Však jsi tu naši habánku viděla :grinning:, už má skoro 8kg. Náušničky jsme zmákli a fotečka, jak ji sluší, je v albu :slight_smile:

Dadu,
super, že Nelči zabraly kapky Babycalm a bříško už jí tak netrápí !!!
S tím zalknutím ani nemluv, nám se to ještě i teď občas stane, hlavně jak mám třeba po noci nalitá prsa a Kája pak hltá a občas se i zalkne. Já si ji vždy přehodím hodně přes rameno a klepu na zádíčka.
Ale už se nám i stalo, že si lokla vody ve vaničce, jak v ní je na bříšku a to ji manžel dával skoro hlavou dolů.
Je to fakt nepříjemné, brrrrr.
Taky máme teď problémy se spaním přes den, včera v tom teple spala 3x po půl hodince a dnes naspala přes den dohromady necelé 2 hodiny, což je taky málo.
Taky je teď malá neklidná u kojení, kopká nožkama, kouká všude možně a já pak kojím na 3x, než je zasycena. Ach jo.
27. kvě 2009 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Peti, Kájinka je fakt opravdu hodně moc hezká holčička, ty náušničky jí sluší a jsou moc krásné...

už se těším na ty naše, ale my si ještě počkáme
27. kvě 2009 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky! To teplo je děs, ale ta dnešní zamračená obloha taky nic moc. :(
Představte si holky, jaký se stal u nás pokrok... Celých 7 měsíců jsem Barunku kojila s kloboučkem, protože mi v porodce popraskaly bradavky a já to díky personálu, který se o to nezajímal, málem vzdala. naštěstí tam byla jedna starší sestra, která mě doslova donutila kojit a poskytla mi klobouček a i když to bolelo hodně, tak se to dalo, jenže se mi hrozně dlouho bradavky hojily a malá si na to zvykla a i přes několikeré zkoušení to bez kloboučku nešlo. A až teď, co jsme zavedli příkrm, tak už na tom tak nelpí a když jsem jí dala prso bez kloboučku, tak hned pila bez něj, jako by se nic nedělo a od té doby kojíme bez něj. Plánuji kojit co nejdéle, tak jsem fakt moc ráda, že to věčné vyvařování odpadlo. :grinning:

Dadu, Nelinka je moc krásná!
Peti, Kájinka je prostě krásná maková panenka. Hrozně ráda se koukám na její fotky. :slight_smile:
Veru, Davidek je krásný chlapeček!

O zalykání mi ani nemluvte, když si vzpomenu, co se jednou stalo...brrr... Barunka od mala dost ublinkávala a jednou ve tři ráno jsem jí nakojila a než jsem jí stihla zvednout, tak najednou hodila šílenou tyčku, šlo jí to i nosem, nemohla dýchat, byla zacpána zvratky, manžel jí chytil za nohy do vzduchu a třepal s ní. Pomohlo to, ale šlo vidět, jak je jí hrozně zle. Bylo to příšerný.

Peti, BArunka teď taky nechce moc spátl. Dvakrát za den tak půl hodiny-max.hodinu. Je to strašně málo. a před kojením mi začala dělat to, že dokud se nespustí mlíko, tak prso několikrát pustí a vzteká se, že teče málo. Dělá to nepravidelně, ale netuším, co víc dělat. nikdy to nedělávala. Je teď nějaká "protivná". Možná polezou zoubky, ještě nemáme ani jeden. :slight_smile:
27. kvě 2009 ve 22:53  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak veru, všechny děti jsou skoro stejné s mírnými odchylkami :grinning:
28. kvě 2009 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Dadu, to máš recht. :D
28. kvě 2009 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,

jdu vás v rychlosti pozdravit, máme se fajn, páč se nám zlepšilo spaní ( ted to určo zakřiknu ) :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: budí se tak 1x-2x za noc, akorát ted máme kašel, trápí jí to samo jen v noci a ráno, tak se tím budí vícekrát...no teploty nemáme tak aspon tak :confused:

s tím zakuckáním...to se nám stalo taky, nevím,kolik hani bylo přesně měsíců...kojila sem, a najednou se zakuckala a hodila šavli přes celý pokoj :stuck_out_tongue_closed_eyes: fuj, ted už člověk ví, ale jak se to stane poprvé, tak mazec :cry:

Juuu Deni, závídím tak trošku bříško, porod...no fakt, já na to čím dál tím větším odstupem ráda vzpomínám :dizzy_face: :dizzy_face: jak byli všichni hodní a vůbec... :wink: tak držíme palečky k příjemnému porodu :dizzy_face: myslím, že než kuknu příště sem, už bude malý venku :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
holky,

tak sem vám zkukla albíčka v rychlosti - nááádherné ty vaše miiminečkaaaaaa, úplně se tady dojímám, že kde je to moje miminečko :astonished: :confused: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tedka mi to už i držkuje v podřepu svojí hatmatilkou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jééé já bych šla hned na další mimi, ale já bych to nezvládla :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo a Peti ty si mi strašně povědomá, a nevím odkud :astonished: :sweat_smile:

jo a kdo to má casualplay v albíčku? Peti ty? to je můj vysněný kočík :stuck_out_tongue_closed_eyes: já jak vidím dnešní nabídků kočárků, tak bych brala každý týden jiný :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

a už končím a jdu si konečně užít chvilku klidu :wink:
páááá
28. kvě 2009 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
oli taky jsem zase nahlédla do tvého alba, a.... odkud to že přímo jste, strašně mi je povědomý tvůj manža nebo je někomu šíleně podobný :confused: a neboj já to myslím nevinně :sweat_smile: :grinning: jak jinak taky :zipper_mouth:
28. kvě 2009 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj maminky :slight_smile:

Díky moc za pochvalu Karolínky, dmu se pýchou :slight_smile: :slight_smile:

Dadu,
jak jsem se koukala do albíčka, tak dětičky jsou si hodně podobé. Nelinka je taková jemňoučná princezna :dizzy_face:
Kdy vy půjdete na náušničky?

Verčo,
ahojky !! Jak tak koukám, máme podobné problémy :wink: Jak barči chutná zeleninka? Kdy jsi začala, od půl ročku? Super, že odpadla starost s kloboučky.
Když jsi nakousla to vyvařování, děláte to často? já popravdě moc ne, proplachuju horkou vodou, ale přímo vyvařuju jen občas.
Verčo, nedávno jsem viděla Barunku před večerkou, krásně hačala v kočárku, koukala jsem, že už máte sporťák. Od kdy jsi ji tam dávala? my jezdíme v hloubce, ale pomalu už nám začíná být krátká, tak už začínám uvažovat, že na léto asi půjdem do sporťáku, i když v něm asi budem zatím jen ležet, protože sama ještě nesedí.

Oli,
že bychom se znaly? Já nevím :confused:
Chodila jsem na střední na gympl do Těšína a pak na VOŠ do Ostravy. Z práce se asi znát nemůžem, dělala jsem více méně se samými chlapy :sunglasses:
Tož se musíme poznat osobně, abychom se seznámily !!!
Jj, mám v albu Casualplay. Uvažujeme o něm jako o sporťáku, vyhlídli jsme si přímo tenhle na MMB a 6.6. ho uvidíme naživo, tak uvidíme, jaký bude a jestli pak bude náš :slight_smile:
Hanička se ti budí v noci často? Mi se Kája taky celkem dost budí, že už pomalu začínám uvažovat o nějaké kaši na dobrou noc, ale zatím se pořád snažím vydržet !

Holky,
kdy spácháme ten srazík? Počkáme na Deni, až porodí a dá se do kupy a pak se sejdem, ju?
29. kvě 2009 ve 20:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jo jo peti, my to máme jako vejce vejci - hodím do alba jednu fotku, na kterou jsem dala oba ve stejném "věku" jsou tam mírné rozdíly, ale myslím, že plynou jen z toho, že je to kluk a holka
náušničky budeme dávat až po očkování, musím sehnat dr. která nám to udělá, naše je ze zásady proti a na nástřel nechci jít :confused:
a náušničky malá dostane od křestních rodičů, křest budeme mít 14.6. tak nás čeká velká sláva... :dizzy_face:

ad srazík, určitě počkáme na Denisu, viděla bych to na srpen, co vy na to??? Doufám, že se Vám to nebude zdát pozdě? :sweat_smile:
Ale jsem zvědavá, protože některé jsem tu neviděla už 2 až 3 měsíce :angry: ano ano je to bráno jako výýýýčitka! aby se nedověděly o srazu až po srazu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. kvě 2009 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
hojte holky,

peti já souhlasím na srazík počkáme na Deni až se pak dá do kupy. Ale my můžeme prochajdu spachat dřív :slight_smile:

Jinak mě taky Davidek dělá někdy scény před kojením a nechce se přisát. Ale to začal dělat až ted jak musím přikrmovat. Z flašky to teče skoro samo a prso musí tahat. :angry: A s tím spaním přes den to máme už od počátku blbe. Pospí si tak 2x pulhodinky nebo hodinku a už je zase ready. :frowning2:
29. kvě 2009 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
veru, četla jsem tvůj popis porodu ve tvém albíčku, prosím který doktor tě tak vyšetřoval, myslím ten prst :rolling_eyes:
29. kvě 2009 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí
no to prave ze nevim asi to byl ten Orlik ale nejsem si jista, protoze si ho uz nepamatuju.
30. kvě 2009 ve 22:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, dadu, já jsem před porodem absolvovala stejné vyšetření (s tím prstem) a to hned 2x, poprvé porodní asistentka, to jsem taky myslela, že vylezu po zdi (a to ještě - alibistka to celou dobu komentovala, že mám čípek strašně vysoko a nemůže se tam dostat :confused: ), no a za chvilku primář, to jsem se bála už dopředu a kupodivu to skoro nebolelo, šikula byl :slight_smile:

Ps, snad neva, že jsem sem vlezla, děti ještě spí, manža je v práci, tak tady nakukuju :wink:
31. kvě 2009 v 07:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
pebi, to víš, že nevadí, však si taky naše, uvítáme, když budeš chodit častěji... :wink:

teda to je docela hnus, někdy mi připadá, že nás berou jako zvířata :angry: , já jsem to měla u prvního, pořád mi říkali, že budu mít blbý porod, protože mám hrozně dlouhý čípek, jakobych za to mohla :sweat_smile:

veru - nezkoušela jsi na to mlíčko ty homeopata, co jsem ti posílala kdysi do ip??? zrovna dneska jsem četla, že zase jedné koníkovce pomohly, já sice zatím problémy nemám, ale budu je kupovat taky, protože k večeru, jsem už dost unavená a toho mlíčka není tak moc jako ráno přes den a v noci :confused:
31. kvě 2009 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
dadu, která doktorka je proti náušničkám? :confused: ...z jakého důvodu?
31. kvě 2009 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
dr. potyszová, na důvod jsem se jí neptala, protože je to o ní veřejně známé a všichni její pacoši si to nechávají udělat někde jindye...

myslím, že jedné kámošce řekla, v uchu je hodně nervových zakončení (to je pravda) a tím propichem se může nějaký poškodit a mít vlív pak na nějakou nemoc, ale to jsem nikde neověřovala :sweat_smile:
31. kvě 2009 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
naše dětská doktorka propichuje náušničky...
ale my jsme nechali Anetce nastřelit.
31. kvě 2009 ve 13:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Peti ahoooj!!, já nějak nevyvařuji, napsala jsem to špatně. Ten klobouček jsem umývala jarem(protože byl mastný od mlíka) a pak jsem přelila vroucí vodou. Jinak třeba hračky nevyvařuji, plyšáky většinou neperu, protože většinou mají v sobě něco hracího, a vesměs jen umyji hračky jarem napoprvé a pak umývám v horké vodě. Nejsem moc zastáncem skleníkových kytiček. :slight_smile: Myslím, že děti jsou v dnešní době alergické hlavně z tohoto důvodů, ale to je zas slovo do pranice, jen jsem chtěla zmínit svůj názor. :slight_smile: SAmozřejmě hygienu ale dodržujeme :grinning:
Do kočárku na sezení jí dáváme až tak od poloviny ukonč. 6. měsíce, kdy fakt už sedí sama hezky. Když se ještě tak bulala do stran, že jsem jí musela narovnávat, tak jsem jí dávala do polosedu, ale taky do sporťáku. Kámoška, která má jen o 6 dní mladší mimi než ty, tak už má tak od 4 měsíců bez korby, když je hezky a taky tam leží.
No a zeleninku baští BArunka s velkou chutí, ale když si vzpomenu na začátky... :grinning: :grinning: :grinning: , to byla síla. Vůbec to nechtěla. Však koukni na www.baramisu.rajce.net . Přidala jsem tam přes 80 fotek a jsou tam i začátky s papáním. Teď se na to většinou úplně třese a když jí to foukám, tak se zlobí, že zdržuji. :slight_smile: Zatím máme za sebou mrkev, brambůrek, brokolici, petržel a masíčko. Chystám se ještě na ovoce, ale koupila jsem ve večerce kyselé jablíčka, takže musíme nějaké vychytat. :slight_smile:

Veruš, mám pocit, že mě vyšetřoval stejný doktor. Byla jsem zavřená. Byla to neskutečná bolest, hrabal se ve mě jak v krávě, přitom mě natrhl. Prý ho mám hodně vysoko. Byl takový vysoký, hubený, černovlasý, mladší. Děs. Asi máme podobné zážitky všechny. :slight_smile: Pak až od dr. Slovenky, kterou napadlo, abych si podepřela zadek pěstmi, tak to nebolelo až tak. No jo, ženská. :D
Jinak homeopatika na mlíčko jsou prý super, pan Paszanda z Těšína říká, že u ženy, která již jednou kojila, tak jde vyvolat laktaci i bez porodu. :slight_smile: Aspoň tak jsem to pochopila. Hlavně to chce nestresovat a když to nepůjde, tak to nepůjde. :wink:
31. kvě 2009 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
verco zlatá slova jak o hygieně tak mlíku.... asi bychom si rozuměly :grinning:
31. kvě 2009 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
holky, jak tu popisujete toho Dr., tak mě po příjezdu do porodky taky jeden vyšetřoval a bolelo to jak sviňa. Podle popisu Verči bych řekla, že j to ten samý, jestli to náhodou nebyl Zielina. No na toho taky v dobrém vzpomínat nebudu !!
31. kvě 2009 v 18:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Hlásím se podruhé, poprvé jsem psala u večerního krmení. Teď už je prďola v hajanech, ale haleká tam jak na lesy, nějak se nám pokazilo usínání :frowning2:

Verčo,
s hračkama atd. to dělám stejně, taky vše neperu a neřeším nějak moc, myslím, že dítě pak nebude imunní vůči bacilům atd. Dokonce když jí spadne hračka na zem v obýváku, tak ji ani neomývám, jen otřu.
Jé, tak to jsi mě s tím sporťákem potěšila. Já i v hluboké korbě dám občas Káju do polosedu, ale ona se napíná jak luk a líbí se jí to jen chvíli. A do úplného sedu ještě nemůže, protože se bulá.
Na fotky jsem se koukala, Barča je kouzelná, fakt moc hezká holčička, okatý smíšek :slight_smile: :slight_smile:

Dadu,
naše doktorka náušičky píchá ručně, kdybys na ni chtěla telefon, není problém :wink:
31. kvě 2009 v 19:13  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte maminy, tak mi ten nas trpaslik konecne usnul. Před chvili mel tak brutalni koliku ze uz jsem nevedela co delat, tak už jsem mu pomahala i trubickou, tak se rovnou i vykakal. No hruza jak dítě hrozně pláče a nevíš jak mu pomoct.

Jinak tento víkend jsme po dlouhé době spinkali každé odpoledne moc pěkně a před celou rodinou(bylo nass 20lidi,protože jsme smažli vaječinu) si hral na hodne miminko.

Já jsem homeopatika neskoušela ale uvažovala jsem o nich. Oni jsou volně prodejné? A kolik to vůbec stojí?
31. kvě 2009 ve 23:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek